Forumaši bivši, sadašnji i budući

Ovaj forum postoji zbog Vas, doprinesite njegovom razvoju Vašim mišljenjem

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Forumaši bivši, sadašnji i budući

Post by Woody » October 20th, 2011, 2:03 am

Možda je malo pretenciozno od mene da, kao relativno nov, ovde ostavljam poruke starim kukama i onima koji tek treba da saznaju za forum. No, kako god, osetio sam potrebu da saberem utiske i da mnoge postove i komentare sažmem u prostiju jednačinu... neku sa zajedničkim imeniteljem za što više nas ovde. Prvo, moram da primetim neminovnu pojavu, a to je "shift" nekih starijih članova ka neaktivnosti i, naravno, novijih ka aktivnosti. Razlika (i možda razlog) je što sada ima mnogo više članova i prepiska na forumu nije tako bliska tj. sve manje ljudi se poznaje lično nego tada kada je sajt nastajao. Proporcionalno raste broj nestručnih ili neiskusnih članova, što jeste jedan od ciljeva (ne bi li nešto naučili), ali u isto vreme raste i raznolikost na uštrb pouzdanosti informacija (kvantitet vs. kvalitet). Šta hoću da kažem? Ja lično posećujem forum skoro svaki dan, mada ne znači da će uvek biti tako. Volim da čujem šta drugi slušaju, misle o nekoj muzici, nekom bubnjaru, kakva su im iskustva sa raznom opremom, a volim i da podelim svoje mišljenje ili iskustvo. Ne volim što su najaktivnije teme "zajebancije sa youtubea", "smešne slike" i sl. ali O.K. Za svakog ponešto... Dakle, šta hoću da kažem; voleo bih kada bi forum mogao kvalitativno da rangira članove kroz, naprimer, ocenjivanje komentara ili neki sličan metod. Mislim da nije dovoljno da svaki dan ostaviš par postova (kakvih god) i za godinu-dve imaš laskavu oznaku "virtuoz" pored svoje sličice. Da me ne razumete pogrešno, razlog za ovakav predlog je jako praktičan i objektivan! Kad posećujem strane forume, najmanje me zanima ko je koliko aktivan na sajtu. Tražim samo pouzdanu informaciju i bitno mi je od koga je dobijam. Npr. batica ima sedam vrhunskih setova i svima soli pamet o svemu, a ustvari ih samo renta i nema pojma šta priča! Ako nemam mnogo vremena da prečešljam sve postove i diskusije nekog člana da bih se uverio u njegovu pouzdanost, rizikujem da poverujem u jako pogrešnu informaciju. Bilo bi mnogo lakše da su ga njegovi drugovi forumaši već ocenili ocenjujući kvalitet njegovih postova. Dakle, prosto mislim da bi bilo korisno uvesti to neko rangiranje (nevezano za već postojeći ranking) zbog svih onih koji nisu članovi foruma i dolaze samo zbog informisanja, a i zbog novih članova bilo da su došli da se igraju ili da se ozbiljno uključe. Da se ne lažemo, ovaj forum postaje ozbiljna databaza podataka i muzike, pa bi valjalo da se uozbilje pravila i uopšte podigne kvalitet celog sajta. Just my humble opinion ;) :chears:
The Sea, The Sea
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Forumaši bivši, sadašnji i budući

Post by lolekovin1991 » October 20th, 2011, 2:15 am

A ja bih hteo da pitam da li je moguce da se uradi nesto povodom toga sto se za neka pitanja na koja se odgovor dobije u jednom komentaru otvaraju nove teme?
Ne napadam nikoga niti bilo sta drugo, ali mislim da takve teme nisu potrebne, forum postaje prebunkiran mnostvom tema koje ne razvijaju nikakvu diskusiju...

Npr. neko otvori temu da bi pitao kako da nastimuje svoj bass bubanj marke te i te ako svira to i to. Taj clan ce dobiti 5 do 10 odgovora MAXIMALNO i ta tema je zapecacena do daljnjeg jer je on cuo sta je zeleo, a tema o stimanju bubnja ima 10 stranica. Zasto da se otvaraju takve teme za takva pitanja kada se moze pitanje postaviti u okviru vec postojece teme?

