nikolab-Boyke

Okačite vaše video i audio snimke..

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
nikolab
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 28
Joined: December 29th, 2008, 1:59 am

nikolab-Boyke

Post by nikolab » December 29th, 2013, 3:07 pm

Evo nekih svezih radova od pre 15 godina :)... https://soundcloud.com/the-daltones

Inace to je demo za tada u planu drugi album Krusevackog benda The Daltones osnovanog pocetkom devedesetih ...
Snimljene dve pesme a ostatak nikad, cak ni snimci sa proba nisu sacuvani (kaseta se istopila jednog suncanog dana na terasi pevaca Zileta :))
To je onaj prelaz kada se dete (decak/devojcica) odlucuje da li ce da se bavi muzikom ili necim drugim (roditeljski receno/ sigurnim).
Mi smo se na zalost ili na srecu (Srbija ima bas dobre predispozicije za bavljenje muzikom :-/) odlucili za ovo drugo, verovatno nismo mnogo pogresili... mnogo rada i odricanja je potrebno da se stigne do zvezda (ha ha ha)
Sada imamo sigurne i uredne zivote ali ona praznina iz detinjstva/decastva i dalje stoji pa ja rekoh hajde da je malo popunim, kupio sam bubanj pa cu malo onako za svoju dusu da radim.
Imam obicaj da kazem: "Ljudi idu na pecanje da se opuste a ja cu da lupam :)".
Ne zamerite na losem zvuku, to je ipak sa neke kasete prebaceno u digitalni oblik, master (dat) nikad nije uzet iz studija gde je snimljeno koji se u medjuvremenu raspao.

Tako, komentarisite (ako hocete :)). Moze i neki predlog kako da se vratim u formu, totalno sam izgubio osecaj od treskanja palicama po namestaju :)

Pozdrav,

Boyke
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: nikolab-Boyke

Post by corrzika » January 8th, 2014, 9:41 pm

E.... sto se tice kako se vratiti u formu? Napravis band i pocnes da ides na probe! :shawn:
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: nikolab-Boyke

Post by Goatbeard » January 9th, 2014, 11:32 am

+1 I redovno da posećuješ Grizli i mesta gde su svirke i imaš dobru osnovu za povratak u formu! :chears:
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: nikolab-Boyke

Post by corrzika » January 9th, 2014, 1:27 pm

Goatbeard wrote:+1 I redovno da posećuješ Grizli i mesta gde su svirke i imaš dobru osnovu za povratak u formu! :chears:

Sad se cela muzicarska ekipa preselila u Zamajac! Sidjes u podrum...tamo sva oprema spremna za jamovanje :-)
User avatar
nikolab
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 28
Joined: December 29th, 2008, 1:59 am

Re: nikolab-Boyke

Post by nikolab » January 10th, 2014, 2:30 pm

Ha ha ha!... Nema mi druge, ocigledno.
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: nikolab-Boyke

Post by Ghostnote » January 10th, 2014, 8:56 pm

Ova druga stvar baš zanimljiva obrada :thumbup:
User avatar
nikolab
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 28
Joined: December 29th, 2008, 1:59 am

Re: nikolab-Boyke

Post by nikolab » January 14th, 2014, 7:19 pm

^^ Hvala! Bilo nam je interesantno da je ispankerisemo... Dosta stvari smo obradili iz tog perioda, a bili smo poznati po cover-ima Ramones-a (Ramones- Daltones :) jako originalno, ha-ha).
Mislim da smo skoro ceo set svirali u Kst-u na "Punk Yu All" koncertu, kasnije je izasla i kaseta sa tog koncerta u izdanju Hi-Fi centra 1998.
Lepo neko vreme :).
Post Reply