Shta je sad pa ovo?!

Ostale umetnosti, interesovanja, neobavezno ćaskanje...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Shta je sad pa ovo?!

Post by ProFTW » March 29th, 2009, 9:15 pm

Ovo sam video na bulletinu na myspaceu, i zabezeknuo sam se :zid: :zid: :zid:
pominje se CONSECRATION, a poshto svi znamo da je nas dobar drugar matija bubnjar u vec pomenutom bendu, teo bi da cujem iz prve ruke iskustvo unsure

"Dragi prijatelji, evo sta je snaslo nasu underground i alternativnu muzicku scenu. Kako nam je zemlja vec uveliko zasla u mulj turbo shunda i smecja koje vredja inteligenciju, logican nastavak toga izglasan je proslog meseca.




O cemu se zapravo radi - uveli su neko novo pravilo da od sada bendovi koji nisu clanovi 'Udruzenja ESTRADNIH Umetnika Srbije' nece moci da prelaze granicu i sviraju u drugim zemljama, nece moci da nastupaju u vecim koncertnim prostorima i nece moci da emituju svoje spotove na drzavnim televizijama.





"Novi Zakoni za muzicare u Srbiji nastali u februaru 2009, po kojima niko od muzicara bez muzicarske vize i licence udruzenja estradnih umetnika Srbije ne moze da predje granicu a uskoro ni da nastupa u ozbiljnijem klubu:

1) Za dobijanje licence se placa 11200din ili 5800din (ukoliko si student) godisnje.



Negde se cak spominje suma od 200 evra po clanu benda???

2) Polaze se ispit muzikalnosti i ide se na audiciju posle koje dobijate sertifikat da ste clan udruzenja estradnih umetnika Srbije kao i muzicarsku vizu.



(pritom se pod muzicar ne podrazumeva DJ ili bilo ko ko se bavi noise, elektronskom ili avangardnom muzikom)

3) Ambasade od februara ove godine vise ne priznaju ata kartu bez
muzicarske vize.



"

4) Jebali im mi mater pokvarenu!! Ovo je takav bezobrazluk da tu nema sta vise da se kaze. Koliko sam shvatio - hoce da odvoje muzicare od ne-muzicara? Tj u prevodu - da mlade i underground bendove koji sviraju muziku iz ljubavi i koji su redovno u minusu OTERAJU sa scene i zakucaju u ovu propalu zemlju. Gomila mladih bendova je vec vracena sa granice i u pasos im je upisana zabrana ulaska u zemlju u koju su isli. Sramota! Sad mi kao treba da budemo clanovi nekog udruzenja da bi isli da nastupamo u inostranstvu ili u vecem prostoru? A gde su nasa prava da odbijemo da budemo clanovi i da budemo prosto ljudi koji nece da daju 200 evra nekom harmonikashu koji vodi neku organizaciju za pranje novca??? Ko moze da nam uskrati prava da nastupamo negde samo zato sto nismo CECA, BRENA ili SNEKI???? Sad neko treba da kaze nekom nojzeru ili pankeru koji namerno ne svira u harmoniji da je NE MUZIKALAN???? Jedino resenje je da se mladi muzicari i underground umetnici udruze i naprave PROTEST protiv ovog turbo folk zakona kojim zele da ONU NEMUZIKU oteraju sa svojih televizija i zakucaju u Srbiju. E PA NECE MOCI.





PROTEST se mora organizovati kao i uputiti pisma Ministarstvu za Kulturu drzave Srbije. OVO NE SME PROCI INACE CE NASA IONAKO VEC SIROMASNA UNDERGROUND SCENA OTICI U POTPUNI BEZDAN.



Ljudi, probudite se i saterajte tu Folk struju vec jednom u cosak! Moramo da pokazemo da necemo trpeti slicna maltretiranja!!!

evo adrese i telefona doticne organizacije, ZAGORCAJTE IM ZIVOT:

UDRUŽENJE ESTRADNIH UMETNIKA SRBIJE

Adresa : Zmaj Jovina 4
Opstina : Stari Grad
Fax : 011/635-613
Telefon : 011/622-557

a evo i jedno iskustva, u pitanju je bend CONSECRATION iz Beograda (jedan od mnogih koji su se opekli o ovo sranje):

copy-paste:

