MIKE JOHNSTON

Bubnjarske veličine, ljudi koji inspirišu i nadahnjuju. Preporuke, komentari, solo klipovi...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
miloš
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 395
Joined: September 11th, 2008, 1:57 am
Moj Bubanj: Mapex proM, Paiste,Gibraltar, Vic firth, Remo
Moji bendovi: Harlekin, Pablo psihopata...
Inspiracija: Mike Protnoy, Chad Smith, Gavin Harrison

MIKE JOHNSTON

Post by miloš » February 17th, 2009, 2:37 am

Michael Wayne Johnson (born 30 July 1982 in Orlando, Florida) is an American pop singer and drummer, formerly of the boyband "Natural". He performed with various projects until joining Marc Terenzi in a new band Terenzi in 2008.
MIKE:
"I have been teaching and giving clinics all over the world for over 10 years now and I currently own Sacramento's only drum school, THE DRUM LAB. I teach there 4 days a week and give "LIVE ONLINE" drum lesson the other 3 days".

drums:
I currently have 3 DW drum sets.
cymbals:
Paiste Signature series crashes Paiste Dark Energy Mark 1 ride Paiste 13" Dark Crisp hats
sticks:
Vic Firth SD10 Swinger
heads:
Aquarian Super 2 clear on toms Aquarian Super 2 coated on snare Aquarian Super Kick 1 on bass

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_NfUJLv42WU[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=muOUNMxpPoU[/youtube]

chowek ubi, swira za sve pare!
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Re: MIKE JOHNSTON

Post by nemanja_cs » February 17th, 2009, 10:20 am

da stvarno, ubi, a i likatj je stvarno kralj, kolko se sprda kad predaje, mnogo je zanimljiv i bas lepo objasni sve...
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: MIKE JOHNSTON

Post by Boris J » February 17th, 2009, 4:28 pm

super svira lik..
User avatar
Don Vicha
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 830
Joined: August 27th, 2008, 2:04 pm
Moj Bubanj: Ludwig, Rogers, Anatolian
Moji bendovi: The Bestbeat, Manisent, Bekstvo, Grupa JNA
Location: Beograd

Re: MIKE JOHNSTON

Post by Don Vicha » February 17th, 2009, 4:38 pm

super je, sad ima i svoj signature dobos... evo kako youtube moze da pomogne u zivotu... :)
User avatar
nameless_girl
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 211
Joined: February 23rd, 2008, 1:16 am
Moj Bubanj: Sonor F 507 stage
Location: Kraljevo

Re: MIKE JOHNSTON

Post by nameless_girl » February 17th, 2009, 8:49 pm

:blink:
svaka cast!!!
Kao rolna toalet papira zivot se odmotava... I svakom se desi, pre ili kasnije, da nema vise s cime da se obrise... ;]]]
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: MIKE JOHNSTON

Post by lolekovin1991 » May 14th, 2009, 2:24 am

Don Vicha wrote:super je, sad ima i svoj signature dobos... evo kako youtube moze da pomogne u zivotu... :)

eeee, da je samo youtube! :smor:

Covek svira kao lud, ima klinike svuda po Americi, dobio bi Signature dobos i bez youtube-a, a ubedljivo je najbolji drum teacher na youtube-u!
stefan1991
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 4
Joined: May 28th, 2009, 8:48 pm

Re: MIKE JOHNSTON

Post by stefan1991 » May 28th, 2009, 8:57 pm

joj ovaj lik razbija,ste gledali kad lik svira sa jednom nogom kao rafal,naravno to je citava tehnika,skroz je ql...
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: MIKE JOHNSTON

Post by lolekovin1991 » March 30th, 2010, 2:34 am

Trebalo bi uskoro da sredi da moze da se placa i bez PayPal-a, danas sam pricao sa njim...Za 19,99$ 12 lekcija online, za pocetnike i ostale... Ja planiram da uplacujem to i da gledam lekcije, covek mi je sa onim klipovima sa youtube-a dosta pomogao...
Dimitrij
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: May 24th, 2010, 10:47 pm
Moj Bubanj: Sonor Force 1001 - Tamburo XD snare
Moji bendovi: Radost!, Fishy Fish
Inspiracija: Mike Johnston, Vinnie Colaiuta, Dante Roberson, Johnny Rabb
Location: zagreb
Contact:

