Joey Jordison

Bubnjarske veličine, ljudi koji inspirišu i nadahnjuju. Preporuke, komentari, solo klipovi...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
miloš
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 395
Joined: September 11th, 2008, 1:57 am
Moj Bubanj: Mapex proM, Paiste,Gibraltar, Vic firth, Remo
Moji bendovi: Harlekin, Pablo psihopata...
Inspiracija: Mike Protnoy, Chad Smith, Gavin Harrison

Re: Joey Jordison

Post by miloš » May 23rd, 2009, 11:38 pm

...ne mogu da verujem! kakve gluposti... :cekic:
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Joey Jordison

Post by alexa » May 24th, 2009, 1:48 pm

brate...ne verujem
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
zordan
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 206
Joined: May 24th, 2009, 8:46 pm
Moj Bubanj: Pearl - ELX, Zildjian, Remo.
Moji bendovi: Šišarke
Inspiracija: John Otto, Silveria, Vinnie, Steve Jordan, Mike Bordin
Location: zrenjanin, zeleno polje, ZPT

Re: Joey Jordison

Post by zordan » June 18th, 2009, 3:02 pm

ako je neko gledao sinoc koncert shta kaze za dzoija? ja sam iskreno razocharan... zvuk po mom misheljenju mu je bio katastrofa, i svira ko sisica...

ne kazem da loshe svira vec to njegovo pipanje nema zivota, chinele nisam ni chuo...
Groove Master
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Joey Jordison

Post by ProFTW » June 18th, 2009, 4:16 pm

ka-PAU
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Joey Jordison

Post by Boris J » June 18th, 2009, 4:47 pm

i ja sam malo razocharan, prilichno aljkavo mi je sve to delovalo... ali sam respect za justina foleya... odlichno je odsvirao i generalno killswitch su odvalili... zao mi je shto duze nisu svirali...
User avatar
zordan
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 206
Joined: May 24th, 2009, 8:46 pm
Moj Bubanj: Pearl - ELX, Zildjian, Remo.
Moji bendovi: Šišarke
Inspiracija: John Otto, Silveria, Vinnie, Steve Jordan, Mike Bordin
Location: zrenjanin, zeleno polje, ZPT

Re: Joey Jordison

Post by zordan » June 18th, 2009, 5:26 pm

mnogo bolje je zvuchao KSE bubanj
Groove Master
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Joey Jordison

Post by Ognjen » June 18th, 2009, 6:55 pm

zordan wrote:ako je neko gledao sinoc koncert shta kaze za dzoija? ja sam iskreno razocharan... zvuk po mom misheljenju mu je bio katastrofa, i svira ko sisica...

ne kazem da loshe svira vec to njegovo pipanje nema zivota, chinele nisam ni chuo...
Cinele nisi cuo zato sto nisu bile pojacane u razglasu. U velikom prostoru niko ne cuje koliko glasno bubnjar udara, nego koliko je glasno ozvucenje.

Ali, da se nabrljavio, jeste i te kako. Jos su mu trigeri lose podeseni, cim ubrza nisu nista hvatali.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Joey Jordison

Post by alexa » June 18th, 2009, 7:07 pm

Ima utisaka na dešavanjima pod temom slipknot koncerta. Inače Joey razočaravajuć, Justin iz KsE-a oduvao kao i ostatak benda!
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
zordan
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 206
Joined: May 24th, 2009, 8:46 pm
Moj Bubanj: Pearl - ELX, Zildjian, Remo.
Moji bendovi: Šišarke
Inspiracija: John Otto, Silveria, Vinnie, Steve Jordan, Mike Bordin
Location: zrenjanin, zeleno polje, ZPT

Re: Joey Jordison

Post by zordan » June 19th, 2009, 3:42 am

drago mi je shto se neko slozio ovi moji drugari (nebubnjari) svi kao "uu do jaja je" a ja popizdeo kolko me razocharao... shto se razglasa tiche slazem se naravno, ne znam da li neko skonto da je imao overe ispod chinela ili tako neshto, fora je shto udara ko sisa, ovaj tonac ga je verovatno pojachao po standardnim pravilima ali dzoi je tishe svirao :) a i tonac je bio vuna, stajao sam pored njega, boleo ga je kobas za sve, vokal se po mom mishljenju loshe chuo, i ne znam da li ste skontali (verovatno jeste) kad je explodirala gitara posle pauze one, to je bilo jer je tonac otisho sa mix pulta savijao kablove i ostavio sve prepojachano... dobro infarkt nisam dobio kad je puklo ono... :) najjachi je dj sid wilson i moj favorit sempler kreg :)
Groove Master
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Joey Jordison

Post by Ognjen » June 19th, 2009, 4:12 am

To sto je imao ozvucene cinele ne znaci da su bile pojacane u razglasu. I Andrej iz Hetere je imao overheadove, pa se cinele nisu cule. A, veruj mi, na bini se sasvim lepo culo kako ih udara.

