Automobilizam i sve sto ide uz to

Ostale umetnosti, interesovanja, neobavezno ćaskanje...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by Matija » March 14th, 2011, 3:51 pm

pa da to je to... sto kaze kolega migric, kao kiosk da vozis. lol

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by lesendric » March 14th, 2011, 5:19 pm

@milos
mislim da su opet englezi pobedili ;)

Defender=Keva off-road-a

Image
Image
Play on Life
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by KIBEL BUBNJAR » March 14th, 2011, 7:57 pm

istina... defender je mrcina koriste ih i hitne sluzbe.
I see dead people :'(
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by Woody » August 30th, 2011, 9:56 pm

Kad smo već zapostavili temu, da se apdejtujete kuda ide automobilizam :zid:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wHO6sC7Lhs#!

Neće da ubaci video :sad:
The Sea, The Sea
User avatar
Shix_
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 828
Joined: April 15th, 2011, 10:15 pm
Moj Bubanj: Yamaha stage custom, Gibraltar, Sabian (HHX,Vault)
Moji bendovi: Rikverc Svetlosti, Drob, Milan Petkovic trio
Inspiracija: Jeff Tain Watts,Dave Weckl,Jojo Mayer,Jack DeJohnette
Location: Aleksinac

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by Shix_ » August 30th, 2011, 10:17 pm

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RXqSedWSu2k[/youtube]
nego... jel taj bugati jos uvijek drzi titulu najbrzeg na svijetu?
Da najbrzi je i dalje.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LO0PgyPWE3o[/youtube]
Naravno,ovo sledece se ne racuna u normalne automobile.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tZEl8d-RE4M&NR=1[/youtube]
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by lesendric » September 1st, 2011, 6:55 pm

vejron je po mom misljenju cisto bacanje para napravljeno za napaljene matorce...
za 1 vejrona mozes da kupis najmanje 4 vrhunska automobila... pre bi se obezbedio u svim kategorijama za milionce nego samo u supersportskoj (RS5,A7s,Range Sport HSE,Aston Virage i Maserati gt ili gc supersport-beli ili trula visnja sa crnim felnama :wub: )

btw, danas sam video najnadrkaniju kolonu ovde u rimu... Ferdza 458 italija-zuti u pratnji PANDURSKIH Audi S5ica (crne mat sa blinkerima ispod maske) i dve nove bendze M5 black on black varijante... zaledio sam se :ohmy:
Play on Life
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by CEDAPNM » September 1st, 2011, 7:50 pm

Kako bih ga posedovao, nije svestan toga :angry:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by ProFTW » September 1st, 2011, 8:42 pm

+1 :blush:
ka-PAU
User avatar
Shix_
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 828
Joined: April 15th, 2011, 10:15 pm
Moj Bubanj: Yamaha stage custom, Gibraltar, Sabian (HHX,Vault)
Moji bendovi: Rikverc Svetlosti, Drob, Milan Petkovic trio
Inspiracija: Jeff Tain Watts,Dave Weckl,Jojo Mayer,Jack DeJohnette
Location: Aleksinac

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by Shix_ » November 25th, 2011, 7:21 pm

Prevazisavsi status sredstva kojim se brzo i bezbedno stize od racke A do tacke B, automobil je postao izraz zivotnog opredeljenja pojedinca koji birajuci model za sebe razmislja o tome sta zeli da saopsti okolini: da li ima novca, je li sklon avanturama, voli li izazove i da li vara zenu; medjutim posto je ljubav prema vozilu sasvim iracionalna kategorija, izbor cetvorotockasa, osim drustvenog statusa i temperamenta, otkriva i mane vozaca, pa se stanovnik parkinga moze smatrati veoma preciznom i pouzdanom psihijatrijskom dijagnozom, sto postavlja svoje vrsnu tipologiju licnosti u tabeli.

