Domaća Scena (Srbija i okolina)

Koja je popularna muzika među bubnjarima? Preporuke, i muzičke diskusije...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by MarcusS » July 10th, 2010, 10:14 pm

Nije da sam ikada posebno slušao domaću muziku, poslednje za šta sam bio zagrejan je bila zika tipa Dža ili Bu, Ritam Nereda, Bjesovi, Love Hunters (meni naj bend domaći ikad), Zbogom Brus li pomalo, Ateisti, 357, Straight Jackin.. Od bendova novije generacije Negative mi je bez premca, mnogo masan i distorzičan zvuk sa moćnim rifovima i jednostavno - gruvom.

Ono što me zanima je šta postoji na sceni trenutno a da važi za mainstream, ili što eventualno pretenduje da postane mainstream tj komercijala, i sl. Šta je trenutno najkvalitetnije na sceni a da nije stara garda...
Spread the word! :)
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by lolekovin1991 » July 11th, 2010, 4:42 am

Ritam Nereda je prvi razlog zbog kojeg sam isao u Indjiju kada je svirao RHCP, a RHCP je bio drugi razlog! :)
Ritam Nereda je bend sa pre*ebeno dobrom atmosferom na svirkama, makar na ovima na kojima sam ja bio...U Smederevu, u klubu Street fighter, je bilo nenormalno, ljudi su leteli, pocepase mi majicu, toliko je bilo ljudi da je, iako je napolju bilo oko 5 stepeni, unutra bilo 1000 najmanje, tako da sam bio gola voda, ali bukvalno...pevao sam sa ortakom pesmu Heroj, a kada sam se popeo da pevam svoju omiljenu stvar, Crno Je Sve, stvorio se neki ogromni celavi lik koji me je jednom rukom podigao i bacio preko mase 3m, bilo je nezaboravno!!! :) I da, samrao sam "nekog tamo bubnjara" Ritma Nereda da mi da palicu!!! :) lol

Negative je i meni skroz cool!
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by MarcusS » July 11th, 2010, 6:03 pm

Ritam Nereda je odvalio taj dan na RHCP, bejaše kišica, nikad bolje nisu zvučali, mada ih zaista nisam slušao dosta puta.
Spread the word! :)
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by Maleni10 » July 15th, 2010, 6:28 pm

Meni je godinama unazad okolna scena puno bolja, zanimljivija i kvalitetnija od nase, konkretno hrvatska: Urban&4, T.B.F., Let 3, Jinx, i jedan, bar meni zanimljiv talas, tzv. Otocki val, sa bendovima So! Mazgoon, Gego&picigini, Kopito, nesto zaista novo i zanimljivo nesto sto rado slusam vec duze vreme. Laka mi je superdobar od bosanaca, Zoster, Letu stuke ok...., dok je kod nas nekako stanje tuzno i nikad tuznije cini mi se, dovoljno je odgledati jedan Jelen top 10 i sve ti je jasno, uz par izuzetaka al' sve u svemu poprilicno jadno i tuznjikavo, ni 10-i deo scene pre npr. 10 godina
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by issuxx » July 16th, 2010, 12:02 am

Ovde nesto nije u redu sa scenom, pogotovo kad su mediji u pitanju, kao da je rat, covece, samo vesti i narodnjaci...a promoteri sa puno para rade samo zicere....inace navijam za modern quartet, chmarlie brown i new walking trio, negative, smf itd....volim razne...zapravo
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by gajagus » July 16th, 2010, 1:01 am

ex ... demoniac oni su mi nekako odskakali u pravcu i bili interesantni melodicni trash ....
pocetak Rapid forcea ...privukao me pravi tresh zvucali su mi ko OVERKILL
SMF ludaci svoje vrste ekstremna muzika kombinacija zajebancije i pojma ti nemam kako bi nazvali taj pravac......kao i
URGH koji su cepali zajebancije u blast fazonu .....isto mi je privuklo paznju
bloodbath death metal eto nazovi da smo i mi imali scenu tad sam i ja bio klinja i nisam stigao da odem na njihov nastup mislim da je 90 ta bila nisu dali mama i tata :D
bombarder isto tako stara ekipa mjuza dobra...
zlatko manojlovic i GORDI trio vrh nase scene ...jako kvalitetan materijal za ono vreme ...
ima mnogo jos toga ali ovoga sam se setio prvo ......
https://t.me/pump_upp
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by gajagus » July 16th, 2010, 10:15 am