U svakom slucaju, ako je tebi snaga udaranja glavni kriterijum kvaliteta bubnjara, mora da Larsa smatras najboljim na svetu...
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Joey Jordison

Post by alexa » June 19th, 2009, 2:00 pm

Aj sad i ti brate video si kako je svirao. I ne možeš me ubediti da je ok ne pojačati činele u overhedovima, koja je to fora. Ja osim kontre i ride-a ponekad ništa skoro nisam čuo od činela. Da uzimam u obzir što Joey ni jedan fil nije svirao kao inače nego je sve maximalno uprostio i opet se raspao i nije mogao da udari bubanj. Ne znam ti si bio pozadi, možda znaš šta se sa njim desilo pa je bio takav i u Zagrebu i u Bg-u (bar ono što mi znamo) ali definitivno nešto nije bilo kako treba. Nije da ga pravdam, razočarao me je extremno al nei po tome što ne zna da svira nego kako je mogao da dopusti sebi da bilo koji koncert pod bilo kakvim uslovima tako očajno odsvira.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
zordan
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 206
Joined: May 24th, 2009, 8:46 pm
Moj Bubanj: Pearl - ELX, Zildjian, Remo.
Moji bendovi: Šišarke
Inspiracija: John Otto, Silveria, Vinnie, Steve Jordan, Mike Bordin
Location: zrenjanin, zeleno polje, ZPT

Re: Joey Jordison

Post by zordan » June 19th, 2009, 2:42 pm

slazem se aleksa...
U svakom slucaju, ako je tebi snaga udaranja glavni kriterijum kvaliteta bubnjara, mora da Larsa smatras najboljim na svetu...
ne...
Groove Master
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Joey Jordison

Post by Ognjen » June 19th, 2009, 9:26 pm

alek(sa) wrote:Aj sad i ti brate video si kako je svirao. I ne možeš me ubediti da je ok ne pojačati činele u overhedovima, koja je to fora. Ja osim kontre i ride-a ponekad ništa skoro nisam čuo od činela. Da uzimam u obzir što Joey ni jedan fil nije svirao kao inače nego je sve maximalno uprostio i opet se raspao i nije mogao da udari bubanj. Ne znam ti si bio pozadi, možda znaš šta se sa njim desilo pa je bio takav i u Zagrebu i u Bg-u (bar ono što mi znamo) ali definitivno nešto nije bilo kako treba. Nije da ga pravdam, razočarao me je extremno al nei po tome što ne zna da svira nego kako je mogao da dopusti sebi da bilo koji koncert pod bilo kakvim uslovima tako očajno odsvira.
Ja ne kazem da je ok kako je bio ozvucen bubanj, nego da nije Joey kriv sto se cinele nisu cule, nego tonac.

Vec sam rekao i to je svakom muzicaru u publici bilo jasno, da se nabrljao za sve pare. Brze sesnaestinama nogama trigeri nisu lepo hvatali, nije uspeo da izvuce ni jedan kec konstantnom brzinom, a na Vermillion je dva puta bas masno ispao. Nakon takve svirke reci "udara kao sisica, ne cuju mu se cinele" je u najmanju ruku glupo, jer to je manje-vise jedina stvar za koju nije on kriv.
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Joey Jordison

Post by KIBEL BUBNJAR » June 19th, 2009, 9:49 pm

Mozda mu publika na podrucju bivse yuge ili opcenito svirati na podrucju bivse juge nije bila neka motivacija.. e sad ne znam kolko je kod vas bilo ljudi al u Zg nije bilo bas previse.. je bila je puna dvirana ali nije bila velika dvorana mala je bila... :ninja:
I see dead people :'(
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Joey Jordison

Post by alexa » June 19th, 2009, 10:03 pm

2500 ljudi ne više, mada novine pumpaju na 3000.
Zlo i napoako...666, 999
Post Reply