MERCEDES - Ziceras
------------------
Direktor drustvene firme koji se u slobodno vreme bavi otkrivanjem mladih talenata velikih grudi. I dalje veruje da se automobili dele na nemacke i ostale, a nemacki na mecku i ostale. Pravda se trajnoscu mercedesa. Ponasa se krajnje autoritativno iako mnogo pije. Hrani se prasetinom, pa u gepeku ima taman dovoljno mesta za mrtvu zivotinju. Ima ljubavnicu. Voli komfor, ponosno nosi stomak i ne razume vozace koji voze francuze i italijane. Smatra ih praznoglavim kicosima.
Podvrsta: vozaci mercedesa SLK i mercedesa meklarena SLR: to su pokrsteni vozaci BMW-a, prosvetljeni iznenadnim milionom, u evrima ili nekretninama.



BMW - Ludak
------------------
Dovoljno nenormalan da kilometar voznje zarad kurcenja plati evro i po, u svakoj sekundi spreman da pogine bez dvoumljenja. Mnogo psuje. Vristanje masine pri spustanju njegove noge na gas-pedalu svedoci da voli bucan i brz seks, najcesce sa sekretaricom, posto je uglavnom direktor predstavnistva ili drugi strani placenik. Komfor mu je nebitan. Iako BMW slovi za sportski auto, statistika govori da ga voze potpuno nesportski tipovi koji moraju u svemu da budu najbolji, bez obzira na cenu. Cilj opravdava sredstva. Nije vazno ucestvovati, samo pobediti. Na odrediste stize pre nego sto je krenuo. Ili nikad.


OPEL - Stipsa
------------------
Lekar, zanatlija ili samostalni komercijalni referent koji hoce da vozi nemacki auto, ali po ceni korejskog. Mehanicar se hvata za glavu kad ga vidi, jer tvrdi da "tu pasuje semering od keca, crevo za vazduh moze iz ves-masine, a umesto bosh pumpe ide motor iz frizidera", i za tu egzibiciju spreman je da majstora casti basnoslovnom sumom dovoljnom za pola case kisele. Auto je uvek relativno cist i ispravan, a vozi se do trenutka kad vlasnik stigne kuci peske sa volanom u ruci sutirajuci tocak ispred sebe. Onda se ponovo kupuje opel, u kog se vremenom ugradjuju delovi iz prethodnog. Sumnjiva podvrsta: vozac opela tigre. Ne zna se sta zapravo zeli: porsea ili ficu.



CITROEN - Mornar
------------------
Zivi za ljuljuskanje na zelenim talasima LHM ulja. Plovi putevima bez kontakta sa asfaltom, upravo kao govece iz vica koje nimalo ne brine kravlje ludilo zbog toga sto je helikopter. Po zanimanju marketinski strucnjak, kreativni direktor, ili najcesce slobodni strelac. Lose se oblaci, ne drzi obecanja zbog rasejanosti. Voli komfor. Ne stedi novac, uziva u nepredvidjenim izdacima, sto njegovu porodicu cini konstantno nezadovoljnom. Postuje vozaca pezoa 309 i 405 jer imaju isti motor kao i on. Kad ga ugleda, mehanicar se baca na telefon, zove zenu i pita je gde ce na letovanje. Za njega to nije mornar nego saran, koji je automobilom kupio i hiljade nepotrebnih cevcica. Obozava da se parkira na visoke bankine, da bi se pravio vazan sto njegov auto ima cetiri visine. Podvrsta su vozaci sitroena XM, ciji je drumski libido kao kod bemveovaca i meckara, pa na kub.



AUDI - Kocka
------------------
Covek sa kockastim mislima, sto najcesce kao posledicu ima kockastu glavu: jaku vilicu, tvrdu frizuru pod pravim uglom, koju ni kabriolet ne bi razbarusio. Takodje, rec je o ljudima sa kockastim telom. I oni koji ga nemaju nose konfekcijska odela u kojima izgledaju kockasto. I kravatu, vrlo cesto. To je pravnik, politicar ili sef. Kupuje auto po pravilu sluzbe da bude dovoljno velik, dovoljno jak, dovoljno skup, pod garancijom, isti kao komsijin. Ne lupa glavu oko cene delova i odrzavanja, jer popravku uvek placa onaj koji ga je udario, sto je vrlo lako jer parkira nasred ulice. Podvrsta je vozac audija TT, sin gorenavedenog.


