Da li svirate jos neki instrument?

Ostale umetnosti, interesovanja, neobavezno ćaskanje...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Da li svirate jos neki instrument?

Post by Woody » February 17th, 2011, 12:46 am

Nastavak naslova bi bio "I ako ne zarez zasto?" :huh: Ok, moj cale je svirao gitaru pa me naucio osnovama, ali sam samoinicijativno naucio dovoljno da nastupam dobrih par godina kao gitarista uporedo sa sviranjem bubnjeva. Posle sam se osposobio i na basu i klavijaturama... Takodje, sve vreme sam pevao kako pratece tako i lead vokale... Da, cak sam naucio par tonova na trubi! :zuba:
:bend: :chears:
Ukratko, necu da ispadne da se hvalim, nego prosto smatram da moderan muzicar mora da bude pismen kako na svom tako i na drugim instrumentima, a u poslednje vreme i na muzickim software-ima... Jedan jako dobar primer je moj kum klavijaturista (inace skolovan muzicar, pijanista) koji je nemalo puta seo za bubanj da mi pokaze sta bi on voleo da ja sviram, a ja sam se posle polomio da to skinem, iako on to odshljampavi onako priuceno! I jako je vredelo :thumbup: Mislim da je to bitno pogotovo za nas udarace, jer nam sviranje bilo kog melodijskog (jos bolje harmonskog) instrumenta, pomaze da bolje shvatimo i pratimo muziku i muzicare dok oni prate nas ritam!
Tobogan je vas!
The Sea, The Sea
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Da li svirate jos neki instrument?

Post by Miron » February 17th, 2011, 12:53 am

Bravo!!! Ja se u potpunosti slazem da bubnjar treba da zna bar da svira klavir pored bubnja, a bilo bi dobro da zna i bass. Na zalost ni bubnju ne stizem da posvetim paznju jer zivot me odvukao na drugu stranu profesionalno...ali da se muzikom bavim profesionalno sigurno bih se posvetio ucenju gore pomenutih insturmenata :)
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Da li svirate jos neki instrument?

Post by Maleni10 » February 17th, 2011, 1:08 am

Nabadam gitaru, ono ekskurzija varijanta, "bjezi kiso s' prozora, Balkan, Za ljubav treba imat..... lol
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Da li svirate jos neki instrument?

Post by KIBEL BUBNJAR » February 17th, 2011, 1:23 am

ja sam u srednjoj htjeo svirati orgulje... ipak buduci da je to slozeniji instrument za svirku, nisam imao mogucnosti i nemogu tek tako na orgulje treba prvo s klavirom pocet, nisam imao ni novca za to, ni vremena odustao sam od toga. Nakon toga sam se posvetio tamburici jer je bila besplatna za ucit u skoli, i buduci da sam uvijek imao nekog cimera koji svira gitaru, htjeo da se i ja bacim u zicane instrumente. Tamburica mi je dobro isla. Brač je u pitanju bio. Buduci da, kao sto sam spomenuo cimeri su bili gitaristi naucili su me neke osnovne stvari i danas imam isto gitaru iako nije zazivjela moja zanimacija imam ju jos uvijek evo tu mi je iza ledja ponekad odsviram neke vec naucene pijesme. krajem drugog sam cuo bubnjeve, stajao sam pola metra pored starog premiera resonatora kada je kolega (sadasnji gitarist) prolupao bubnjeve utroba mi se protresla. Od onda ucim bubnjeve i nema sanse da ih ostavim. Jedino bi paralelno svirao tamburicu no nemam ju i svi novci kojih nema trenutno bas mnogo idu za bubnjarsku opremu tako da et...osuđen na bubnjeve zauvijek :bend: .
I see dead people :'(
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Da li svirate jos neki instrument?

Post by KIBEL BUBNJAR » February 17th, 2011, 1:37 am

Maleni10 wrote:Nabadam gitaru, ono ekskurzija varijanta, "bjezi kiso s' prozora, Balkan, Za ljubav treba imat..... lol

Onda si bolji ti kao bubnjar od "ulicnih" gitarista, kad god prolazim kroz grad pored nekog koji vani svira cuje se balkan, ili nesto slicno ktome. Cast izuzecima, ali vecinom ti gitaristi na trgovima su hodajuca enciklopedija pijesama od nekoliko akorda i 2 - 3 osnovna ritma :).
I see dead people :'(
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Da li svirate jos neki instrument?

Post by Maleni10 » February 17th, 2011, 1:42 am

KIBEL BUBNJAR wrote: pijesama od nekoliko akorda i 2 - 3 osnovna ritma :).
taj sam lol
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: Da li svirate jos neki instrument?

Post by markojah » February 17th, 2011, 3:12 am

od pre mesec dana sam dobio akustaru na koriscenje i otada se pokusavam da se skontam :P
inace, u prvom srednje sam odustao od gitare, i presao na bubanj, a s godinama sam poceo da kapiram koliko moze biti korisno kada znas osnove nekog drugog instrumenta.
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
omen.buksa
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 632
Joined: September 23rd, 2009, 10:59 pm
Moj Bubanj: Pearl, Sabian
Moji bendovi: Ugovor S Vragom
Inspiracija: Vinnie Paul,Mike Portnoy,Gavin Harrison
Location: Sisak,HR

Re: Da li svirate jos neki instrument?

