Joey Jordison

Bubnjarske veličine, ljudi koji inspirišu i nadahnjuju. Preporuke, komentari, solo klipovi...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Joey Jordison

Post by alexa » March 24th, 2008, 3:12 am

Mnogi ga ne vole i govore da je percenjan ali po mom mišljenju nije tako. Izuzetan muzički (ne samo bubnjarski) talenat. Uz to što sam veliki fan Slipknot-a verujem da bend ne bi bio gde je danas da njega nije bilo sa njima. Daleko je od ultra zajebanog bubnjara ali njegov trip me oduševljava. Nastupao je kao pomoć i mnogim drugim velikim bendovima. Staviću i kraću copy/paste biografiju ali verujem da svi već dobro znaju ko je u pitanju. Joey rula!


"Nathan Jonas "Joey" Jordison (born April 26, 1975 in Des Moines, Iowa, United States) is an American rock/heavy metal musician. He is best known as the drummer and member #1 for the band Slipknot. He is also well known as the guitarist for Murderdolls, a glam metal/horror punk band which he founded in the 2000s, that is currently on hiatus due to the Murderdolls' members' main projects.

Nathan Jonas (Joey) Jordison was born April 26, 1975 in Des Moines, Iowa at the Mercy hospital. Jordison went to Waukee High School in Waukee, Iowa. While in high school, Jordison played drums in the drumline as well as a jazz band. His first instrument was the guitar, before taking up the drums.

Jordison had worked at a Sinclair gas station in Des Moines, Iowa and played in various extreme metal bands from around the Des Moines area, including Modifidious and Anal Blast. Slipknot released an album in 1995 named Mate.Feed.Kill.Repeat. Only 1000 copies were ever made and sold worldwide. It wasn't until their second album (which was their first record to be released by Roadrunner Records) that they began to garner significant attention, charting at a respectable #51 on the Billboard chart. Jordison, along with his band, played in several Ozzfest tours, headlining the tour in 2001.

Another Slipknot album, "Iowa," was released in 2000. This saw Jordison's band reaching super-stardom, the album debuted in at #1 in the US Billboard charts and number #1 in both the United Kingdom and Canada's national charts. After touring relentlessly, Slipknot went on hiatus.

During this time Jordison remixed "Fight Song" for Marilyn Manson and was also featured in Manson's "Tainted Love" video. In 2002, Jordison, with Wednesday 13 and Tripp Eisen, formed what would become his second most popular band, Murderdolls.

Joey has played live with rock & metal bands such as Korn, Metallica, American Head Charge, Satyricon, and 3 Inches of Blood. He performed "unmasked" (i.e. not in his Slipknot persona) with the Murderdolls and recorded guitar, drums, and bass to the album "Beyond the Valley of the Murderdolls". The glam metal/horror punk band, Murderdolls became popular (in the United Kingdom and Japan in particular) before the group went on hiatus in order for Jordison to return to Slipknot. During this time the other members of the Murderdolls worked on their side projects. Meanwhile, his attachment to the Murderdolls seems to have been severed as Wednesday 13, almost having picked up where they left off in regards to Jordison and Eisen, are still functioning.

Since returning to Slipknot, Jordison recorded a fourth album with the group, "Vol. 3 (The Subliminal Verses)", released in 2004. The album climbed to #2 on the Billboard chart, and also reached #1 status in the United Kingdom.

In the summer of 2004 at Download Festival, Lars Ulrich of headliners Metallica was unable to perform with the band. Jordison stepped up and filled in for Ulrich. Joey played most of the set with Metallica. In December of 2004, Joey filled in for drummer Frost of Norwegian black metal band Satyricon for the band's tour of the United States after Frost was unable to get into the country. He also drummed for Ministry on their tour for the Rio Grande Blood album. He has also played with the band American Head Charge. On April 19, 2007, it was announced that Joey would be touring with Korn for about 5 months while David Silveria was on hiatus from the band.[1] Joey has also now began producing albums, his first being Fire up the Blades by the band 3 Inches of Blood.