"Dakle, izvadili smo sve što je bilo potrebno, Ata Carnet koji je kao pasoš za instrumente i nije nešto preterano skup (oko 6000 dinara čini mi se), imali smo upozorenje od drugog benda koje nisu pustili preko granice sa Hrvatskom jer su im tražili tu legitimaciju udruženja estradnih umetnika Srbije, ali oni nisu imali ni Ata Carnet. Stigli smo na našu granicu, uredno smo samo popunili Ata Carnet, pečatirali nam pasoše i krenuli na Hrvatsku granicu gde nas je pandur odmah pitao da li imamo tu legitimaciju, a naravno da nismo imali. Dali smo mu pozivno pismo i pasoše nakon čega je on otišao i vratio se posle 5 minuta i rekao da ne možemo da uđemo u Hrvatsku jer nemamo to i otišao je da nam odradi rešenja o ZABRANI ulaska u Hrvatsku i tu smo dva sata čekali da se vrati nakon čega je došao, potpisali smo to i dobili pečatirano u pasošu da nam je zabranjen ulaz. Kada smo se vratili na našu granicu pitali smo našeg graničara da li to oni traže Hrvatima kada ulaze u Srbiju, odgovorio je čovek da ne traže uopšte, a da su ovi počeli da traže to u poslednjih godinu dana.





Six Pack i Atheist Rap su prošli granicu bez toga, ne znam kako, verovatno neka veza, Darkwood Dub su vratili, a KKN su dobili zabranu isto, pa su se vratili na našu granicu i pozvali verovatno nekog iz ministarstva kulture Srbije, pa su oni zvali u Hrvatsku i onda su im poništili zabrane i ušli u Hrvatsku.





A što se tiče te legitimacije, to drži onaj harmonikaš Branimir Đokić, koji je btw. bio hapšen kada se vršila potraga za Mladićem, i plaća se tipa 200e godišnje po članu benda, s tim što sam ja čitao da moraš polagati ispred neke njihove komisije, pojedinačno po članu benda i onda oni odlučuju da li si "estradni umetnik". Čista glupost. I sad, to je kao napravljeno da bi se štitila prava muzičara u Srbiji, a i zbog harača da bi se ugasili mali bendovi i ljudi koji nisu na "estradi". Kapiram ja da to treba da plaća Ceca i tako te dromfulje što zarađuju boga oca, ali mora se razgraničiti između bendova koji nemaju nikakav profit od svirke [već samo MINUS (mi smo bili u minusu samim odlaskom u Rijeku) ili sviraju za jedno pivo i pljesku] i između tih estradnih "umetnica i umetnika". Mislim da ovde mora više bendova da se složi oko ovog pitanja, neki HC-ovci su mi se javili isto kada su videli da nas nisu pustili jer nisu ni njih pustili za Hrvatsku zbog toga, i moramo nekako da izvršimo pritisak na ministarstvo kulture sa svim raspoloživim resursima i snagom. Ja sam iz fazona da od sutra svaki drugi dan šaljem dopis ministarstvu kulture dok mi ne odgovore. Znam da mislite da je uzaludno to, ali moramo pokušati ako mislimo da sviramo u Hrvatskoj. Možemo da odemo i u to udruženje par nas iz bendova i da tražimo objašnjenje i da izvršimo pritisak na njih.



"

REPOST
ka-PAU
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Re: Shta je sad pa ovo?!

Post by nemanja_cs » March 29th, 2009, 9:28 pm

MOLIM BRE?!!? :ranting: :besan:
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: Shta je sad pa ovo?!

Post by corrzika » March 29th, 2009, 9:41 pm

.... .. ..... !!!!!!!!!!!!!
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Shta je sad pa ovo?!

Post by Maleni10 » March 29th, 2009, 9:42 pm

Nisam se udubljivao nesto spec. u text, al kapiram da su to neke normalne stvari koje funkcionisu kao takve u isto tako normalnim i sredjenim drzavama. Problem kod nas je generalno, ne samo u ovom slucaju, vec u masi nekih drugih stvari koje nam uvek dolaze u vidu shamara! Mi smo dugo ziveli, zivimo i danas, u poprilicno nesredjenoj drzavi, i sve sto je negde normalno kad dodje do nas, uvek je problem, nama! Ja to podrzavam, jer kad muzicar prodje audiciju, dobije licencu on ce slobodno moci da svira gde god, kad god.... a to bi trebalo i da uvede malo reda u muzicarske vode, da se jednostavno zabrani rad aranzerima koji imaju ceo bend u jednoj klavijaturi. Isti taj aranzerista ce dobiti dozvolu za rad samo kao muzicar koji svira klavijature, a ne da izigrava ceo bend. Kapiram de ce se neke stvari tu iskristalisati, i da ce bubanj kao instrument, koji je trpeo zadnjih 15 godina nevidjeno ugnjetavanje, konacno dobiti zasluceno mesto i biti nezamenjiva karika bilo koje muzicke forme! :chears:
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: Shta je sad pa ovo?!