Nadam se da razumete sta me zanima?
Nikoga ne napadam niti osudjujem, niti imam pravo na tako nesto, ali jednostavno takve teme cine forum 'neurednim", makar po mom misljenju. :chears:
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Forumaši bivši, sadašnji i budući

Post by Boris J » October 20th, 2011, 2:52 am

Ovo
milosmakao wrote: Ne volim što su najaktivnije teme "zajebancije sa youtubea", "smešne slike" i sl. ali O.K. Za svakog ponešto...
je po meni apsolutno razlog za ovo:
milosmakao wrote: Prvo, moram da primetim neminovnu pojavu, a to je "shift" nekih starijih članova ka neaktivnosti i, naravno, novijih ka aktivnosti. Razlika (i možda razlog) je što sada ima mnogo više članova i prepiska na forumu nije tako bliska tj. sve manje ljudi se poznaje lično nego tada kada je sajt nastajao.
a konsekventno samim tim i za ovo:
milosmakao wrote: Proporcionalno raste broj nestručnih ili neiskusnih članova, što jeste jedan od ciljeva (ne bi li nešto naučili), ali u isto vreme raste i raznolikost na uštrb pouzdanosti informacija (kvantitet vs. kvalitet).
Ja i dalje posecujem forum relativno cesto (nije me bilo neko vreme), ali broj mojih postova je drastichno opao jer se trudim da samo odgovaram ljudima kada su neka konkretna pitanja na stolu ili kada su neke meni bliske generalne diskusije. Koliko vredi moje mishljenje o bilo chemu je sigurno mnogo jasnije onima koji su ovde duze u odnosu na one koji su se tek registrovali na forum ali opet, verujem da se vecina njih ne potrudi da prochita tu veliku kolicinu informacija koja je ovde vec prisutna nego jednostano potrazi reshenje na neki svoj problem (shto je ok) ili krene da odma "prosipa pamet" o svemu i svachemu (shto nije bash uvek najbolje) i onda dolazi do tako nekih glupih i banalnih rasprava koje ne vode nigde...

Ali mislim da si definitivno pogodio u centar sa jednom stvari, a to je - zashto ovde vishe nije "ekipa". Zashto je ovo postao klasichan forum sa gomilom nickova iza kojih se kriju ko zna koji ljudi itd... Recimo, veceras sam bio u KC gradu da upoznam kolegu Shix-a (sa kojim se ranije nisam znao). Zashto? chovek je lepo ostavio najavu na forumu da svira a meni se uchinila ta muzika zanimljivom i otishao sam da chujem bend i upoznam choveka... Sada imam josh jednog prijatelja iz ove nashe "drumming zajednice" i to je lepo. Tamo, nazalost, nisam sreo ni jednog drugog kolegu.

Poenta, koliko god da ovaj forum narastao ovo je Srbija i nije kao da nas ima 100 000 bubnjara ovde i svi sve znaju. Meni je logichno, obzirom da sam ja to uvek radio, kad svira neko stariji od mene, iskusniji ili neko "ime", tj, chovek koji je po nechemu cenjen u muzicharskim vodama da odem i da vidim o chemu se radi i da naravno donesem neki svoj sud o tome - ali iz prve ruke inache nije validan. Mislim da tog nacina razmisljanja malo fali... Naravno, fali nam i okupa, shto bi mislim trebalo shto pre ispraviti.

Moja generalna percepcija je da ovaj forum ide u loshem pravcu jer meni broj clanova i otvorenih topica nije nikakav reper vec kvalitet konverzacije koji se na njemu vodi... A shto se toga tiche ovaj forum je u problemu.

Ovo sve shvatiti kao konstruktivnu kritiku ako je moguce.
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Forumaši bivši, sadašnji i budući

Post by Woody » October 20th, 2011, 2:59 am

lolekovin1991 wrote:A ja bih hteo da pitam da li je moguce da se uradi nesto povodom toga sto se za neka pitanja na koja se odgovor dobije u jednom komentaru otvaraju nove teme?
Ne napadam nikoga niti bilo sta drugo, ali mislim da takve teme nisu potrebne, forum postaje prebunkiran mnostvom tema koje ne razvijaju nikakvu diskusiju...

