Filmovim, Serije, Dokumentarci...

Ostale umetnosti, interesovanja, neobavezno ćaskanje...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Filmovim, Serije, Dokumentarci...

Post by MarcusS » September 1st, 2016, 11:45 pm

Nije valjda da godinu i po dana niko nije odgledao nijedan film ili seriju ili dokumentarac?

Da probamo malo da oživimo forumsku filmsku scenu... :)

Trenutno sam ponovo uplatio netflix jer sam krenuo da gledao star trek original series dakle od početka pa dokle doguram :D

Krenuo sam i posle praktično dugogodišnjeg premišlanja sa Vikinzima, prvih 6 epizoda prve sezone me je oduvalo. Malo je splaslo posle toga ali i dalje je odličan kvalitet, preporuka.

Filmove sam malo zapostavio, gledao sam svašta, ali uglavnom "na jedno uđe, na drugo izađe", kako već ide sa filmskom industrijom danas... Odgledao sam ponovo neka remek dela tipa Defendor sa Harelsonom, i sl.. Od novijih pohvala za revenanta koji mi je baš legao u svakom smislu. Dubina, fotografija, gluma, sve je sjajno.

As i said, da probamo malo da oživimo topik i preporučimo jedni drugima nešto kvalitetno.. :)
Spread the word! :)
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Filmovim, Serije, Dokumentarci...

Post by Woody » September 2nd, 2016, 12:54 am

Burn After Reading, urnebesan, Goya's Ghosts, ozbiljan film, Love And Mercy biografski o Brajanu Vilsonu i Beach Boys istoriji, Tomorrowland, sjajna diznijevska fantastika u igranom formatu... eto, par komada :D
The Sea, The Sea
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Filmovim, Serije, Dokumentarci...

Post by Goatbeard » September 2nd, 2016, 10:18 am

Ne preporučujem (preskočite/zaboravite):
Dan nezavisnosti 2 (sranje na kvadrat), Book of Blood (adaptacija istoimenog dela Klajva Barkera)
Preporuka za Spotlight, sjajnu priču o razotkrivanju
sveštenika pedofila. Odlična adaptacija stvarnih događaja. :thumbup:
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Filmovim, Serije, Dokumentarci...

Post by downbeat » September 3rd, 2016, 3:07 am

Skoro završio the x-files serijal. Vrh..
Trenutno gledam Battlestar Galactica. Serija je fenomenalna.. ali fenomenalna. Čuo jesam prije za nju, ali nisam nikako gledao..
A tu je i Game of thrones. Mada više čekam novu knjigu nego novu sezonu, ali šta da se radi.

Battlestar galactica.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Filmovim, Serije, Dokumentarci...

Post by MarcusS » September 4th, 2016, 3:49 am

Koji x files, ovaj novi ili sve zajedno?

Battlestar Galactica mi se nije nešto dojmila, dobra je serija, daleko od toga, ali mi nije dorasla do hajpa koji ju je pratio i prati i dalje..

Game of thrones, poslednje dve epizode poslednje sezone su bukvalno 2 najbolje epizode u celoj seriji. Što je sreća jer su prvih 8 bili manje ili više katastrofa :)

A knjiga će valjda pre smrti debelog :(
Spread the word! :)
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Filmovim, Serije, Dokumentarci...

Post by downbeat » September 4th, 2016, 10:03 am

X-Files - sve zajedno.
Moram da kažem da nisam seriju gledao nikad do sada. U vrijeme kada se prikazivala, bio je rat kod nas ili to bi poslijeratni period... Hrvatska tv je to prikazivala. Kako su imali 3 kanala, ja sam imao samo jedan i to onaj na kojem ništa nisu prikazivali od tih serija. Sjećam se, mi klinci, igramo se i ekipa se samo kupi i odlaze u kuću neku od serija da gledaju. A ja k'o zadnji papak... :-D

Što se GoT tiče.. baš sam se smorio prvih 8 epizoda, ali baš. I kad dođe 9 samo sam rekao: sve vam je oprošteno. A sad 10om samo utvrdio oproštaj.
Razbili su sa te 2 epizode.

Imam.osjećaj da će se prije pojaviti prava verzija biblije nego nova knjiga od ovog debel'guzana.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Filmovim, Serije, Dokumentarci...

Post by MarcusS » January 11th, 2017, 2:49 pm

Svaka preporuka za Italijansku krimi seriju Gomora koja prikazuje modernu Napuljsku mafiju. Mnogo brutalnosti, a koliko čitam i istinitih momenata i običaja iz tog miljea. Za ljubitelje tematike must see, rekao bih...
Spread the word! :)
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Filmovim, Serije, Dokumentarci...

Post by MarcusS » May 9th, 2017, 8:47 pm

Dopustite mi da vam preporučim 2 fenomenalna dragulja.

Prvi je meni lično najbolji film godine a verovatno top 3 u poslednjih 5 - Sing Street. Priča o momku koji pravi bend kako bi osvojio devojku Naizgled komedija ali sa elementima drame koji se bavi i mnogo ozbiljnijim stvarima, porodičnim odnosima i problemima u istoj. Glumci su jako šarmantni i jednostavno cool, soundtrack fenomenalan i pesme koje su napisane za film su hitovii na prvo slušanje i slušam ih svaki dan od kada sam odgledao film. Film je genijalan, ima nenormalno prijatan vajb i uvlači u prim minutima. Poznavaocima pop kulture 80ih će biti zanimljivo da vide uticaj tadašnje muzike na mlade i njihovu genezu. Oduševio me film, kao retko koji poslednjih godina (možda Frank 2015, naizgled čudan a u potpunosti genijalan i originalan sa jako ozbiljnom tematikom i porukom)

Drugi je Hunt For The Wilderpeople. Ne pamtim kada sam se ovoliko smejao u toku nekog filma i lolao na sav glas. Malom koji je glavni lik a pri tom anoniman društvo pravi Sem Nil. Imaju fenomenalnu hemiju, film ima sjajnu priču, atmosferu, indi režiju, ima sve.

Čim se malo skrene od Holivuda, odmah biseri, ne pamtim kada sam zaređao ovakva dva ostvarenja, oba imam nenormalnu želju da gledam ponovo, iskreno, pe namtim kada je to bio slučaj.

Probajte :)
Spread the word! :)
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Filmovim, Serije, Dokumentarci...

Post by Woody » August 21st, 2017, 4:15 pm

Pogledah jedan prilično opičen norveški film 'The Bothersome Man'... Osim što trenutno obilazim Norvešku pa mi je zanimljivo, film na neki uvrnut art način prikazuje običan život u zemlji sa visokim standardom i visokim procentom 'sreće', kako god da da se to meri...

Još jedan nestandardan američki flik je 'Wakefield'. Dosta monologa i unutrašnje drame, urađen je prilično nalik staroj američkoj školi, što mu daje retro šmek holivuda pre betmena i romantičnih komedija. Sjajna gluma, kast i režija.
The Sea, The Sea
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Filmovim, Serije, Dokumentarci...

Post by MarcusS » August 22nd, 2017, 1:57 pm

Skandinavci su kao i u svemu, fenomenalni i u svetu kinematografije. Serije su im vrhunske, a i filmovi retko omanjuju.
Spread the word! :)
Post Reply