a danasnju scenu mogu nazvati quazimodo scenom ...secam se pre petnaestak godina su se nonstop desavale svirke na spensu u novom sadu Koncert godine itd i tu smo se skupljali jednom godisnje i tu su bili svi moguci bendovi iz iz nase zemlje i okoline uglavnom alternativne sadrzine a sad ..kud koji mili moji ..scena danasnja mladi su dosta neupuceni ...i ispada da samo aktivni bendovi koji se jos uvek bore tojest saradjuju predstavljaju istoriju muzicke scene .tacno je da su se izborili i da teraju i dalje ali ima dosta zamrlih bendova koji nece da rade jer je doba krize za rocknroll scenu ili su u stendbaju ili rade u inostranstvu za neke druge produkcijske kuce...uglavnom bendovi matoraca prosperiraju kao sto su Kerber Smak ex .Divlje Jagode .Dado Topic ..
mada ne znam vidim dosta mladih bendova koji se trude ...ali nikakve vajde jer nema ko da ih pogura ili sljakaju obrade po raznim moto festivalima ili za sitna tezgarenja ali samostalnih radova jako malo ko ce da ih pogura ..jer svaki menadzer hoce sebi prvo da napuni dzep pa onda da tera bend na neku visinu a dotle ojaditi se godinama svirkama za koju flasu piva i koji sendvic.....
https://t.me/pump_upp
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by MarcusS » July 17th, 2010, 3:21 am

Eto, ispade da smo 90ih imali dosta solidnu scenu, a sećam se da je tada bila expanzija turbo folka, densa i ostalog šunda, i da sam gledan u razredu kao pao s marsa dok sam nosio RATM majice (imao sam za svaki dan po jednu :cvike: ), a po žurkama za 18e rođendane, znamo svi šta se vrtelo.

Eto, tada je kao rock n roll umirao sa svim žanrovima i podžanrovima, ali danas mi deluje da ga uopšte. Al' reko možda ja ne pratim scenu toliko kao i pre, možda kvalitetnoga zvuka i dalje ima koji može da se probije do nekog većeg broja ljudi.
Spread the word! :)
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by gajagus » July 17th, 2010, 2:56 pm

90 tih je postojala muzicka scena podeljena u vise faktora ili si folker ili si panker ili si metalac niko s nikim nije mogao i uvek je bilo fajta izmedju ...taj turbofolk od ivana i 200 na sat :blink: cece predjasnje ludilo i ratno stanje itd je bilo vrh naseg televizijskog programa dok eto underground scena se nekako potiskivala ...tv 3K tojest treci kanal nekadasnji je bio te sadrzine uglavnom underground varijacije tu su se pojavljivali mnogi bendovi gostujuci u studijima ...Braca polzovici I EXPLOSIVE RECORDS iz novog sada kao i MAX BUTCHER iz kragujevca su bili zasluzeni za vojvodinu sto se tice muzickog informisanja i nabavku materijala kasete diskovi fanzini majice i sadrzine u koje su se mogle naci samo u inostranstvu ili presnimavajuci s kasete na kasetu gde sam i sam narucivao muziku ...no nebitno isti ti momci su bili i organizatori tojest deo tima za nekadasnji KONCERT GODINE FESTIVALA i odredjene tv emisije heavy metal sadrzaja na nekadasnjem novosadskom NS PLUSu kad je DJORDJE BALASEVIC pravio novogodisnje koncerte uvek se pre tog koncerta pola meseca odrzavao taj festival koji je vise dana trajao sadrzine i trajanja ko sadasnji EXIT stim da su tu gostovali domaci bendovi i bendovi iz ex yu.....a da ne nabrajam beograd i SKC i poceci gostovanja velikih bendova 94 /95 jednom godisnje je bio neki poznati bend iz inostranstva govorim za cvrscu muziku napalm/entombed/at the gates/motorhead/pro pain na koje smo isli ko da dolazi bog... sam cin adrenalin unapred nabavljanja karata i uzbudjenje dozivljeno prozivljeno .....karte skupe do zla boga ...smo propratili s velikim entuzijazmom ...a sad jednostavno sve nam je na tacni i vise mi nisu interesantna desavanja mozda je to s godinama :D sto bi rekli mozda sam dotakao vrh bogovskog shvatanja scene iz publike ..a sto se tice danasnje scene ...ne znam ..treba biti raznovrstan prihvatiti cinjenicno stanje rock scene koje se eto ne moze promeniti ....
https://t.me/pump_upp
tozashumar
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 22
Joined: August 9th, 2010, 10:56 pm
Inspiracija: Danny Carry, Nicko Mcbrain, Dave Turncrantz, Vd

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by tozashumar » August 11th, 2010, 3:02 pm

Meni je najkvalitetniji na nasim prostorima bio novi talas...ali ONAJ novi talas, Sarlo, EKV, Patka, Disciplina kasnije, Klinicki Mrtav, za koje je retko ko cuo, a bolji su od danasnjih tzv alter bendova...svi se loze na pankerstinu i metalcugu a u sustini ne vidim neki napredak...sve je isto, sve je tup-tap, ispravite me ako gresim.. Voleo bih da cujem nesto drugacije, a da nije Consecration ili nesto tog tipa..
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by Matija » August 11th, 2010, 4:21 pm