Npr. neko otvori temu da bi pitao kako da nastimuje svoj bass bubanj marke te i te ako svira to i to. Taj clan ce dobiti 5 do 10 odgovora MAXIMALNO i ta tema je zapecacena do daljnjeg jer je on cuo sta je zeleo, a tema o stimanju bubnja ima 10 stranica. Zasto da se otvaraju takve teme za takva pitanja kada se moze pitanje postaviti u okviru vec postojece teme?

Nadam se da razumete sta me zanima?
Nikoga ne napadam niti osudjujem, niti imam pravo na tako nesto, ali jednostavno takve teme cine forum 'neurednim", makar po mom misljenju. :chears:
Mislim da je to posao admina. Ako nadležni smatra da već postoji slična tema, on treba da pomeri post u neku od postojećih, i to se obično i desi. Forumaši su tu da pitaju i pričaju, a admini da "zavode red", pa i u ovom smislu ;)
The Sea, The Sea
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Forumaši bivši, sadašnji i budući

Post by Woody » October 20th, 2011, 3:16 am

Boris J wrote:broj clanova i otvorenih topica nije nikakav reper vec kvalitet konverzacije koji se na njemu vodi...
To sam i imao na umu kad sam predložio ono gorepredloženo :P Svakom svoje, ali ne drži mi vodu to da stari člnovi više ne posećuju forum zbog novih! To je kao kad ne bi slušao više muziku zato što si čuo nešto što ti se ne sviđa :blink: Lepo je neko od mod-ova (možda ne jedan) više puta napisao "forum je onakav kakvim ga napravite". Ako ti je stalo do kontakta sa kolegama ili poznanicima, zašto onda odeš kad se pojavi neko treći? Zašto odeš nezadovoljan umesto da probaš da popraviš to do čega ti je stalo?
The Sea, The Sea
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Forumaši bivši, sadašnji i budući

Post by Boris J » October 20th, 2011, 3:20 am

Ja nisam nigde otishao i pokushavam da svojim postovima konstruktivno doprinesem ovom forumu (a nadam se i dam primer mladjima). Mladji bi dodushe mogli malo vishe da obrate paznje na to.

Nadam se da si ovo shto sam gore napisao shvatio onako kako je namenjeno. Ukoliko ne, ima napomena na dnu.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Forumaši bivši, sadašnji i budući

Post by MarcusS » October 20th, 2011, 4:01 am

Pff, ko će sa vama na kraj da izađe. :D

Šalim se...

Aj da pokušam, ako nešto bitno preletim, slobodno postujte ponovo, veliki su vam postovi.

Prvo, i osnovno, i nešto što je meni jako bitno da se zna, pogotovu ljudi koji su postovali u ovom topiku i dosta njih koji nisu, a to je sledeće:

"Uprava foruma" da upotrebim taj glupi izraz - odlično zna, vidi, ko kako i na koji način doprinosi forumu i to poštuje iznad svega! I X puta sam uhvatio sebe kako razmišljam o tome kako te ljude nekako "nagraditi", izdvojiti ih iz mase dajući im malo na težini. Uvek mi je padala na pamet neka custom titula, ali kontao sam da to i ne znači toliko tim ljudima, pa sam odustajao od te ideje.

@milosmakao (a delom se to odnosi i na Borisov post)

Prvo, svojim dosadašnjim delovanjem najmanje što si "zaslužio" je da izneseš svoj humble opinion, nema tu nikakve pretencioznosti.

Prvo, razumem ja vas apsolutno o čemu pričate. Neke stvari su po tom pitanju očigledne. Pridošlice, početnici, naivni komentari, na momente dečije rasprave... Prvo što treba da se zna na tu temu je da je X PM-ova podeljeno nekima koji se pojave, išamaraju 20 postova za sat vremena sa banalnim komentarima da iscooliraju, da obrate pažnju na kvalitet a ne kvantitet, da ne spamuju i sl. I uvek je replika tipa: "Joj, ok, nema problema, izvinjavam se". To govori da su to uglavnom klinci, ali vaspitani klinci, deca kojima će odgovori na njihova pitanja značiti koliko i vama starijima i iskusnijima odgovori i informacije koje vi tražite. Dakle, bottom line: da se o tome vodi računa - vodi se.

