Jelen top 10

Ostale umetnosti, interesovanja, neobavezno ćaskanje...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Jelen top 10

Post by Maleni10 » February 12th, 2012, 7:15 pm

Kako da ne volis ovak'u osobu :)
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: Jelen top 10

Post by brainsaladsandar » February 12th, 2012, 7:19 pm

iskreno, voleo bih da doživim dan kad će muzička industrija potpuno pući, jer se toliko sranja plasira da je odavno došlo vreme da se uradi jedan reset
http://www.burning-circle.com
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Jelen top 10

Post by despic » February 12th, 2012, 7:40 pm

KKN...
pre bi njih slusao...
vlada je dobar bubnjar, ima cudne tikove :) al je dobar
brainsladsandar je u pravu, treba definitivno jedan reset!
ali ko zna, mozda za 20 godina ova danasnja muzika bude vrhextrasuperkul...ko zna kakva ce se sranja tad tek praviti :)
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Jelen top 10

Post by Maleni10 » February 12th, 2012, 7:43 pm

Jbg, svako vreme nosi nesto svoje, klinci odrastaju na aktuelnoj muzici, oni retki srecnici zahvaljujuci najvise roditeljima ce cuti svasta nesto drugacije, starije, nama bolje i kvalitetnije i to je tako, i sad i nekad bilo i bice uvek. Mogu misliti kakav je fras bio za ljude kad se posle slager ere pojavio hipi pokret, prljavi, divlji naduvani likovi koji se karaju u blatu ispred stotinu hiljada napusenih, golih, bradatih likova nasred Woodstock-a. Pa posle dodje era HM-a, fizicki jako slicni likovi delju po distorzijama, deru se, mlataraju glavama, iscrtavaju penagrame po celu, izvrcu krst naopako, odsecaju kravama glave motorkom na bini itd. Posle dodje era elektronske najispraznije muzike, gde jedan te isti ritam cepa celu noc a hrpa nagudranih likova se krevelji konstantno, duva u pistaljke i vristi kad DJ spusti baseve na ekvilajzeru u iscekivanju ponovnog vracanja istog u pesmi, nose neke smesne cvidze i u stanju su da djuskaju 24 sata, uz jedan te isti ritam. Sokantno, sve redom za svakoga ko doceka takve mainstream-ove u malo zrelijim godinama. Sve je to samo muzika, zabava, show biznis, lova, kurve i ostale pizdarije, nista licno
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Jelen top 10

Post by despic » February 12th, 2012, 7:52 pm

akcenata se baca na zabavu...sto je i logicno
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: Jelen top 10

Post by corrzika » February 12th, 2012, 8:17 pm

Evo jednog odlicnog texta na temu ...

Porcupine Tree
The Sound Of Muzak


Hear the sound of music
Drifting in the aisles
Elevator prozac
Stretching on for miles

The music of the future
Will not entertain
It's only meant to repress
And neutralise your brain

Soul gets squeezed out
Edges get blunt
Demographic
Gives what you want

One of the wonders of the world is going down
It's going down I know
It's one of the blunders of the world that no-one cares
No-one cares enough

Now the sound of music
Comes in silver pills
Engineered to suit you
Building cheaper thrills

The music of rebellion
Makes you wanna rage
But it's made by millionaires
Who are nearly twice your age

Soul gets squeezed out
Edges get blunt
Demographic
Gives what you want

One of the wonders of the world is going down
It's going down I know
It's one of the blunders of the world that no-one cares
No-one cares enough
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Jelen top 10

