Dalibor Dado Marinkovic

Bubnjarske veličine, ljudi koji inspirišu i nadahnjuju. Preporuke, komentari, solo klipovi...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Dalibor Dado Marinkovic

Post by Loshme » April 6th, 2008, 8:22 pm

Dalibor Dado Marinković rođen je godine 1976., u Doboju BiH. Tamo živi do svoje 15 godine, zatim svoj boravak nastavlja u Beću, Wolfsbergu i kao krajnju destinaciju za svoje prebivalište privremeno odabire grad Stuttgart ( Njemačka).Tada započinje suradnju sa glazbenim sastavom „Casablanca“ (1994.), koji surađuje sa Mladenom Vojičićem – Tifom, na raznim koncertnim promocijama diljem Europe. Godine 1995. počinje suradnju sa Dinom Merlinom, s kojim muzicira u svim svjetskim metropolama (New York, Chicago, Los Angeles, Stockholm, Oslo, Copenhagen, Berlin, Paris, Sidney, Melbourne, Pert, Istanbul), kao i u svim večim gradovima diljem Europe i prostora bivše Jugoslavije. Na takvim turnejama predstavljali su se velikom broju obožavatelja, između ostalog, dva puta na sarajevskom stadionu Koševo, pred oko 80 000 ljudi.
Godine 2001. dolazi u Zagreb, gdje počinje suradnju sa eminentnim hrvatskim glazbenicima, kako na području pop i zabavne glazbe, tako i u aspektu jazza, world musica, r&b-ja i srodnih stilova.

2004. svojim istaknutim radom zaslužuje i dobiva hrvatsku glazbenu nagradu „Status“, za najistaknutijeg bubnjara u toj godini.

2005. godine započinje suradnju s Gibonnijem, te surađuje na stvaranju njegovog posljednjeg albuma „Unca fibre“, uz istaknute glazbenike kao što su; Manu Katche, Tony Levin, Tommy Emmanuel, Vlatko Stefanovski, Matija Dedić, Nikša Bratoš, Kristijan Terzić i drugi.

Na području pop i zabavne glazbe iznimno uspješno surađuje s glazbenicima: Robert Vrbančić, Marko Reljanović, Zlatan Došlic, Marko Ramljak, Mahir Sarihodžić, Bruno Kovačić, Marijan Brkić, Dean Orešković, Zoran Švigir, Miro Vidović, kao i sa svojim kolegama – bubnjarima: Dražen Scholz, Damir Šomen, Kruno Levačić, Kristijan Zorjan, Amar Češljar, Marko Matošević, Branimir Gazdik i drugi...

Muzicira i sa eminentnim jazz-glazbenicima: Ante Gelo, Saša Nestorović, Luka Udjbinac, Goran Delač, Andrej Kljakovič (Voices of Nature), Henry Radanović, Darko Jurković – Charlie, Dino Šukalo, Mladen Baraković, Dubravko Vorih itd...

Trenutno je jedan od najtraženijih studijskih glazbenika,
pop - rock pa i jazz glazbe.

Videh na temi "Zanimljivi bubnjarski klipovi" jedan video o njemu, pa sam se malo vise raspitao... Jako dobar bubnajr!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=p1tqTg25fdk[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wsZ8KkKDyFI[/youtube]

Ima jos ali necu da postavljam vise klipova...

Da li znate jos nesto vise o njemu??
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: Dalibor Dado Marinkovic

Post by sinnerboy1 » April 7th, 2008, 12:17 pm

nabavi B.R.K. Marijana Brkića. nije neko remek djelo ali je fino glazbeno odrađeno. taj album i Gibonnijevu "Uncu kur...ovaj Fibre" imam jedino zbog ritam sekcije.
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Dalibor Dado Marinkovic

Post by Loshme » April 7th, 2008, 2:48 pm

Aha, hvala ti!
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Dalibor Dado Marinkovic

Post by lolekovin1991 » August 16th, 2011, 4:42 am

Dado kida!!
Post Reply