Post by corrzika » March 29th, 2009, 10:05 pm

U ovoj zemlji je sve naopako.....Zar nije logicno da se prvo muzicarima i bendovima obezbedi da u svojoj zemlji mogu da naplate svoj rad....Lako cu tada da kupujem dozvole i *urce_palce.....Ocu ja sve te EVROPSKE zakone koji u sustini treba da legalizuju drzavu..ok..Ali hocu i da imam izdavacha....i da se svirke meni placaju (a ne kao u mom gradu Krusevcu da morash da platish 20% od karti Kulturnom Centru Krusevac + 8% jebenom sokoj-u + 6000 din za ozvucenje) ..I kad dobijemo nagradu u Cacku za 1. mesto,,,,da nam se ta nagrada isplati....kao sto nije...... Ja od plate koju dobijam sto vozim kombi po ceo dan ne mogu da finansiram ove dozvole za preko grane....a od svirke..??!!!1??....hahahahahahaha......nema sansi...
Debilana....ko i sve oko nas...neposredno......
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Shta je sad pa ovo?!

Post by Boris J » March 29th, 2009, 10:25 pm

jel bi mogao neko upucen malo detaljnije o ovome??
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Shta je sad pa ovo?!

Post by Maleni10 » March 29th, 2009, 11:23 pm

corrzika wrote:Zar nije logicno da se prvo muzicarima i bendovima obezbedi da u svojoj zemlji mogu da naplate svoj rad....
:huh: ?????
Ali hocu i da imam izdavacha....i da se svirke meni placaju (a ne kao u mom gradu Krusevcu da morash da platish 20% od karti Kulturnom Centru Krusevac + 8% jebenom sokoj-u + 6000 din za ozvucenje)
To je sta je! Izdavaca nema, a nema ih verovatno zato sto je to zesce unosan posao! Nije kriza samo kod nas, svetska muzicka scena je na najnizim mogucim granama, odkad ja (ne)pratim muzicka kretanja! Ne vidim bas neku veliku razliku izmedju svetskog mainstream-a, hip-hop, rap, i ostalih govana i ovog naseg ovde. Djubre i jedno i drugo, samo sto su napolju trzista mnogo veca i ima puno vise novca nego ovde, oni i kad plate 20% kulturnom centru lol , 8%...... njima ostane dovoljno. Al je to sad malo dublja problematika, nema se dovoljno slova za to :chears:
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Shta je sad pa ovo?!

Post by Loshme » March 30th, 2009, 12:20 am

Boris J wrote:jel bi mogao neko upucen malo detaljnije o ovome??
matija bi mogao.

ja prosto ne mogu da verujem. :wacko:
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Shta je sad pa ovo?!

Post by ProFTW » March 30th, 2009, 12:40 am

ok, stoji to sve, zastita prava, muzicari ovo ono, ALI:
1)Nekome to nije profesij, nego hobi, kao shto je vecini ovog foruma, tako da se ne isplati placati 200 (ili koliko vec) eura za nesto sto ce mi mozda trebati 5-6 puta godisnje. Mislim da bi ovo trebalo ograniciti samo na profesionalne muzicare.
2) ovime se jako ugrozava underground muzicka kultura (punk, ska i ostali). Ne moze se to tek tako utvrditi ko je muzikalan a ko ne. Mislim, ako cemo tako, pola vas sto svirate i pevate hc ne bi proshlo (verovatno bi bio komentar komisije "shta se derete toliko koji *urac?!")
3)Ako vec uvodimo takav sistem, zasto bismo placali drzavi te pare?! NE BI SMELO DA UVODE POREZ NA NECIJU MUZIKALNOST, posto to u sustini i rade. mislim, to su sve zapadne gluposti.. ajde da smislimo nesto da zaradimo jos para... JA SAM ZAVRSIO NIZU MUZICKU I IMAM DIPLOMU DA DOKAZEM DA SAM MUZIKALAN! FU ALL! lol
4) Ako ce vec da uvode licencu, onda BI MORALI i da ukljuce i DJ-eve i ostale, poshto oni u sustini krse autorska prava a ne mi (ja evo garantujem da moj bend ima samo 1 od 11 stvari "ukradenu)


Ovo je pogreshno po svakoj mogucoj osnovi i dovesce, nazalost do toga da se zatvorimo sami u sebe... ja iskreno vrlo sumnjam da se ovo bilo gde primenjuje. to su ciste gluposti.
ka-PAU
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: Shta je sad pa ovo?!