Jednostavno, ne postoji modalitet da se to suzbije, osim stroga cenzura, i skakanje novim članovima za vrat čim počnu sa nekim tinejdž pričama. Morate da shvatite da vi npr ti milosmakao (u daljem tekstu Vudi :D) ne možeš da budeš jedino merilo kako forum treba da izgleda i radi jer bi onda vas 10 postovalo a to nije poenta jer je onda samo vama lepo. Naravno, jasno ti je da ti dajem kompliment, da me ne razumeš pogrešno. Sa druge strane tu si da budeš reper tim klincima, omladincima pa i svima ovde kako treba da se postuje, i kako treba da se bavi muzikom a samim tim i bubnjevima.

Dakle, kako rekoh gore, o tim stvarima se vodi računa, ali ne možemo ih suzbiti. Ovaj forum ipak treba da koristi svima, a ne samo prekaljenim asovima™, tačnije, verujem da je pomoć i informacija potrebnija ovim drugima koji veze sa životom nemaju. Ako ih ne dobiju ovde, gde će? Takve informacije su uglavnom i dobijali, ali sa njima dolaze i neki postovi na manje bitnim temama, i ja protiv toga zaista nemam ništa protiv jer mislim da nema ništa loše što neko dođe ovde da podeli nešto smešno sa kolegama pa yt topik ima 100 strana? Taj deo podforuma je tako i zamišljen. Kako? Pa tako da ljudi imaju gde da zavire i kada nema mega ultra giga ozbiljnih bubnjarskih postova, i da se malo više zadrže ovde, jer u početku foruma, pa i sada, takvih postova je bilo jako malo, a ljude je nekako trebalo zadržati. Mada, ponavljam, ja protiv toga nemam baš ništa, i ako neko ima problem sa tim što su te teme najposećenije, neka ih jednostavno ne čita. To je logično da će tako da bude, lako je iskopirati YT link, napisati pametan post od 10 redova ne može mnogo ljudi ovde, realno (jedan od razloga su i wide monitori :D)

E sad, možda nekad prođe neki nepotreban off, ili nešto što ne bi trebalo, mi svakodnevno gledamo sve postove, i možda nekad procena bude ovakva ili onakva, jasno je da je i to neminovnost, a i tu nikako ne možeš sve zadovoljiti, neko će da kuka što ste obrisali, neko će da kuka kakve su ovo gluposti. Ali ponavljam, i te kako se vodi računa da ovo ne postane "dečiji" forum gde će spameri i neznalice da zauzmu primat.

Što se tiče tog bodovanja, vrednovanja iskusnijih članova i sl... Mogu da se ubace neki pluginovi, ali mislim da se to malo preuveličava. Ovde je dovoljno 10 dana da dolaziš redovno i da stekneš predznanje ko koliko kvalitetno piše i kakve informacije daje. Ne znam sad kakva krucijalna loša informacija može da se dobije pa da izazove neki problem. To je forum, to su bubnjevi, ne može svaki info da bude 100% tačan jer jednostavno, dosta toga je subjektivno i stvar ukusa i ličnih preferencija. Ti si ipak iskusan lik i verujem kada pročitaš post da možeš po samom načinu kako je napisan da izvališ koliko to može biti pouzdano.

Ali, svakako razumem šta pričaš, i razumem tvoju primedbu i tako da kažem želje. Ono što mi pada na pamet da može da se uradi je da se ugrade neki modovi tipa thumbs up u svakom postu i sl, da se po tome prave neki rangovi, ali i to može da se izmanipuliše i da ne bude merodavno... Jel imaš neke konkretnije ideje na celu priču, rad sam te saslušati?

@lolekovin To o čemu pričaš se uglavnom radi (merdžuju se iste teme i sl) ali u čemu je problem? Dođe nov korisnik i bum prvo što uradi, otvori topik da dobije odgovor na svoje pitanje. Pola njih ne zna ni šta search znači na Engleskom, a kamoli kako tu opciju da koristi na forumu. Zaključak - neminovnost je to, i onda bolje ostaviti temu, nego merdžovati i slati PM-ove svaki dan iako se i to radi redovno.

