Usmerenje ka određenim proizvođačima opreme?

Ostale umetnosti, interesovanja, neobavezno ćaskanje...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Usmerenje ka određenim proizvođačima opreme?

Post by Mare » July 25th, 2011, 8:16 pm

Ako smem da pitam, zbog čega ljudi sa naših prostora "beže" od Meinl-ovih činela? U stvari, mislim uopšteno. Imam utisak da se svi vode nekim nepisanim pravilom: Paiste, Zildjian, po neka Sabian-ka i kraj sveta. Ista je stvar i sa bubnjevima, stvarno mi nije jasno zašto je tako.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Usmerenje ka određenim proizvođačima opreme?

Post by Boris J » July 25th, 2011, 9:19 pm

Mislim da su za to dosta krivi distributeri jer se nisu bas neshto potrudili da plasiraju to kako valja.
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Usmerenje ka određenim proizvođačima opreme?

Post by Woody » July 25th, 2011, 11:20 pm

Tako je! To je isto kao kad bi pitao zašto ljudi ovde kupuju najviše Orbit žvake... lupam - ali to je ta analogija... marketing danas praktično određuje šta će gde da se prodaje i koliko, a što je najgore, to važi i za muziku :ranting:
The Sea, The Sea
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Usmerenje ka određenim proizvođačima opreme?

Post by RLRRLRLL » July 25th, 2011, 11:32 pm

Da, i ja sam primetio, ali mislim da nije stvar do distibutera, vec se prica vrti da su Meinl cinele lose, da nisu izdrzljive, da su kratkog sustain-a...
U jednom od najposecenijih studija u Beogradu (Orange Hill) vec godinama stoji Meinl MCS ride. Ako predocimo da je MCS serija nizeg ranga (po leguri ista kao i Paiste 201, ZBT, B8), onda sigurno da je cinela dosta izdrzljiva, a sto se zvuka tice lepse zvono ima i od 201 i od ZBT...
Ja posedujem Meinl Classics Crash 16" i to mi je jedini kres u setu. Sobzirom da je jedini, koristim ga bas mnogo, i za standardo naglasavanje i za "wash ride". Totalno simfonik zvuci, vrlo brza, glasna, sjajna cinela!
Lepa iskustva i sa ostalim serijama Meinl-a, ali sve iznad Classics serije dosta kosta kato da ce to sacekati bolja vremena... :)

Meinl rules :chears:
Art, action, reincarnation...
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Usmerenje ka određenim proizvođačima opreme?

Post by Mare » July 26th, 2011, 12:01 am

Naveo sam Meinl zato što sam fan Meinl-a. Probao sam mnoge druge proizvođače, ali mi ipak Meinl leži na srcu tj. uvu.
Što se tiče teme, ipak smatram da nisu dristributeri krivci za tako naše, slobodno mogu reći, jadno tržište. Iskren da budem, kada sagledam stvari iz drugog ugla, mislim, da nije nas koji (pre)prodajemo opremu, naše tržište je više nego jadno, a cene nabijene do nebesa. Opet, ljudi su previše usmereni ka određenim proizvođačima, a i imam utisak da puno ljudi "boluje" da im na primer, na čineli piše Zildjian ili na bubnju Sonor, bez obzira što taj komad možda kur.u nevalja. Nudio sam našim ljudima stvarno dobre opreme (za koju možda većina njih nije ni čula), probaju bubanj ili činelu, primetim njihovo skriveno oduševljenje i na kraju uzmu ono što sam očekivao od naših ljudi. 90% narodnjaka (bez namere bilo koga da uvredim) se loži na Yamahine bubnjeve (posebno Maple custom) i Sonorove signature doboše i u to sam 100% ubeđen.
Daću vam primer. Pre neki dan dolazi jedan naš lik i 'oće da pazari bubanj. Provalio sam ga da je u narodnjačkim vodama i otprilike znam za šta je zainteresovan. Gleda on robu koju imam..., vidim da čovek hoće da pazari ozbiljan instrument. Pitam ga ja, verovatno ti treba nešto što može da izbaci jako fine višlje tonove. Odgovorio je pozitivno i ja mu ponudim Yamahu Birch custom (naravno manjih dimenzija :) ) i on reče da nije čuo za Birch custom ali je čuo za Maple custom pa će ipak uzeti Maple.... 'hajd' da vas ne davim više, kapirate gde je suština onoga što želim da kažem.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Usmerenje ka određenim proizvođačima opreme?

Post by RLRRLRLL » July 26th, 2011, 12:14 am

Sto kaze jedan kolega bubnjar "Yamahu moze da svira svako, ali za Gretsch-a treba imati muda"

@ M-a-r-e

Sto se tice Sonora i Zildjiana to ti je tako normalno, isto kao sto je i Nokia telefon, sve ostalo ne valja, ali moze da prodje :D, mada ipak ne :thumbsup:
Last edited by RLRRLRLL on July 26th, 2011, 1:29 am, edited 1 time in total.
Art, action, reincarnation...
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Usmerenje ka određenim proizvođačima opreme?

Post by Boris J » July 26th, 2011, 1:09 am

Naravno ima i toga ali ja sam pomenuo distributere iz razloga shto, kao shto smo imali prilike da vidimo sa recimo mapexom kod nas, kada se pojavi neko ko to dovoljno gura i cima se, i daje dobre ponude i ima uvek pun stock na lageru i sl odjednom taj brend pochinje da se svira, prodaje, nashi endorseri se pojavljuju u internacionalnim katalozima isl... a to je cool... mislim, ja ne sviram mapexa trenutno niti sam na bilo koji nachin povezan sa njima (u tom smislu) ali cool mi je da se takav brend na taj nacin promovise...

