Automobilizam i sve sto ide uz to

Ostale umetnosti, interesovanja, neobavezno ćaskanje...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by MarcusS » January 9th, 2012, 3:54 pm

Daj nam enterijer, meni to uvek bitnije. :)
Spread the word! :)
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by Woody » January 9th, 2012, 4:27 pm

Matija wrote:Evo drugari, konacno i prva slika, danas sam isao da ga pokupim, treba sad da ga preregistrujem... hvala vam svima na lepim recima i zeljama!

Image
Svaki auto koji ti dobro služi je dobar auto! Dugo ga vozio! :chears:
The Sea, The Sea
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by lesendric » January 10th, 2012, 3:21 am

@matija:
Lepo lepo, love the color :D
da te sluzi dugo i da prenese mapexa puno puta :thumbsup:

@Cherny
Alfa jeste dobra,elegantna,snazna, kompaktna itd, ali novi megan GT JEDE Giuliettu za dorucak u svakom smislu. auto je bolji,izdrzljiviji i za mene lepsi. A ako se gledaju najjaci modeli, stavi Megana RS-a pored Giuliette QFV pa da vidimo sta se desava... Nebo i zemlja.
Ne kazem da je alfa losa, ali eto primera da taj Renault koji se "kvari" dere Alfu u klasi u kojoj alfa treba da dominira jer je to njihov market focus sa Giulietta modelom. I da ne spominjem razliku u ceni:
Megane RS (250KS) 24.600e
Giulietta 2.0jtdm (170KS) 27.100e
Giulietta 1.8 QFV (235KS) 26.500e

moj izbor bi bio megane rs, vas?
Play on Life
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by MarcusS » January 10th, 2012, 6:46 am

Cherny, kao kod činela zalomio ti se dobar primerak, ćuti i uživaj. :D
Spread the word! :)
User avatar
cherny013
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 361
Joined: August 11th, 2008, 8:44 pm
Moj Bubanj: Sonor, Zildjian, Paiste, Evans
Moji bendovi: Magacin, Hellior
Inspiracija: Gavin, Portnoy, Rockenfield, Phillips...
Location: Pancevo
Contact:

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by cherny013 » January 10th, 2012, 9:13 am

Cutim i uzivam. :thumbsup:
He has the wisdom of youth and the energy of old age...
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by filster » January 10th, 2012, 12:50 pm

E, ja nemam pojma... Secam se samo da sam davno jos rekao, moji favoriti HONDA i TOYOTA. :) Tako je ispalo i na ovoj listi na kraju akd se sve sabralo... Mada IPAK mislim da lista nije 100% realna, jer je Rover ispred Mercedesa, mislim, ne znam... Ali nekako mi to ne ide u glavu. unsure
U svakom slucaju, mrzim Megane-a, mrzim Lagunu. Njihovi menjaci su uzasniii! Paz' ovamo:
saltanje iz prve do pete kako izgleda. SKLJOC-TRAP-DUM-KUK-LUP! I meni su uzasni svakako... :) Mislim, iskreno... A sto se ostalih stvari tice, ja sam uvek za Scirocco ili cak S3, valja platiti malo vise ako treba. Realno, ko ima 25.000 za Megane RS, naci ce i 30 i nesto za S3. Ali to je ljudi nebo i zemlja.... :thumbup:
I samo jos da kazem... Ona Toyotica sto sam pominjao da kupim je na onoj listi 2, to me opet navodi na razmisljanje, i to duboko! :D
Who let the dogs out !?
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by filster » January 11th, 2012, 4:46 pm

I yap, setih se neceg... KIA PRO CEED je konkurent i Megane-u RS i svima, a kosta svega 15.000e. Naravno, nije to agregat te jacine kao u Megane-u, ali 1.6 benzinski motor sa 126ks i super opremom, alu felne, automatska klima, manuelni menjac sa 6 brzina, kvake u boji vozila (jer me jako nervira kad je plasticna i crna)... I naravno, garancija 7 godina ili ti 150.000 km-a. Pa jos kad uzmemo u obzir da je Kia popravila i kvalitet plastike i uopste zavrsnu obradu... Onda je to mozda BEST BUY za 15.000e.