Post by Matija » February 12th, 2012, 9:54 pm

@Maleni10
amin.
@corrzika
jedan je steven wilson, dragulj u svetu prezvakanih klisea, nazalost malo ih je takvih...
@brainsaladsandar
ne mogu da se slozim vise. ali dok god imas jedan tako kvalitetan bend, mislim da bi trebalo bas da te je briga, jer veci deo srpske scene moze da vam se sagne samo...
@Vanja58
naravno da se mora poceti nekako i nemoguce je odmah biti neki tamo "profesionalni muzicar", ali problem je u tome sto se vecina ljudi zadovoljava (uglavnom losim) interpretacijama tudje muzike i meni je to ono sto je najtuznije. nije sve u tehnici i nije sve u znanju, ali smatram da je uz sve resurse koji su tim istim klincima "na izvol'te" tuzno sto su retki koji teze nekim visokim kriterijumima i nude nesto sto je vredno postovanja. consecration nema nameru da osvaja svet niti da ispravlja krive drine, vec radimo ono sto volimo i do cega smo dosli godinama truda, rada, ucenja i pre svega voljenja muzike i bavljenja istom. naravno da bi voleli da nas sto vise ljudi cuje, ali isto tako stojimo iza toga da je ono sto radimo kvalitetno i vredno necije paznje.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Vanja58
Dobošar
Dobošar
Posts: 110
Joined: April 8th, 2009, 11:56 am
Moj Bubanj: PDP - Anatolian cymbals
Moji bendovi: Mud Factory, The Act Of Hybris
Inspiracija: Chris Adler,Buddy Rich,Danny Carey, Matt Greiner, Gavin Harrison

Re: Jelen top 10

Post by Vanja58 » February 13th, 2012, 3:01 pm

@Matija Slazem se da je tuzno... I meni smeta sto ljudi mogu da se zadovolje sviranjem metalike i megadeta celog zivota ..(oprostite ako se neko uvredio), al tako je kako je :/
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Jelen top 10

Post by MarcusS » February 14th, 2012, 12:12 pm

Meni je malo čudno da vi očekujete da se svi muzikom bave ili maksimalno ili nikako, jel to zaista mora tako?

Jel muzika privilegija i zabava samo za one koji žele da prave kvalitetnu i "autorsku" muziku, ili je to nešto u čemu svako treba da uživa koliko želi, može, u zavisnosti od svojih afiniteta, raspoloživog vremena, i muzičkih pretenzija?

Ja se apsolutno slažem da je autorska muzika jedno 5 nivoa ispred cover varijanti u smislu i kompleksnosti i kvaliteta i značaja muzičarevog otiska, ali opet, svako treba da se bavi muzikom onako kako mu prija i kako želi.

Cenim da to postaje problem nekima, kada neko okupi bend poskida stvari za par meseci i ima duplo, troduplo više publike i četvorodouplo više prihoda od nekoga ko ima super mega giga dva albuma ili četiri koje niko neće ni sa neta da skine free što naravno nije problem njih već publike, al jednostavno je tako. Ljudi vole da čuju poznato, ja prvi volim da čujem dobre cover bendove jer tako mogu da čujem live pesme koje verovatno nikad ne bih mogao da čujem live i neke od tih svirki su zaista vrhunski muzički ugođaj koji sa bine prave vrhunski potkovani muzičari. Ako je njima lepo i masi lepo, ne vidim mesta bilo kakvom hejtu i nerazumevanju.
Spread the word! :)
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Jelen top 10