Josh bolji primer toga je nas distributer sabian-a iliti Ritam Centar. Ljudi su pravili koliko vec klinika i to zvali ozbiljne ljude da dodju malo kod nas, pokazu neshto, promovishu brend etc... pritom imaju i oni uvek punu radnju chinela svih serija i svih cenovnih rangova i sve moze da se proba itd... Mozda zvuchi glupo ali ja takve stvari stvarno cenim. Ne ranije, kada udjesh u radnju ima eventualno jedan bubanj koji, ako bash ne mora najbolje da se ne dira i sve se gleda po katalozima... Ja sam lichno ostavio u tom ritam centru par stotina evra itd...

Mitros je ranije bio negativan primer ovoga ali se svashta promenilo u medjuvremenu i sada je drugacije stanje...

A na temu ukusa moj trip je bio da prodjem kroz shto vishe opreme da bi shto bolje iskristalisao shta je bash ono shto se meni svidja... Samim tim nastojao sam da recimo imam ceo set chinela od svih velikih firmi (ne u isto vreme naravno) i vremenom zakljuchio da je za mene paiste i trenutno nastojim da zaokruzim set samo sa njima jer je to za mene naj (shto sam skoro i uspeo, jednino shto mi u setu trenutno nije paiste je kontra i to bash meinl :) )

Na temu brendova ja recimo volim premier kao brend ali ko ce to da svira u Srbiji? Gde to ima da se kupi? Kako to zvuchi? Ko to promovishe? Ko to od poznatih bubnjara (ovde) svira? Jasno vam je shta zelim da kazem...
User avatar
Shix_
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 828
Joined: April 15th, 2011, 10:15 pm
Moj Bubanj: Yamaha stage custom, Gibraltar, Sabian (HHX,Vault)
Moji bendovi: Rikverc Svetlosti, Drob, Milan Petkovic trio
Inspiracija: Jeff Tain Watts,Dave Weckl,Jojo Mayer,Jack DeJohnette
Location: Aleksinac

Re: Usmerenje ka određenim proizvođačima opreme?

Post by Shix_ » July 26th, 2011, 11:55 am

Milslim da se ovo sa cinelama kod nas najbolje moze uporediti sa automobilima.
1. Koliko para toliko i muzike
2. Sto svi vole golfa, a ne citroena...
Boris je u pravu sto se tice distributera. Ovde su ljudi skloni da kupuju ono za sta su culi ili im je neko rekao,a ono sto su manje probali je samim tim po njih rizicno za kupovinu.
Ja sam npr. ceo Paiste set prodao i uzo Sabian ali HHX, dok je Paiste bio mixovan( 505,alpha,1000,802...) i jako sam zadovoljan, ali kapiram da bi mi i Paiste signature legao. Verovatno bi mi se dopao i Meinl byzance,ali ga nisam uzivo cuo,samo na snimcima. Sto ga nisam cuo uzivo? Pa jos nisam video da ga ovde neko svira, a cesto idem na svirke...
Sa visokim klasama cinela Sabian-a,Zildjian-a,Paiste-a,Meinl-a i drugih mislim da je samo pitanje ukusa,a kvalitet je dobar.
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Usmerenje ka određenim proizvođačima opreme?

Post by ProFTW » July 26th, 2011, 12:37 pm

Brendovanje je to, nema sta lol
Verovatno izmedju ostalog svi muzicari sanjaju da ce jednog dana dobiti endorsment pa se mentalno pripremaju za to lol
Ali primera radi, ja licno - sto se tice bubnjeva - Yamaha - i to ne toliko zbog drveta (zvuk kakav neko trazi mislim da se moze naci kod svakog proizvodjaca) nego zbog hardwera. Meni je yamahin hardwer (i na bubnju i van njega lol ) genijalan.
Sto se tice cinela, nemam neke predrasude, a u krajnju ruku ni bas nekog izbora. Cene novih su takve kakve jesu, a cak i za polovne bolujem od stalnog manjka viska novca. Ako se nadje nesto povoljno, uzmem ali to je to.
ka-PAU
User avatar
DjoleObr
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 382
Joined: August 23rd, 2010, 11:54 pm
Moj Bubanj: Premier APK, Paiste, Anatolian, Symrna, Stagg
Moji bendovi: Citizen X
Inspiracija: Kerim,Lopez,Harrison
Location: Obrenovac

Re: Usmerenje ka određenim proizvođačima opreme?

Post by DjoleObr » November 5th, 2011, 5:53 pm

Ja u svom setu (cinela) samo paiste i zildjian (pst5 i zbt),a svidja mi se Meinl soundcaster custom china, mb8 ride, mb10 crash 16" 18" , i mb20 splash.Kad bih imao para naravno da bi zamenio sadasnje cinele sa ovim navedenim, ali su Meinl dosta skuplje tako da nemam puno opcija :)

Code: Select all

https://www.youtube.com/user/DjoleObr/videos
User avatar
wedran84
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 308
Joined: November 18th, 2008, 9:47 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn, Sabian, Tama.Vater, Remo
Moji bendovi: THE STATIC, web: www.thestatic.net
Inspiracija: Adair, Harrison, Torpey, Greb,Wildoer,Lang, Mangini
Location: Kostolac,Serbia
Contact:

Re: Usmerenje ka određenim proizvođačima opreme?

Post by wedran84 » November 5th, 2011, 8:56 pm

Meinl je danas najkvalitetnija kupovina!Da ne sviram Sabian sigurno bih koristio Meinl! Ovo mi je omiljena serija ili kao Greb nesto,onaj njegov sand ride izuva!
Bolest!

Post Reply