oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Ovaj forum postoji zbog Vas, doprinesite njegovom razvoju Vašim mišljenjem

Moderator: Supermoderatori

somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Post by somborjazz » January 16th, 2009, 1:36 pm

Elem, ponukan razvojem dogadjaja oko savarinog splasha, za kog se nadam da je prodat, mislim da je ovo zanimljiva tema za razgovor.
Kako sam razumeo, nove stvari se ne mogu oglasavati iz razloga da se ne bi kompromitovao forum, tj doslo do nesporazuma sa oficijelnim distributerima muzicke opreme koji se oglasavaju na forumu, tj za to i placaju. A iz razloga sto su to legalne firme, sa poreskim, carinskim i drugim obavezama.
To bi bilo u redu da ne postoji ali...
Ali, uvek postoji ali...
1. Kako je moguce da se nove stvari mogu nabaviti po povoljnijim cenama nego sto su to one kod nekih oficijelnih distributera, iliti samoprozvanih oficijelnih distributera?
a sve to i pored toga sto kad kao privatno lice uvozite robu, placate bar dvostruko vecu carinu nego zvanicni uvoznici, tj privatno lice carina 10% + 18% pdv, a uvoznik 1% carina i pdv 18%, tj -10-?% jer je kasnije uracunat u cenu proizvoda, ali onu cenu koju je prodavac odredio, ne onu koju je platio.
2. Ako je sve tako posteno, kako je moguce da se mogu u radnji dogovarati za cenu proizvoda, kao da sam na buvljaku? Kad sam kupovao svoj poslednji bubanj, bio sam istovremeno na vezi sa dva nasa 'oficijelna' distributera i spustio sam cenu kompleta za 700!!!! eura,a siguran sam da su i u tom slucaju profitirali na prodaji.
3. ?
4.?
5?
ostale tacke unesite sami...

Znaci resenje za ovaj problem je da kad neko prodaje novu stvar, napise da je kao nova?
Uostalom, sasvim je tacno zapazanje Matijino da je stvar polovna cim izadje iz radnje,a ako je kao nova, to bi automatski trebalo da je prednost, zar ne?
ako bih ja ovog momenta na primer stavio na prodaju svoj bubanj, garantujem da niko ne bi primetio da je star 4 godine.
User avatar
Chupavi_marko
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 230
Joined: March 6th, 2008, 12:53 am
Moj Bubanj: Mapex M Birch
Moji bendovi: jos nemamo ime!
Location: Beograd

Re: oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Post by Chupavi_marko » January 16th, 2009, 2:37 pm

na pitanje pod 1 mogu da odgovorim delimicno... ako neko pazari "pogresnu" kozu, ili se ispostavi da mu se ne svidja zvuk cinele ili... pa hoce da se otarasi sto pre, onda moze da se kaze da je stvar nova, a prodaje se po manjoj ceni od one u radnji....
druga stvar, ako pazaris nesto u inostranstvu, nije bas uvek neophodno da platis sve poreze i carine (za manje stvari, cak uopste nemoras ponekad da platis nista). Pa ja sam iz Moskve dovukao 2 aerodormskih pretovarenih kolica (toliko da se jedan tocak na kolicima raspao) stvari koje smo ja i zena pazarili u IKEA-i, i na to sam platio neku smesnu carinu, (pokazao sam jedan od racuna i carinik je odokativnom sac metodom rekao "to je 100 dolara carine"). A cene znaju da budu daleko jeftinije preko za neke stvari nego ovde (ako ih ovde ima uopste).
svet u koloru!
zoranm
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 167
Joined: November 4th, 2008, 7:38 pm

Re: oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Post by zoranm » January 16th, 2009, 4:44 pm

Kako dobra tema.Evo par mojih razmisljanja
Kao distributer neke firme ( u jednom periodu sam uvozio Hi Fi komponente ) uvoznik dobija popust od 50%-60% cene proizvoda.
Sada uzmimo za primer par palica iz USA,tamo su 5$ sto znaci da uvoznik placa 2.5$
( konvertuj u evrice ),uzmimo u obzir transport carinu,pdv i ostalo a onda te iste palice kostaju 10e u Srbiji.Ovo vazi ako roba nije b klase.
Morate priznati da je racunica malo sasava,znaci udri po kupcu a ako se buni mozemo cenu spustiti.Ako se pojavi neko da to ponudi za manje NO NO pa mi cemo se buniti.
Sledece: Garancija ispravite me ako znate da neko daje istu za cinele a ona se navodi u nekim prospektima od top proizvodjaca.Znaci samo lomite deco mi smo tu da vam uzmemo jos para ko jos daje garanciju dajte lovu i nemojte puno razmisljati od toga boli glava.
Ima jos toga ali i ovo ce biti dovoljno za sada
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Post by MarcusS » January 17th, 2009, 12:51 am

Uz dužno poštovanje otvaračju istog, jel može neko da mi kaže koja je poenta ovog topika?