Image

Image
Who let the dogs out !?
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by Maleni10 » January 11th, 2012, 8:37 pm

unutra mi dosta lici na Hyundai-a i30
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by MarcusS » January 11th, 2012, 10:13 pm

Kia Ceed je mnogo, mnogo dobar auto, znam par ljudi koji je voze i nemaju lošu reč.

Jedino je problem odakle ova cena od 15.000? To je možda cena za full fullova opremu. "Socijalni" paket je mogao da se uzme za 10ak soma, i to sa po 100 jura ratom, na tu "foru" su ih prodali brdo.

Da uzimam nov auto, definitivno bi razmišljao o njoj, bez dileme.
Spread the word! :)
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by lesendric » January 12th, 2012, 3:39 am

to je vrh auto ali mislim da nije kategorija Megane rs-a...
@Dzoni.
Mozda jeste S3 ili Scirocco bolji auto za po gradu i sve, ali veriuj mi da je megane rs, druga prica na stazi... sve ih jede. jbg, ja to pricam iako vozim trojku jer sam realan. RS je napravljen iskljucivo za sportsku voznju i samo za to. dizajnirao ga je Renault F1 team sto je odmah u startu ubitacno. Zvuk je takodje neverovatan i ceo osecaj racing tehnike je fascinantan kad udjes u njega. e sad, ja ga ne bi uzeo jer nema neku namenu po gradu, nije mnogo upotrebljiv sa super-sportskim kadicama i sa lightweight zadnjom klupom. Ja bi za te pare uzeo polovnu A5-icu u bilo kojoj opremi sa bilo kojim motorom (jer je mnogo smekerskiji i lepsi i komforniji i ozbiljniji) isto i bmw 3 coupe-cabrio ili cak Jaguar XK 4.2 iz 2007. :rolleyes:
:chears:
Play on Life
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by filster » January 12th, 2012, 5:48 pm

@Maleni, CEED i I30 i jesu radjeni zajednickim snagama Hyundaija i Kije.
@MarkusS, Pa da, 1.4 osnovna verzija, benzinski motor sa 109ks bez alu felni i toga je bila nesto preko 10.000 soma. Ja sam napomenuo gore da je ovo 1.6 varijanta, 6 brzina manuelni, cak i telefon u autu, i sve sto ide uz to. :chears: A i sam sam cuo da je strasan potez KIA napravila sa ceed-om i pro ceed-om i da su super autici, zato sam i rekao ovo.
@Lesendric, matori... Slazem se da PRO CEED nije ni blizu Megane-u, prvo zbog motora. A slazem se i da Scirocco nije konkurent na stazi. Ali, paz' ovako, ja nisam vozio ni S3 ni MEGANE RS. Verujem ti na rec ako kazes da je Megane bolji na stazi. Ali... Prvo, ja Renault nikad nisam organski podnosio, i u zivotu ga ne bih vozio, kakav god da je. Ovo iskreno znaci. :D A drugo, jako me nervira sto Megane nema pogon na 4 tocka. Uz duzno postovanje sve njegove elektronike i uz duzno postovanje F1 tima koji ga je pravio, on je bez pogona na 4 tocka po klizavom kolovozu i po snegu POLUUPOTREBLJIV. Ti brate znas sta je quattro pogon, to jest svi znaju koji su ga vozili na snegu bar jednom. Cak i na Audiju B4 se vidi sta je quattro, brate... i tu je kraj kao u bioskopu. A da ne pricam kol'ko taj quattro ipak znaci i na stazi, u krivinama, i to... A i ako cemo posteno AUDI RS3 sa 2.5 turbo motorom i 340ks ih jede sve i na stazi, i na putu, i na snegu, i svuda. :) To je neko moje misljenje, ALI PRIZNAJEM, mozda ja malo PREVISE OBOZAVAM Audi pa sam malo pristrasan, uglavnom... Meni je RS3 apsolutni pobednik... :chears:

Image

I da ne zaboravimo ovaj fini autic, mislim da je ipak vredan pomena. :)

http://autokatalog.autoscout24.de/ford/ ... kw-305-ps/
Who let the dogs out !?
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by lesendric » January 13th, 2012, 3:02 am

Video si sta A3 1.6 benzin radi... tek mozes da zamislis sta RS radi... to je van konkurencije najbolji hot hatch na svetu za mene... a boja RS-a ti sve govori o mom ukusu za kola lol
Vozio sam S3, RS nisam, ali bi voleo da ga vozim vise nego ista.
Sto se tice ovog focusa, ja mislim da je divan i mocan. fordovi su jako izdrzljivi i mogu da vuku koliko oces. ali opet mi on ne spada u tu "high" klasu hatcheva koliko god da je jak. a najjaci kosta 38000 u nemackoj !!! sto je mnoogo za bilo kog forda.
Play on Life
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by filster » January 13th, 2012, 3:24 am

Slazem se, mnogo je 38.000 za Ford, mnogo je... Ma RS3 je pravi ''momacki'' auto, onako za mlade studente izmisjen.... lol lol
Who let the dogs out !?
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by Maleni10 » January 13th, 2012, 4:13 am

Astra GTC po meni generalno jede RS-a, o OPC-u necu ni da govorim. Pa pazi samo tu bednu tablu i enterijer u tom Meganu, pa jbt da l' ce ti francuzi ikad napraviti lep auto unutra, ne mo's pobeci od Dacije da ga jbs :)
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by lesendric » January 13th, 2012, 4:07 pm

hahaha to za daciju si upravu :D
Ali astra OPC nije uopste u klasi sa RS3, OPC ima za 70KS manje, kosta mnogo manje i spada u klasu ispod (sa S3 npr).
U svakom slucaju, ne zaboravimo da je kvalitet sklapanja Mercedesa,BMWa i Audija mnogo visi nego kod opela jer je opel realno najlosiji od svih nemackih proizvodjaca. (to ne znaci da je los, daleko od toga, super je ali nije u klasi sa gorepomenutima).
Ja npr bi pre uzeo Scirocco 1.4 za pare OPC-a jer je mnogo lepsi i atraktivniji za voznju, a i kad stavis tu konjazu, obrtni momenat i sve ostalo sa strane, ipak zelis da se vozis u udobnim kolima koja mogu da idu na put itd... Sa Megane RS-om to npr ne mozes jer ima kadice i jer je napravljen za stazu, a u realnom zivotu, neces imati puno sansi da mu testiras maximum po gradu. Zato kazem da su BMW 1, Audi A3, Golf 6 ,Scirocco i Mercedes C (iako nije skroz u toj klasi...ali ajde) pobednici sve u svemu jer ipak Nemci imaju najvisi kvalitet sklapanja kola i najvisi komfor i eleganciju koji prati taj komfor. Jbg mozda jeste snobovski ovo, ali ko ne bi izabrao (cherny se ne racuna) VW,BMW,Audi ili Mercedes pored Renaulta,Opela,Alfe,Forda ili tako nekog branda (naravno da su svabe slabiji modeli za iste pare kao jaci opeli,fordovi, renoi itd.).
Ja bi u svakom trenutku pre izabrao A3 1.4 tfsi nego Astru GTC.
mozda je to samo moje misljenje ali mislim da je i tradicija i ime i drzanje cene bitno kod kola jer ipak nije mecka za dzabe tako skupa i cenjena (isto vazi i za Porsche,Audi i BMW).
Play on Life
Post Reply