Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Bubnjarske veličine, ljudi koji inspirišu i nadahnjuju. Preporuke, komentari, solo klipovi...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
dulsrules
Dobošar
Dobošar
Posts: 67
Joined: October 30th, 2008, 1:57 pm
Inspiracija: George Kollias, Derek Roddy, Inferno, Frost

Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Post by dulsrules » February 8th, 2010, 5:33 am

Born in Hamburg, Germany in April 1989. I started playing the drums at the age of 9. I was taught in a local drum school for several years learning mostly pop, rock and some paradiddles. A few years later I got a bit bored about the standard school drumming and put all my energy into metal and extreme drumming. After some hard years of practice and I played for different underground black metal/death metal bands like Liquid Flesh, Galskap and Khopesh in early years. Nowadays I am used as more of a session drummer. I recorded drums for a norwegian techniqual black metal band Antares Predator (Twillight of the Apocalypse) and Vobiscum(Wimberg) pure austrian black metal. Not to long ago I was in Italy recording a new album for Absentia Lunae wich will come out '09 together with Antares Predator.

My first big job came summer '07. I got the offer to tour with Belphegor through mexico and norway when I was 18. Besides Belphegor I worked for Cease of Breeding from Thessaloniki-Greece, a brutal death metal band. I am more known as a youtube drummer attemping latest Nile stuff and some Behemoth or Belphegor. In the end of '08 I am going to record a new Album for Cease of Breeding and support them in Greece at christmas.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NDWDmIoX ... re=related[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tzYd05DV45Y&NR=1[/youtube]

O ovom momku se vec dosta toga zna na youtube-u. Ajde da podelimo i sa kolegama bubnjarima na forumu. Prijatno. I @drobac, ako moze komentar na klipove, pogotovo na drugi :D
Last edited by dulsrules on February 9th, 2010, 8:46 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Post by Drobac » February 8th, 2010, 1:02 pm

Znam za lika, nešto me zeza sad You Tube, ali pretpostavljam da je na drugom klipu Nile, već sam ga gledao. Samo, bilo bi lepo da pročitaš pravila za ovaj podforum, napišeš nešto malo više o bubnjaru, zainteresuješ ljude. :chears:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
miloš
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 395
Joined: September 11th, 2008, 1:57 am
Moj Bubanj: Mapex proM, Paiste,Gibraltar, Vic firth, Remo
Moji bendovi: Harlekin, Pablo psihopata...
Inspiracija: Mike Protnoy, Chad Smith, Gavin Harrison

Re: Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Post by miloš » February 17th, 2010, 1:32 am

...do jaja decko svira, brz je u p... m....!
User avatar
dulsrules
Dobošar
Dobošar
Posts: 67
Joined: October 30th, 2008, 1:57 pm
Inspiracija: George Kollias, Derek Roddy, Inferno, Frost

Re: Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Post by dulsrules » February 22nd, 2010, 12:59 am

Ma ima sve, i tehniku i brzinu i groove. Tek cemo da vidimo mnogo od njega u buducnosti. Mnogi prognoziraju da ce imati karijeru kao Derek ako ne i kao Kollias. Zivi bili pa videli.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Post by Ognjen » February 22nd, 2010, 2:13 am

Ako ne kao i Kollias? A to Kollias ima bolju karijeru nego Derek? lol
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Post by downbeat » February 23rd, 2010, 6:42 pm

Nema sta...
Vec vidis za jedno par mjeseci Jan Benkwitz u nekom elitnom Death Metal bandu!...
Koja je ono opna na sneru? Remo pinstripe ebony ili...?
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Post by Drobac » February 23rd, 2010, 6:53 pm

Meni više liči na Evans Onyx (http://store.daddario.com/category/152204/Onyx_2-ply), pošto je logo na opni malo veći nego Remov, mada može biti i jedna od Removih Black Suede opni (http://www.remo.com/portal/products/3/8 ... suede.html).
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
dulsrules
Dobošar
Dobošar
Posts: 67
Joined: October 30th, 2008, 1:57 pm
Inspiracija: George Kollias, Derek Roddy, Inferno, Frost

Re: Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Post by dulsrules » February 23rd, 2010, 9:04 pm

Ognjen wrote:Ako ne kao i Kollias? A to Kollias ima bolju karijeru nego Derek? lol
Kollias jeste bolji od Dereka. To je u par navrata i Derek licno priznao. Rekao je da je Kollias half man half machine. A i Dereka godine sustizu. Zato je i batalio death metal Nije to za starije ljude. U vreme kada je Derek bio u Hate Eternal bio jedan od najboljih bubnjara na svetu, ako ne i najbolji. Sada se odnos snaga izmenio. Ostace upamcen kao extreme metal legenda a Kollias je trenutno na tronu i tesko ce neko da ga skine u narednom periodu. Ovaj mali Jan ima potencijal kao i Krimh (bubnjar iz Decapitated) ali imaju oni jos mnogo da vezbaju da bi se priblizili nivou na kom je neprejebivi Kollias. Toliko.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Post by Drobac » February 23rd, 2010, 9:14 pm

I Kollias isto tako govori da mu je Derek izvor inspiracije i navodi ga kao jednog od svojih uzora i bubnjara koji je imao i još uvek ima veliki uticaj na njegovo sviranje. To su jednostavno neuporedive stvari, a i njih dvojica nisu tema. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
dulsrules
Dobošar
Dobošar
Posts: 67
Joined: October 30th, 2008, 1:57 pm
Inspiracija: George Kollias, Derek Roddy, Inferno, Frost

Re: Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Post by dulsrules » February 23rd, 2010, 9:26 pm

Tako je Drobac. Tema je mali Jan.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9jwbW4IE ... re=related[/youtube]

Evo jos malo da vidite sta mali ume.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Post by Ognjen » February 24th, 2010, 12:31 am

dulsrules wrote:Kollias jeste bolji od Dereka.
Nije reč o tome ko je bolji nego ko ima bolju karijeru. To nisu iste stvari.
A i Dereka godine sustizu. Zato je i batalio death metal Nije to za starije ljude.
Šteta što se niko nije setio da obavesti Dereka da je batalio death metal, pa ga on još svira. Zašto mu ne javiš, da se ne zaluđuje više čovek?

