Garabet Tavitjan

Bubnjarske veličine, ljudi koji inspirišu i nadahnjuju. Preporuke, komentari, solo klipovi...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
IpeFAN
Dobošar
Dobošar
Posts: 43
Joined: December 2nd, 2007, 5:45 pm

Garabet Tavitjan

Post by IpeFAN » December 2nd, 2007, 6:28 pm

Garabet Tavitjan - Drums,Percussions,traditional instruments
Garo was born in Skopje in 1953. In 1976 he became a member of the best Macedonian rock band "Leb i Sol". He played drums and percussion and composed music on numerous albums of Leb i Sol. In 1990 he founded the group "Paramecium", which he has been playing with ever since. In his long music career, he has composed music for ballet and theater performances for which he recived a number of awards.One of the most prestigious tribute he was honored with was the
" PERMANENT VALUES AWARD". GARO has distinguished himself as a superb instrumentalist in his professional collaboration with the most prominent musicians from the both this part of the world and abroad.

His music is characterized by folk motifs transformed in his genuine manner of interpretation of the rhythm: irregular 5/8, 7/8,9/8, 11/8 and 13/8 beat and improvisations. He presented himself as a master of his instrument - the drums, playing role of composer, a score writer, and a multi - instrumentalist. His performance marked his jubilee of 35 YEARS OG PLAYING AND COMPOSING MUSIC and his latest solo project was a concert conceptualized for percussion instruments: drums, percussion, bells, church bells, metal barells, piano, gongs, saucepans and rhythm machines.This project, as well as the entire Tavitjan`s output concentrates on his authentic rhythm patterns and the Macedonian traditional music.

Sta mislitie o njemu!!! O njegovom sviranju u Leb i sol pre a i na ovoj povratnickoj turneji?
I da lije neko slusao mozda Garo Paramecium :bend:

Mislim da je covek vredan paznje!!!!!
User avatar
sinnerboy
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 25
Joined: October 27th, 2007, 10:13 pm
Location: nigdjezemska
Contact:

Re: Garabet Tavitjan

Post by sinnerboy » December 4th, 2007, 10:16 am

definitivno jedan od bubnjara koji zaslužuje poštovanje....kao i LEB I SOL...

<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/7Y_j8bm_lk8&re ... ram><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/7Y_j8bm_lk8&rel=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>
Strah ili strepnja,kradem ti misli,radim protiv sebe
User avatar
Inngwar
Dobošar
Dobošar
Posts: 104
Joined: October 22nd, 2007, 9:24 pm
Moj Bubanj: Roland TD-9
Moji bendovi: ...Zygote...
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey
Location: Novi Beograd

Re: Garabet Tavitjan

Post by Inngwar » December 4th, 2007, 6:32 pm

Slusao ja Paramecium, sasvim slucajno sam saznao da je moj ujak prijatelj sa Garom... Dobar bend, mada se po meni malo rasipaju sa zvukom u smislu koncepta ne produkcije, produkcija je kul... Zao mi je sto ih nisam gledao u SKCu. Da nemas kojim slucajem neki Garin klip?
To the question "What do you tell people about yourself when you want to impress them?" "Hey I suck really good cock!"

Mike Patton
IpeFAN
Dobošar
Dobošar
Posts: 43
Joined: December 2nd, 2007, 5:45 pm

Re: Garabet Tavitjan

Post by IpeFAN » December 4th, 2007, 10:01 pm

Pa ima na Youtube kolko hosec ali nemam ja, steta :sad: mada postavicu samo se jos ne znalazim bas najbolje sa ti zajebancijama na forumu :cekic:

A kada je to bio paramecium u skc-u? kako sam to propustio :sleep:
IpeFAN
Dobošar
Dobošar
Posts: 43
Joined: December 2nd, 2007, 5:45 pm

Re: Garabet Tavitjan

Post by IpeFAN » December 4th, 2007, 10:20 pm

evo jednog gde Garabet svira bubanj

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3jO_uo5S5_Q[/youtube]

a evo sta mu sinovi znaju
[youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=kUWidXON ... re=related[/youtube]
User avatar
Inngwar
Dobošar
Dobošar
Posts: 104
Joined: October 22nd, 2007, 9:24 pm
Moj Bubanj: Roland TD-9
Moji bendovi: ...Zygote...
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey
Location: Novi Beograd

Re: Garabet Tavitjan

Post by Inngwar » December 5th, 2007, 1:39 am

HAHA , interesantno je kako kamerman snima gitaristu dok klavijaturista solira...
A sto se tice Parameciuma u SKCu 2005a je u pitanju ,evo i linka...

http://www.skc.org.yu/program.php?year= ... mon&lang=1
To the question "What do you tell people about yourself when you want to impress them?" "Hey I suck really good cock!"