Mada, primedba notirana i obratiću pažnju ubuduće na to, često forum samo preletim pritisnut sa milion drugih stvari, pa ne čitam toliko kritički i da li nešto treba spojiti, izbrisati, dozvoliti i sl.

@BorisJ
Boris J wrote:Ovo
milosmakao wrote: Ne volim što su najaktivnije teme "zajebancije sa youtubea", "smešne slike" i sl. ali O.K. Za svakog ponešto...
je po meni apsolutno razlog za ovo:
milosmakao wrote: Prvo, moram da primetim neminovnu pojavu, a to je "shift" nekih starijih članova ka neaktivnosti i, naravno, novijih ka aktivnosti. Razlika (i možda razlog) je što sada ima mnogo više članova i prepiska na forumu nije tako bliska tj. sve manje ljudi se poznaje lično nego tada kada je sajt nastajao.
a konsekventno samim tim i za ovo:
milosmakao wrote: Proporcionalno raste broj nestručnih ili neiskusnih članova, što jeste jedan od ciljeva (ne bi li nešto naučili), ali u isto vreme raste i raznolikost na uštrb pouzdanosti informacija (kvantitet vs. kvalitet).
Vidiš, ja se sa tim isto tako APSOLUTNO ne slažem.

Prvo, kao što rekoh, taj podforum koji se ne dotiče bubnja i muzike vrlo lako može da se izignoriše. Jednostavno, ne čitaš ga, i to je to. Apsolutno razumem teoriju da nam svima "smeta" što neke pametnije teme nemaju toliko strana, ali ljudi, budimo realni, koliko je to moguće?...

Sa druge strane, da to bude posledica da neko ne postuje na forumu ili ode sa njega - to mi ne ide u glavu. Ako sam na forumu zato što ga volim, i volim ljude koji su na njemu, neće me oterati neki klinac indijanac koji spamuje u naletima. To je još jedan od razloga zašto postoji taj podforum, da se spam i "non drums relatef stuff" odvoji od "ozbiljnijeg" i informativno/edukativnog dela, i da budem neskroman, mislim da je moderacija sasvim korektna u održavanju te podelie i da "gore" prolazi jako malo stvari o kojima govorite.

I da budem iskren, meni je lepše ovako, nego kada je na forumu pisalo 10 ljudi. Jer 10 ljudi mogu da pišu i da se dopisuju preko mailing liste. Drago mi je što ima dosta članova, to je valjda poenta svakog foruma. To ima svoje posledice u padu kvaliteta diskusija. Ali opet, kvalitetnih diskusija verujem da NEMA manje nego pre, već jednostavno ima više ne-toliko-kvalitetnih postova koji obaraju prosek kvalitetu, pa izgleda da ga je manje nego inače.
Ja i dalje posecujem forum relativno cesto (nije me bilo neko vreme), ali broj mojih postova je drastichno opao jer se trudim da samo odgovaram ljudima kada su neka konkretna pitanja na stolu ili kada su neke meni bliske generalne diskusije.


Pa probaj da se potruši da pišeš gde god možeš da napišeš nešto o traženoj temi. Sa svojim kvalitetnim postom uvući ćeš još nekoga ko na nekom višem nivou može i želi da diskutuje, to je verovatno bolji način da popraviš ono što ti smeta neko autocenzura bilo kog tipa.
ili krene da odma "prosipa pamet" o svemu i svachemu (shto nije bash uvek najbolje) i onda dolazi do tako nekih glupih i banalnih rasprava koje ne vode nigde...
Slažem se da su to takve rasprave, ali jednostavno šta uraditi? zabraniti ljudima da vode glupe rasprave, i direktno ih optužiti da su glupi? :D Zamisli da odeš na neki forum gde si nov, mlad, neiskusan, željan da nešto naučiš, opališ koji post, a neko ti kaže "sine, zelen si, dođi za 5 godina", ne ide, jbg...

