Domaća Scena (Srbija i okolina)

Koja je popularna muzika među bubnjarima? Preporuke, i muzičke diskusije...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
tozashumar
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 22
Joined: August 9th, 2010, 10:56 pm
Inspiracija: Danny Carry, Nicko Mcbrain, Dave Turncrantz, Vd

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by tozashumar » August 11th, 2010, 9:42 pm

zato i kazem da su oni kvalitetniji...ili su makar kvalitetno kopirali kvalitetnije... :D btw, pokusaj da nadjes negde na netu Klinicki Mrtav (Eklinika Mortale), to je bend koji je bio underground, nisu imali ledja ni tad, a po meni su bili bolji od onih koji su uspeli da se probiju..garage rock, skoro pa punk... lol ... a o tim mejden/metalika bendicima sam i pricao...a kvalitet se prepozna... :hail:
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by peratama » August 15th, 2010, 10:41 pm

ja bih rekao samo da smo propali.,grand je nazalost ucinio svoje..celnik granda ( i svi ostali) su zasluzili potop u zivi krec.,na zalost tako je a mi ovde mozemo pricati o cemu hocemo, 202-ka je krcata raznih bendova i na zalost nece niko uspeti. vidite i sami da je jedini bend koji radi za VELIKU lovu van gogh.. nevernim bebama svaka cast ali ljudi nisu placeni z to koliko bi trebali. na svakoj njihovoj svirci ja zanemim. zao mi je svih nas i ove nase rok scene u srbiji.,ko misli da nam je dobro ja cu ga pljunuti! sramota je diskutovati o tome... :ranting: malo sam popio ali stojim iza svega sto sam rekao..hvala
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by lolekovin1991 » August 15th, 2010, 11:24 pm

Van Gogh je uzeo 10000 evra da bi svirao u Kovinu za gradsku slavu... Ali SVE je bilo njihovo i sve je bilo PRO da ne moze biti bolje od toga...
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by issuxx » August 16th, 2010, 12:47 am

Veorovali ili ne, VnaGo ima i menadzera i popularnost...eto odakle im za produkciju tako pro svirke...necu da imenujem ali iza njih su takodje i brojna publika i iskusan menadzer, a realno, ljudi ih vole... Samo ta njihova publika podjednako cesto ide da slusa narodnjake i ostale splav-bljuvotine.
U Srbiji nema mnogo stanovnika, da ovde zivi 100 miliona ljudi, bilo bi makar 50 000 metalaca... ovde su svi shabani i seljacine, kvazi kriminalci i slusaju iskljucivo narodnjake, cak i omladina, preko 80% klinaca slusa narodnjake i glume Kneleta :)
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by peratama » August 16th, 2010, 2:05 am

ovde je sljam, jer je ovo balkan i jako mi je zao sto zivim ovde. izgubljena je svaka nada.
p.s. van gogh obozavam i stvarno je svaka njihova svirka vrh, jedino mi je zao sto necu cuti uzivo pojedine stvari sa albuma dr under, meni jako dobar album. dolaze sad u sid 19. pa cemo videti. sto se njih konkretno tice, sa jedne strane su zajebali ova poslednja dva albuma a sa druge strane to je jedan zreo evropski materijal po meni..promasen je taj stari van gogh stil a opet uradjeno je skroz nesto novo sto je privuklo cecine slusaoce (uglavnom zensku populaciju) to me jako nervira i niko od njeh ne razume zasto je to van gogh niti isti razumeju stare tekstove van gogha.,bas mi ih zao..
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by Boris J » August 16th, 2010, 3:26 am

lolekovin1991 wrote:Van Gogh je uzeo 10000 evra da bi svirao u Kovinu za gradsku slavu... Ali SVE je bilo njihovo i sve je bilo PRO da ne moze biti bolje od toga...
stvarno tuzno...
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by lolekovin1991 » August 31st, 2010, 3:57 pm

Zasto tuzno Borise?

