Jelen top 10

Ostale umetnosti, interesovanja, neobavezno ćaskanje...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Jelen top 10

Post by Maleni10 » February 7th, 2012, 9:35 am

Odavno mi se vec penje na qrac ova emisija i ceo njen koncept! Cemu takva emisija kraj zivih Zvezda Granda??? lol , zajebavam se. Dobro zamisljena, ocajno realizovana. Sta mi smeta i bode oci; Jbm mu mater, a da l' je moguce da je na top listi uvek 99% bendova iz BG-a?! Kolika je to neozbiljnost autora kad on na nacionalnoj televiziji, javnom servisu :) u nekakvoj "save R'nR" emisiji fura iskljucivo neke svoje ortacke varijante iz Bigza i ostalih gradskih rupa. To je totalno porazavajuce za celu zemlju! Jer onaj iz Vranja, Surdulice, Nisa, Kraljeva, Cacka, Krusevca.... isto tako svira i ima bend i savrseno ima ista prava kao i ovi ultraurbani Bg likovi da se pojavi u toj emisiji, jer taj RTS placaju svi jednako. A bas me zanima koji kriterijum vlada pri pustanju neke pesme na listu a da nije onaj ortacki dogovoren uz dzojus i pivo onako usput dok se zajebavaju izmedju memljivih zidova Bigza ili neke druge rupe. Da je tako a ne drugacije dosta govore bendovi koji se vrte i koji su se vrtili na toj top listi jos od vremena dok je bila na B92, nebulozne ortacke ekipe pod imenom Hypnotized , Multietnicka atrakcija (kol'ko god mi bili simpa, ovi drugi :D ), i jos gomila nebuloznih bendova koji samo povecavaju gledanost gore pomenutih Zvezda Granda. Takva emisija bi bila do jaja kad bi se prikazivala na Studiju B, bila bi vr', al' tolika beogradizacija scene na nacionalnoj televiziji je prosto neprihvatljiva! Neka vasa misljenja, bas me zanima? Mozemo da spojimo generalno autorske bendove kod nas+ovu emisiju
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Jelen top 10

Post by Miron » February 7th, 2012, 11:09 am

RTS realno zabole ona stvar za očuvanjem kulturne baštine u opšte, a kamoli rock n roll zvuka. U tom smislu trebalo je napraviti emisiju koju će voditi sin od kumine svastike i kćerka snahine jetrve nekog budže iz RTSa koji su se mučili studiraju megatrend zadnjih 17 godina, pa sad kad su blago nama diplomirali nisu imali šta da rade pa ajde da svoje pajdomanske muzičke trendove prenesu na male, srednje i velike ekrane.
Rock n roll je kao žanr nestao još odavno...rock n roll je uvek bio više od muzike, a danas kad je novac i trka čije će sise duže biti deo javnog mnjenja preko "empty"vija i ostalih kvazi muzičkih televizija više jednostavno ne možemo govoriti o životu ovog žanra, već više-manje o stanju njegove kliničke smrti u kome se isti za trenutak oživi pa ponovo potone u dubine nekreativnosti i bljutavštine.
Što se pak Srbije tiče čini mi se da se svugde više i bolje fura RNR (bar ono što je ostalo od njega) nego u BG. Svaka ti čast matorane kad možeš da se nateraš da odgledaš jelen top 10 listu, i da u opšte saznaš da svi ti bendovi nisu iz Bg-a. Ja kad dotičnu spazim na tv momentalno prebacujem kanal.
Malo bih proširio temu i činjenicom da u poslednjih 10 godina videsmo 5-6 "pevačkih" rialiti šoova...i uvek ista priča, da nađem nekog da bude "zvezda". Ako izuzmem tri-ka-dur koji je po meni bio najinteresantniji od svih, urađen sa najmanje para, a izrodio najbolje pevače, ovo sve ostalo je mi je totalni bullshit. Ok ljudi, kontamo imamo sjajne pevače, ali kako ne kapiraju nije problem u odsustvu dobrih pevača već dobrih pesama. Čak i dobre pesme koje bi to mogle da budu producenti iskasape jer danas je svako producent...daj bre neki rialiti za kompozitore i producente....
Ona Garaža je bila sasvim solidna emisija, ali je ugasiše zlotvori...gledam na HRTu kod njih bre se fura ozbiljna zika u njihovoj Garaži na nacionalnoj televiziji...ja sam stekao utisak da je tamo mnogo bolje za RNR, ali opet mi kažu tamošnje kolege da nije tako sjajno...ali eto kad pogledaš njihovu garažu vidiš koliko oni beže od "zagrebizacije"...sve bre bendovi Split, Varaždin, Okučani isl...jebiga valjda je ipak to zapad...
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Jelen top 10