Post by Matija » February 14th, 2012, 2:23 pm

Naravno da ne moraju da se svi bave muzikom na "profesionalni" nacin, ali kada dobar deo ljudi to dozivljava tako kao bleju ili neki hobi onda se dosta srozava situacija za one koji ipak jesu ozbiljni. zamisli ja sad otvorim novu igraonicu i prodavnicu racunara i opreme odmah pored tvoje i jeftiniji sam za 40 posto od tebe. svi dodju kod mene, ali nesto mi ne ide sa garancijama, servisi nepouzdani, kvari se roba, neljubazno osoblje... a ti se nerviras. jer ti sigurno ne radis tako. ali jbg ja sam jeftiniji i zajebao sam te. ako neki nebitni bend klinaca iz obliznje gimnazije naplacuje ulaz u dangubi 150 dinara za izuzetno lose izvedbe riblje corbe i iron maidena, odsvirane na opremi koja je deo inventara, kakva god da je, koliko onda treba da naplacuje ulaz consecration koji placa prostoriju za probe da bi se moglo sto vise i cesce svirati, donese opremu od bar 5-6 hiljada evra na svaku svirku, izadje i svira svoju muziku a pritom nastup traje oko 2 sata? mi smo pokusali da "unovcimo" svoj trud tako sto je cena karte za beogradske svirke bila 500 dinara, ali oni sto dodju na svirku da piju ispred su se zalili da im je to mnogo. toliko o tome. dakle nemam ja nista protiv necijeg sviranja, naprotiv, drago mi je zbog svake osobe na svetu koja svira neki instrument, ali ipak mora da se razdvoji ko su ljudine a ko su decaci. nikoga ja ne mrzim niti imam nerazumevanje, samo zelim da se zna neki red velicina.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Jelen top 10

Post by despic » February 14th, 2012, 3:02 pm

nazalost, moram se sloziti sa matijom ovaj put :)
iako voli coldplay
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Jelen top 10

Post by MarcusS » February 14th, 2012, 4:20 pm

Matija wrote:Naravno da ne moraju da se svi bave muzikom na "profesionalni" nacin, ali kada dobar deo ljudi to dozivljava tako kao bleju ili neki hobi onda se dosta srozava situacija za one koji ipak jesu ozbiljni. zamisli ja sad otvorim novu igraonicu i prodavnicu racunara i opreme odmah pored tvoje i jeftiniji sam za 40 posto od tebe. svi dodju kod mene, ali nesto mi ne ide sa garancijama, servisi nepouzdani, kvari se roba, neljubazno osoblje... a ti se nerviras. jer ti sigurno ne radis tako. ali jbg ja sam jeftiniji i zajebao sam te. ako neki nebitni bend klinaca iz obliznje gimnazije naplacuje ulaz u dangubi 150 dinara za izuzetno lose izvedbe riblje corbe i iron maidena, odsvirane na opremi koja je deo inventara, kakva god da je, koliko onda treba da naplacuje ulaz consecration koji placa prostoriju za probe da bi se moglo sto vise i cesce svirati, donese opremu od bar 5-6 hiljada evra na svaku svirku, izadje i svira svoju muziku a pritom nastup traje oko 2 sata? mi smo pokusali da "unovcimo" svoj trud tako sto je cena karte za beogradske svirke bila 500 dinara, ali oni sto dodju na svirku da piju ispred su se zalili da im je to mnogo. toliko o tome. dakle nemam ja nista protiv necijeg sviranja, naprotiv, drago mi je zbog svake osobe na svetu koja svira neki instrument, ali ipak mora da se razdvoji ko su ljudine a ko su decaci. nikoga ja ne mrzim niti imam nerazumevanje, samo zelim da se zna neki red velicina.
Red veličina je svima poznat ko ima barem a od muzičke azbuke u glavi.

Poređenje sa početka mislim da nije na mestu zato što publika ne konta da je dobila loš proizvod, njima je LEPO. I masa njih totalno ispodprosečne bendove muzički jedva prolazno potkovane kuje u zvezde kao vrhunski bend i iste takve muzičare, znam paradoksalno, ali jednostavno je to slika publike i muzičke obrazovanosti iste. A ti ako ne daš garanciju ili si loše odradio servis, i ako se kvari roba to će svi da primete i znaće da su zajebani.