Mike Patton
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Garabet Tavitjan

Post by Loshme » December 8th, 2007, 4:39 pm

Nemojte pogresno da me shvatite ali meni se licno ne svidja Garabet... evo i zasto:covek svira previse prelaza i onaj ko je bio u sava centru na koncertu Leb i Sol sigurno je to skontao....Covek je ispadao jako puno ali ga je Vlatko stalno vracao...
Ja nisam rekao da on lose svira ili nesto drugo ali covek svira jako puno prelaza i ispada mnogo... Inache koncert je bio odlican !!!!! :bend:
IpeFAN
Dobošar
Dobošar
Posts: 43
Joined: December 2nd, 2007, 5:45 pm

Re: Garabet Tavitjan

Post by IpeFAN » December 8th, 2007, 7:07 pm

bio sam i ne slazem se sa tobom. Kolko sam slusao a pazljivo sam slusao koncert nije on nigde ispao nego ne moras ti uvek da posle prelaza udaric BAS i Cinelu tj. ne moras da pocnes na prvu da sviras vazno je u glavi da znas gde si, a nekad su ti ''ispadi'' bas strava jer obicna publika ne zna gde se nalazi u tom trenutku inace sve je na svom mestu. inace sve je to u tajmingu, a meni nije zvucalo prenatrpano nekako bilo mi je zve na svom mestu.

Za to o cemu pricam slusaj Dream theater A change of Seasons od 11:58 min obrati paznju na bubanj u tom trenutku i videces o cemu pricam, cini ti se da je izpao ali nije!!! Aj pa mi reci sta mislis?
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Garabet Tavitjan

Post by Loshme » December 9th, 2007, 12:34 am

ja sam se naslusao dream-a jako puno... ali pitao sam jos par bubnjara da li je to istina za ispadanje i svi su rekli da je ispadao... mozda ja nisam u pravu ali ja sam cuo oko 4-5 ispada i josh sam kupio DVD posle certa i sve sam odgledao i nigde nije bilo nikakvih ispada a cini mi se ni toliko prelaza... ali to sam samo ja :D
:chears:
User avatar
Inngwar
Dobošar
Dobošar
Posts: 104
Joined: October 22nd, 2007, 9:24 pm
Moj Bubanj: Roland TD-9
Moji bendovi: ...Zygote...
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey
Location: Novi Beograd

Re: Garabet Tavitjan

Post by Inngwar » December 9th, 2007, 3:59 am

Ne znam sta je radio Garo na certu ,ali bilo bi i vise nego pozeljno da odgledate Gavin Harrison-ov prvi dvd i obratite paznju na ono sto on zove displacement...
To the question "What do you tell people about yourself when you want to impress them?" "Hey I suck really good cock!"

Mike Patton
IpeFAN
Dobošar
Dobošar
Posts: 43
Joined: December 2nd, 2007, 5:45 pm

Re: Garabet Tavitjan

Post by IpeFAN » December 9th, 2007, 7:45 pm

Loshme wrote:ja sam se naslusao dream-a jako puno... ali pitao sam jos par bubnjara da li je to istina za ispadanje i svi su rekli da je ispadao... mozda ja nisam u pravu ali ja sam cuo oko 4-5 ispada i josh sam kupio DVD posle certa i sve sam odgledao i nigde nije bilo nikakvih ispada a cini mi se ni toliko prelaza... ali to sam samo ja :D
:chears:
ma opusteno, ja nisam primetio ispadanje, a sad i ne mogu da tvrdim da li je bilo jer je to bilo pre godinu dana ali je moj utisak da je koncert bio STRAVA!
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Garabet Tavitjan

Post by Loshme » December 9th, 2007, 10:21 pm

koncert je bio odlichan !!!!!!! ja sam se jako odusevio !!! mozda i ja gresim ali nije bitno :D
Vlatkov solo mi je bio najjachi u zivotu i onda mamurni ljudi kada ide ono sa tremolom.....
:heavy: :heavy:
:chears:
Post Reply