Karlovic, Leiner, Ivanisevic i Novakov

Bubnjarske veličine, ljudi koji inspirišu i nadahnjuju. Preporuke, komentari, solo klipovi...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
golmanijev
V.I.P
V.I.P
Posts: 91
Joined: February 29th, 2008, 7:34 am

Karlovic, Leiner, Ivanisevic i Novakov

Post by golmanijev » February 29th, 2008, 7:51 am

Za mene su ova cetiri lika apsolutni zakon!!! Da nije bilo njih, ko zna da li bi se ja ikada mrdnuo od tup tup, tap tap...
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Karlovic, Leiner, Ivanisevic i Novakov

Post by Miron » February 29th, 2008, 12:41 pm

A Marko Djordjevic nista...nemoj da si na kraj srca pa mogao si ga bar staviti na 5to mesto... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Karlovic, Leiner, Ivanisevic i Novakov

Post by Drobac » February 29th, 2008, 12:43 pm

Ljudi, hajde, molim vas, procitajte ovu temu: viewtopic.php?f=20&t=98

Nema smisla da napisete ime(na) bubnjara i samo napisete "Meni su oni zakon". Dajte malo vise informacija.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Karlovic, Leiner, Ivanisevic i Novakov

Post by Miron » February 29th, 2008, 3:14 pm

Nego golmaniću nisam siguran da sam ukapirao...mislio si na Ducu Ivanisevica? A Novakov?
golmanijev
V.I.P
V.I.P
Posts: 91
Joined: February 29th, 2008, 7:34 am

Re: Karlovic, Leiner, Ivanisevic i Novakov

Post by golmanijev » February 29th, 2008, 3:34 pm

Drobac wrote:Ljudi, hajde, molim vas, procitajte ovu temu: viewtopic.php?f=20&t=98

Nema smisla da napisete ime(na) bubnjara i samo napisete "Meni su oni zakon". Dajte malo vise informacija.
Jos sam nov ovde, a pri tom sam i bubnjar, pa ce mi trebati par godina da se uhodam... Evo, da se otkupim za predjasnju skrtost na recima:

Miroslav Karlovic je jedan od najboljih pedagoga u bubnjarskom svetu, covek ciji su inspirativni metodi i kvalitet informacija bili od ogromnog znacaja za moj muzicki put, (kao i za Ivanisevica i Novakova, o kojima ce biti reci malo nize). Svima koji zele da nauce nesto, pogotovo iz domena postavke na instrumentu, tehnike, balansa, zvuka i slicnih (a bitnih) osnova za dalji rad na instrumentu koji volimo, najtoplije porucujem da smo u ovom slucaju ne samo rame uz rame, vec i za centimetar ili dva iznad svetskog standarda. Dakle, covek vam je tu u BG, predaje na odseku za udaraljke FMU, daje privatne casove i pored svega ostalog sto sam naveo, izuzetno inteligentan, plemenit... Na zalost, vise nije toliko sviracki aktivan, ali u svoje vreme je przio sa grupom Jazzy, a njegova svirka na Balasevicevoj ploci Bezdan je, uz Djidjijevu (Jankelic) svirku sa Mandicem na albumu Zbog Tebe Bih Tucao Kamen, jedan od najsvetlijih primera profi studio svirke iz ex Yu.

Boris Leiner iz Azre je moj omiljeni bubnjar i prvi idol. Njegova svirka je nadahnuta, puna energije, precizna i apsolutno odgovarala pesmi u svakom trenutku. Mene jos uvek najvise odusevljava prvi Azrin album, a za divljenje je i Ravno Do Dna (uzivo iz Kulusica), na kome su 44 pesme, fantasticno odsvirane jedna za drugom, pravi biser rok "bubnjarstva".

Dusan Novakov i Dusan Ivanisevic su bubnjari koji su mi najvise pomogli da kao klinac "stanem na noge" i upustim se u muzicku avanturu. Dok sam ja pravio prve korake, oni su uveliko bili aktivni sviraci i vec su baratali zavidnom tehnikom i poznavanjem raznih stilova muzike. Cesto sam isao kod njih u Pancevo da se druzimo i da ucim od njih. Novakov je tada bio veliki poklonik "tvrde svirke", dok je Ivanisevic razbijao jazz-rock varijantu. Naravno, stvari se menjaju, pa je tako danas stari panker Novakov fantastican straight ahead jazz bubnjar, dok je Ivanisevic majstor ECM nacina svirke u kojoj primat imaju sofisticirani zvuk i graciozno igranje ritmom. Obojica su zavrslil Akademiju u Gratz-u. Novakov zivi u Becu, a Ivanisevic u Pancevu.

Eto, toliko od vaseg dopisnika, nadam se da sam zadovoljio kriterijum ovim dodatkom!