Post by sinnerboy1 » March 30th, 2009, 10:52 am

..bem ga ja to postao na Consecration topicu...

uglavnom - sramota.
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: Shta je sad pa ovo?!

Post by Koske » March 30th, 2009, 1:25 pm

Maleni10 wrote:Nisam se udubljivao nesto spec. u text, al kapiram da su to neke normalne stvari koje funkcionisu kao takve u isto tako normalnim i sredjenim drzavama. Problem kod nas je generalno, ne samo u ovom slucaju, vec u masi nekih drugih stvari koje nam uvek dolaze u vidu shamara! Mi smo dugo ziveli, zivimo i danas, u poprilicno nesredjenoj drzavi, i sve sto je negde normalno kad dodje do nas, uvek je problem, nama! Ja to podrzavam, jer kad muzicar prodje audiciju, dobije licencu on ce slobodno moci da svira gde god, kad god.... a to bi trebalo i da uvede malo reda u muzicarske vode, da se jednostavno zabrani rad aranzerima koji imaju ceo bend u jednoj klavijaturi. Isti taj aranzerista ce dobiti dozvolu za rad samo kao muzicar koji svira klavijature, a ne da izigrava ceo bend. Kapiram de ce se neke stvari tu iskristalisati, i da ce bubanj kao instrument, koji je trpeo zadnjih 15 godina nevidjeno ugnjetavanje, konacno dobiti zasluceno mesto i biti nezamenjiva karika bilo koje muzicke forme! :chears:
Da li umesh da chitash sa tablatura dok svirash???
Mislish da bi ti proshao taj test???

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: Shta je sad pa ovo?!

Post by Koske » March 30th, 2009, 1:29 pm

Cela akcija sa akreditovanjem muzichara je ok. Nemam nishta protiv toga, ali platjanje tolike sume ( osetjam da i taj ispit koji se navodno polaze ) platja onaj koji polaze itd. Ne kod nas! Ne sada.
Osim toga, mnogo je ljudi nikada nije imalo nikakvog kontakta sa muzichkim obrazovanjem. Mnogo vishe nego onih koji su makar poshli u muzichku shkolu. Taj test je savrsheno dobra brana, koju ne mozesh protji ( ako nemash dovoljno duboke dzepove, kao i uvek. )
Na kraju svega ovoga, mnogi od nas ovo smatraju za hobi i prema tome se odnose tako. Ako ukinu bendove, muzichke radnje tje takodje otitji u K. studiji za vezbanje tje otitji u K. Muzichka scena netje otitji u K, ona tje samo da nestane!!!

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: Shta je sad pa ovo?!

Post by sinnerboy1 » March 30th, 2009, 2:15 pm

...ja uopće ne kontam neke aspekte ovoga. kakva crna audicija, pa ne upisuješ se na akademiju...ne znam kako su to ovi zamislili da se provede? i još moraš platiti?

kod nas se možeš upisati u HGU i plaćati članarinu ali ti to ne igra nikakvu ulogu u tome da li ćeš negdje svirati ili ne ili ne daj bože imati ovakve pizdarije na granici. ovo krši osnovna ljudska prava.
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Shta je sad pa ovo?!

Post by Matija » March 30th, 2009, 2:40 pm

ProFTW je lepo izneo sve negativne aspekte cele situacije. to je direktan udar na sve muzicare koji nisu nasa vajna nam draga - ESTRADA. uvreda za inteligenciju. pokrenuli smo sve sto mozemo da se nesto ucini i promeni. ne moze na isti nacin da se tretira Ceca, Consecration, neki metallica tribute band i recimo Ajs Nigrutin. sve su to razlicite vrste sfere bavljenja muzikom sa potpuno razlicitim ciljnim grupama, o plateznoj moci da ne pricamo.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Shta je sad pa ovo?!

Post by ProFTW » March 30th, 2009, 2:53 pm

www.myspace.com/unus_sr

prikljucite se i shaljite dalje!
ka-PAU
Post Reply