Čime se igraju bubnjari? :)

Ostale umetnosti, interesovanja, neobavezno ćaskanje...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
nameless_girl
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 211
Joined: February 23rd, 2008, 1:16 am
Moj Bubanj: Sonor F 507 stage
Location: Kraljevo

Re: Čime se igraju bubnjari? :)

Post by nameless_girl » August 7th, 2008, 3:35 am

trenutno online pool... :heavy:

http://www.flyordie.com/igre-sr.html
Kao rolna toalet papira zivot se odmotava... I svakom se desi, pre ili kasnije, da nema vise s cime da se obrise... ;]]]
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: Čime se igraju bubnjari? :)

Post by sinnerboy1 » August 27th, 2008, 5:44 pm

igrali kolega, koleginica i ja CoD 4. via LAN-a...al na poslu...za vrijeme radnog vremena. što je dokraja izgledalo tako da smo efektivno radili možda 10 % radnog vremena.

dok nam nije uletio šef...a kolega me taman opleo snajperom (GRU!)

imali smo CoD uživo.
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Čime se igraju bubnjari? :)

Post by Loshme » August 27th, 2008, 8:50 pm

lol lol \

Ne pamtim kada sam igrao igru neku... Nemam vremena ja za to. Ja ako krenem, moram izdvojiti jedno 4 sata za to, a to necu, prece mi je sviranje.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Čime se igraju bubnjari? :)

Post by Matija » September 5th, 2008, 10:33 pm

jedna rec: SPORE. konacno. igra sabija.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Čime se igraju bubnjari? :)

Post by Loshme » September 5th, 2008, 10:46 pm

Evo, i ja skidam, da oprobam. Moram malo da se razigram. Nista nista igrao u poslednjih 3-4 meseca. Skidamo ja i moj drugar(gitarista).
User avatar
digrejzo
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 965
Joined: October 22nd, 2007, 6:58 pm
Inspiracija: Benny Greb, Danny Carey, Jon Rice
Location: motherfucking Vranje

Re: Čime se igraju bubnjari? :)

Post by digrejzo » September 6th, 2008, 12:12 am

a pogledajte loshmeov post pre ovog poslednjeg

PA KOGA BRE TI LAZES haha :P
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Čime se igraju bubnjari? :)

Post by Drobac » September 6th, 2008, 12:53 pm

Ja sam poceo da igram Oblivion.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
zekadrums
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 167
Joined: January 21st, 2008, 6:20 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Zildjian...
Moji bendovi: @#$$^%^$%...
Inspiracija: many...
Location: Negotin
Contact:

Re: Čime se igraju bubnjari? :)

Post by zekadrums » September 6th, 2008, 3:13 pm

Battlefield...online....
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Čime se igraju bubnjari? :)

Post by MarcusS » September 6th, 2008, 4:11 pm

Mixam u poslednje vreme, Grid Race Driver, Virtua Tennis 3 (protiv ortaka je retko dobra zezancija), i PES 6.
Spread the word! :)
User avatar
zekadrums
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 167
Joined: January 21st, 2008, 6:20 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Zildjian...
Moji bendovi: @#$$^%^$%...
Inspiracija: many...
Location: Negotin
Contact:

Re: Čime se igraju bubnjari? :)

Post by zekadrums » September 6th, 2008, 6:26 pm

MarcusS wrote:Mixam u poslednje vreme, Grid Race Driver, Virtua Tennis 3 (protiv ortaka je retko dobra zezancija), i PES 6.
a sto pes 6 kad ima noviji...
User avatar
toshapn
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 29
Joined: December 11th, 2007, 3:10 am
Moj Bubanj: Tama Stagestar
Location: Paracin

Re: Čime se igraju bubnjari? :)

Post by toshapn » September 28th, 2008, 12:36 am

ja vozim LFS S2,kupio skoro drugi po redu volan za PC,uzeo sam momo racing force.

Live For Speed - The best online racing simulator :hail:
User avatar
digrejzo
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 965
Joined: October 22nd, 2007, 6:58 pm
Inspiracija: Benny Greb, Danny Carey, Jon Rice
Location: motherfucking Vranje

Re: Čime se igraju bubnjari? :)

Post by digrejzo » September 28th, 2008, 1:57 pm

ne znam za taj simulator, ali znam da si uzeo najbolji volan koji postoji :)
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
User avatar
toshapn
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 29
Joined: December 11th, 2007, 3:10 am
Moj Bubanj: Tama Stagestar
Location: Paracin

Re: Čime se igraju bubnjari? :)

Post by toshapn » September 28th, 2008, 2:14 pm

najbolji je ali tek na drugom mestu,G25 je keva......a zato G25 koshta cc 280-300 eur zavisi koliko se ugradi prodavac....A bre Live For Speed
http://www.lfs.net/

Po meni najbolji online multyplay ima + sto je simulacija sama odradjena extra.Imam preko 35000 km predjenih online u tom simulatoru,i npr Demo igraci imaju neogranicen demo i mogu online da idu,doduse kad imas demo licencu,ima samo jedna staza (tj dve varijacije jedne staze) i tri vozila (formula BMW FBM,XFG,XRG).Toplo prepirucujem svima,ali oni koji su navikli na need for speed,nemoj da ocekuju isto.