Btw, ovo jednog mladog metal benda u koji se mnogo napaljenih i nafuranih TRASHmetalaca kunu, a onda, kada dodje red da se slusa bend uzivo, na svirci je 15 ljudi, a ispred lokala gomila debila kojima je zao da daju 100 dinara za kartu i podrze bend.
Basista je zver, mlad je, cini mi se '93. godiste, Dushman isto cepa gitaru, a Djubre lomi bubanj, odlicno svira to sto svira.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uHBZ6Ua0H9Q[/youtube]
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by gajagus » August 31st, 2010, 5:20 pm

eto na primer pre par godina desila se svirka gde se nakupio i slag folkera itd bila gitarijada itd cim je poceo neki metal da cepa se razilazila masa a da ne pricam kad je alogija gostovala gledali smo se izmedju sebe kako je bilo trulo bukvalno pod svetlio okolo dok je mozda 80 do 100 ljudi bilo razbacano oko bine dok su gospoda prasili a sto neko rece ostali svi ispred objekta muvaju bleje zderu cekaju kad ce ovi cepaci karata da batale naplatu jer su u dubokom minusu zbog poziva odredjenih bendova a profit nula . tojest ispod nule prvo organizacija dobra reklama dobra flajeri plakati itd a odaziv i dalje tek malo od zero...zato gostuju poznati bendovi samo u vecim gradovima jer im se ne isplati tezgariti po rupcagama ...ma ne vredi trositi reci .....ima jako puno bendova koji bas znaju svoj posao od ekstremnog metala kikinda senta itd ....sencanski festival sto se tice metal stejdza sam odusevljen nasim underground bendovima da ima kvaliteta ...od trasha powera death noisa itd ......sto kaze sused iz posta samo se treba kretati po klubovima .......a za to treba podosta kesha za nase uslove ....furati preko 300 km okolo naokolo
https://t.me/pump_upp
User avatar
Cheloo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 327
Joined: January 10th, 2009, 12:28 am

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by Cheloo » January 12th, 2011, 9:15 pm

Novi-stari talas je bar postojao...sada pogledam jelen top i sve mi je jasno, oporavi me mera za muziku 8) od mladih mane nishta, stari ili nemaju sa kime, ili ih novositnicarski muzicki ego naprosto ne zanima pa tuguju ali rade, sta ces 'proleterska' krv...umetnost nastala kroz beg od frustracije bi trebalo da bude dovoljan i potreban emotivni naboj...na ocigled, zar svi ne jurimo za tim osecajem!?...

Sta reci za Bjesove...konektovani :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vbVB0kttpuE[/youtube]
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by MarcusS » January 13th, 2011, 1:23 am

Bjesovi, drugi album top 10 domaćih IKAD. :hail:
Spread the word! :)
User avatar
Mladen
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 267
Joined: April 28th, 2008, 8:29 pm
Inspiracija: Jojo Mayer

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by Mladen » January 13th, 2011, 1:35 am

ja se sve vise i vise odusevljavam njihovim zadnjim albumom. :)
Ali taj drugi je legendaran, svaka je pjesma hit.
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by Woody » January 13th, 2011, 12:50 pm