Post by omen.buksa » February 17th, 2011, 12:25 pm

u zadnje vrijeme pokusavam ponovo doci do nekog bass da nastavim sa ucenjem. R.A.T.M. FTW!
Biti ili ne biti....PITI! : DD
User avatar
Milos-ShomS
Dobošar
Dobošar
Posts: 81
Joined: January 31st, 2011, 7:11 pm

Re: Da li svirate jos neki instrument?

Post by Milos-ShomS » February 17th, 2011, 5:01 pm

u osnownoj skoli sam isao u muzicku i swirao sam harmoniku...znam dosta osnownih stwari :) lestwice, akorde...itd...na harmonici sam razdwoio ruke :)
SCREAM BLOODY GORE
User avatar
Don Vicha
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 830
Joined: August 27th, 2008, 2:04 pm
Moj Bubanj: Ludwig, Rogers, Anatolian
Moji bendovi: The Bestbeat, Manisent, Bekstvo, Grupa JNA
Location: Beograd

Re: Da li svirate jos neki instrument?

Post by Don Vicha » February 17th, 2011, 7:13 pm

Gitaru i bas sviram, a nabadam i klavir. Mislim da bubnjar ne mora da svira bilo koji instrument sem bubnja, samo mu možda kompozitorski način razmišljanja biva bliži ako zna još ponešto da svira, onda treba i da zna da se peva, što za prateće što za glavne (što da ne) , i to znanje sviranja plus malo muzičke teorije dosta može da pomogne.
User avatar
hammer
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 460
Joined: October 30th, 2008, 1:18 pm
Moj Bubanj: mapex vx, dw, paiste, zildjian
Inspiracija: jojo mayer, tony royster jr.
Location: beograd

Re: Da li svirate jos neki instrument?

Post by hammer » February 17th, 2011, 8:05 pm

ja sam i poceo sa gitarom pre 6-7 godina, ali trenutno je koristim samo kad pravim neku muziku lakse mi je uz nju da komponujem, zavrsio sam nizu muzicku za kontrabas i svirao mnogo puta sa tamburasima :) u poslednje vreme sam poceo klavir isto pomalo da nabadam i planiram da uzmem midi klavijaturu da malo vezbam i da si olaksam posao u komponovanju. a pored svega velika mi je zelja da sviram saksofon :D
The longer the night lasts, the more our dreams will be.
User avatar
TheMare
Dobošar
Dobošar
Posts: 76
Joined: September 1st, 2010, 12:32 am
Moj Bubanj: Gretsch Black Hawk (WR)
Inspiracija: Dave Weckl , Steve Gadd , Vinnie Colaiuta
Location: Bileća

Re: Da li svirate jos neki instrument?

Post by TheMare » February 18th, 2011, 2:06 am

Naravno na prvom mjestu bubanj posle bubnja BASS gitara :)
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Da li svirate jos neki instrument?

Post by ProFTW » February 18th, 2011, 8:59 am

Zavrsio nizu muzicku za trubu, znam isto osnovnih 10 akorada pomocu kojih svaka ekskurzija bude zanimljiva i umem da se snadjem na klaviru, znam da odsviram Summer time i Autmn leaves sa DVIJE ruke, i nesto sitno akorada :)
ka-PAU
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Da li svirate jos neki instrument?

Post by MarcusS » February 18th, 2011, 5:15 pm

Ako ne računamo "kad sam bio mlad" od Čorbe i dve od Vlade Divljana na gitari, ne znam ništa da sviram, ali svakako bih voleo. Da mogu da biram bio bi to deff klavir (neverovatno moćan instrument), pa gitare. Čak sam razmišljao jedno vreme da pazarim klavir, ipak, kad ti je nešto kući (što mi nije slučaj sa bubnjem) samim tim ćeš mu posvetiti više vremena, ali realno, nemam vremena za tu egzibiciju.
Spread the word! :)
User avatar
Gavrijel
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 282
Joined: December 8th, 2007, 2:41 am
Moj Bubanj: Tama /Sabian
Inspiracija: Jeff Porcaro /Omar Hakim/ Nicko McBrain/...
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Da li svirate jos neki instrument?

Post by Gavrijel » February 20th, 2011, 12:03 pm

Klavir sviram oko 26 godina, gitaru isto tako, ćale mi je kompozitor tako da sam, od kad znam za sebe, bio okružen raznim instrumentima ! Inače "sviram" i mikrofon lol lol lol i prateće i glavne vokale i primetio sam da mnoge kolege muzičari ne mogu da sviraju i pevaju istovremeno - :heavy: :heavy: :chears:
I see faith in your eyes
Never you hear the discouraging lies
I hear faith in your cries
Broken is the promise, betrayal
The healing hand held back by the deepened nail
Follow the god that failed
Post Reply