Evo malo da objasnim.

Ma koliko želeli to da sakrijemo moramo priznati da po pitanju nekih stvari nikada nećemo odrasti. Postoji mnogo stvari koji u ljudima od 30, 40 godina bude nešto dečije. Jedna od tih stvari je sigurno dobra simulacija vožnje, a kada već pominjemo dobru simulaciju vožnje jednostavno ne možemo da izostavimo naslov koji nosi ime Live for Speed (u daljem tekstu LFS). Solidna grafika i zvuk pomešani sa dobrom simulacijom vožnje kojom se može pohvaliti tek nekoliko igara su kvaliteti koji krase ovu igru. Za razliku od drugih igara koje su napravljene od strane velikih firmi iza ove igre stoje samo tri čoveka (Scawen Roberts, Eric Bailey i Victor van Vlaardingen). Ova tri momka uspeli su da nadmaše daleko brojnije i finansijski snažnije firme.

Kada prvi put upalite igru čekaju vas osnovna podešavanja vezana za igrača (odnosno vozača) koga ćete koristiti tokom trkanja. Može se odabrati ime, pol, tekst koji će pisati na tablicama, pozicija vozača u automobilu (levo ili desno), jedinicu prikaza brzine (km/h ili mph) i pritiska (bar ili psi) kao i pomoći koje ćete koristiti tokom igranja, (automatski, manuelni ili sekvencijalni menjač, pomoć pri kočenju... itd). Ostala podešavanja su slična onima koji su standardni za svaku igru (grafika, zvuk, kontrole... itd).

Standardno kao i kod svake vožnje postoji pogled levo i desno.

Druga pohvalna stvar vezana za kontrole je mogućnost upravljanja automobilom pomoću miša. Za sve one koji nemaju para da kupe volan postoji mogućnost skretanja levo/desno pomoću miša. Na prvi pogled ovo vam može izgledati smešno ili neupotrebljivo ali napomenućemo da je jedno od najboljih svetskih vremena postignuto pomoću miša što u samom startu isključuje gorespomenute kritike.

Ipak sve te stvarčice ne bi imale mnogo udela da je sama simulacija vožnje loša. Srećom nije tako i sada ćemo malo da se okrenemo samoj simulaciji odnosno najjačem adutu ove igre. Koliko god se autor ovog teksta trudio jednostavno je nemoguće preneti ono što se doživi prilikom vožnje jednog kruga u ovoj igri. Ukoliko imate volan sa Force Feedbackom osetićete i najmanju neravninu na koju budete naišli. Svako izletanje sa staze kao i svaki kontakt sa drugim predmetima na stazi (automobili, zidovi, gume... itd) rezultovaće verno prenesenim vibracijama volana.

Svi oni koji su navikli na vožnje koje samo formalno nose naziv "simulacije" odnosno Need for Speed serijal i nešto tome slično će doživeti veliko iznenađenje prilikom prvog bržeg ulaska u krivinu. Metalna avetinja će se odmah naći kraj staze. Trebalo bi da shvatite da ova igra ne prašta greške. Svako kasno kočenje, prelazak sa asfalta na travu (i obrnuto) u većini slučajeva rezultuje monstruoznim gubitkom vremena. Ukoliko ste na stazu izašli sa automobilom koji ima zadnju vuču doživećete pravo malo iznenađenje prilikom svakog naglog dodavanja gasa. U većini slučajeva (kao i u stvarnosti) morate paziti prilikom dodavanja gasa. Svako jače "pritiskanje papučice" rezultuje proklizavanjem pogonskih (u ovom slučaju zadnjih) točkova što dovodi do gubitka pri ubrzanju, a zavisno od sposobnosti vozača, položaja i brzine automobila može (i u većini slučajeva će) rezultovati okretanjem automobila. Nemojte se nadati da izletanje sa staze i vraćanje na istu bez okretanja znači da ste prošli nekažnjeno.