Kao što rekoh, jednostavno, neminovno je da forumu pada kvalitet sa članovima. Bitno je da mi modovi ne dozvolimo da to pređe u extrem, i u tom smislu, svi vi imate apsolutno punu slobodu da preko PP-a ili bilo gde ukažete na nešto što nam je možda promaklo, a što je besmisleno, bezobrazno, nedopustivo i sl.
Ali mislim da si definitivno pogodio u centar sa jednom stvari, a to je - zashto ovde vishe nije "ekipa". Zashto je ovo postao klasichan forum sa gomilom nickova iza kojih se kriju ko zna koji ljudi itd...
Šta je to klasičan forum? Pišeš kao da je ovo forum napravljen za 5 ljudi, a gle čuda sada su se pojavili neki novi ljudi koji ne znamo ko su. :D Ne znam šta si očekivao, da nas/vas 15 postuje ceo život, i da se ne pojavi niko sa strane? Mi smo svi ovde kao neka "sekta" koja se uglavnom super konta što je rečeno X puta na stranicama ovog foruma, što je ne proširiti? Kako znaš da iza tih "novih nikova" nisu ljudi sa kojima ćeš se super provesti na nekom od sledećih okupljanja?... Ovo je forum bubnjari.com, svi smo mi na neki način isti, i delimo jednu istu stvar, na ovaj ili onaj način, profesionalni ili amaterski, valjda je bolje da nas je više?...
Poenta, koliko god da ovaj forum narastao ovo je Srbija i nije kao da nas ima 100 000 bubnjara ovde i svi sve znaju. Meni je logichno, obzirom da sam ja to uvek radio, kad svira neko stariji od mene, iskusniji ili neko "ime", tj, chovek koji je po nechemu cenjen u muzicharskim vodama da odem i da vidim o chemu se radi i da naravno donesem neki svoj sud o tome - ali iz prve ruke inache nije validan. Mislim da tog nacina razmisljanja malo fali... Naravno, fali nam i okupa, shto bi mislim trebalo shto pre ispraviti.
Razumem šta pričaš, ali jasno ti je da će to neko da skonta sa 25, a ovde imaš i klinaca od 15, 16, 18, 19 godina koji su zeleni za mnogo "lakše" stvari koje treba da uklavire u svim nedaćama puberteta. :D

Što se tiče okupa, slažem se maksimalno.
Moja generalna percepcija je da ovaj forum ide u loshem pravcu jer meni broj clanova i otvorenih topica nije nikakav reper vec kvalitet konverzacije koji se na njemu vodi... A shto se toga tiche ovaj forum je u problemu.


Kao što rekoh gore, mislim da nije toliki problem u kvalitetu koliko u dodatnom nekvalitetu. Morate da shvatite da ti postovi koji srozavaju kvaliet ne mogu da se cenzurišu, osim da se nekim ljudima zabrani da pišu. Ovo je forum, nije logor, jbg. Par "merenja kurčeva" ko je bolji Džordison ili Rodi, da li je Lars kesa ili nije - neće nikoga ubiti.
Ovo sve shvatiti kao konstruktivnu kritiku ako je moguce.
Naravno, kako drugačije? :)
Spread the word! :)
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Forumaši bivši, sadašnji i budući

Post by Boris J » October 20th, 2011, 4:30 am

e, mene sad mrzi da se kvotujemo do sutra i da se tu kao neshto prepiremo, mislim da si ti skapirao shta zelim da kazem i nisam mislio da "starija i iskusnija" ekipa pali zbog toga shto neko postuje idiotske klipove po tim forumima nego da generalno kvalitet diskusije opada i meni lichno to smeta... smeta mi do te mere da mi je sve dosadnije da posecujem forum i da se ipak s vremena na vreme ne pojavi neko zanimljiv i kompetentan bilo bi potpuno gubljenje vremena... nadam se da taj dan nece doci... i to da neko treba da ima poshtovanja za starije i da se trudi da im "krade" zanat i da malo manje pricha a da malo vishe slusha... to ni u kom slushaju ne znachi da ovde treba da postujemo nas 20 nego da jednostavno ljudi BAR MALO razmisle pre no shto krenu svashta da pishu...
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Forumaši bivši, sadašnji i budući

