Poplave i vanredno stanje 2014

Ovaj forum postoji zbog Vas, doprinesite njegovom razvoju Vašim mišljenjem

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Poplave i vanredno stanje 2014

Post by Niki67 » May 17th, 2014, 2:50 pm

Bubnjari jesmo li svi zivi i zdravi?
Javljajte se ovde ako mozete pa da znamo ko je gde i u kakvoj situaciji jer ima clanova koji su bas u kriznim podrucjima.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Poplava

Post by downbeat » May 17th, 2014, 3:37 pm

U Banjaluci je bilo krajnje dramatično poslednja 2 dana. Polako se voda (Vrbas) povlači, ali je šteta ogromna. Infrastruktura u nekim prigradskim naseljima je komplet uništena.
Kako je BL bila prva u nizu što se tiče tog dolaska vode, bar sa ove strane... nadamo se da je najgore prošlo-bar što se tiče Banja Luke i prigradskih naselja i mjesta koja su naseljena duž rijeke Vrbas. A bilo je zaista čupavo. Plašili su se da će brana Bočac da popusti, da se uruši od priliva vode sa druge strane.. e to bi bila totalna havarija.
Tamo onaj dio oko rijeke Bosne je posebno najebo.. Pogotovo Doboj, gdje je nivo vode u gradu bio 6 metara. Takođe i Bijeljina je gadno prošla. Prijedor i okolna mjesta su danas u nezavidnoj situaciji.
Ali drama se svakako nastavlja... Sad se sve te vode ulijevaju u Savu i Sava neprestano raste.
Nadajmo se što manjoj šteti i što manjem broju ljudskih žrtava.
Za sad ih ima 10.

Ali kako vidim, Obrenovac je najgore prošao. Tuga i žalost.
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Poplava

Post by Mare » May 17th, 2014, 4:42 pm

Ne znam koliko je umesno da ja govorim ali moj Svilajnac je takođe jako stradao. Katastrofa....
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Poplava

Post by downbeat » May 17th, 2014, 5:04 pm

Morava?..ili Resava?
User avatar
Knjaz
Dobošar
Dobošar
Posts: 65
Joined: May 9th, 2014, 12:56 am

Re: Poplave i vanredno stanje 2014

Post by Knjaz » May 17th, 2014, 9:06 pm

Meni je celo prizemlje pod vodom, a auto verovatno vise nikad nece ni moci da se upali, strasno sta je narod snaslo, ali kad vidim da ljudski zivoti nestaju niti imam pravo niti hocu da se zalim na materijalnu stetu.
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Poplava

Post by Mare » May 17th, 2014, 10:12 pm

downbeat wrote:Morava?..ili Resava?
Resava... ali koliko čujem i vodostaj Morave je u porastu...
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: Poplave i vanredno stanje 2014

Post by corrzika » May 17th, 2014, 11:40 pm

Zapadna Morava razvaljuje Krusevacku okolinu. Bujicne recice prave haos! Nevidjeno!


Ovo je deo Z.Morave najblizi gradu.

User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Poplave i vanredno stanje 2014

Post by downbeat » May 18th, 2014, 10:13 am

Strasno!!!

Te male rijecice su i na ovim prostorima radile pravu havariju.

Ovde, sto se tice zrtava.. ima negdje oko 20. Bas me pogodila smrt jedne bake koja je imala 90 godina. Majku mu, sta je sve prozivjela i da tako na kraju umre.. prilikom evakuacije je uhvatila i odnijela voda...uzas! :(
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Poplave i vanredno stanje 2014

Post by Goatbeard » May 18th, 2014, 11:49 am

Ljudi...drago mi je da ste dobro - Đole, Korzika... Ne poznajem mnogo ljudi sa foruma, ali znam da je naš DjoleOBR iz Obrenovca, ima li vesti od njega? Ja se juče prijavio za radove na sanaciji i rečeno mi da ima mnoooogo prijavljenih i da će pozvati u slučaju nužde. Poenta je da budemo na raspolaganju, da me ne shvatite pogrešno. Ovo je velika muka i za Hrvatsku i R. Srpsku i Srbiju, moramo pomoći ljudima kako i koliko možemo! Čuvajte se, gde god da ste na Balkanu. :chears:
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: Poplave i vanredno stanje 2014

Post by corrzika » May 18th, 2014, 1:27 pm

Velika muka po Srbiju je trenutni Svemoguci koji igra politicku igru.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Poplave i vanredno stanje 2014

Post by gajagus » May 18th, 2014, 4:02 pm

https://t.me/pump_upp
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Poplave i vanredno stanje 2014

Post by MarcusS » May 19th, 2014, 12:48 am

corrzika wrote:Velika muka po Srbiju je trenutni Svemoguci koji igra politicku igru.
Ovo mi je glavni utisak. Koga smo mi izabrali da nam vlada, ako ikada narod to shvati, biću zadovoljan. Cela priča oko Šapca je čista politička igra. Odmah danas mogli ste čuti kako je zakazala gradska vlast u Šabcu, ali bitno je da je on celu jebenu Srbiju pozvao da ide tamo, a tamo nema 2 čoveka koji su u stanju da organizuju logistiku, i urede situaciju. Kakav lešinar, nema se reči to opisati. Ostaje samo da se nadamo da će da plati kaznu, barem na izborima.