Pozdrav!!!!
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Karlovic, Leiner, Ivanisevic i Novakov

Post by Miron » February 29th, 2008, 4:00 pm

golmanijev wrote:
Drobac wrote:Ljudi, hajde, molim vas, procitajte ovu temu: viewtopic.php?f=20&t=98

Miroslav Karlovic je jedan od najboljih pedagoga u bubnjarskom svetu, covek ciji su inspirativni metodi i kvalitet informacija bili od ogromnog znacaja za moj muzicki put, (kao i za Ivanisevica i Novakova, o kojima ce biti reci malo nize). Svima koji zele da nauce nesto, pogotovo iz domena postavke na instrumentu, tehnike, balansa, zvuka i slicnih (a bitnih) osnova za dalji rad na instrumentu koji volimo, najtoplije porucujem da smo u ovom slucaju ne samo rame uz rame, vec i za centimetar ili dva iznad svetskog standarda. Dakle, covek vam je tu u BG, predaje na odseku za udaraljke FMU, daje privatne casove i pored svega ostalog sto sam naveo, izuzetno inteligentan, plemenit... Na zalost, vise nije toliko sviracki aktivan, ali u svoje vreme je przio sa grupom Jazzy, a njegova svirka na Balasevicevoj ploci Bezdan je, uz Djidjijevu (Jankelic) svirku sa Mandicem na albumu Zbog Tebe Bih Tucao Kamen, jedan od najsvetlijih primera profi studio svirke iz ex Yu.
E moram da se stvarno nadovezem na ovo...Bukvalno ne mogu da zamislim boljeg choveka koji treba nesto da te nauci...toliko je posvecen i neverovatan u svom pedagoskom pristupu. Gledao sam ga kako predaje klincima, pubertetlijama, adolescentima i nasao je savrsen nachin da okupira svachiju paznju i priblizi mu bitnost dobre tehnike i muzichkog sluha...secam se kakvo sam ja prosvetlenje doziveo kad sam upoznao choveka, i kako svaki put kad imam chas nauchim nesto novo ne samo o bubnju nego i o muzici u opste a i o zivotu...poznaje dosta sadrzaja i nebrojeno puta nam je prezentovao njegovo vidjenje gaddove i tonijeve svirke....od njega sam prvi put video kako se sviraju chuveni john bohnamovi i ian paiceovi gruvovi...jedino mi je zao sto nisam u ranoj mladosti upoznao dotichnog sigurno bi mi zivotno opredeljenje bio profesionalni muzichar, a ne master medicinske biohemije....
KARLO HVALA NA SVEMU!!!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Karlovic, Leiner, Ivanisevic i Novakov

Post by Drobac » February 29th, 2008, 6:25 pm

E, tako se pisu postovi. :chears:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
zekadrums
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 167
Joined: January 21st, 2008, 6:20 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Zildjian...
Moji bendovi: @#$$^%^$%...
Inspiracija: many...
Location: Negotin
Contact:

Re: Karlovic, Leiner, Ivanisevic i Novakov

Post by zekadrums » March 5th, 2008, 12:48 am

Karlo je zakon...
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Karlovic, Leiner, Ivanisevic i Novakov

Post by lolekovin1991 » April 22nd, 2010, 11:58 pm

Imam veliku zelju da idem kod Karla na casove, sto cu, nadam se, u skorijoj buducnosti i realizovati!
Ducu sam upoznao i, nazalost, isao sam na samo jedan cas kod njega.
roki456
Dobošar
Dobošar
Posts: 100
Joined: February 23rd, 2010, 2:44 pm
Moj Bubanj: Pearl Export
Inspiracija: Chad Smith,Boris Leiner,Manu Katche,Jeff Porcaro,Simon Phillips

Re: Karlovic, Leiner, Ivanisevic i Novakov

Post by roki456 » April 23rd, 2010, 12:04 pm

Pozdrav!Jako sam dobar sa gospodinom Leinerom i mogu samo reć da je veliki gospodin i da ima bubanj u malom prstu.To je nevjerojatno kako svira.Uz to je i vrhunski pedagog.
roki456
Dobošar
Dobošar
Posts: 100
Joined: February 23rd, 2010, 2:44 pm
Moj Bubanj: Pearl Export
Inspiracija: Chad Smith,Boris Leiner,Manu Katche,Jeff Porcaro,Simon Phillips

Re: Karlovic, Leiner, Ivanisevic i Novakov

Post by roki456 » October 23rd, 2010, 3:54 pm

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PAZePB-H ... r_embedded[/youtube]
nova Borisova stvar,odlicno odsvirano.
zikobongos
Dobošar
Dobošar
Posts: 131
Joined: July 26th, 2008, 8:02 pm

Re: Karlovic, Leiner, Ivanisevic i Novakov

Post by zikobongos » April 27th, 2011, 12:51 pm

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NDRtx0VHCpA[/youtube]

Evo Vam inspiracije, poliritmija, bas bubnja........
Odslusajte ceo album, ceo je inspirativan...
roki456
Dobošar
Dobošar
Posts: 100
Joined: February 23rd, 2010, 2:44 pm
Moj Bubanj: Pearl Export
Inspiracija: Chad Smith,Boris Leiner,Manu Katche,Jeff Porcaro,Simon Phillips

Re: Karlovic, Leiner, Ivanisevic i Novakov

Post by roki456 » July 22nd, 2011, 12:40 pm

Pozdrav drage kolege!Leiner ove godine svira na beer festu sa Pozdrav Azri.Navratite to pogledat.Ja cu isto bit prisutan pa mozemo popit neko pice.Ja sam onaj koji ce teglit dobos,pedalu i cinele,primjetit cete me:)
Post Reply