13.02. - Dan Bubnjara

Koncerti, "klinike", dešavanja vredna pomena i pažnje bubnjarskog sveta. Najave nastupa i koncerata članova foruma.

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

13.02. - Dan Bubnjara

Post by MarcusS » February 12th, 2014, 3:31 pm

Ako neko ode, nema nam javi kako je bilo, i od čega se konkretno sadrži program :)

Večernje Novost:
"Dan bubnjara" 13. februara u Ateljeu 212

Inicijator ove ideje Dragoljub Đuričić, prošle godine je na koncertu u Ateljeu 212 okupio 50 bubnjara iz zemlje i regiona

PRAZNIK svih bubnjara, drugi "Dan bubnjara", biće održan 13. februara u Ateljeu 212. Inicijator ove ideje Dragoljub Đuričić, prošle godine je na koncertu u Ateljeu 212 okupio 50 bubnjara iz zemlje i regiona, s ciljem da ova manifestacija postane tradicionalna, a za ovaj put najavljuje kvalitetan program sa dodatnim programskim sadržajima. Jedan od njih je nastup umetnika drugih vokacija koji će se oprobati na bubnjevima.

- Ne smemo zanemariti dame koje veoma vešto barataju bubnjarskim palicama, kao i mlade talente koji su karijeru započeli bukvalno kao trogodišnja deca - kaže Đuričić.

Prošlogodišnji spektakl obeležilo je gostovanje vrhunskih bubnjara, poput najmlađeg među njima Đurađa Đuričića, Uroša Šećerova, Lava Bratuše, Vladimira Furduja, Igora Maleševića, Garabeta Tavitijana, Ivana Fecea Firčija, Srbe Radivojevića, Vicka Milatovića, Čede Macure... Karte za ovogodišnji koncert prodaju se na blagajni Ateljea 212 po cenama od 800, 1.000 i 1.200 dinara. Pored kvalitetnog zvuka, scenu će obogatiti instrumenti proizvođača sa ovih prostora - "Antiko drams", "Adam drams" i "Firči snar drams", kako bi posetioci imali kompletan audio-vizuelni doživljaj.
Spread the word! :)
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: 13.02. - Dan Bubnjara

Post by RLRRLRLL » February 14th, 2015, 5:48 pm

Ide li neko na ovogodisnji Dan bubnjara? 18-og je u Ateljeu 212. Mozda da se nadjemo negde pa kolektivno da odemo?
Art, action, reincarnation...
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: 13.02. - Dan Bubnjara

Post by Goatbeard » February 14th, 2015, 5:59 pm

Potpuno sam zaboravio da postoji ovaj "praznik". Takvi su bubnjari, šta ćeš... :blink:
Ne dolazim, pre svega zbog finansija, a sve ostalo je u direktnoj vezi s tim. :smor:
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: 13.02. - Dan Bubnjara

Post by Niki67 » February 14th, 2015, 10:05 pm

Goatbeard wrote: Ne dolazim, pre svega zbog finansija, a sve ostalo je u direktnoj vezi s tim. :smor:
E sto me nasmeja..... lol
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: 13.02. - Dan Bubnjara

Post by Mare » February 15th, 2015, 6:05 pm

Ja ne dolazim zato što sam ovaj post pročitao 15.2. :)
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: 13.02. - Dan Bubnjara

Post by RLRRLRLL » February 15th, 2015, 6:06 pm

Ovaj post nema nikakve veze sa dogadjajem. Predstava se promovise i na facebook-u kao i na radio stanicama...
Art, action, reincarnation...
Post Reply