Joey accompanied Korn on drums at the 2007 Download Festival. This record-breaking performance was Jordison's fifth Download appearance since its inception in 2003, and marks him as the only artist to play the festival multiple times in four different high-profile bands. Past Download performances include Murderdolls (main stage 2003), Slipknot (main stage 2004 and 2005), a guest appearance with Metallica (main stage 2004) and with Korn (Dimebag Darrell stage 2007).

Joey is currently recording a new Slipknot album, aiming for a late summer/early fall release in 2008. Joey told Metal Hammer magazine in 2008 that his car is a BMW M5 and thinks of it as "alright"."


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t9TYQVM9SSA[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WWCILd7L87Q[/youtube]

I zagrevanje pred cert:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1wEiFIaRn2I[/youtube]
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
digrejzo
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 965
Joined: October 22nd, 2007, 6:58 pm
Inspiracija: Benny Greb, Danny Carey, Jon Rice
Location: motherfucking Vranje

Re: Joey Jordison

Post by digrejzo » March 24th, 2008, 7:41 pm

do jaja bubnjar, jedan od mojih omiljenih uvek bio i ostace iako sam ga ranije smatrao za boga
i da ... slazem se da slipknot bez njega ne bi bio gde je sad
takodje je bio vodja Roadrunner United-a (nisam video u biografiji, mozda je i pisalo)

omg, sta bih dao za jedno njegovo odelo (aka kombinezon :D)

slipknot \m/
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
User avatar
janko_666
Dobošar
Dobošar
Posts: 71
Joined: November 27th, 2007, 3:55 pm

Re: Joey Jordison

Post by janko_666 » March 24th, 2008, 8:41 pm

Odlican bubnjar, nema sta, samo me nerviraju retardi koji govore da je on najbolji bubnjar na svetu. :ranting:
E da i nadam se da ovde nema takvih :)
I have absolutely no life
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Joey Jordison

Post by downbeat » March 26th, 2008, 3:28 pm

...dobar bubnjar....radi jedne od najboljih prelaza...zvuk bubnja-strava!...njegov model bubnja-prejeben...dobos-fenomenalan!....
...ukratko...J.Jordison!
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: Joey Jordison

Post by sinnerboy1 » April 5th, 2008, 2:01 pm

hmmm...tehnika - 5, sve odlično ali malo radi overkill bubnja uživo. valjda je takav. svirao sa Metallicom i sa Kornom i presvirao bubnjeve u oba slučaja. na 9.0 live također. prećera ga ponekad brate da skratim priču.

P.S. nije nikakav vođa Roadrunner uniteda...
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
digrejzo
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 965
Joined: October 22nd, 2007, 6:58 pm
Inspiracija: Benny Greb, Danny Carey, Jon Rice
Location: motherfucking Vranje

Re: Joey Jordison

Post by digrejzo » April 5th, 2008, 6:43 pm

nije?
izabrana su 4 "kapitena" a joey je jedan od njih
znaci Joey Jordison, Rob Flynn, Matt Heafy i Dino Cazares.
inache roadrunner united je projekat koji je organizovala izdavacka kuca Roadrunner Records za 20 godina rada, u kojem je ucestvovalo oko 60 ljudi iz bendova koji izdaju za roadrunner.
nesto si se zbunio :)
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Joey Jordison

Post by alexa » April 5th, 2008, 7:09 pm

sinnerboy1 wrote:hmmm...tehnika - 5, sve odlično ali malo radi overkill bubnja uživo. valjda je takav. svirao sa Metallicom i sa Kornom i presvirao bubnjeve u oba slučaja. na 9.0 live također. prećera ga ponekad brate da skratim priču.

P.S. nije nikakav vođa Roadrunner uniteda...

