Richard Christy

Bubnjarske veličine, ljudi koji inspirišu i nadahnjuju. Preporuke, komentari, solo klipovi...

Moderator: Supermoderatori

triggy
Dobošar
Dobošar
Posts: 145
Joined: March 10th, 2010, 10:59 pm
Inspiracija: Steve Smith, Gene Hoglan i mnogi drugi...

Re: Richard Christy

Post by triggy » May 18th, 2010, 10:30 pm

Mislim da je to već stvar ukusa koliko šta koji bubnjar koristi bilo to činele, prelazi , bas bubanj ili i sami trikovi na dobošu. Na meni je ostavio uticaj baš sa tim spleševima i ride činelom, volim takve prelaze koristiti kada se tome iko najmanje nada.
Bez obzira koliko mi se dopada AC-DC, nemogu da se oduprem mišljenju da je ceo bend pa čak i vokal podredđen Angusu i njegovoj gitari. Meni je u AC-DC-u bubanj ili ti bubnjar ubiven tj maksimalno ograničen.
A sa obzirom koliko je Chuk bio strog i precizan u Death-u, ne bi me čudilo da je bio ogroman njegov uticaj i kako će biti odsviran bubanj.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Richard Christy

Post by Drobac » May 18th, 2010, 10:38 pm

Moje lično mišljenje je da Čak nije bio taj koji je uticao mnogo na bubanj. Na komplikovan bubanj Deatha je najviše zasluga imao Rajnert. Posle je Hoglan nastavio tamo gde je Rajnert stao. Da je Čak toliko uticao na bubanj, ne bi zvao Hoglana, nego bi rekao Rajnertu šta i kako da odsvira. Plus što je Kristi menjao i neke Hoglanove delove na bubnju i dodatno ih komplikovao, da je Čak toliki uticaj imao, sigurno bi mu to zabranio.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
triggy
Dobošar
Dobošar
Posts: 145
Joined: March 10th, 2010, 10:59 pm
Inspiracija: Steve Smith, Gene Hoglan i mnogi drugi...

Re: Richard Christy

Post by triggy » May 18th, 2010, 10:46 pm

Definitivno u Deathu nije svirao nijedan običan i jednostavan bubnjar. Ustvari kada bolje razmislim nijedan instrument tamo nije jednostavno odsviran, a Čak je sve to jako lepo uklapao. Respect!!
Ne znam stvarno koliko je on uticao, moguće da si u pravu, i da je tražio komplikovanog bubnjara i davao mu maksimalnu slobodu.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Richard Christy

Post by Matija » May 18th, 2010, 10:58 pm

ali i dalje taj christy nije ni do kolena ni hoglanu ni reinertu.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
triggy
Dobošar
Dobošar
Posts: 145
Joined: March 10th, 2010, 10:59 pm
Inspiracija: Steve Smith, Gene Hoglan i mnogi drugi...

Re: Richard Christy

Post by triggy » May 18th, 2010, 11:02 pm

Lično meni Hoglan je jedan od najboljih bubnjara kojega sam ikada čuo, ali Ok je mi je i Christiy...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Richard Christy

Post by Drobac » May 18th, 2010, 11:14 pm

Matija wrote:ali i dalje taj christy nije ni do kolena ni hoglanu ni reinertu.
Pa sad, ne znam... Ipak je on uspeo i Hoglana da zakomplikuje. :)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Richard Christy

Post by lolekovin1991 » May 18th, 2010, 11:23 pm

Drobac wrote:
Matija wrote:ali i dalje taj christy nije ni do kolena ni hoglanu ni reinertu.
Pa sad, ne znam... Ipak je on uspeo i Hoglana da zakomplikuje. :)
Slazem se... Ja i dalje mislim da je fenomenalan bubnjar, iako kazete da se juri sa metronomom itd., ja na to nisam mnogo obracao paznju, iskreno, ali hocu...
Mada, nije stvar u tome da se neko zakomplikuje...
Last edited by lolekovin1991 on March 9th, 2012, 8:36 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Richard Christy