Pošto se nove stvari neće prodavati na forumu, to je fakat, a samim tim, i priča je bespredmetna. Lepo sam obrazložio u Savarinom topiku i zašto. Možda to nekome od Vas nije dovoljno, i to sasvim poštujem, ali poštujte i vi to što ste se registracijom na ovom forumu obavezali na poštovanje pravila koja su na njemu postavljena. Plus, stvari ipak treba sagledati i sa druge strane i tu teško da će nešto da se menja, tačnije, neće nikako. Pojavi se jedna nova stvar nedeljno, ni toliko, pa stvarno izostanak te jedne stvari neće ništa bitno promeniti ni prodavcu a ni (eventualnom) kupcu, a ja i forum kao celina ćemo da imamo miran san. A znate kako kažu, miran san nema cenu. :)
Spread the word! :)
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Post by somborjazz » January 17th, 2009, 2:08 am

Znaci prodavac napise kao nova i problem resen...
zoranm
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 167
Joined: November 4th, 2008, 7:38 pm

Re: oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Post by zoranm » January 17th, 2009, 3:08 am

a moze kao tetka iz nemacke kupila cinele a pri povratku iz radnje pala polomila kuk i zavrsila bubnjarsku karijeru.Nisu nove ali nisu ni svirane :wicked:
User avatar
vintagefreak
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: May 28th, 2008, 3:51 am

Re: oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Post by vintagefreak » January 17th, 2009, 3:40 am

Mislim da se pravi mnogo buke ni oko cega. NARAVNO da svako moze da opise svoju stvar koju zeli da proda na nacin za koji misli da je odgovarajuci. Ako je cinela nova - opises je kao NOVU. I sad je izgleda problem sto neko ima nekoliko NOVIH koje prodaje i time pravi konkurenciju ozbiljnim firmama!@# Meni firma koju to poslovno ugrozava i ne izgleda bas kao ozbiljna!
Pobogu ljudi zar nije poenta ovakvih foruma upravo shirenje bubnjarske price na sve moguce nacine? Promocija svega u vezi bubnjeva? Pomoc bubnjarima da lakse dodju do informacija i svega sto je potrebno - ukljucujuci i cinele - I NOVE I POLOVNE!?
15 godina sviram bubanj i cesto sam se osecao usrano jer nemam IZBOR prilikom kupovine - kupis sta mozes, umesto sta hoces! Ovaj forum prosiruje taj izbor, svima nama koji smo u svetu bubnjeva, a oglasi i ponuda u njima su svima od koristi. Zato mi na pamet ne pada nijedan drugi razlog zasto je problem ponuditi NOVU cinelu na prodaju sem neke sitne zavisti! Sta on ima meni tu da prodaje??!@# TO je glupo. Glupo je da cinelu mozes kupiti SAMO u prodavnici ili SAMO kod preprodavaca. Poenta je da ima i ovih i onih.
Ako zvanicnom distributeru-zastupniku nekog brenda smeta sto neko prodaje jeftinije isti proizvod - neka se obrati firmi cije proizvode zastupa i pita kako je stigao taj proizvod na nase trziste sa cenom manjom od njegove. Svako bi voleo da ima monopol nad onim cime se bavi ali to se tesko postize na slobodnom trzistu.... itd u istom smislu :)
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Post by somborjazz » January 17th, 2009, 5:30 pm

vintagefreak tacno o tome i pricamo!
nego, das tog rogersa malo na probu, hehe
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Post by MarcusS » January 17th, 2009, 5:50 pm

somborjazz wrote:Znaci prodavac napise kao nova i problem resen...
Kao što rekoh
MarcusS wrote:A moderacija zadržava pravo da proceni da li je nešto novo, i ako to u oglasu ne piše, i nije navedeno.
Spread the word! :)
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Post by somborjazz » January 17th, 2009, 6:25 pm

MarcusS wrote:A moderacija zadržava pravo da proceni da li je nešto novo, i ako to u oglasu ne piše, i nije navedeno.
to je ok, ali za neke stvari se realno ne moze proceniti da li su nove ili nisu i mislim da je u redu da se ljudima veruje na rec, ipak smo svi ovde prijatelji i kolege.
zoranm
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 167
Joined: November 4th, 2008, 7:38 pm

