Zasto se ne zabrani bilo kakav oblik vredjanaj na forumu?!

Ovaj forum postoji zbog Vas, doprinesite njegovom razvoju Vašim mišljenjem

Moderator: Supermoderatori

User avatar
kpzms
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 279
Joined: July 29th, 2008, 12:55 pm
Location: Zrenjanin

Re: Zasto se ne zabrani bilo kakav oblik vredjanaj na forumu?!

Post by kpzms » February 20th, 2009, 10:35 pm

E, a oko cega sve ovo?!?
:blink: :blink: :blink:
...da hocu da sviram, kupio bi' klavir...
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Zasto se ne zabrani bilo kakav oblik vredjanaj na forumu?!

Post by Maleni10 » February 20th, 2009, 10:45 pm

kpzms wrote:E, a oko cega sve ovo?!?
:blink: :blink: :blink:
lol viewtopic.php?f=2&t=1257
User avatar
digrejzo
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 965
Joined: October 22nd, 2007, 6:58 pm
Inspiracija: Benny Greb, Danny Carey, Jon Rice
Location: motherfucking Vranje

Re: Zasto se ne zabrani bilo kakav oblik vredjanaj na forumu?!

Post by digrejzo » February 21st, 2009, 12:04 am

realno, samo treba da predjemo preko ovoga sto se desilo
ali ne i da zaboravimo

za mene barem, ovaj forum je identicno isti kao sto je bio i pre nedelju dana
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Re: Zasto se ne zabrani bilo kakav oblik vredjanaj na forumu?!

Post by nemanja_cs » February 21st, 2009, 12:33 am

:chears:
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Zasto se ne zabrani bilo kakav oblik vredjanaj na forumu?!

Post by Miron » February 21st, 2009, 12:40 am

Ja u opšte ne mislim da su moderatori strogi, vrlo često se u nekoj temi odluta od osnovne ideje te teme, što je i normalno kad se započne razgovor lako se ljudi nadovežu na pojedine delove i onda ode sve nekim levim putem. Uvek su bili dovoljno cool da ako neka priča u okviru topica počne da živi sama za sebe prebace je u novu temu, ili opomenu i po nekoliko puta da se offtopicuje. Čak je bilo i različitih pošalica na račaun različitih brendova, i nikad sa tim nije bilo problem. Nije ni problem čini mi se ni kad neko u jednoj temi napiše nešto negativno o pojedincu, ili marki bubnjeva/činela/whatever i to obrazloži...niko nije ni imao ništa protiv toga što neko ne voli mapex ili šta god. Ali kada sistemski pokušavaš da opstruiraš neku temu svojim ličnim stavom, koji je by the way više uperen na pojedince a malo veze cela spika ima sa konkretnom temom e to zaista smeta. Ono što je zanimljivo jeste da su bubnjari uvek bili posebna fela ljudi...nije se desilo da se dva bubnjara potpuno nepoznata sretnu negde slučajno i da ne postanu ortaci na keca. Bar u mom slučaju uvek sam se sgoivio sa svim likovima koji sviraju ovaj divan instrument, i pored različitosti uvek bi našli nešto zajedničo o čemu bi diskutovali i kome bi se divili. Što se trgovaca tiče, evo momak dakkg je tu pa ima jedno 9 meseci možda i više...da li je on ikada pljuvao po bilo čijem radu, trgovinskim sposobnostima i pretenzijama. Čovek lepo okači šta ima u ponudi i to je to. Dokle je cela rasprava otišla pokazuje i dotični post u temi koju sam pokrenuo a propo žulja na malom prstu u kome se predlaže da stavim mapex flaster...ok, slažem se da bi u nekoj drugoj situaciji ovo bilo iznimno duhovito, ali pošto je usledilo direktno nakon jednodnevne rasprave na temu mapex-winers or suckers, ja sam to doživeo prilično zajedljivo i oholo. Još jednom ističem da je ovde sve bilo cool dovoljno dugo da kapiram da tako može i da bude u buduće...i zaista ne vidim poentu da ja sad idem u topic za Simon Phillipsa recimo, i napišem deset postova kategorički tvrdeći kako on ne zna da svira, i kako svi koji njega gotive nemaju pojma o bubnjevima i sl. Čika Drobac je u nekoliko navrata naglasio UKUSI SU RAZLIČITI....i to je sve!!!!!!!!! Jednostavno je tako...neko voli jebeni sladoled od lešnika i čokolade, a neko voli vanilu i šumsko voće....nema dalje od toga!!!
Smešno mi je što su na kraju pojedinci koji su doneli negativan vajb u ovu zaista progresivnu i pozitivnu komunu ispali žrtve...
Toliko od mene....iskreno se nadam da će nam svima biti za nauk ovo iskustvo, kako bi možda i neke svoje ispade unapred sankcionisali...
Još jednom pozdrav moderatorima sa moje strane za sjajan posao koji obavljaju... :chears:
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Zasto se ne zabrani bilo kakav oblik vredjanaj na forumu?!