Post by Matija » May 18th, 2010, 11:31 pm

lepo je kad covek ima ideje, ali nije lepo kad zaboravi da nije poenta da svira sam nego sa bendom. kad je bubnjar traljav i najbolji bend na svetu pada u vodu. a gospodin christy je sebi malo prevelik luksuz dozvolio na onom live albumu oficijelnom. i ja mogu da zakomplikujem hoglanove ideje pa i dalje mu nisam ni do kolena. reinert i hoglan su pored neverovatne tehnike uvek imali neverovatan groove i osecaj za muzikalnost. christy ima tehniku, a za ovo ostalo... ne znam bas. nije se bas pokazao....

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Richard Christy

Post by Drobac » May 18th, 2010, 11:50 pm

Ja jako dugo nisam slušao Live in L.A., ako na taj album misliš, pa ne mogu da se setim nekih grešaka (možda je vreme da obnovim gradivo). Kristija sam, doduše, slušao samo u Death-u i Control Denied-u, ne znam za druge bendove, ali znam da ni Hoglan nije blistao u baš svakom bendu u kojem je svirao. Nije da mi je Kristi bolji od njih, naprotiv, Rajnert je tu moj favorit, ali ja lično nešto ne vidim da Kristiju nešto fali. Da znam bar pola onoga što zna on, bio bih zadovoljan. :)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Matematika
Dobošar
Dobošar
Posts: 103
Joined: April 1st, 2008, 8:50 pm

Re: Richard Christy

Post by Matematika » May 19th, 2010, 12:18 am

vidim da ste se uhvatili toga da je čak utjecao... naime radi se o tome da sam citao view od christya u kojem on iznosi sljedece, da su na probim snimanjima odsvirali stvari a onda dosao gazda i rekao e tu mora biti splash dodan, pa crash, pa china... i da je naknadno snimljeno... pazite probni snimak... a onda je rekao da to on uvjezba tako i da izvede na snimanju...

nadalje daleko od toga da je hoglan na svakon albumu briljirao, ali opet dolazimo do one u koliko je mjeri imao artisticke slobode... recimo kad je snimao za testament, hoglanova recenica je bila da je sa time najnezadovoljniji, jer mu je chuck billy govorio samo ti sviraj po svome, a peterson ne to mora biti ovako... ono ljudi dogovorite se kako hocete... ipak sam ja placenik...
Matematika
Dobošar
Dobošar
Posts: 103
Joined: April 1st, 2008, 8:50 pm

Re: Richard Christy

Post by Matematika » May 19th, 2010, 12:28 am

inace sto se tice hoglana... iz jednog njegovog viewa, tokom procesa uvjezbavanja itp albuma, kada je chuck pokazao njemu i digiorgiju pjesme ova dvojica su se povukla na 2 tjedna i zajedno usviravala i nabacivala ideje, tako da je nakon 2 tjedna poslije chuck bio :blink: ... zato je to meni zakon...

reinert je meni zasluzan za totalni zaokret i postavio novi limit za bubnjare poslije koji su dosli... i jos nesto sve bubnjarske dionice na humanu su one take :heavy:
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Richard Christy

Post by Boris J » May 19th, 2010, 2:17 am

Matematika wrote:naime radi se o tome da sam citao view od christya u kojem on iznosi sljedece, da su na probim snimanjima odsvirali stvari a onda dosao gazda i rekao e tu mora biti splash dodan, pa crash, pa china... i da je naknadno snimljeno... pazite probni snimak... a onda je rekao da to on uvjezba tako i da izvede na snimanju...
ne bi me ni najmanje chudilo da je bilo upravo tako...
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Richard Christy

Post by issuxx » May 19th, 2010, 2:47 am

od gore navedenih samo je Rainert iskolovan muzicar, ova dvojica su talentovani pojedinci iz naroda, ali nebo i zemlja....
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Richard Christy

Post by Boris J » June 18th, 2010, 5:20 am

User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Richard Christy

Post by Boris J » June 22nd, 2010, 8:32 am

lol

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jyXEC2dT ... re=related[/youtube]

za sve christy-jeve fanove

lol
Post Reply