Inače, šta reći što se tiče svega što se dešava. Tuga na koju niko ne može da ostane ravnodušan. :( Posledice su gore i od bombardovanja, ovo su desetine hiljada ljudi kojima je uništeno SVE. A bojim se da ni broj žrtava neće biti manji, ako bude manji uopšte. Ovaj kaže 12, a čitao sam izjave ljudi koji su radili tamo kao spasioci i sl, od tamošnjih meštana - to su nažalost velike, velike žrtve :(

Još jedna stvar koja me izluđuje: opšta pomama na društvenim mrežama pogotovu po fb nasmejanih zajebanata koji su krenuli u Šabac kao na vašar. Poizdeo sam i ceo dan se svađao sa takvima pokušavajući da im objasnim da nije solidarnost samo otići i puniti džakove. Meni je lično elementarna jebena NEKULTURA da se slikaš u autobusu sa tri prsta i nasmejan od uva do uva dok se ljudi dave, ej DAVE, desetine i stotine njih. Dok čuče po krovovima po kiši sa svojim porodicama, decom, bebama. Ne kažem da treba da sede i da plaču, ali treba biti suzdržan i umeren. A ko ide da se kurči kako je pomagao, promašio je motiv i razlog.

Da sumiram, ja visim po netu i čitam šta mogu, ali čini mi se da ogromna masa ljudi nema blage veze šta se zapravo dešava i koje su razmere svega što nas je snašlo. Za to su mahom zaslužni i smrdljivi - najgori na celom svetu dupeuvlakajući mediji koji ne izveštavaju o gomili gradova i sela koji su celi pod vodom, Paraćin i sl.

Tuga, tuga, tuga. Samo da prođe, pa da zasučemo rukave svi, lopate u ruke i da pomažemo da se grade ljudima domovi i da se sređuje situacija dok ne pocrkamo svi od umora. :(
Spread the word! :)
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Poplave i vanredno stanje 2014

Post by Niki67 » May 19th, 2014, 3:00 pm

Nadajmo se da je dobro i da ce se javiti!


Image

Image
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Poplave i vanredno stanje 2014

Post by Mare » May 19th, 2014, 3:06 pm

Svim kolegama sa foruma kome je stradala bubnjarska oprema, a od nje zive, neka mi se obrate. Mozda nije neka pomoc sa moje strane ali mora se ziveti i posle svega ovoga.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Poplave i vanredno stanje 2014

Post by downbeat » May 19th, 2014, 5:00 pm

Svaka čast Mare. Jako lijepo od tebe!

I meni je DjoleObr odmah pao na pamet. Nadam se i ja da je dobro. Siguran sam da ima još ljudi sa foruma koji su iz mjesta/gradova koje je pogodila poplava.

Što se tiče Banja Luke i okolnih mjesta.
Situacija se polako stabilizuje, što se tiče nivoa rijeka. Ali ono što ostaje je prava tuga i depresija. Jednostavno da čovjek ne povjeruje da je voda u stanju da napravi toliku i takvu štetu. Svi smo imali priliku da vidimo cunami i tako te stvari, ali nisam očekivao da izlivanje rijeke može to sve da učini. Juče sam išao u obilazak mjesta nadomak Banja Luke koja su jako pogođena poplavama i zaista čovjek ne zna odakle da počne da radi.. ne zna ni šta da radi, kuda da se okrene.
Tuga je preogromna!
Zaista moram da pohvalim organizaciju ljudi na ovim prostorima. Zaista sam iznenađen odazivom. Što se tiče same materijalne pomoći, tako isto i radne snage. Ljudi su zaista pogođeni ovom situacijom i zaista samo gledaju kako da pomognu. Ne gledaju se novci u kupovini hrane i ostalih potrepština. Vadi se odjeća iz ormara... sve se daje. U Banja Luci se samo kamioni pune.
Valjda nas je to sve podsjetilo na prokleti rat koji je relativno skoro bio.
Gledam sve one ljude koji su ostali bez ičega, gledam kako se prevoze po nekim prikolicama itd. Zaista, jedan pogleda na to i povratak u prošlost. Užas!
u Federaciji BiH, mjesta koja su pogođena poplavama imaju još jedan problem.. klizišta. Bukvalno sela nestaju. Zbrisana.
Ma strašno!

Nadam se da će ovo biti dovoljan razlog da se čovjek probudi i da shvati prave vrijednosti života.

Moram još da se kažem.. Iznenađen sam takođe i ovdašnjim političarima. Evo, već 5.dan su se suzdržali od političkih prepucavanja. Ali, vjerujem da će svaki momenat to da krene.

Takođe, i ovde je bilo onih žohara koji su odmah podigli cijene.

Iznenađen sam kada sam vidio "post" od strane Policije Republike Srpske u kojoj stoji sledeća slika i piše nešto: Možda im država ne može ništa, ali bar vi znajte gdje kupujete

To vam je negdje oko 1.50 eura za 1,5l vode. A inače je cijena nešto manje od 0.50 eura.
Image

Takođe... Svaki komentar je suvišan. :)

Image

Kako smo naknadno saznali od naših čitalaca, u pitanju je bila šala njegovih prijatelja sa kojima je i sam branio svoj grad od poplave. Oni su u trenutku predaha postavili vreće oko ovog BMW-a.
Post Reply