4. Susret bubnjara istoka i zapada CROATIA DRUMCAMP 2010.

Koncerti, "klinike", dešavanja vredna pomena i pažnje bubnjarskog sveta. Najave nastupa i koncerata članova foruma.

Moderator: Supermoderatori

User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: 4. Susret bubnjara istoka i zapada CROATIA DRUMCAMP 2010

Post by alexa » June 9th, 2010, 12:30 pm

Sigran sam da svi imaju šta da kažu ali realno samo je Mangini tu atrakcija, samim tim 450€ je stvarno velika suma za ovako nešto.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Bastardo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 398
Joined: March 23rd, 2010, 11:16 am
Moj Bubanj: Pearl-Mapex-Remo-Paiste-Zildijan-Tama-Meinl-VF
Inspiracija: Svaki bubnjar koji zna zasto sedi za bubnjem...
Location: Zalec - Slovenija

Re: 4. Susret bubnjara istoka i zapada CROATIA DRUMCAMP 2010

Post by Bastardo » June 9th, 2010, 12:39 pm

450€?! Da zaradjujem 5.000€ mesecno, mozda bi otisao... A ovako... :/ Za te pare neko u proizvodnji kod nas crnci mesec dana...

Par dana smestaja i hrane su jos najmanja postavka u toj ceni - mislim, da najvise vuku organizator i "profesori" ;)
alexa wrote:jel oni imaju predstavu da dolaze u istočnu Evropu :blink:
Izgleda nemaju... :D
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: 4. Susret bubnjara istoka i zapada CROATIA DRUMCAMP 2010

Post by lolekovin1991 » June 9th, 2010, 12:40 pm

Aha, sorry, sorry, nismo se bas razumeli, sorry... :chears:
User avatar
noah1
Dobošar
Dobošar
Posts: 67
Joined: September 29th, 2008, 12:03 pm
Inspiracija: Glazba.
Location: Croatia

Re: 4. Susret bubnjara istoka i zapada CROATIA DRUMCAMP 2010

Post by noah1 » June 9th, 2010, 2:07 pm

ma daj....450 evra ??? pa sto je njima?:S
“Music is the strongest form of magic.” (Manson)
User avatar
miloš
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 395
Joined: September 11th, 2008, 1:57 am
Moj Bubanj: Mapex proM, Paiste,Gibraltar, Vic firth, Remo
Moji bendovi: Harlekin, Pablo psihopata...
Inspiracija: Mike Protnoy, Chad Smith, Gavin Harrison

Re: 4. Susret bubnjara istoka i zapada CROATIA DRUMCAMP 2010

Post by miloš » June 9th, 2010, 4:06 pm

....uuuuuu vazhi za taj kesh bi .... ma daj bre 450 e sta je sa glavom????
CROATIADRUMCAMP
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 3
Joined: June 7th, 2010, 10:41 pm

Re: 4. Susret bubnjara istoka i zapada CROATIA DRUMCAMP 2010

Post by CROATIADRUMCAMP » June 16th, 2010, 6:19 pm

Dragi bubnjari, hvala na Vašem interesu za ovaj seminar i na komentarima. Vjerovali ili ne, organizacija EAST MEETS WEST CROATIA DRUMCAMPA itekako brine za svakog od naših posjetitelja i pošto smo mi ovdje jedino i isključivo radi VAS - BUBNJARA, evo jedan prijedlog:

razmislite i predlozite koliko bi, po Vasem misljenju, trebao da kosta ovaj kamp na 7 dana, ukljuceno sa smjestajem u Groznjanu (Istra) u najvecem centru sezone, 5 km od plaže Umaga i Novigrada, te ukljuceno sa predavanjima, autorskim honorarima i putnim troskovima ovih internacionalnih predavača?

Kazete, 450 eura - ukljucuje sve troskove - Vam zvuci previse. Okay, slazemo se da u Hrvatskoj i okolnim mjestima stvarno to i jest odredjena para. No, da li mozda zanemarujete cinjenicu da je ovo intenzivna radionica od 7 dana, nakon kojega cete primiti i diplomu, formalnu! sa potpisima svakog od predavaca, a dva medju njima su najpoznatiji profesori bubnjeva na Berklee College of Music?! Zar ne razmisljate i o tome da cete, a) puno toga nauciti u tih intenzivnih tjedan dana 24-satnog bavljenja glazbom i ljubljenim instrumentom b) na svoj Curriculum i biografiju moći napisati da ste studirali s profesorima s Berkleeja..?

I na koncu, razmisljate li koliko bi Vas doslo studirati npr s Mike Manginijem u Bostonu ili Kim Plainfieldom u New Yorku?