A šteta i što Pete Sandovalu niko nije rekao da to što radi nije za starije ljude :rolleyes:
U vreme kada je Derek bio u Hate Eternal bio jedan od najboljih bubnjara na svetu, ako ne i najbolji. Sada se odnos snaga izmenio. Ostace upamcen kao extreme metal legenda a Kollias je trenutno na tronu i tesko ce neko da ga skine u narednom periodu. Ovaj mali Jan ima potencijal kao i Krimh (bubnjar iz Decapitated) ali imaju oni jos mnogo da vezbaju da bi se priblizili nivou na kom je neprejebivi Kollias. Toliko.
Znaš, sviranje bubnjeva nije takmičenje, bez obzira na žanr muzike. Ne postoji odnos snaga, tron i slične gluposti. Prvi se svi bubnjari koje si sad naveo ne bi složili sa time što si napisao.
User avatar
dulsrules
Dobošar
Dobošar
Posts: 67
Joined: October 30th, 2008, 1:57 pm
Inspiracija: George Kollias, Derek Roddy, Inferno, Frost

Re: Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Post by dulsrules » February 24th, 2010, 1:23 am

Derek svira u ovom bendu i to nikako nije death metal. Dokaz:
http://en.wikipedia.org/wiki/Today_Is_The_Day

Tony, bivsi bubnjar Nile-a je rekao u jednom intervjuu da stvari sto je on snimao sa Nile-om Kolllias svira jos brze i originalnije a da recimo stvari koje je snimio Kollias jako malo ljudi moze da svira (jednu dve pesme i djene djene ali ceo set-ma vazi). Prelazi, blastovi sa mesavinom neverovatnih double bass patern-a i neljudska stamina su definitivno pokazatelj da je Kollias na "tronu" iako to mnogi ne zele ili nece da priznaju. Pogledaj samo endorsment kojim raspolaze. pa nije to slucajno. I dajte da ne trolujemo temu sa stvarima koje nemaju vezu sa Janom. Pozdrav.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Post by Ognjen » February 24th, 2010, 1:47 am

I dajte da ne trolujemo temu sa stvarima koje nemaju vezu sa Janom. Pozdrav.
Derek Roddy tema:
viewtopic.php?f=20&t=254&start=30

George Kollias tema:
viewtopic.php?f=20&t=61&start=240
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Post by Matija » February 24th, 2010, 5:49 am

hahaha. ajde da otvorimo temu STAMINA. to jos ovde nismo imali. aman bre pa svi ti ljudi koji imaju istu, kapiram da to ne bi navodili kao iole bitnu stvar zbog koje sviraju. koliko vidim, cak i medju tim besmislenim brzinama i kollias i roddy a i ostali pokusavaju da isteraju neku muzikalnost. stamina se podrazumeva.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
dulsrules
Dobošar
Dobošar
Posts: 67
Joined: October 30th, 2008, 1:57 pm
Inspiracija: George Kollias, Derek Roddy, Inferno, Frost

Re: Jan Benkwitz [CEASE OF BREEDING]

Post by dulsrules » February 24th, 2010, 6:16 am

Sama struktura pesama koje izvodi Kollias a i Derek nije previse zahtevna i svaki profesionalni bubnjar bilo kog zanrovskog opredeljenja bi bio u stanju da bez previse truda to izvede (u dosta sporijem tempu off course). Ali ukoliko pricamo u TOTAL COVER-u tj. 1:1 kako je na diskovima ili ne daj boze kako ih izvode live, e tu vec padaju mnogi, ako ne i vecina. Znaci ne znam ni jednog pro bubnjara koji bi bio u stanju da pegla Execration Text ili sl. u originalnom tempu ili brze (sto Kollias radi ko od sale) a da nije iz death/black branse. Napominjem da su skoro sve pesme od Kolliasa i njemu slicnih jako teske da se sviraju ukoliko nemate IZUZETNU STAMINU. I da, tome se posvecuje jako velika paznja u svetu extremnog metala. Tako da predlog kolege Matije definitivno ima smisla s obzirom da na forumu ne postoji tema u vezi stamine (ima tema kako doci do nje cini mi se) ali hall of fame sto se tice te discipline ja nisam primetio da ima. Slobodno mozemo da je svrstamo u grupu neophodnih stvari koje jedan extreme metal bubnjar mora da poseduje. Pored svih ostalih stvari, da ne nabrajam sad. Znam masu bubnjara koji imaju fantasticnu tehniku ali koji kada udju jako brze deonice nekih pesama ili seriju takvih pesama kukaju kao ce da "riknu". Evo na primer bubnjar Cannibala. Na poslednjem dvd-u je lik bukvalno padao na pod posle neke snimljene deonice u studiju. Ima endorsment, ima slavu, i sam kaze da ovi novi klinci "nisu normalni" koliko forsiraju. .......
Post Reply