Ljudi, mislim da vase (nase) nezadovoljstvo trenuntnim stanjem na seni i u zemlji ima malo drugacije korene od onih koji vam se cine ocigledni. Znate ono kad nase dede i babe kritikuju vlast kako je lopovska i kako je u njihovo vreme bilo sve bolje i ova danasnja mladez... :sleep: E, pa mi nemamo po sedamdesetak godina i zakrecene arterije pa da nam sve smeta i sve nas boli. Mi smo samo bili klinci tih '80-tih i '90-tih (ili kad god je to bilo) i nismo imali pojma pa nam se sad cini kako je tad bilo sve kvalitetnije, a sada smo "odrasli" pa smo ponesto i naucili i vidimo sta sve ne valja. Uvek je bilo tako. Uvek su mladi bendovi svirali za pivo, a Brena mlatila lovu i uvek su nasi rokeri krali od zapadnih i uvek je bilo gomila losih i pokoji dobar i uvek je Hrvatska imala ozbiljniju scenu... itd... Sad bar imamo internet (a ne samo radio Luxemburg) pa mozemo i da cujemo svasta, a bogami i da ga upotrebimo kao drugovi S.A.R.S.-ovci i slicni. Nije Tadic dodelio Van Mogh-u menadzera i publiku pa su zato uspesni nego ljudi rade k'o konji vec dve decenije pa su sad tako ozbiljni, a sumnjam da imaju kesa kao Seka i kompanija. Ne pricam o muzici nego o ozbiljnom pristupu muzici kao poslu. To je kod nas retko i zato je retko da neko svoj talenat i dobre ideje uspesno iskoristi. Boze sacuvaj, pa mi smo veliki otporasi i pankeri i mrzimo sistem i kapitalizam, samo da nam neko pokloni desetak hiljada evra i lako cemo da napravimo album i skupimo publiku, pravimo koncerte... 'ajte molim vas...
The Sea, The Sea
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by Miron » January 13th, 2011, 1:14 pm

@Milosmakao: Mogu reci da se u mnogome slazem sa tobom...ipak istako bih da iako je pre bilo takodje sranje ipak scena je bila malo zivlja i originalnija, al mislim da tome nije uzrok milosevic, pink ili bilo sta sto nasi kvazisociolozi vec deceniju zele da nam nametnu, vec jedna vrlo prosta stvar...tada je rock bio jos malo ziv i popularan, a da ne ulazimo u to sto je nekad vecina ljudi slusala azru, ekv i plavi orkastar i crvenu jabuku na zalost ne praveci nikakvu razliku izmedju istih. Mene strasno zivcira ta glorifikacija 80ih na ovim prostorima, a u stvari bilo je sranje malo manje neko danas...al generalno je bilo u svemu manje sranje nego danas pa i u kulturi. s druge strane ni u svetu nije mnogo bolje, samo je malo vece trziste pa se cini da je situacija bolja, al ja zaista ne bih napravio bilo kakvu razliku izmedju madona, brtinija i seka i jelena sa dva L...realno na ovim prostorima je uvek u srcu kucala harmanika kod vecine ljudi, sto je bilo evidentno jer svi ti "silni rokeri" iz 70ih i 80ih su u svojim poznim 20im presli na "tamnu stranu" poterani juznim vetrom u ledja prigrlili su slatki greh...
User avatar
dzapoemir
Dobošar
Dobošar
Posts: 116
Joined: December 9th, 2010, 3:12 pm
Moj Bubanj: amati
Moji bendovi: drifter dogs, cutapotato
Inspiracija: nicko mcbrain

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by dzapoemir » January 13th, 2011, 4:17 pm

Od bosanskih bendova sto vrijedi cuti preporucio bi vam Southern Storm - strašan heavy metal bend iz Tuzle (sad im pjeva Irina Kapetanovic - strašan glas), Letu Štuke, Defence takodjer iz Tuzle, dobar je i Zoster iz Mostara (hercegovački reggae-sjedi kraj Neretve u hlad i ako ima ista smotat jos bolje). I Drifter Dogs iz Jablanice (bluzeri iz provincije moram sebe malo pogurat:) )
User avatar
Cheloo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 327
Joined: January 10th, 2009, 12:28 am

Re: Domaća Scena (Srbija i okolina)

Post by Cheloo » January 16th, 2011, 8:27 pm

nekada su ljudi zeleli nesto drugo, istina je da je rnr imao mnogo vise iskrenih sledbenika nego sada. deo kolaca su uzele nove elektroHoPicne struje, a deo tamno crnilo, za razliku od produhovljenih Bjesova ili sarkasticnog Milana...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rM1k7yeYk6g[/youtube]
Post Reply