Tomas Haake

Bubnjarske veličine, ljudi koji inspirišu i nadahnjuju. Preporuke, komentari, solo klipovi...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by Ognjen » February 17th, 2010, 2:52 pm

downbeat wrote:Gledam ovaj novi dvd od MESHUGGAH-e..Alive... i famozna stvar Bleed... tek sam sad provalio da on zapravo svira Heel-Toe...zato i moze da izvuce citavu stvar do kraja ko od picke.. :D
Pa i ne svira heel-toe. Malo mu radi peta gore-dole, ali ono je čist heel-up. Čak ne radi ni slide, najviše mi liči na to kako Gavin svira dablove.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by Matija » February 17th, 2010, 3:17 pm

slazem se. pogotovo na onom soundcheck delu gde mu snimaju noge. vidi se da stopala nikako ne idu napred nazad.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Tomas Haake

Post by downbeat » February 17th, 2010, 6:24 pm

Da. u pravu ste.. i ja kad sam malo "ozbiljnije" obratio paznju, primjetio sam da sam se prevario. :)
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Tomas Haake

Post by downbeat » February 19th, 2010, 7:33 pm

sjajan dvd. nema sta!

tek sam sad skontao da svira Trick pedale.. znaci, i on sa Axis-a na trick.
a koja je sema sa onim tomovima..prvo veci, pa onda manji?.. da li je i stim takav, odnosno, nizi pa visi, ili obrne stimove?
...znaci, definitivno nema vise Ride cinelu.. mada, mislim da ju je zadnji put udario na Nothing albumu. :D
..bas me zanima kakve su one njegove palice. da li ih je ko koristio (osim Matije :D )
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by Ognjen » February 19th, 2010, 7:40 pm

Vid' stvarno Trick. Ima smisla.

Rajda ima dva koliko znam, ali ih koristi kao kreševe lol

Imao sam dva para tih palica. Prilično kul, ali su bili baš loši komadi drveta tako da nisu potrajale. Ne isplati se kupovati Vic Firth preko neta.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Tomas Haake

Post by downbeat » February 19th, 2010, 7:55 pm

Rajda ima dva koliko znam, ali ih koristi kao kreševe lol
hahahahaha....primjetio sam jos kad su svirali na Exitu, da nije imao Ride.

jebes ga, sa tim palicama nikad ne znas...
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by Matija » February 19th, 2010, 8:25 pm

kaze da je trick uzeo da proba za ovu turneju... a tomove je tako namestio jer mu je potreban drugi hihat da mu bude blize. i onda je skontao da ako stavi prvo 14 pa 12 tom onda ce i hihat moci da postavi blize. za stim nije nista pominjao mada ne verujem da mu to pravi neki veci problem. ride verovatno nikad vise nece koristiti. cajna sa leve strane kao i ona na stack-u je paragon serija. ova desno je neka regularna aax cini mi se. a od kreseva je samo onaj skroz levo stvarno crash, 19". ostali crashevi su sve ride cinele uglavnom hh jazz modeli koji njemu lepo rade kao crashevi (ma nemoj mi reci lol ).

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by Ognjen » February 20th, 2010, 12:07 am

Matija wrote:ostali crashevi su sve ride cinele uglavnom hh jazz modeli koji njemu lepo rade kao crashevi (ma nemoj mi reci lol ).
To sa DVDa ili je tako bilo na Exitu?
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by Matija » February 20th, 2010, 2:43 pm

sa dvda. mislim da tek od skoro svira tako. nije napomenuo otkad. ali presmesno je kad izgovori da svira rajdove kao kreseve, jer verovatno kapira da je vecini technical bubnjara (fanova) to van pameti. lol

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by alexa » February 20th, 2010, 3:04 pm

Ako za njega nije opšte poznato da svira rideove kao kreševe ne znam za koga je onda. Ima taj bonus i na dvdrip verziji. Dvoumi se trenutno između Trix-a i Axis-a mada se kladim da će na kraju Axis da pobedi. Čudan mu je set sad malo sa 14 pa 12 tomovima. A to za ride ride, koji će mu realno. Svakako onaj HH power bell što je koristio radi prejebano, probao sam uživo...ali Z Custom mega bell je i dalje naj "big bell ride" ikada napravljen.
Zlo i napoako...666, 999
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by Ognjen » February 20th, 2010, 11:51 pm

Matija wrote:sa dvda. mislim da tek od skoro svira tako. nije napomenuo otkad. ali presmesno je kad izgovori da svira rajdove kao kreseve, jer verovatno kapira da je vecini technical bubnjara (fanova) to van pameti. lol
Ok, pošto mu je to promenljivo koliko vidim. Sabian sajt recimo navodi HHX Stage kreševe 19"-21"-22" i samo jedan rajd - Legacy Heavy, 22". Isto na Sabian sajtu, izveštaj sa SAD turneje kaže HHX Stage Crash 20"-21", HHX Groove Ride 21", Legacy Heavy Ride 22".


Alexa, znaš ko je Jason Roeder? Svaka njegova činela je rajd, uključujući i kontru (dva 2002 22" Power rajda sečena na 17") ;)
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by alexa » February 21st, 2010, 8:21 am

Ognjene matori nije to ni bitno, ako za Hakke-a nije opšte poznato da koristi prevelike kreševe onda ne znam za koga jeste. Naravno da će cowek da eksperimetiše kada ima endorsment verovatno prvog stepena, šta mu je bitno da li svira AAXplosion kinu 19" ili posle 20 godina prvi put Paragon 19" kinu. Da li svira Aixs ili Trick. Jedino onaj nesrećni Sonor mora da fura mada naravno da mu radi posao samo ja lično ne doživljavam Sonor kao ranije što je bio. I treba da fura rajdove kao kreševe, pusti Sabian sajt koji je updateovan pre ko zna koliko godina. Samo masTno i glasTno :heavy:
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by Matija » February 21st, 2010, 12:07 pm

sta fali sonoru? pogotovo onaj sq2. ni ja nesto ne volem mnogo, ali kapiram da je to isto kao i bilo koja custom firma, naprave ti bukvalno sta god hoces, pogotovo kad si endorser.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by Ognjen » February 21st, 2010, 1:30 pm

alexa wrote:Ognjene matori nije to ni bitno, ako za Hakke-a nije opšte poznato da koristi prevelike kreševe onda ne znam za koga jeste. Naravno da će cowek da eksperimetiše kada ima endorsment verovatno prvog stepena, šta mu je bitno da li svira AAXplosion kinu 19" ili posle 20 godina prvi put Paragon 19" kinu. Da li svira Aixs ili Trick. Jedino onaj nesrećni Sonor mora da fura mada naravno da mu radi posao samo ja lično ne doživljavam Sonor kao ranije što je bio. I treba da fura rajdove kao kreševe, pusti Sabian sajt koji je updateovan pre ko zna koliko godina. Samo masTno i glasTno :heavy:
Je l ne smem da pitam?

Čisto me zanimalo koja je najsvežija informacija, volim da znam koje su to činele koje čujem na DVDu, kad već ne mogu sam sve da ih isprobam.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by Matija » February 21st, 2010, 1:34 pm

ima on bas za svaku cinelu prica koja je koja, tako da eto... to je bonus materijal na dvdu.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
Post Reply