Made in...

Ostale umetnosti, interesovanja, neobavezno ćaskanje...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Made in...

Post by Mare » December 26th, 2011, 8:49 am

Kina, Taiwan, Indonesia.... j..em li ga šta više.

Dakle, puno ljudi čujem da govori o tome, naročito pri kupovini instrumenta, stalka, činele, plastike, itd, ma neću to, to je Kinez, itd.
Želeo bih da čujem vaše mišljenje o tome i ako takođe izbegavate takve proizvode, napišite zašto.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Made in...

Post by Woody » December 26th, 2011, 12:53 pm

Naše tržište je preplavila roba made in kina, tajvan, indonezija itd. Problem je što je to uglavnom trećerazredna garderoba, tehnika koja se brzo raspadne i to je uzrokovalo veliku odbojnost prema robi iz tog dela sveta. Naravno da oni imaju i mnogo kvalitetnije stvari, ali one stižu u manjem broju, skoro jednako su skupe kao i evropske (nije pravilo), a mi već ionako imamo izgrađeno nepoverenje pa je automatski izbegavamo.
The Sea, The Sea
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Made in...

Post by RLRRLRLL » December 26th, 2011, 4:29 pm

Slazem se sa Milosem. Evo ja imam dosta ljudi koji zive u USA i koji cesto dolaze u Srbiju, i to sto kupuju i donose je u 70% slucajeva Kina, Taiwan, Indonesia.... Ali je visokog kvaliteta i shoping molovi u Cikagu su pretrpani robom iz gore pomenutih zemalja. Oni nisu skepticni po pitanju odakle je roba, prosto je kupuju ili ne. Uvek ima onih 30% robe koja je evropskog ili americkog porekla pa ko voli nek izvoli...
U Srbiji je problem to sto konkurencije prosto ne postoji, barem u ceni, a ni u kvalitetu...
Sto se tice instrumenata, konkretno bubnjeva, mnogo bih se razmisljao o tome da li kupiti nesto novo iz gore pomenutih zemanja ili neko polovno drvo koje napravljeno dok su se bubnjevi jos uvek pravili od drveta (kada bih sada kupovao).
Prosto se moramo naviknuti na to da je generalno ceo svet pod uticajem robe iz Kine, Taiwana, Indonesie, ali nisu krivi oni vec kompanije koje su sa namerom odvukli fabrike u taj deo sveta, i to sto te iste fabrike ne prave istu robu za evropsko i americko trziste...Ovo vazi i za garderobu i za instrumente i za tehniku.
Tako da meni licno ne smeta to sto mi je laptop kineski i sto mi je telefon korejski i to sto su mi bubnjevi i cinele i ostali deo opreme iz Tajvana, smetalo bi mi da sam to kupio u Srbiji i platio veliku sumu za to jer bih dobio robu koja nije vredna tog novca.
Art, action, reincarnation...
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Made in...

Post by Matija » December 26th, 2011, 9:18 pm

Slobodno neka idu pa neka kupuju "original", oni su najpametniji. :zid:

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Made in...

Post by Woody » December 26th, 2011, 10:34 pm

Matija wrote:Slobodno neka idu pa neka kupuju "original", oni su najpametniji. :zid:
O tome da ne pričam... Radije bih nešto na čemu piše made in China nego "Reybook", "Deesel" ili "Sanyi" po ceni originala. Sa instrumentima izgleda više nije kao što je bilo, USA/GER>Japan>Taiwan/China(PRC:), svi su digli standarde i približili se vrhu. Saturn je najbolji primer, kao i Force serije, razni elektronski efekti i procesori, da ne spominjem Se mikrofone koji su po ceni budget-level opreme dostigli kvalitet vrhunskih nemačkih proizvođača. A tek kola...

Image

Image
The Sea, The Sea
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Made in...

Post by MarcusS » December 26th, 2011, 10:41 pm

Prave kompanije vode računa o kontroli kvaliteta, idu u Kinu samo zbog jeftinoće radne snage, neće oni dozvoliti da ovi tamo rade i sklapaju kako im se digna ona stvar...

Primer, imao sam neke Ipad-e - made in China. I ne sumnjam da je istog kvaliteta kao onaj napravljen u USA, negde u Evropi.
Spread the word! :)
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Made in...

Post by Mare » December 27th, 2011, 9:24 pm

MarcusS wrote:Prave kompanije vode računa o kontroli kvaliteta, idu u Kinu samo zbog jeftinoće radne snage, neće oni dozvoliti da ovi tamo rade i sklapaju kako im se digna ona stvar...

Primer, imao sam neke Ipad-e - made in China. I ne sumnjam da je istog kvaliteta kao onaj napravljen u USA, negde u Evropi.
Ovo je odgovor sa kojim sam 100% saglasan. Daću vam primer, Remo UT plastike, gde je kineski proizvod bolji od evropskog, tačnije, kvalitetnije su od onih što ih proizvode u Engleskoj. Uglavnom je pitanje jeftine radne snage ali ima i dosta razlike u kvalitetu u zavisnosti za koje tržište je određena roba namenjena.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
Matematika
Dobošar
Dobošar
Posts: 103
Joined: April 1st, 2008, 8:50 pm

Re: Made in...

Post by Matematika » December 28th, 2011, 12:19 am

Post Reply