Tomas Haake

Bubnjarske veličine, ljudi koji inspirišu i nadahnjuju. Preporuke, komentari, solo klipovi...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Tomas Haake

Post by downbeat » August 30th, 2008, 3:36 pm

Drobac wrote:Ljudi su razliciti. Kao sto se tebi Haake svidja, tako se njemu ne svidja i ne vidim tu neku preteranu filozofiju. Jednostavno, stvar ukusa.
...da, naravno...ali,ne mozes reci da je sranje kad svaka budala zna da nije...

...sta sam ja npr.trebao, vidio sam da mu je uzor onaj Travis...eto, npr. ja se nikad nisam ni zamislio kad sam cuo kako svira neke stvari...ni na momenat me nije dodirnulo...osim, to sto bas jako udara kad svira...i sta sam trebao doci i reci da je njegovo sviranje sranje...ali, kad uporedim sa haake-ovim, onda jeste... :)
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by Matija » August 30th, 2008, 4:49 pm

evo zaratilo se. idemooooo. haha. i travis i tomas su prezajebani, svako na svoj nacin. evo bas kupih travis barker signature palice i predobre su. a pored njih mi stoje tomas haake signature koji mi je covek licno poklonio...
:heavy:

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
obsolete
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 24
Joined: August 25th, 2008, 8:21 pm
Location: Novi Sad

Re: Tomas Haake

Post by obsolete » August 30th, 2008, 4:52 pm

To ti je kao da si rekao za avion da je penis od sprave jer ti se ne svidja kako izgleda.


A i dalje ti nije jasno kako radi.
Last edited by obsolete on August 30th, 2008, 4:58 pm, edited 1 time in total.
Why so serious?
User avatar
obsolete
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 24
Joined: August 25th, 2008, 8:21 pm
Location: Novi Sad

Re: Tomas Haake

Post by obsolete » August 30th, 2008, 4:57 pm

Matija wrote:evo zaratilo se. idemooooo. haha. i travis i tomas su prezajebani, svako na svoj nacin. evo bas kupih travis barker signature palice i predobre su. a pored njih mi stoje tomas haake signature koji mi je covek licno poklonio...
:heavy:

Nije to rat.Necu ni da poredim Haakea i Barkera,svaki je odlican na svoj nacin.

Samo,kad mislim da je nesto "sranje",postoje konkretni razlozi.

Samo sam pitao zasto covjek misli da je Haake sranje,jer se ne slazem s tim.

That simple.
Why so serious?
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Tomas Haake

Post by Boris J » August 30th, 2008, 6:21 pm

dobro, evo ja cu da reshim situaciju i da vam otvorim ochi... obojica su sranje... !! lol lol

ma ljudi, kao shto je i meni drobac skrenuo paznju na to pre nekog vremena, ako nemate shta konstruktivno ili pozitivno da kazete na temu lika o kome se raspravlja shto se onda jednostavno ne uzdrzite od bilo kakvog komentara... jer realno nishta necete postici sem da vam par ljudi koji stvarno vole tog lika napushe sa prichom shta je bilo??? ovo je ste forum i sama poenta istog jeste diskusija ali ovo su vec stvari o kojima je malo teze raspravljati (ili bar raditi to i ostati iole objektivan) tako da ja se ipak drzim one "o ukusima ne vredi raspravljati"...

neko jednostavno ne voli death metal... neko jednostavno je voli jazz... i to je savrsheno ok...

ali nije li malo glupo ici na temu na kojoj se rasparvlja o death metalu ili jazzu ili chemu god i reci ljudima da je to sranje?

mislite o tome... :D
User avatar
obsolete
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 24
Joined: August 25th, 2008, 8:21 pm
Location: Novi Sad

Re: Tomas Haake

Post by obsolete » August 30th, 2008, 6:36 pm

U pravu si 100%.

Ali evo i druge strane:samo sam pitao "zasto?"

Kao sto si rekao,ovo su mjesta za diskusiju,i dijelim misljenje da treba prekinuti s tim cim predje u preseravanje.

ALI,kao sto almighty Drobac rece,kao sto blinker ima pravo na svoje misljenje,imam i ja,jel'te,na svoje.