Post by Matija » February 7th, 2012, 12:38 pm

Maleni i Mirone, slazem se u potpunosti sa vama.
Sa jedne strane sviram u consecration-u koji je uspeo sirom sveta u krugovima ljudi koji iskreno vole takvu muziku da pokupi reci hvale i da se etablira kao jako zanimljiv bend ciji novi album ljudi prosto ne mogu da docekaju. a ovde u srbiji? postoje naravno ljudi koji vole muziku i ne zanimaju ih te jadnosti sto ih je maleni lepo opisao. a postoje i oni zajedljivi, postoje zavidni, postoje dokoni, postoje pajdomani, postoje mamini i tatini sinovi koji su preko noci odlucili da postanu sonic youth, postoje nadobudni, postoje hipsteri, postoje svakakvi. ali osnovni problem je sto svi navedeni nisu do pre 2-3 godine bili nigde, ziveli su u nekakvim pelenama daleko od svoje danasnje poze i vela avangardnih umetnika. dok smo mi svirali prog rock, punk, death metal, jazz i sve ono sto volimo OTKAD ZNAMO ZA SEBE. Ta Kanda Kodza i Nebojsa, Nezni Dalibor, Darkwood Dub, Repetitor i ostala slicna B92/hipsteraj/pozeraj ekipa mi se vec godinama gadi. Retki su ljudi po tim bendovima koji su stvarno dobri ljudi i kada malo popricas sa njima bez da glume neko ludilo. Ali onda te nekako pozovu da sviras sa istim tim govnarima na festival i onda ih sa zadovoljstvom zgazis kao govna dok gledaju na binu i ne kontaju kakve su to planine i velicine u odnosu na njihov slinavi, nenavezbani bend.
Sa druge strane, sviram u E-Play koji bi se poprilicno mogao staviti u isti kos sa dobrim delom svih ovih vajnih umetnika koje pomenusmo do sad. Meni je samo drago sto sviram sa ljudima (dobro, zenama) koje itekako znaju da sviraju svoj instrument i dobro ga prze. Nisam ni ja nesto lud za tom muzikom, meni prija jer je drugacije i pruza mi neke nove izazove u smislu muzickog izrazaja. Ali neizbezno je da se kreces u krugovima svih onih fejk govnara. Ja se uvek trudim da budem sto odvratniji i sto kriticniji i da ostavim taj utisak nekog "ljutog metalca" koji prezire sve te bednike koji su tehnicki gledano nula. Uglavnom se drze po strani, ali uvek dodju pored bine da te gledaju sa onim "eeeee, da sam i ja vezbao i slusao neku zajebanu muziku, mozda bih ga i ja sad ovako momacki polivao" pogledom.
Beda je to sve drugari moji, jedino sto mozemo je da dostojanstveno i dalje gazimo kao nezdravi a oni svi mogu da nam pljunu pod prozor jer ocigledno ne znaju sta je muzika. Znaju sta je poza i muzicki trend. sta mislite zasto nema nekih florence + the machine, lykke li, gotye ili zaz klonova kod nas? zato sto treba znati pevati, treba imati jako skupu opremu i jako dobre muzicare u bendu da bi se to izvelo. a to ovi preko-noci-izgradjeni umetnici nasi prosto ne mogu da dosegnu. niti ce ikad moci. u medjuvremenu ce da se smenjuju izvodeci neke besne gliste na jelen top 10, koji je ocigledno njihov vrhunac posto dalje od toga i dalje od Srbije nece nikome nikakvu poruku poslati. toliko od mene, za ovaj put. mozete ako hocete da pogledate i intervju na slicnu temu dat za RTS pre koju godinu...

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Jelen top 10

Post by lolekovin1991 » February 7th, 2012, 12:58 pm

Gledao taj intervju petnaest puta. KKN je meni nešto najodvarnije što sam čuo kod nas. Jelen Top 10 sam gledao tri, četiri puta i smorio sam se jako...
Dosadna muzika, 15 bendova koji se smenjuju na listi kako ko napiše novu stvar.
Gledate li Gruvanje? Mišljenja?
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Jelen top 10

Post by Matija » February 7th, 2012, 1:11 pm

Gruvanje je vec malo otvorenija varijanta, ali ipak je steta jer mislim da ga ne pogleda dovoljno mladih ljudi koji su odavno vise okrenuti internetu nego televiziji...

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Jelen top 10

Post by Maleni10 » February 7th, 2012, 2:54 pm

Matija wrote:... mamini i tatini sinovi koji su preko noci odlucili da postanu sonic youth
to su ti, omiljeni lol
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Jelen top 10

Post by Niki67 » February 7th, 2012, 3:12 pm

Matija wrote: Ta Kanda Kodza i Nebojsa, Nezni Dalibor, Darkwood Dub, Repetitor i ostala slicna B92/hipsteraj/pozeraj ekipa mi se vec godinama gadi.