Post by Boris J » October 20th, 2011, 4:38 am

milosmakao wrote:ne drži mi vodu to da stari člnovi više ne posećuju forum zbog novih!
da, btw, sad mi je zapalo za oko i ovde i izgleda da ste obojica skapirali kao da sam to hteo da kazem a apsolutno nisam...

eto, na samom ovom topicu imamo najbolji primer - Lolekovin1991

dechko se pojavio na forumu, madji je (ne sam ne znam koliko od mene ali svejedno) i od prvog dana je u dobrom fazonu... raspituje se, ulazi u diskusije kvalitetno, oce da zna, oce da uchi... aktivno postuje... totalni pogodak za forum... posle odredjenog vremena krenesh da ga smatrash sastavnim delom foruma... imao on 14, 24 ili 54...

znachi ni godine ni iskustvo nisu bitni dokle god je neko ok i u pravom fazonu... pa, majkumu... nismo se svi naucheni rodili...
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Forumaši bivši, sadašnji i budući

Post by lolekovin1991 » October 20th, 2011, 1:34 pm

Hvala Borise! :chears:
Hvala i MarcusS-u na odgovoru. :chears:
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Forumaši bivši, sadašnji i budući

Post by Woody » October 20th, 2011, 1:41 pm

Slažem se sa Marićem! Forum i treba da je što širi i sa što većim brojem članova, a koji članovi će kako da se bave forumom je njihov izbor. Ja sam samo primetio raslojavanje na one sa ozbiljnijim i one sa neozbiljnijim pristupom. Tu nema ništa loše, a ako se neko iskusan povukao zbog rasprava na teme u kojima stvarno nije bitno ko je u pravu - odmaže forumu (@Boris nisam ni mislio na tebe, ti si još i jedan od aktivnijih starih članova :thumbup: ). Jasno je da će uvek biti neozbiljnih tema i novih članova koji tek treba da nauče pravila (ja prvi :P ), ali bitno je da ozbiljne teme imaju i čitače i pisače. Ako počnu da odlaze oni koji znaju šta da pišu, čitači gube izvor informacija!
MarcusS wrote:Ono što mi pada na pamet da može da se uradi je da se ugrade neki modovi tipa thumbs up u svakom postu i sl, da se po tome prave neki rangovi, ali i to može da se izmanipuliše i da ne bude merodavno... Jel imaš neke konkretnije ideje na celu priču, rad sam te saslušati?
Slab sam ja haker pa ne znam koliko je to komplikovano implementirati. Mislio sam da se nekako ubaci opcija npr. "oceni ovaj post" pa od 1 do 5 i to ti se sabira u prosečnu ocenu na profilu. Zaštita od manipulisanja bi mogla da bude neki koeficijent kojim bi se množila ocena, a koji bi zavisio od postojeće prosečne ocene, pa ako član ima slabu prosečnu ocenu, njegov klik manje utiče nego nečiji čija je prosečna ocena veća. Ne znam koliko je teško ovo ubaciti, ali naravno, nije o'glavu ni ako ne može :rolleyes: Opet, nije mi namera da komplikujem sajt niti da podstičem neki elitizam i "sektašenje", ako mislite da bi ovo bilo kontraproduktivno, onda ništa - no harm done!
The Sea, The Sea
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Forumaši bivši, sadašnji i budući

Post by Miron » October 20th, 2011, 2:49 pm

Ja mogu da kažem da svakodnevno proveravam šta se zbiva na forumu, a ne sećam se kad sam ostavio neki koristan post. JEdnostavno postalo je neinspirativno razglabati iznova o starim temama i da budem iskren kad se ulogujem samo pogledam koji su novi postovi i kojih ih je postovao. Čitam postove samo izvesnih ljudi, na koju god temu da su dati jer cenim njihovo mišljenje, bez obzira da li se radilo o trci formule jedan, primljenom golu u poslednjem minutu, štimu picolo doboša, tiltova na činelama, groove ili zategnutosti bata na bass pedali... sve je više glupih pitanja, i pravo da vam kažem potpuno sam zasićen svim tim klipovima kojima se "deca" oduševaljavaju. mislim na sve one klipove bubnjara kojima je mesto u rubrici funny clips više nego zanimljivi bubnjarski klipovi. Ja samo znam, da dok sam bio mlad bubnjar mnogo sam više čitao a mnogo manje pitao. Ovde ima jako puno informacija, korisnih, suvišnih, i sve bi to trebalo prelistati ako zaista hoćeš da skapiraš suštinu onoga što te zanima. Slažem se da bi trebalo da rangiramo kvalitet postova, da bi ljudi koji nisu 3 godine znali sa kojom težinom i relevantnosti da prihvate nečiji post!
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Forumaši bivši, sadašnji i budući