Post by Maleni10 » February 21st, 2009, 2:04 am

Lesnik&cokolada :) ! Ne verujem da je iko isao na forum sa namerom da donosi "los vajb", mozda neko i jeste, mislim da je taj i banovan, lm, pricalo se o famoznom Mapex-u, protiv kojeg nemam nista, i neki su samo pricali kako taj bubanj realno ne vredi tolike novce kao sto je neko to hteo svima nama predstaviti, to razumem i to mi je ok, nikad nisam voleo laz i foliranje, izuzetak je bio samo 1, kojeg si i pomenuo, sa neprikladnim komentarima i mozda namerom da donese "los vajb" i uvece nas sve u suvisnu raspravu da ne kazem svadju, svi ostali su samo komentarisali famozni Mapex, jedni hvalili , drugi pricali o njegovim nedostatcima, manama, ....... al je to na neke od vas delovalo toliko licno da ste se vi vise uzbudjivali oko svega toga i nesvesno dizali tenziju, to je samo bubanj, drvo+metal, i samo obicna diskusija, nista licno, nisam primetio da se iko od vas preziva Mapex ili zove isto tako. Prozivanje Vlade u tom smislu nikad nisam podrzao i to mi je ogavno, sve ostalo je Mapex kao bubanj i razlicita misljenja, a direktno vredjanje je nesto na sta sam ja samo hteo da skrenem paznju, niko nije isao toliko daleko, do danas! :chears:
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Zasto se ne zabrani bilo kakav oblik vredjanaj na forumu?!

Post by Drobac » February 21st, 2009, 2:04 pm

Maleni10 wrote:drugi pricali o njegovim nedostatcima, manama, .......
E, vidis, u tome i jeste problem. Da su drugi pricali o nedostacima i manama Mapexa, nista od ovoga se ne bi deslo. Naprotiv, drugi su pricali samo o tome kako Mapex ne vredi te pare i pljuvali distributera. Ja nisam video ni jedan argumentovan nedostatak niti manu. Cak sam i rekao u raspravi, ako imate argumente, iznesite ih, ako ste bazirali svoje misljenje na osnovu licnog ukusa, rasprava nema osnovu, jer ukusi su razliciti. Cak ni posle toga nisam video ni jedan jedini argument.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: Zasto se ne zabrani bilo kakav oblik vredjanaj na forumu?!

Post by somborjazz » February 21st, 2009, 2:45 pm

hm, pa odnos cena/kvalitet je takodje rasprava o prednostima i manama, slozicete se...i to veoma bitna pri izboru...
A jos jedna stvar mi je zanimljiva: kako to obicni smrtnici formiraju sopstveno misljenje nego na osnovu licnog ukusa, nismo valjda knjizevno/likovno/muzicki kriticari, tj apriori bezuslovno objektivni. To bi znacilo da vlasnici Mapexa ili bilo kog drugog bubnja ne bi smeli da ucestvuju u raspravi o istim jer su vlasnici postali zato sto odredjeni bubanj odgovara njihovom licnom ukusu.
Jel neko od nas mozda zavrsio skolu za ocenjivanje bubnjeva, pa da misljenje bude potpuno merodavno i njega izaberemo recimo u vrhovnog sudiju pri izboru bubnja.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Zasto se ne zabrani bilo kakav oblik vredjanaj na forumu?!