Novine i realnosti koje ni u najavi nisu viđene u nekoj drugoj igri jednostavno ne prestaju da izviru sve dubljim proučavanjem ove famozne simulacije. Naime, svaka vožnja van staze rezultuje prljanjem pneumatika odnosno lepljenjem peska, prašine i ostalih neželjenih čestica. Ovo odmah rezultuje lošijim prianjanjem automobila na stazu odnosno lošijim krugovima. Posle svega ovoga potrebno je voziti sa malo više opreza dok se gume ne očiste.

Druga novina vezana za gume je flatspot. Za one koji ne znaju šta je flatspot daćemo kraće objašnjenje. Ako tokom trkanja vozač naglo stisne kočnicu, a točak zablokira i pritom klizi po putu stvara se neravnina na pneumatiku jer se klizanjem po asfaltu pneumatik mnogo brže troši. Ukoliko ovako nešto ponovite još koji put i budete te "sreće" da vam pneumatik opet kliza na istom mesu moraćete ubrzo da obavestite ekipu iz pita da dolazite po novi set pneumatika jer će ovaj garantovano pući. Dakle apsolutno se mora zaboraviti na bilo kakvu vožnju van staze, udaranje u zidove i druge automobile, konstantna nagla kočenja sa blokiranjem pneumatika i sve ostale stvari koje krase arkadne vožnje jer ovo ne samo da nije arkadna vožnja već je jedna od najboljih (ako ne i najbolja) simulacija vožnje ikad napravljena.

Kada su u pitanju sudari i kontakti automobila sa ostalim predmetima nailazimo na prvu grešku u ovoj igri. Nažalost odbijanje od zidove ili automobile ne samo da ne izgleda realno već i ne daje rezultate u vidu oštećejna automobila. Jedino će se ogibljenje oštećivati malo ozbiljnije. Automobil se sudarom može oštetiti ali u odnosu na realnost šteta je jako mala i u većini slučajeva rezultuje samo konstantnim zanošenjem automobila ili na levu ili na desnu stranu. Vaš automobil morate baš pošteno da izmrcvarite pre nego što će se on ugasiti i stati "za svagda". Prilikom igranja na Internetu može se dogoditi da automobil nerealno odleti prilikom slabijeg udarca od nazad ili sa strane i ovo nekad zna da uništi užitak tokom vožnje. Ovakvi bagovi se ne događaju tokom igre protiv kompjuterskih botova što nas navodi na to da je verovatno loša konekcija sa Internetom rezultat ovoga. Takve situacije se ne događaju često i nadamo se da će daljim razvojem igre ova mana biti sanirana.

Multiplayer je moguće realizovati preko Interneta i LAN-a. Osnovna svrha ove igre je multiplayer okršaj u dobroj simulaciji vožnje. Novi javni serveri niču kao pečurke posle kiše. Među svim tim serverima nalazi se i jedan domaći server (MaksNet & Serbian Racing Team). Za multiplayer okršaj vam nije potrebna brza Internet konekcija mada je DialUp na novoj centrali (52k) najsporija preporučena. Vezano za multiplayer postoji nekoliko stvari na koje su programeri izvanredno smislili. Ukoliko neko želi može samo jednim klikom miša proslediti svoja podešavaja automobila (setap) nekom od vozača na stazi.

Nažalost, nikad nije isključena mogućnost da se na server uključi neki od nedisciplinovanijih vozača i da svojom neozbiljnom vožnjom narušava "lepotu trkanja". Za takve stvari uvek postoji administrator servera koji može momentalno da izbaci dotičnog, a u nedostatku (ili trenutnom odsustvu) admina neko od vozača može pokrenuti anketu za kikovanje (samo trenutno izbacivanje sa servera sa mogućnošću vraćanja) ili banovanje (nemogućnost vraćanja na server) nedisciplinovanog vozača. Ukoliko većina izglasa "Da" dotični će biti kikovan ili banovan. Gotovo je sigurno da na nekom ozbiljnijem serveru neće biti onih koji prave probleme.

Kada je multiplayer u pitanju velika se razlika primećuje između licencirane i DEMO verzije igre. Na serverima koji su otvoreni samo za licencirane igre je daleko manja šansa za pojavom neozbiljnijih vozača, a i prilikom stupanja na server (ukoliko je uključena odgovarajuća opcija) automatski se skidaju svi skinovi koji postoje na serveru, odnosno skinovi koje drugi vozači koriste.

