Pat Torpey

Bubnjarske veličine, ljudi koji inspirišu i nadahnjuju. Preporuke, komentari, solo klipovi...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
wedran84
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 308
Joined: November 18th, 2008, 9:47 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn, Sabian, Tama.Vater, Remo
Moji bendovi: THE STATIC, web: www.thestatic.net
Inspiracija: Adair, Harrison, Torpey, Greb,Wildoer,Lang, Mangini
Location: Kostolac,Serbia
Contact:

Pat Torpey

Post by wedran84 » November 19th, 2008, 10:01 am

Evo pisacu iz svoje glave sta znam o njemu,znaci bez prepisivanja sa Wikipedie i slicno!

Pat Torpey je rodjen u Cleveland-uOhio 13. decembra 1959. godine!Prvi kontakt i inspiraciju za bubnjem je imao od 7. godinePrvih godina je bio aktivan u skoli po orkestrima i bendovima sto se tice perkusija!U 13. godini je dobio set od roditelja te je odmah napravio bend!Svirao je po raznim lokalnim bendovima sve od funk-a do har-rock-a.U to vreme su se njegovi matorci preselili naravno sa njime u Phoenix!Nakon toga 1983. su se odselili u L.A.Tada je dosao do nekih novih poznanstva te je u cestvovao po emisijama sa Mike and Mechanics,Benny King,Bob Geldofom itd.
1985. je imao isto par znecajnih nastupa!na primer otvaranje turneje Tina Turner.1987.godine je ucestvovao u Tv show-u sa Roger Daltrey i Bobby Columby iz Blood, Sweat and Tears!tada je dobio angazovanje da postane studiski muzicar i da odmah na pocetku snimi neke pesme za grupu KNACK!kako je u naokolo svirao za Knack-om za njega su se zainteresovali Paul Gilbert i Billy Sheehan!Svideo im se stil kojim je Pat baratao!Tada Torpey ne propusta priliku i uskace za MR.BIG!
Pa t danas koristi Tama drums,Pro-Mark,Zilbjian,Remo,Evans.
Ako je neko zainteresovan mogu mu poslati sve od MR.BIG-a sto audio a sto koncerte!Odlican bubnjar moj favorit vec 10 godina!
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Pat Torpey

Post by Matija » November 19th, 2008, 12:35 pm

jeste mnogo dobar baja. cini mi se da je svojevremeno imao i jako dobru video skolu...

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
wedran84
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 308
Joined: November 18th, 2008, 9:47 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn, Sabian, Tama.Vater, Remo
Moji bendovi: THE STATIC, web: www.thestatic.net
Inspiracija: Adair, Harrison, Torpey, Greb,Wildoer,Lang, Mangini
Location: Kostolac,Serbia
Contact:

Re: Pat Torpey

Post by wedran84 » November 19th, 2008, 1:28 pm

Ej jeste zove se Rock Drumming!gledao sam nesto po youtubeu ali nikako ne mogu da nadjem!Vidim da ste svi maheri za skodanje tih video skola pa ako bi neko mogao da mi pomogne oko toga!Hvala unapred!
User avatar
wedran84
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 308
Joined: November 18th, 2008, 9:47 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn, Sabian, Tama.Vater, Remo
Moji bendovi: THE STATIC, web: www.thestatic.net
Inspiracija: Adair, Harrison, Torpey, Greb,Wildoer,Lang, Mangini
Location: Kostolac,Serbia
Contact:

Re: Pat Torpey

Post by wedran84 » June 29th, 2010, 12:07 am

Post Reply