Post by MarcusS » February 21st, 2009, 2:47 pm

Maleni10 wrote:Ne vidim poentu ovakvih lock-ovanih pozdrava. Prvo se neko istrese, malo izvredja a zatim dodje Admin. tu temu zatvori uz male korekcije u naslovu I naravno ostavi temu da svi procitaju sta ih je nekolicina imala da izjavi jer su ustali na levu nogu ili im dan krenuo lose! Ja mislim da bi takve stvari, takodjer, sem javne opomene, trebalo sankcionisati jer su sa eticke I moralne strane skroz neprihvatljive, direktno podsticu mrznju I vredjaju ljudski karakter! Nisam se osetio prozvanim u onom tekstu vec jednostavno mi doslo da reagujem na takve ispade koji definitivno nit su konstruktivni nit resavaju bilo kakav nesporazum i nazivati nekog idiotim je stvarno degutantno! I uostalom, sa ovim zavrsavam, svi ti trgovci, od svih njih sam upoznao samo jednog I to skoro, su ti ljudi koji ce meni, vama, nama, prodati skoro nov komad robe za male ili smesne pare, pare koje bi vam stajale u fioci jos mesecima I cekale kupovinu kod distributera, jer nikad nemate dovoljno, jer se njima-disributerima, vidis boga ti ne isplati prodati nesto po realnim cenama, jer treba zaraditi 300% na svakom proizvodu! Toliko! PoZZ
Izvinjavam se što malo kasnije odgovaram, radio sam juče, pa ostao u Bg-u na probi, i jako kasno došao kući, pa da prokomentarišem iako je Drobac bio dovoljno jasan.

Prvo da se osvrnem na naslov topika. Naravno da je zabranjen svaki vid vređanja na forumu. Pošto moderatori čitaju SVE postove, možda nekad i nešto promakne, ali to svakako nije namera, niti će se tako ponašanje dozvoljavati BILO KOME.

Sa te strane, ono što je Boris J uradio je svakako protivu pravila ponašanja i predstavlja klasičan primer ponašanja kakvo neće biti tolerisano, te će mu čim ovaj post iskuckam biti prosleđa opomena pred ban a svaki sličan ispad tog tipa u budućnosti rezultovaće permanentnim banom. Što će naravno biti praxa važeća za svakoga. Tako da, maleni10, tvoj "bunt" i otvaranje ovog topika sasvim imaju smisla, i na mestu je reakcija, mada i da ga nisi napravio reakcija bi bila ista po Borisa.

@Nemanjacs
moze da bude rigoroznije? O_O zar ne mislis da preterujes malo, ok, necu ja nikom da solim pamet i da jedem vnago sad ovde, al ono, malo preozbiljno shvatate forum, ipak ovo nije mesto na kojem treba da postoje tako stroga pravila, malo se treba i opustiti. treba da bude mesto takvo da kad neko dodje kuci i sedne za komp, umoran i izdrkan, i pogleda forum, ne vidi ljude koji se prozivaju i admine i moderatore koji stalno prete i banuju i sta ti ja znam, nego da ipak postoji neka sloboda, a ne samo sankcije. ako je ovo forum gde treba sve stritkno samo o bubnjevima i ni rec vise, malo se gubi na ljudskosti i ljudi ce posecivati forum samo zbog tih informacija, a ne da bi sa nekim diskutovali nesto pametno. al ok, kako hocete, vas forum pa radite sta hocete, ja samo kazem...
Nemanja, prijatelju, ne znam šta bih ti rekao na ovaj post. Da probam ovako: Kao što si video u topiku o obaveštenju o banu, jedan korisnik je banovan. I to posle godinu i 4 meseca postojanja foruma zbog stvarno mnogo ružnih stvari. Pa to je ne svetski, nego svemirki rekord. Do tada, mislim da niko nije ni pretio banom nekome, do pre recimo mesec dana, tako da stvarno ne znam na šta konkretno misliš kada pričaš to što si upostu naveo. Pogledaj koliko ima /tolerantnog/ offtopica, pa naravno da ne može da bude svaka tema tematska od posta do posta, ima na forumu i zezanja i svega, ali za sve postoji pravo mesto, a to mesto su sekcije foruma predviđeno za to koje obuhvataju sve klasične chit chat teme. Ovo je bubnjarski forum i to će da ostane.