FIAT - Kockar
------------------
Sva je prilika da je punta dobio na nagradnoj igri. Nije mu toliko bitno kakav je automobil, koliko da dobije vise nego sto je ulozio. Punto, stilo, brava i bravo mogu da budu bingo, ali i ne moraju, sto se vidi po ovlascenim servisima ciji vlasnici ne znaju sta ce sa parama. Za vozaca fijata nije toliko bitno stici od tacke A do tacke B, koliko da to bude rizicno. Zapravo, vozac fijata se cesto neobjasnjivo pojavi u tacki C, i uopste nije uznemiren zbog toga. Mehanicari ga vole zato sto mu stalno crkava on board kompjuter jer ga udara kao poker aparat, sistemom manja-veca. Podvrsta je vozac una i pande. Hrani se konzervama i parkira izmedju dva kontejnera.


ALFA ROMEO - Kicos
------------------
Nema uspeha kod zena jer svu raspolozivu paznju posvecuje svom lepom, neznom i zahtevnom automobilu. Tu su kozmetika, tepanje, vecernji izlasci, cvece i vecna vernost. Zauzvrat, on sa osmehom vozi trista. Odmah po ustajanju baca pogled na parking, pa ima produzene jutarnje erekcije. Najcesce vlasnik kafane, voli tenis i mali fudbal. Ima uspeha u kladionici (za razliku od vozaca fijata), pa mu nije zao da krilo plati dvesta evra, ali momentalno pozeleni pretvarajuci se u ubilacki gnevnog Halka kad vidi pocinioca saobracajnog nedela. Ubice za polomljeni migavac, bez razmisljanja. Podvrste nema, a ni leka.

VOLKSWAGEN - Penzos
-------------------
"Prethodni vlasnik presao je petsto hiljada, ja sam obrnuo cajger, a i moj unuk ce, jer ce ga dobiti cim polozi vozacki ispit. Nista ne mora da dira, sve je ko iz fabrike", tvrdi ponosni vlasnik folksvagena. Medjutim, kad hvali performanse svog vozila, postavlja se pitanje zbog cega nije kupio traktor. Tvrda suspenzija preventivno deluje na kamenje u bubregu i zuci, pa je vlasnik najcesce u iznenadjujuce dobroj kondiciji. Poput svog automobila, najcesce dozivljava duboku starost. Vec u srednjim godinama potpisuje peticiju da se pocinioci saobracajnih prekrsaja streljaju bez sudjenja, jer je poenta: nikad ne uloziti nijedan dinar u automobil. Podvrsta: vozac bube. Pesnik koji se snalazi u domenu iracionalnog posto ne postoji nijedan razuman razlog za voznju ovog malog i izrazito bucnog oldtajmera.


TOYOTA, MAZDA - Hibrid
----------------------
Malo bi sportski, malo da ne trosi, malo veliki porodicni auto. Malo je reci malo podvojena licnost. Ali to se odmah vidi po karoseriji: nazad kockasta kao volvo, napred folira da je ferari, ne preze cak ni od elektricnog zatvaranja farova. Vozac je sluzbenik policije, nizi debeovac, nizi kosarkas, psiholog pred razvodom i slicno. Prepodne jede burek ili mesni narezak, uvece skampe ili lososa. Obozava porodicnu harmoniju i decu, ali je za ljubavnicu spreman da umre. Voli pozoriste, ali ne propusta nijedan Cecin koncert. Racionalno procenjuje kvalitet vozila, ali je dovoljno lud i sklon eksperimentu da kupi automobil sa vankelovim motorom, koji je japanska otkupljena ekskluziva. Izbegava brzu voznju, ali nikad ne kasni. Moguca zamka: cetvorotockas vlasniku tiho prenosi nacela samurajskog kodeksa ponasanja busido, pa se moze desiti da u slucaju prekrsaja izvrsi tradicionalno samoubistvo.