Re: MIKE JOHNSTON

Post by Dimitrij » May 24th, 2010, 10:55 pm

pozdrav ljudi, evo ja sam novi na forumu, pa samo da se nadovežem na temu...
ja sam na www.mikeslessons.com vec otprilike pola godine. Mogu reći da je to najbolja odluka i najbolji ulog koji sam napravio u jako dugo vremena. Znate onaj osjećaj kad počnete svirati bubnjeve pa prvih 6 mjeseci napredujete ko ludi i svi vas hvale? e pa nakon par godina dođete u status quo, kad jednostavno ne znate kuda dalje, pogotovo ako svirate bubnjeve (točno to, ne da svirate jednu vrstu mjuze po bendovima nego da stvarno SVIRATE bubnjeve) i ako tražite nekakvo univerzalno znanje neovisno o stilu.
Otkad sam se upisao kod Mike-a nisam samo dobio genijalnog najjebenijeg instruktora na raspolaganju nego i super prijatelja.. Tip je najveća faca i može ga se pitati o bilo čemu.. čovek je jednostavno dobar i nije full of shit kao većina egoističnih "majstora" koji ti briju filozofije o tome kako ti nešto mora bit urođeno za neki fill, već ti kaže "gle, to ti je "RLRLKK" ubrzano i raspodeljeno po elementima...

uglavnom, NAJVIŠE preporučam Mike-a, jer sam osim njega upoznao i otprilike stotinjak drugih bubnjara iz cijelog svijeta.. A o napretku da i ne pričam... odite, provjerite i tražite komentare naokolo, stvarno se isplati.. ;)
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: MIKE JOHNSTON

Post by lolekovin1991 » May 25th, 2010, 2:14 am

Kako placas za mikeslessons.com?
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: MIKE JOHNSTON

Post by issuxx » May 25th, 2010, 2:32 am

Slazem se da je lik extra bubnjar i da odlicno objasnjava. On line casovi, cool, sto da ne? Samo ne moze on bas lepo da te vidi i obrati paznju na tvoju tehniku, kao kad uzivo imas predavanje....misim `nash...
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: MIKE JOHNSTON

Post by lolekovin1991 » May 25th, 2010, 3:09 am

Naravno da ne moze da obrati paznju na tehniku, ali moze lepo da pokaze tehniku onako kako je on koristi, pa kome se svidja, neka vezba kao on, a mnogo mi se svidja nacin na koji objasnjava prelaze, groove, sve... Veoma je kreativan...
Na zalost, nigde ne mogu na netu da nadjem pdf njegove knjige Linear drumming...
Dimitrij
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: May 24th, 2010, 10:47 pm
Moj Bubanj: Sonor Force 1001 - Tamburo XD snare
Moji bendovi: Radost!, Fishy Fish
Inspiracija: Mike Johnston, Vinnie Colaiuta, Dante Roberson, Johnny Rabb
Location: zagreb
Contact:

Re: MIKE JOHNSTON

Post by Dimitrij » May 25th, 2010, 5:04 pm

issuxx wrote:Slazem se da je lik extra bubnjar i da odlicno objasnjava. On line casovi, cool, sto da ne? Samo ne moze on bas lepo da te vidi i obrati paznju na tvoju tehniku, kao kad uzivo imas predavanje....misim `nash...
pa upravu si, doduse imash youtube kanal zajednicki za sve studente na koje mozes da postavis video sebe kad imas neki problem, pa tu moze da te vidi i upozna, tako smo se on i ja skompali, lik bez obzira na to sto ima na hiljade studenata, zna koji su moji "problemi" kod sviranja.. tako da to dosta pomaze.. Naravno da je bolje kad imas privatnog predavaca, ali uz sve dobitke ovo tu je toliko pozitivno iskustvo, a da ne pricam da sam samo preko filmica drugih studenata naucio brutalno puno, jer znas ono, poistovjetis se sa odredjenima, pitas ih, ekipa je friendly i objasnit ce ti...
lolekovin1991 wrote:Kako placas za mikeslessons.com?
paypal, a ako te nesto zanima odi na stranicu i sibni mu mail.. mislmi da je od njegove zene koja vodi administraciju i chat mail amber@mikeslessons.com.. pa eto, raspitaj se, odgovorit ce ti sve...
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: MIKE JOHNSTON

Post by lolekovin1991 » September 7th, 2010, 6:53 pm

Covek je zver... Jbt, kako je njemu dobro, celog dana svira, uziva, vezba, zajebava se, a ima pare i endorsement pa se i sa tim sprda maximalno...CAR!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xpZYRju66PE[/youtube]
User avatar
mitapanker
Dobošar
Dobošar
Posts: 83
Joined: January 17th, 2010, 11:30 pm
Moj Bubanj: SONOR Force 2007
Inspiracija: steve gadd,vinnie colaiuta

Re: MIKE JOHNSTON

Post by mitapanker » September 18th, 2010, 2:23 pm

Gledao sam ga na you tube-u,super svira.
Post Reply