Nisu problem bendovi, ni ti klinci što prže Čorbu i Mejdene, njima je to vrh života, očigledno je problem publika sa jako lošim sistemom vrednosti u muzičkom smislu i apsolutno nikakvim (pred)znanjem o muzici, instrumentima i kako jedna PRAVA svirka treba da zvuči.
Spread the word! :)
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: Jelen top 10

Post by corrzika » February 14th, 2012, 7:10 pm

... Ljudima je lepo jer im se ugadja tj. promoviše odredjena muzika koja ima za cilj samo jedno,da zabavi. Problem nastaje kada se ta muzika,koja treba samo da zabavi, obruši na celokupnu javnost sa parolom "Nove nade RnR-a" ili "stop nekulturi","osvesti se", stavljajuci se u ulogu Ćirila i Metodija tj. lažno se predstavljajući. Jako je diskutabilno koliko je sve to kulturno i svesno. U ovom slučaju muzika je u isto vreme i sredstvo za zabavu miliona i žrtva.

Ja takvu muziku ne svrstavam u bitnu jer to svakako nije ali mi smeta kad se sa tom muzikom krene opamećivati navodno neprosvećena masa, a za krajnji cilj ima samo povećanje bankovnog raćuna ljudi koji su tu priču i započeli ... i usput poseduju radio stanicu .... i televiziju ... i izdavacku kucu. Decenijska praksa dovodi do toga da takvu muziku svi vole jer je pozitivna, ne zamara slusaoca,bezopasna je.
Čista podvala.


Muzika koja budi osećanja koja se ne mogu prepričati, o kojoj čovek razmišlja i kad je ne sluša, je retka, teško dostupna i nažalost nikad u emisijama koje popularišu "muzicko osvešćenje", "povratak kulture"... bla,bla bla...
User avatar
savudin
Dobošar
Dobošar
Posts: 136
Joined: September 15th, 2010, 12:29 pm
Moj Bubanj: Yamaha Tour Custom, Paiste 2002, Gibraltar
Moji bendovi: Voltron

Re: Jelen top 10

Post by savudin » February 14th, 2012, 7:38 pm

Ja bi rado stvarao muziku sa mojim bendom da je malo više kreativan, jer ne želim da sviramo sranje. Ovako se samo zajebavamo, i dobro nam. Zato se na naše svirke ne naplaćuje ulaz, niti bi ikad dao pare da slušam bend sličan mom, a za Konsekrejšn bi dao i hiljadu.
Ba-Dum-Tsss...
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Jelen top 10

Post by Maleni10 » February 14th, 2012, 8:36 pm

Jbt ljudi zasto uvek neko mora da bude kriv za nesto sto nekome ne ide da isforsira tj. izdistribuira neki svoj autorski rad? Svaka autorska muzika je strogo subjektivna stvar i tome nekome ko je pravi se, uglavnom svidja i on misli da je to nesto jbnogenijalnoiprosto fantasticno. E sad po nekog logici "kriv je ovaj onaj" svaka dileja koja napravi nesto autorsko krajnje debilno i retardirano, ima pravo da se musi jer jbg radi autorsku muziku i zasluzuje takav i takav tretman, sav je poseban iznad svega kvalitetan, ne svacen pod obavezno i mora da dobije drzavnu penziju. Muzika je, opet cu ponoviti klasican show biznis i vodi se kintom, zasto bi neko ulagao u nesto sto mu pravi rashode a ne zaradjuje nista? Prosta logika! Napravi nesto sto ce raja progutati, prodaj proizvod i eto ti i medijskog prostora i dobre kinte i vise zadovoljstva u svemu tome sta se radi. Ja sam prvi zamrzeo autorski rad ovde jer ljudi ocekuju od tebe da ces ti konstantno da sviras za 3 piva! Cekaj malo, zar to nije klasicno ponizavanje, dodjes kuci i osecas se kao govno. E sad pitanje kreiranja mas ukusa je isto malo ispusena prica oko Pinka, Granda itd, jbmu mater pa to je jedina televizija od 5 sa nac. frekvencijom koja fura takvu vrstu muzike, i to svega par sati u nedelji dana, i to je sad glavni krivac sto su klinci muzicki unakazeni, sta je sa ostale 4 televizije? I opet dolazimo na Jelen top 10, nema tu srece
Post Reply