PEUGEOT - Baja
------------------
Ili jesi, ili nisi lav. U pezou jesi: nacrtano je na hladnjaku. Kao i na volanu, da bi se vozac s vremena na vreme prisetio kakav je baja do jaja. Samoljublja nikad previse. Zato je potreban besni dizajn, jak motor, elektronska kontrola stabilnosti za manijakalno uletanje u krivine, i skockani enterijer u kom ni itison nije bez veze. I svuda ti mali ljuti lavovi, sto super utice na samopouzdanje, i vrsi latentan pritisak na gas papucicu. Naravno cipelom od minimum trista evra, jer vlasnik pezoa nije dovoljno bogat da kupuje jeftine stvari. Mehanicari ga vole, kako zbog toga, tako i zbog cinjenice da u pezou ne pasuje nista bez lavica. Sve original, sve novo. Voli brzinu, ali i izazove, jer svaki novi model ima neku novotariju poput 2tronic menjaca, kliznih vrata, ili bolesno kurcevite providne haube. Ovaj auto je nepodoban za seks, pa vlasnik uglavnom ima gajbu sa ogledalom na plafonu spavace sobe.


DZIPOVI - Kauboj
------------------
Pahero (pajero) u prevodu znaci paor, sto svakako ima dodirnih tacaka sa kaubojima (kravarima). Ipak ovde nije rec o tome: "Sleperi, avioni, kamioni, ko prezivi pricace" je filozofija koja karakterise ovog najarcanog momka. Osim ako je riba, sto se sve cesce moze videti, jer muzevi lepotica imaju jednostavnu logiku: ako vec ne mogu da sacuvaju auto, da spasu bar ono sto se spasiti moze, to jest zenu. Zato je ograde u dve tone celika. U oba slucaja ne valja voziti ispred, niti iza dzipa, jer je sklon nepredvidivim manevrima, kao sto je polukruzno okretanje preko duple pune na autoputu, ili parkiranje na raskrsnici. Bezbedna udaljenost od deset metara u ovom je slucaju dva kilometra. U stvari, kada normalan covek ugleda vozaca u dzipu, najbolje je da mirno, bez panike, ode kuci. Podvrsta je vozac puha, koga nikad, ni pod kojim okolnostima, ni u sali, ne treba pitati za koga radi.

Koji si ti?

Autor: Igor Karanov
User avatar
mactire
Dobošar
Dobošar
Posts: 49
Joined: October 7th, 2011, 9:16 pm
Moj Bubanj: Premier
Inspiracija: Joseph Zigaboo Modeliste, John Bonham, Ian Paice, Dave Grohl

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by mactire » November 25th, 2011, 10:35 pm

Za mene postoji samo jedan automobil

Image

:hail: Ford Mustang GT390 :hail:

Mada ajd kad sam vec tu evo zanimljivog klipa sto se tice izdrzljivosti japanaca :D ...da ne pravim novi post .. :)

"Try Not. Do or do not. There is no try."
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by lesendric » November 25th, 2011, 11:18 pm

Kad bi morao da biram samo 1, uzeo bi DBS... elegancija-performanse-komfort...
iza njega stoje S7 sportback,S5,Maserati GT,LP 560,Nissan GT-R,V12 Vantage i Virage.

Image
Image
Play on Life
User avatar
mactire
Dobošar
Dobošar
Posts: 49
Joined: October 7th, 2011, 9:16 pm
Moj Bubanj: Premier
Inspiracija: Joseph Zigaboo Modeliste, John Bonham, Ian Paice, Dave Grohl

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by mactire » November 26th, 2011, 6:30 pm

odlican je ali je oldtimer jos bolji ;) ali nema greske sa "bond" automoblilima oni su upravo to sto si rekao elegancija i performansa!

Image
"Try Not. Do or do not. There is no try."
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by filster » December 6th, 2011, 12:35 pm