Ko je bio na forumu od nastanka, a i kasnije, mogao je da se uveri da je ovo najtolerantniji, najdruželjubiviji forum koji sam ikada video sa bukvalno idiličnom atmosferom, a mislim da to mišljenje ima težinu ako kažem da sam registrovan na barem 50 foruma, i aktivan dosta manje ili dosta više na recimo četvrtini njih. Godinu dana nije bilo NI NAJMANJE SVAĐE. Ni naznake.

Dok...

Prva ozbiljnija rasprava se desila kada je zabranjena prodaja novih stvari. ZAŠTO? Zato što je to zakonom zabranjeno, i zato što forum može da trpi zbog toga, konkretno - da se ugasi! Ljudi kojima je stalo do prodaje to nije bilo dovoljan razlog pa su nastavili da forosiraju tu priču, oni kojima je do foruma stalo, imali su razumevanja za takvu odluku. Dakle, čarke su počele kada je pojedincima uskraćena mogućnost većeg profita, vrlo je jednostavno, što najjasnie moguće implicira koji su njihovi interesi za prisustvo na ovom forumu. Druga "čarka" je takođe motivisana profitom i finansijama.

Please, mapex tema je puna kritika na račun istog, nikada nijedan post nije obrisan zbog toga. Problemi su se javili kada su mapex fanovi vređani i optuženi da imaju interes da pričaju šta pričaju, i tako dalje. Ko je pričao o kvalitetu (ne)kvalitetu i cenama mapexa, ni a mu nije rečeno.

Dakle, sve je na ovom forumu bilo "banja", žargonski rečeno, dok nisu došli ljudi sa interesom zarade, vrlo jednostavno. Ako se nekome objasni da je prodaja novih stvari zabranjena zbog BEZBEDNOSTI FORUMA, a ti to ne prihvataš i forsiraš to i dalje, onda je jasno kako stvari stoje i šta je tim ljudima prioritet, naravno, svi znamo da to nije forum i ljudi na njemu, već novac.

Najbitnije za kraj.

Ja kao neko ko je napravio ovaj forum, i ko snosi najveću odgovornost za njegovo funkcionisanje želim da peruzmem svu odgovornost za sve što se na njemu desilo prethodnih dana. Slučajeva kao što su gore navedeni je bilo i biće. Ali problem nas moderatora, konkretno mene i Drobca je što se uzdate u ljudskost, i razumevanje druge strane. Očigledno da takav pristup ne može da upali uvek, tako da će ubuduće praksa sprečavanja pojave gore navedenih stvari biti mnogo rigoroznija. Vređaš nekog? Opomena. Vređaš i dalje, nema te. Vrlo jednostavno. Ne u cilju da se sprovede diktatura, već u cilju da se zadrže postojeći međuljudski odnosi koji su do pre mesec dana, ili dva bili bukvalno SAVRŠENI, cilj je da se ovo mesto održi kulturnim, civilizovanim, i svako ko to ne želi, i ne odgovara mu, pa foruma barem ima na internetu, i lako je naći sebi odgovarajući

Pozdrav svima, i nadam se da u skorije vreme nećemo imati slične teme niti povode za ovakvim diskusijama.

p.s. pošto je tvorac topika dobio odgovor na pitanje iz istog, topik se zaključava, red je da se ova priča stavi na stranu.
Spread the word! :)
Locked