Ili nisi gledao Roadrunner DVD ili si bio sarkastičan :rolleyes:

Dobar je Joey, ima prepoznatljiv trip. Jeste da često ume da predrka pesmu uživo al' ne vidim ništa loše u tome.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: Joey Jordison

Post by sinnerboy1 » April 7th, 2008, 12:14 pm

ma znam za Roadrunner project. Slušao.

inače da zna i malo drukčije svirati (što dovoljno govori o njegovoj tehnici koju mu nitko, pogotovo ja ne osporavam) poslušati "Confessions" demo tape...

jebiga uhvatila me "less is more" faza
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Joey Jordison

Post by Drobac » October 6th, 2008, 1:24 pm

alek(sa) wrote:Joey svira dve single pedale, ne znam odakle ti to da ne svira?! Mada sada sam proverio i u pravu si da svira P-1000 pedalu. Nikada taj nije svirao duplu pedalu, osim možda na samom početku oko prvog albuma Slipknot-a. Tada je svirao Iron Cobru duplu, od Iowe već svira dve single Cobre, posle toga je dobio endorsment od Pearl-a.
Evo, da nastavimo ovde diskusiju, da ne spamujemo na Paiste temi.

Ove dve slike su sa Pearlovog foruma.
jordison_joey_kit.jpg
Joey.jpg
Jasno se vidi da je u pitanju dupla, a i jedan od menadzera Pearla je to potvrdio na forumu. :thumbup:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Joey Jordison

Post by alexa » October 6th, 2008, 1:34 pm

Ja ovo prvi put vidim! Svaki predhodni njegov snimak ili fotografija, spot, dvd, ma sve, svaki put je imao dve single pedale. Čak i na Pearl sajtu u artist odeljku ima ta prva fotka i piše da svira P-1000 X 2.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Joey Jordison

Post by Drobac » October 6th, 2008, 1:40 pm

Ma ja njega ni ne pratim, ali sam naisao na ovo na Pearlovom forumu. Nisam siguran, ali mislim da su ovo novije slike. Cini mi se cak i da je svirao Eliminator, pa da je presao na P1000, jer mu vise odgovara osecaj single lanca.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Joey Jordison

Post by alexa » October 6th, 2008, 1:54 pm

Ma to su definitivno najnovije fotke, sada svira taj crni Reference sa gold hardveromi S logoima. Samo ta druga nije sa seta, vidi se i po činelama. Svirao je Eliminator ali sve nešto tripujem da je "morao" na zvaničnim izdanjima. Pogledaj Lošmeov avatar, to je sa spota Before I Forget :P Mada sve to nema veze, čovek je full endorser i koristi ono što mu valja. Od ovog novog albuma je počeo verovatno sa tom duplom, jbga može mu se da menja šta hoće :cvike:
Sve jedno, one Alphe su čista glupost nego su crne pa ajde Joey ti da ih reklamiraš.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Nele88
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 275
Joined: August 18th, 2008, 9:29 pm
Moj Bubanj: Sonor 2007,Gibraltar,Paiste i Zildjian,VicFirth

Re: Joey Jordison

Post by Nele88 » October 6th, 2008, 5:11 pm

Set mi je takav kicheraj, da je to strasno!
User avatar
MikePortnoy034
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 278
Joined: October 23rd, 2007, 4:49 pm
Moj Bubanj: TAMA Rockstar
Moji bendovi: Equinox
Inspiracija: Mike Portnoy, Danny Carrey, Neil Peart...
Location: Topola-Beograd
Contact:

Re: Joey Jordison

Post by MikePortnoy034 » October 6th, 2008, 5:49 pm

Pa mislim da je najduze u karijeri vremena proveo svirajuci duplu pedalu, to je perod kada je svirao OCDP set, samo mislim da je tada bila u pitanju Kobrica. Kad nesto vratim film i koliko sam mogao po slikama, snimcima i ostalo da vidim mislim da je samo period albuma The Subliminal Verses svirao dve singl.
https://www.facebook.com/pages/Equinox/69140483086
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Joey Jordison

Post by Ognjen » October 6th, 2008, 10:16 pm

Drobac wrote:Ma ja njega ni ne pratim, ali sam naisao na ovo na Pearlovom forumu. Nisam siguran, ali mislim da su ovo novije slike. Cini mi se cak i da je svirao Eliminator, pa da je presao na P1000, jer mu vise odgovara osecaj single lanca.
Al' sto su mu uglovi na kardanu, sta kazes? ;)

Vidim da vise ne svira ni stari "power piccolo".
Post Reply