Ne verujem da mi je ova tema gotovo celu godinu promakla, jednostavno ne znam kako se to desilo!
Uglavnom... Treba da kupim auto. Mrzelo me je da otvaram teme po novim forumima, kad znam da ovde ima ljudi koji znaju znanje o tome. (konkretno, provalio sam da kolega Matija gleda i TOP GEAR i sve to, cega sam ja veliki obozavatelj takodje.)
Imam Seat Ibizu, '96. godiste, 1.9D 50kw-69ks, troje vrata, nista od opreme sem nekog sibera.
Ali ok, moram kraci rezime da dam. Za 9 godina koliko je moja porodica poseduje, mi smo presli nekih 150.000 km-a. Na skoro 300.000 km-a je radjena generalna motora, moram priznati. Ali od generalne smo vec prosli presli 37.000 km-a, i motor radi KAO NOV! I auto je kao nov. Moram pohvaliti taj VW motor, prvo delovi su jako jeftini. I moram reci da posle 150.000 km-a mi nismo cacnuli npr menjac, koji je i dalje nov. Tako da, auto ima svojih mana, malo je lenj, ali sam u sustini jako zadovoljan, i nesto cisto sumnjam da bih slicno bio zadovoljan nekim fiatom, peugeotom, renaultom, itd... (imao sam peugeot 106, vozili ga 2 godine i bacili. lol ) Potrosnja mala, 5-6l...
E sad... Doslo vreme da se kupi auto koji ima klimu, da ipak se malo zivne, i tako to... Da ima 5-oro vrata... I sa caletom imam dogovor neki, ILI VW opet ILI TOYOTA-nista drugo.
(naravno da ne mislim da su ostali automobili krsevi, ali su mi VW, TOYOTA i HONDA favoriti)
Moj drug je dugo vozio stari model RAV4 i sada ima nov RAV4, VI NE ZNATE KAKAV JE TO AUTO. To je NESALOMIVO.
Ono sto sam zagledao i sto cu kupiti, verovatno, jeste Toyota Corolla 2.0 d4d motor, 90ks, 5-ora vrata, automatska klima, abs, alu felne, tempomat, esp, itd, itd... 2004. godiste, 145.000 km-a. Limarija sjajna, nije udarana, nije nigde grecnut auto, bio je garaziran. Cena je 5.500e.
Zanima me vase misljenje o autu, ili eventualno neka preporuka u visini gore pomenutog budzeta. Iskreno, obzirom da je to porodicni auto, uzeo bih samo dizela. Mrzim benzince koji nisu turbo, i nisu sportska varijanta, onda ne kapiram poentu. Ionako ovi novi dizeli idu bolje od ovih obicnih benzinaca. Dizajn mi nije toliko bitan, opet kazem, porodican autic... Znaci, vozicemo to i otac, i majka, i ja... svi na red. :D Tako da, pre svega, pouzdanost, kvalitet motora, sasije, mehanike, elektronike. To je ono sto je primarno! :thumbup:
Dakle? :D
Who let the dogs out !?
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by filster » December 6th, 2011, 12:59 pm

Ali 'ajde da u novom postu i ja dam doprinosa temi, sa jednim od svojih najomiljenih automobila. :)

TOYOTA LAND CRUISER 4.5 D4D - manje vise bih tu stao sa terencima.
Image

MERCEDES BENZ E280 CDI 4MATIC - dobicete detaljno obrazlozenje ako zelite, zasto bas taj auto. :)
Image

CORVETTE ZR1 - zato sto je brza, bucna, uzbudljiva, ima manuelni menjac, i zato sto je bolja od Weckl-ove CO6. lol
Image

HONDA ACCORD - zato sto je najbolja na svetu.
Image

NISSAN GT-R - ZATO STO GA ZELIM!!!
Image

KOENIGSEGG AGERA R - zato sto je Veyron smorio. :sleep:
Image

BMW 740i E38 - zato sto je to BMW!
Image

MITSUBISHI LANCER EVO X - zato sto je to najbolji auto na svetu do 2000 kubika. :)
Image

MAZDA MX-5 - to je auto za moju devojku. :) :)
Image
Who let the dogs out !?
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Automobilizam i sve sto ide uz to

Post by Matija » December 6th, 2011, 2:18 pm

heheheh do jaja su ti postovi, samo nastavi!
sto se tice corolle, uvek sam postovao toyotu i znam da je najpouzdaniji auto na svetu, ali vecina njih mi je toliko visually unappealing da je to bolno. i ja volim volkswagen i ako ste vec bili prezadovoljni seatom, zasto ne skoda fabia, pa mozda cak i octavia. na sva zvona hvaljene da su neunistive a po meni mnogo lepse od japanca. mojih dva centa... :)

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
Post Reply