Ne znam po cemu su to bili kvalitetniji ekv i kompanija kad su i oni isto tako izdasno pozajmljivali od tadasnje zapadnjacke muzike kao sto to i danas rade ovdasnji bendovi. tada mozda nije bilo toliko zanrova i preplitanja istih ali ni oni nisu nikakvu toplu vodu izmisljali time sto su radili... to da se svi loze na punk i metal a nema napretka je prevelika generalizacija stvari. Treba malo vise da posecujes svirke, ima kod nas itekako talentovanih i kreativnih mladih ljudi, ali nisu u prilici da ih ohrabri ona toplina i zajednistvo koja je postojala u nekadasnjoj jugoslaviji, pogotovo medju muzicarima i umetnicima. danas je sve brzo, hladno i zatvoreno, ali ljudi i dalje stvaraju. izadji malo pa oslusni, pogledaj, ima tu svega... i da, preferiramo da nas speluju sa malim 'c' na pocetku. hvala na paznji.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by lolekovin1991 » August 11th, 2010, 4:34 pm

@Tozashumar

Danas mladi metal, punk i rock imaju jako bednu podrsku na svirkama, sto ne verujem da ce se promeniti, dokle god se nesto ne promeni u ljudima koji slusaju tu muziku KOD KUCE NA KOMPU...
Npr.
Ako gledas internet sajtove i forume videces da u Srbiji imas hiljade i hiljade OLD SCHOOL THRASHER-a, koji se loze na to da imaju masne kose, piju pivo u nenormalnim kolicinama, smrde, ulecu u sutke, zajebavaju se, pljuju sistem itd, a kada dodje vreme svirke gde ce da sviraju 3 jaka domaca metal benda npr. Space Eater, Nadimach i Toxic Trace, u klubu gde ce biti svirka ce biti 20-30 ljudi, a ispred kluba njih 150 koji ce da piju pivo i da kenjaju o Satani i sta ti ja znam cemu, a podrsku daju prodavnici u blizini tako sto potrose pola caletove i kevine plate na alkohol!
To je slika koja prikazuje kakvu podrsku imaju mladi punk, metal bendovi, a za to nisu krivi oni, nego ljudi koji to kao slusaju...
Ima veoma jakih bendova kod nas, koji nemaju uslova da se probiju...
:chears:
User avatar
megadave
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 22
Joined: August 9th, 2010, 11:49 pm
Moj Bubanj: Roy
Moji bendovi: bend Pathfinder
Inspiracija: Ian Paice, Dave Lombardo, Nicko McBrain

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by megadave » August 11th, 2010, 5:07 pm

moj prijatelj je bio na svirci u lukavcu, nadimac i toxic trace, 20 ljudi ostalo gledati svirku :S
a ima ovdje dosta bendova koji su zestoki, thrash metal, death metal i to ali malo ko zna za njih, underground scena..
na primjer tuzlanski bend toxicdeath, ljudi su savrseni, takodjer bih zelio da pohvalim bend iz svog grada, mohatra koji je po meni jedan od boljih bendova u BiH

http://www.facebook.com/notifications.p ... TRA?ref=ts

www.myspace.com/mohatramusic

feel free to look :D imaju 6 svojih pjesama, a inace rade covere alt.bendova, ratm, soundgarden, alice in chains, pearl jam i tako to :D

:chears:
Let your bloodline feed my youth ! ! !

Pathfinder \m/
tozashumar
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 22
Joined: August 9th, 2010, 10:56 pm
Inspiracija: Danny Carry, Nicko Mcbrain, Dave Turncrantz, Vd

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by tozashumar » August 11th, 2010, 7:47 pm

Matija, consecration sam naveo kao nesto inovativno, al nema veze, kako uzmes...naravno da su kopirali zapad, pa rok i nije sa nasih prostora, samo smatram da su bolje kopirali i pakovali iskopirano nego ovi danas. Al moram da podvucem da se to odnosi na mainstream, posto o tome pricah...
underground scena u Srbiji je dobra, o tome nisam ni pricao..nju podrzavam kartom, ne pivom iz prodavnice..

Podraska jeste jadna, to znam i sam, i ne menja se godinama, sto je jos tuznije. Ali oni koji imaju podrsku i nisu nesto, (meni)...izneo sam misljenje, nema potrebe za sujetom..jasno da generalizujem, to svrstavanje u bilo koji zanr i radi..ebemliga, tako je... :D
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by Matija » August 11th, 2010, 8:33 pm

amin za sve sto si rekao pogotovo za to sto uglavnom podrsku imaju oni ciji "kvaliteti" retko kad imaju veze sa muzikom, talentom i postovanjem muzicke istorije i svojih kolega.
i moram jos da ti kazem da to od cega su ovi nasi starci prepakirali je bar imalo kvalitet... nekad si bre morao da znas itekako dobro da sviras da bi te neko shvatio ozbiljno. a danas je dovoljno da skines 5 pesama od metallice ili maidena i pravac svirka u dangubu. a kako to zvuci, nema ni veze... bitno da je dosla ona crvenokosa is III-c sto mi se svidja od proslog polugodista. :D

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
Post Reply