Post by MarcusS » October 20th, 2011, 2:53 pm

Boris J wrote: da, btw, sad mi je zapalo za oko i ovde i izgleda da ste obojica skapirali kao da sam to hteo da kazem a apsolutno nisam...
Sada kada pročitam ponovo...

Posle Miloševog:
milosmakao wrote:Ne volim što su najaktivnije teme "zajebancije sa youtubea", "smešne slike" i sl. ali O.K. Za svakog ponešto...
Ti si rekao da je to:
Boris J wrote: je po meni apsolutno razlog za ovo :
milosmakao wrote:Prvo, moram da primetim neminovnu pojavu, a to je "shift" nekih starijih članova ka neaktivnosti i, naravno, novijih ka aktivnosti. Razlika (i možda razlog) je što sada ima mnogo više članova i prepiska na forumu nije tako bliska tj. sve manje ljudi se poznaje lično nego tada kada je sajt nastajao.
Tako da nije baš ni da nismo imali osnova da pomislimo takvo nešto.
Spread the word! :)
User avatar
cherny013
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 361
Joined: August 11th, 2008, 8:44 pm
Moj Bubanj: Sonor, Zildjian, Paiste, Evans
Moji bendovi: Magacin, Hellior
Inspiracija: Gavin, Portnoy, Rockenfield, Phillips...
Location: Pancevo
Contact:

Re: Forumaši bivši, sadašnji i budući

Post by cherny013 » October 20th, 2011, 3:32 pm

Potpuno se slazem da stari clanovi upadaju u nekativnost, nigde vise ne vidim Ognjena, na primer, koji je imao mnogo odlicnih postova, pa npr. Savaru, Gumenog, Alexu itd. I ja sam sam se potpuno primirio, mada vise zbog cinjenice da nemam bas nesto pametno da kazem. Ovo je problem sa kojim se susrece vecina foruma, prosto, mislim da se navike menjaju, sve vise su klinci usmereni ka socijalnim mrezama.
He has the wisdom of youth and the energy of old age...
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Forumaši bivši, sadašnji i budući

Post by MarcusS » October 20th, 2011, 3:46 pm

Gumeni je prestao da bude aktivan kada je aktivno krenuo da svira tezge, ako me pamćenje ne vara mada se javi povremeno, kao i savara. Doduše, savara nikada nije preterano bio aktivan, nije da mu zameram, samo konstatujem. :) Ali to što je postovao je uglavnom "u meso" pri tom je mnogo dobar i pozitivan lik u pitanju, rekao bih. :)

Šta je sa Aleksom, ne znam, kao ni sa Ognjenom.

Verovatno bi te ljude bilo najzanimljivije čuti. Možda njihovo odsustvo blage veze nema sa forumom, ko zna.

U svakom slučaju, sve su to normalne stvari koje prate rad i postojanje foruma i o tome sam detaljno govorio u prošlim postovima. Svi smo mi individualno drugačiji i percepiramo stvari na neki svoj način. Evo, imali smo primer svež gde član hoće da ode zato što je neko rekao za jednog bubnjara koji je po njemu skilovan - nešto ružno. Msm, ne može nas 2300 da ima isto mišljenje o svakom bubnjaru, o svemu uopšte. Neko je manje sujetan, neko više, neko ne može da podnese da mu se neko kritički osvrne na mišljenje, nekoga smara ovo, nekoga ono, ima tu mali milion faktura, ne može se ništa posmatrati crno belo.
Spread the word! :)
Post Reply