Ali onda te nekako pozovu da sviras sa istim tim govnarima na festival i onda ih sa zadovoljstvom zgazis kao govna

Treba ti buldozer lol :thumbup:
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Jelen top 10

Post by MarcusS » February 7th, 2012, 9:09 pm

KKN svirali skoro kod mene u gradu. Masa odlepila - ja nevera. Jebote, ono zavijanje nikad neću moći da pojmim a još manje da uživam u tome.
Spread the word! :)
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Jelen top 10

Post by Miron » February 7th, 2012, 9:32 pm

Možda grešim, ali čini mi se da gomila tih bendova ne bi imala nikavog odjeka u javnosti da se tokom 90ih nisu prilepili uz "demokratsku elitu" i napušavali ove iz "patriotskog tabora"....
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: Jelen top 10

Post by corrzika » February 8th, 2012, 1:47 pm

Ono sto meni smeta je favorizovanje onoga sto bavljenje muzikom donosi. Mislim na publicitet i koriscenje istog za pravljenje kinte. Onda tako dobijamo bendove kojima je muzika u drugom planu a jurenje slave,kinte itd. u prvom sto je po meni jako neukusno.@ Uzmi drndaj neki instrument ... koji hoces ali se obuci u fazonu, odredi ciljnu grupu,nadji sponzora i pichi...Ali ja ne znam da sviram,ja muziku ne osecam .... Mali hoces da uspes ili hoces da se zezash po garazama ceo svoj zivot ???...@ U ovako postavljenim stvarima imamo menadzere i televizije koji su bitniji od samih izvodjaca a sve ih totalno zabole za kvalitet prezentovanog audio materijala ... video je mnogo bitniji. Shareno i bezopasno. Mislim da je svakom ozbiljnom muzicaru i slusacu od presudnog znacaja kvalitet,nacin izvedbe i poruka koju odredjeni bend ima da prikaze (redosled je stvar pojedinca). Mnogi se bendovi nikada nisu bavili muzikom zbog muzike vec zbog nekih drugih razloga i kao takvi su postajali plodno tle za manipulaciju od strane gore pomenutih menadzera i televizija.

Emisije kao sto je jelen top 10 isl. nikada nisam pratio zato sto nista interesantno nisam zapazio.

Generalno ne vidim puno iskrenosti u muzici kojom se bavi sadasnja muzicka *elita*, uvek tu nesto zasmrducka i ispostavi se da je sustina promasena. Cast izuzetcima !
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Jelen top 10

Post by despic » February 11th, 2012, 9:40 pm

MarcusS wrote:KKN svirali skoro kod mene u gradu. Masa odlepila - ja nevera. Jebote, ono zavijanje nikad neću moći da pojmim a još manje da uživam u tome.
A sta se cudis...naravno da su ljudi odlepili kad su kkn izreklamirani ko Ceca!
Ljudi jednostavno vole sto i drugi kao vole!
Smrdljivosugavi coldplay ne podnosim...i svakog koga pitam odgovara mi isto...
Al su na radiu svaki dan po sto puta i non stop dobijaju neke nagrade...i naravno da, kad bi dosli ovde, napunili bi arenu...
A kako kad ih niko ne voli!?
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Jelen top 10

Post by MarcusS » February 12th, 2012, 12:20 am

Coldplay je meni bendčina, a x&y album je meni jedan od najdražih i najboljih koje sam čuo poslendjih X godina. Da su komercijalni jesu, ali nikako ne mogu da se složim da nema kvaliteta. Sa druge strane KKN jednostavno u meni ne izaziva niti emociju, niti poseduju melodiju, harmoniju kakva meni paše, ne znam. Ne verujem da bi neko slušao nešto samo zato što je popularno a da mu se barem malo ne svidi.
Spread the word! :)
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Jelen top 10

Post by Maleni10 » February 12th, 2012, 4:50 am

MarcusS wrote:Coldplay je meni bendčina
:chears:
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: Jelen top 10

Post by corrzika » February 12th, 2012, 1:29 pm

Image
User avatar
Vanja58
Dobošar
Dobošar
Posts: 110
Joined: April 8th, 2009, 11:56 am
Moj Bubanj: PDP - Anatolian cymbals
Moji bendovi: Mud Factory, The Act Of Hybris
Inspiracija: Chris Adler,Buddy Rich,Danny Carey, Matt Greiner, Gavin Harrison

Re: Jelen top 10

Post by Vanja58 » February 12th, 2012, 6:53 pm

Moj komentar na pocetak diskusije je samo da kolega Matija prica istinu, ali da mislim da je glupo ocekivati da neka sira masa pocne da slusa Consecration cak iako je vrlo kvalitetan bend,i da je svako poceo sa nekom svirkom gde mu dolaze drugari i gde svira metaliku niko se nije naucen rodio zar ne ?... E sad da se vratimo na temu, jednostavno ja ne mogu da zamislim da umesto, ne znam lupam ,van goga vibratorki i ne znam ti ja cega reklamiraju i forsiraju bend kao sto je Consecration, jednostavno nije takva vrsta muzike..A Jelen top je samo slika nase scene, a opet i ne vidim da je ona nesto gledana ... Kako god bilo bolje ista nego nista onaj rat bendova je bio ocaj zivi,losi bendovi su prolazili dalje ali bar je necega bilo vezano za muziku na tv-u sto je veoma cudno u vreme mtv hipsterskih gluposti i pink musica city recordsa i tako toga... Nadam se da sam bio jasan pozdrav :)
Post Reply