Re: oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Post by zoranm » January 17th, 2009, 6:40 pm

somborjazz wrote:vintagefreak tacno o tome i pricamo!
nego, das tog rogersa malo na probu, hehe
Ako budes dobar mozda te primimo u Vintage udruzenje :)
A sto se tice oglasa bilo bi bolje da se ukinu ovako ce uvek biti ostecenih
prodavac ili distributer.
Last edited by zoranm on January 17th, 2009, 6:43 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Post by Boris J » January 17th, 2009, 6:42 pm

vintagefreak wrote:Mislim da se pravi mnogo buke ni oko cega. NARAVNO da svako moze da opise svoju stvar koju zeli da proda na nacin za koji misli da je odgovarajuci. Ako je cinela nova - opises je kao NOVU. I sad je izgleda problem sto neko ima nekoliko NOVIH koje prodaje i time pravi konkurenciju ozbiljnim firmama!@# Meni firma koju to poslovno ugrozava i ne izgleda bas kao ozbiljna!
Pobogu ljudi zar nije poenta ovakvih foruma upravo shirenje bubnjarske price na sve moguce nacine? Promocija svega u vezi bubnjeva? Pomoc bubnjarima da lakse dodju do informacija i svega sto je potrebno - ukljucujuci i cinele - I NOVE I POLOVNE!?
15 godina sviram bubanj i cesto sam se osecao usrano jer nemam IZBOR prilikom kupovine - kupis sta mozes, umesto sta hoces! Ovaj forum prosiruje taj izbor, svima nama koji smo u svetu bubnjeva, a oglasi i ponuda u njima su svima od koristi. Zato mi na pamet ne pada nijedan drugi razlog zasto je problem ponuditi NOVU cinelu na prodaju sem neke sitne zavisti! Sta on ima meni tu da prodaje??!@# TO je glupo. Glupo je da cinelu mozes kupiti SAMO u prodavnici ili SAMO kod preprodavaca. Poenta je da ima i ovih i onih.
Ako zvanicnom distributeru-zastupniku nekog brenda smeta sto neko prodaje jeftinije isti proizvod - neka se obrati firmi cije proizvode zastupa i pita kako je stigao taj proizvod na nase trziste sa cenom manjom od njegove. Svako bi voleo da ima monopol nad onim cime se bavi ali to se tesko postize na slobodnom trzistu.... itd u istom smislu :)
amin
zoranm
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 167
Joined: November 4th, 2008, 7:38 pm

Re: oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Post by zoranm » January 17th, 2009, 7:02 pm

Da slazem se sa stavom.Nove cinele se pojave tako sto neko nije zadovoljan robom koju dobije
a nije zainteresovan da se oglasava i onda ponudi trgovcu u zameni ili za kes (ovo u radnjama nije mogice izvesti ). I svakako da je cena u tom slucaju povoljnija nego u radnji.Uzmimo za primer da dobijes auto na nekoj nagradnoj igri oces da ga prodas neces mercedes daj bubanj.
Onda moras da pitas ljude iz Delte,Radulovica i sl. ili pises za dozvolu da prodas auto :)
Mislim da je jasno ali treba razumeti i momke sa foruma nisu oni krivi nasi distributeri dizu frku.
Ja ih podrzavam i vise necu oglasavati novu robu na forumu.
Vidimo se u Halo oglasima i na sl. mestima.
P.S. tetka je dobro ali mislim da ce prodavati svoj set cinela :) :) :)
User avatar
dakkg
Dobošar
Dobošar
Posts: 34
Joined: January 10th, 2008, 1:26 am
Moj Bubanj: MAPEX Saturn
Moji bendovi: Alek,Agata
Inspiracija: Dave Abruzzese
Location: Kragujevac
Contact:

Re: oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Post by dakkg » January 17th, 2009, 9:14 pm

Potpuno se slazem i podrzavam komentare koje su izneli zoranm i vintagefreak
DAK KRAGUJEVAC
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: oglasavanje novih stvari, tj prodaja istih

Post by Drobac » January 17th, 2009, 10:20 pm

zoranm wrote:
Mislim da je jasno ali treba razumeti i momke sa foruma nisu oni krivi nasi distributeri dizu frku.
E, konačno si ubo poentu cele price. Ne branimo mi to vama zato sto nam se tako ćefnulo, već zato što moramo. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Locked