A mozda,na ovom forumu,nemam.Po svoj prilici.
Why so serious?
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Tomas Haake

Post by Drobac » August 30th, 2008, 9:42 pm

Naravno da imas, niko tebi to ovde ne osporava. Samo ono sto kaze Boris, a to sam mu i ja rekao, malo je bzvz da neko ko nije fan doticnog bubnjara dodje na njegovu temu i kaze kako taj bubnjar ne valja. Onda dodju ljudi koji ga vole i krece svadja. Blinkeru sam skrenuo paznju na to. Sta se dalje desilo? Krenulo je prepucavanje. Malo je glupa rasprava u kojoj je jedan post "Ovo je sranje", a drugi "Nije sranje" i ti se postovi preplicu na dve strane, bez i jednog komentara koji ima veze sa doticnim bubnjarem. I sta ce neko ko je dosao na ovu temu da bi saznao nesto vise o ovom bubnjaru da sazna? Nista, moze samo da gleda vasa prepucavanja.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by Matija » August 30th, 2008, 9:51 pm

u potpunosti se slazem sa Drobcem (ili je Dropcem, ono jednacenje po zvucnosti bi valjda trebalo da se desi, zar ne? :zuba: ). i evo malo da osvezim temu sa necim korisnim:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ap7Z5S6yTZM[/youtube]

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by alexa » August 30th, 2008, 10:01 pm

Aj stvarno dosta, nije ni bitno na kraju.

Nego Matija jel nastave live stvar do kraja ili na ovom delu preseku celu stvar?
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by Matija » August 30th, 2008, 10:10 pm

ne bih znao, ali sudeci po njegovoj reakciji i gitarama u pozadini verovatno ne. mada opet... mozda je neki deo gde loze publiku da bi malo odmorili pa da nastave. jer ajde kao ok njegove noge, ali kapiram da su se specijalno navezbavale desne ruke gitarista da bi se ovo izvodilo uzivo....

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by pedja_gumeni » August 30th, 2008, 10:57 pm

Ne znam zashto imam utisak da je Haake imao zivotnih problema sa matematikom u osnovnoj ili srednjoj shkoli... :)

Nego...
Jel neko ikada pokushavao od vas da skida i svira neke komplikovanije delove pesama meshuge? (verovatno jeste, al me interesuje do kojih je nivoa stizano...)
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by alexa » August 30th, 2008, 11:10 pm

Nisam imao puno prilike do sada ali ubedljivo najteža je Bleed. Dva dela pesme mi se čine izvodljiva uz dosta vežbe, ovo ostalo...ima vremena :D
Last edited by alexa on August 31st, 2008, 5:58 am, edited 1 time in total.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by Matija » August 31st, 2008, 5:14 am

o da, vrlo skidao i vrlo vezbao, ne znam sta te konkretno zanima...

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Tomas Haake

Post by pedja_gumeni » August 31st, 2008, 11:31 am

Matija wrote:o da, vrlo skidao i vrlo vezbao, ne znam sta te konkretno zanima...
Ako je bilo uspeshno, dovoljno si mi rekao.

Ja znam mnogo delova sa "None"-a recimo, samo sam te pesme skidao i to davno, sad tako uhvatim povremeno da prosviram iz za*ebancije...
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Tomas Haake

Post by downbeat » September 1st, 2008, 11:05 am

ja inace nemam obicaj da skidam pjesme..i ne znam sta me je uopste natjeralo da pokusam skidati mesugine stvari...tj. bubanj...svaki put kad kad krenem..kazem sebi: da li si svjestan u sta se upustas...hehehehe...
gomilu djelova koji su me interesovali, sam pokusao i ono..sta da kazem..ide, samo treba probati...
...najvise sam skidao stvar "Sane" sa chaosphere (isto new millenium...)...i uspio sam sve da skinem...sad, nisam nesto vjezbao da spojim stvar u komadu...ali, oko 90 posto toga sam skinuo...i jos par nekih pjesmica...tj. djelova...ma jos sam ja zelen za te stvari... :), ali ne mogu reci da ne ide...IDE...samo treba uci u stos..hehe

...sto se tice bleed...meni npr. su komplikovanije neke pjesme za odlupati sa catch 33...nego sama bleed "pjesmica"...koja je svakako mnogo jebena..ali kontam da tu treba mnogo fizicke snage, izdrzljivosti da bi se dovela do kraja...

npr. vise sam skidao ritmove od band-a Threat Signal....to me je bas oduvalo ko mackicu..hehehe...prejeben spoj meshuggah-e i fear factory i tako tih bandva (ako neko nije slusao)
Post Reply