Sada kada smo se upoznali sa onim što ovu igru čini odličnom posvetićemo se nekim osnovnim informacijama. Moćićete da sednete za volane od čak 20 različitih vozila. Nažalost u nedostatku sponzorstva licence za većinu vozila nisu nabavljene. Uprkos tome jedna od najvećih automobilskih firmi (BMW) je odlučila da ustupi licencu za svoja 2 formula bolid, što je lepa vest. Pored BMW-ovih Formula licencirani su i RAC (Race About) i MRT5 modeli. Nadamo se da će uskoro i ostali proizvođači dati svoj udeo. Čak i pored nedostatka imena modela automobila nije veliki problem prepoznati ih jer liče na one "orginalne".

Pored trkačkih, pa i putničkih automobila moguće je voziti Caterham replike, BMW-ove Formula bolide kao i neke druge koji su bazirani na bolidima Renault F2000 i Formula 3000 modelima. Sve ove besne mašine je moguće voziti na sedam različitih lokacija (staza). Ali s obzirom da na jednoj lokaciji ima više različitih staza (layera) taj broj sedam se i više nego udvostručuje. Tačniji da budemo dobija se famozna brojka od preko 50. Za sada nažalost ne postoji mogućnost vožnje po kiši ali će ta mogućnost gotovo sigurno biti ubačena u nekoj od sledećih verzija ove igre.

Ako gledamo igru sa tehničke strane opet imamo pohvale. Igra gotovo da nema bagova. Pažljivo je programirana a programeri su u velikoj meri išli na to da igračima obezbede što bolji interfejs i što više mogućnosti da igru podese prema sebi. Tako da možete podešavati kameru kojom ćete voziti i do najsitnijigh detalja (pozicija). Između ostalog možete i podesiti pogled u nazad, odnosno kameru... itd. Podržana je i mogućnost promene rezolucije tokom igranja. Ovo je itekako korisno ukoliko primetite da vam je frejmrejt (FPS) manji nego što bi trebalo da bude, a ne želite da napuštate server kako biste to promenili. Igra ne obiluje nekom savršenom grafikom i zaostaje koju godinu za današnjim dostignućima ali to nije ono što je presudno kod ove igre jer okoreli ljubitelji simulacija vožnji jako malo obraćaju pažnju na grafiku. Doduše ne bi bilo loše da programeri u bliskoj budućnosti malo porade na zvuku koji takođe nije sjajan.

Sa svojim korisnicima igra komunicira na preko 25 različitih jezika. Među svim tim jezicima se nalazi i srpski jezik za čiju kreaciju su zaslužni članovi našeg sajta, odnosno: Miroslav Jasen (nesrulz), Miloš Miljković (Miško), Boris Ninić (Boris Lozac), Dragan Marjanović (marecare) i Željko Stjepanović (Soko).

Bolju simulaciju vožnje teško da možete da nađete. Dovoljno je da sa zvaničnog sajta www.liveforspeed.net preuzmete igru i na svom računaru ćete imati DEMO. Kompletan sadržaj igre možete otključati ukoliko izdvojite novac i pritom se registrujete na serveru što će vam omogućiti da pristupite kompletnom sadržaju. Ukoliko se odlučite da igru koristite u DEMO režimu možete voziti samo tri automobila i jednu stazu. U svakom slučaju izdvajanje novca za igru ovog kvaliteta nikako ne može biti pogrešna solucija.



preuzeto sa http://www.sert-lfs.net

BTW vozio sam LFS demo,jedno 5 meseci i kupio sam S2 licencu :thumbup:
User avatar
Chupavi_marko
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 230
Joined: March 6th, 2008, 12:53 am
Moj Bubanj: Mapex M Birch
Moji bendovi: jos nemamo ime!
Location: Beograd

Re: Čime se igraju bubnjari? :)

Post by Chupavi_marko » September 29th, 2008, 10:42 am

da, da... LFS!

Ima jedan zanimljiv bag, a to je kada se zaletis na "ivicu" krivine i auto malo poleti, i onda naletis na gume, auto odjednom poleti kao raketom ispaljen! :) I jednom mi se desilo da je vozac ispred mene imao neki lag, pa kada se vratio, kao da se njegov auto materijalizovao u sred mojeg i to je rezultiralo nekakvim izletanjem automobila u tamni vilajet :)
svet u koloru!
User avatar
toshapn
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 29
Joined: December 11th, 2007, 3:10 am
Moj Bubanj: Tama Stagestar
Location: Paracin

Re: Čime se igraju bubnjari? :)

Post by toshapn » September 29th, 2008, 11:09 am

ma znam za te bug-ove,a ti bre vozi kako treba,nemoj ivicnjaci da te lansiraju preko zastitnih guma :)

a hoce da se desi lag,a zamisli start trke 40 ljudi na gridu,dovoljno je neko da pola sekunde laguje u prvoj krivini ,ode sve..........
Post Reply