Cujte, privatan sat (45 minuta) s Manginijem je 150 dolara. s Plainfieldom isto tako. Dakle, na samo dva sata (90 min) s ovih dva legendarna predavaca potrosili biste U STARTU 300 USD, to je 1500 kuna, ne znam koliko je dinara. E, pa sad, a koliko bi vas dosao put do New Yorka? Reci cemo vam, jer znamo, jer mi taj put ZA VAS placamo predavacima. Dakle, put povratne do Njujorka u sred ljetne sezone dodje i do 2.000 USD. Ok, dakle samo za otic na dva sata odradit (a gdje je smjestaj, hrana, podzemna..), platili biste do Njujorka 2.300,00 USD!!! - e, pa taj iznos je tocno iznos koji mi vama DODATNO NUDIMO NA DAR kroz stipendiju, POBJEDNIKU 2. CROATIA DRUM COMPETITION za tri tjedna intenzivnog usavrsavanja na Drummers Collective New York!!!

Ajde, sad da vas cujem, jeli previse?

Ljudi, molimo Vas - nemojte pretjerivati, nego nas PODRŽITE!

Ovaj je seminar koji organiziraju bubnjari - za bubnjare! Znaci mi nemamo drugu klijentelu nego Vas i ne bavimo se niti politikom niti mlacenjem prazne slame niti komercijalnim TV šundom..

OVDJE SMO SAMO RADI VAS! VJERUJTE DA KAO NON-PROFIT ORGANIZACIJA NITI PROFIT STVARAMO NITI JE TO CILJ. AKO SMO NA POZITIVNIOJ NULI, MI SMO SRETNI I ZADOVOLJNI.

Dakle, ne mlatite po nama. PLIZ!
Nego nas podrzite, reklamirajte nas, pridruzite nam se i pomognite nam da budemo jos bolji i bolji!!! Sljedece godine nam dolazi Steve Gadd, Neil Peart.. to je nasa 5. godisnjica (2011).

Dajte da zajedno uradimo nesto sto jos nitko prije nas uradio!
STVARAMO POVIJEST, TU NA OVIM PROSTORIMA, a znate vec sta mislimo kad kazemo 'ovin prostori'..

I na kraju, ako jos uvijek nekome nije jasno ili racunica ne stima, ok. Evo dajem otvoren poziv da predlozite koliko bi 'po Vama' trebao kamp da kosta da Vi dodjete na njega?

Mi ovo radimo za vas. Pa ako zelite dzabe kamp - nema problema. Napisite pismo i lobirajte svoje vlade, ministarstva kulture i turizma pa neka financiraju kamp a Vama ce bit besplatan.
Nazalost, za sada jos uvijek, svaki cent koji dodje od kotizacija ide direktno za put, smjestaj, hranu i honorare predavaca iz Amerike (ove godine cak tri!)

A, ako stvarno nemate love - ima i za to leka!
STEDITE NOVAC! PRIPREMITE SE UNAPRIJED ZA SEMINAR!

Ili ako stvarno nemate, pa pobogu javite se, posaljite mail i zaposlit cemo Vas u kampu pa 'odradite' predavanja i kotizaciju tako sto cete instrumente nosit i pomagat.

Ali nemojte nas pljuvat, molimo Vas lijepo. Jer ovo je spektakl kakav na ovim prostorima jos nitko nije radio (proslih godina: Bill Bruford, JoJo Mayer, Horacio El negro, Pete Locket, Garry Chaffee, John Riley, Nippy Noya..) I MI TREBAMO I OCEKUJEMO VASU POMOC!

Živjeli!
G-TEAM
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: 4. Susret bubnjara istoka i zapada CROATIA DRUMCAMP 2010

Post by Matija » June 16th, 2010, 6:29 pm

Covek je apsolutno u pravu. Koga zanima i ko je voljan, naci ce nacin da se iscima za sve to. Ja stedim za letovanje i jos neke stvarcice i radim glupe poslove po nekoliko meseci ali znam da ce se trud na kraju isplatiti. sav respect za dogadjaj.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: 4. Susret bubnjara istoka i zapada CROATIA DRUMCAMP 2010

Post by lolekovin1991 » June 16th, 2010, 7:00 pm

Uf, da imam dosao bih 100%. :chears:
User avatar
noah1
Dobošar
Dobošar
Posts: 67
Joined: September 29th, 2008, 12:03 pm
Inspiracija: Glazba.
Location: Croatia

Re: 4. Susret bubnjara istoka i zapada CROATIA DRUMCAMP 2010

Post by noah1 » June 16th, 2010, 7:08 pm

e okej, moram priznati da sve napisano STOJI..

iznos je sasvim na mjestu..Takve stvari i dogadjaje treba podrzati kako god znamo.. ako ne financijski, bar ovako preko foruma i slicno..
Evo mene itekako interesira taj kamp, seminari sve skupa...Jos cu vidjeti kakva je situacija kod mene s novcima , ali mozda ipak odem :)

eto i sebi da dozvolim malo hedonizma. :smor:

organizatorima svaka cast, i puno srece u radovima daljnjim :D
mozda se i vidimo kolege..
“Music is the strongest form of magic.” (Manson)
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: 4. Susret bubnjara istoka i zapada CROATIA DRUMCAMP 2010

Post by MarcusS » June 17th, 2010, 1:30 am

Sav respect za organizaciju ovakvog događaja, to prvo.

Drugo, ne znam kolika je prosečna trenutno plata u Hrvatskoj (koliko znam, veća je nego u Srbiji), ali ovde konstantno pada, i sada je mislim oko 330e. Pošto cenim da ni kod Vas nije puno veća, mora malo da se razume i blagi bunt populija kada treba da odvoji jednu i po ili dve plate za 7 dana bubnjanja.

Da se razumemo, to APSOLUTNO VREDI niti mislim da je skupo, ali nažalost, za 80% ljudi je luksuz... Jer, svi se sa platom nategnemo od jedne do druge, za sve veće investicije mora da se skuplja mesecima.

Eto, ja samo malo da odbranim mučenički glas radne snage. :)

A organizatora eventa pozivam da mi se preko puta privatne poruke ili maila maricmilan@gmail.com obrati za bilo kakav vid pomoći u smislu promocije, banera npr i sl, sa zadovoljstvom ćemo pomoći koliko god možemo.

Pozdrav, i želim Vam svu sreću, kao i da nam posvetite malo vremena posle događaja, pa prepričate highlightse. ;)
Spread the word! :)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: 4. Susret bubnjara istoka i zapada CROATIA DRUMCAMP 2010

Post by Drobac » June 17th, 2010, 12:39 pm

Ja bih se samo nadovezao kao moderator na ovo. Poštujem i podržavam organizaciju, ali ne bih rekao da je bilo bilo kakvih pljuvačkih postova, ljudi su samo izrazili svoje mišljenje u vezi cene i treba ih u potpunosti razumeti, jer je situacija takva kakva je. Ne stajem ni na čiju stranu, samo hoću da kažem da oni postovi nisu bili pljuvački, niti bi se kao takvi tolerisali.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: 4. Susret bubnjara istoka i zapada CROATIA DRUMCAMP 2010

Post by markojah » June 17th, 2010, 8:45 pm

Kako rekoh, siguran sam da vredi svake pare, ali licno i dalje skupljam bubnjarski pribor, pa cemo da vidimo...ako do navedenog datuma polozim sve ispite, skupim kes za opremu, zatim za ovo, a potom i za put (ipak je to 'skoro pa u Italiji'), mozda se i desi da pohadjam seminar.
Daleko od toga da ne bih voleo, ali mene deli znatno vise od 450 zlatnika do tamo. (nepotrebno je pominjati da uvek trazim posao kojeg skoro uopste nema) unsure
Kada bi postojala realna sansa da se udje kao crnac tamo, nije ni to lose, samo da se ne svede na kraju na klozetske daske. :ninja:

Svaka podrska za ovakve dogadjaje i za one koji ce ih posetiti. :)
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
wicked
Dobošar
Dobošar
Posts: 86
Joined: September 5th, 2008, 10:17 am
Moj Bubanj: Tama,Zildjian Avedis
Moji bendovi: Filthy Rich
Location: Smederevo
Contact:

Re: 4. Susret bubnjara istoka i zapada CROATIA DRUMCAMP 2010

Post by wicked » June 28th, 2010, 3:16 pm

Bastardo wrote:450€?! Da zaradjujem 5.000€ mesecno, mozda bi otisao... A ovako... :/ Za te pare neko u proizvodnji kod nas crnci mesec dana...

Par dana smestaja i hrane su jos najmanja postavka u toj ceni - mislim, da najvise vuku organizator i "profesori" ;)
alexa wrote:jel oni imaju predstavu da dolaze u istočnu Evropu :blink:
Izgleda nemaju... :D
Evo i kolega Slovenac kaže da je mnogo...a on je odavno u Evropskoj Uniji .... :D
www.myspace.com/hardrockfilthyrich
www.filthyrichband.net
User avatar
Bastardo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 398
Joined: March 23rd, 2010, 11:16 am
Moj Bubanj: Pearl-Mapex-Remo-Paiste-Zildijan-Tama-Meinl-VF
Inspiracija: Svaki bubnjar koji zna zasto sedi za bubnjem...
Location: Zalec - Slovenija

Re: 4. Susret bubnjara istoka i zapada CROATIA DRUMCAMP 2010

Post by Bastardo » June 29th, 2010, 9:12 am

Ma koji bre Slovenac...?! :D

Ma yebes EU, u kojoj sa sedmim stepenom radim za kintu, koju u istoj EU (primera radi u Nemackoj) vuce cistacica, koja radi 4 sata na dan, a preostatak dana cese virtualna jaja...... :smor:

Rado bih posetijo ovo, ali jednostavno nece da moze ;)
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
Post Reply