Lolekovin1991 :)

Okačite vaše video i audio snimke..

Moderator: Supermoderatori

lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991 :)

Post by lolekovin1991 » January 20th, 2015, 4:58 pm

Kapiram te u potpunosti i slažem se sa svim što si rekao. :)
Radimo lagano na autorskim... ne žurimo previše jer hoćemo da to uradimo baš kako valja. Biće i toga. :)

Hvala :chears:
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Lolekovin1991 :)

Post by downbeat » January 20th, 2015, 5:37 pm

Ekstra.

:chears: :chears:
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Lolekovin1991 :)

Post by MarcusS » January 26th, 2015, 4:16 am

lolekovin1991 wrote:Zavisi, ali uglavnom imam. Do sad u januaru smo imali 4 svirke, a do kraja januara imamo još toliko.
Zamalo da banem sinoć, tj subotu, ortaka opizdila temperatura bukvalno 15 min pre polaska. :)
Spread the word! :)
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991 :)

Post by lolekovin1991 » January 26th, 2015, 4:41 pm

Bice jos svirki po BG-u u skorije vreme, pa mozes svratiti tad... taman da popijemo neko pice i da se druzimo :chears:
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991 :)

Post by lolekovin1991 » October 16th, 2016, 6:27 pm

Ljudi, ovde imate ceo album koji smo objavili nedavno. Sve kritike, predlozi i saveti su dobrodošli :)
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991 :)

Post by lolekovin1991 » February 9th, 2017, 3:24 am

User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Lolekovin1991 :)

Post by downbeat » February 9th, 2017, 9:25 pm

Korektna svirka, nema šta. Sve je to fino odraćeno i svirano. Poslušao sam i album. Nije to muzika koju slušam, ali kontam da je to veoma dobro u okviru tog žanra.
AKo sebi smijem dati za pravo da dam takav komentar, ne dopada mi se vokal, aranžmanski. Svakako kontam da vjerovatno pjevač radi većinu toga (muzike) i vidi se i čuje se da pridaje važnosti tome što radi i da to radi sve zato što voli... i to je super. Što bi se reklo: osjeća. :)
Ali ima momenata kada mi to ne zvuči kao dobro idejno riješenje.. prvo sam pomislio da je do intonacije, ali uzimajući u obzir da momak priča priču kroz pjesmu i to bi bilo sve jako teško pjevati.. onda sam skapirao da je vjerovatno do aranžmana vokalnih linija.
Sad, to je sve stvar ukusa, naravno. Vjerujem da ima ljudi kojima je to fenomenalno. Ono, stvar ukusa.
Kako god, svaka čast! Samo naprijed!
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991 :)

Post by lolekovin1991 » February 12th, 2017, 6:15 pm

Naravno da smeš, i poželjno je, htedoh da vidim šta imate da kažete kako bih popravio to što može da se popravi u svirci i što je do mene. :)
Pevač je potpisan na svim pesmama kao autor muzike i teksta, osim na jednoj pesmi. Što se tiče reakcije ljudi na muziku, barem po ovome što sam video na netu, mišljenja su baš podeljena, a ima dosta onih koji dele mišljenje sa tobom. Sad se gura ta autorska priča s ciljem da se batali ova tribute/cover varijanta koju radimo, ali je činjenica to da su ljudi navikli na tu svirku koju radimo i onda ne zalaze u autorsko toliko... ili im se jednostavno ne dopada, ko zna :D

User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Lolekovin1991 :)

Post by downbeat » February 12th, 2017, 10:08 pm

Pazi, što se tvoje svirke tiče, meni to sve zvuči kako treba. :)
Pretpostavio sam da on sve pravi. Mislim, meni je to ok generalno.. ali da, vokal me malo zbunjuje ponekad. :)

Polako, zalaziće i u autorsko. Treba vremena.. :)
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Lolekovin1991 :)

Post by downbeat » February 12th, 2017, 10:08 pm

...i da, još nešto. Jel to Sibinko doboš? ..jel tvoj ili?
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: Lolekovin1991 :)

Post by somborjazz » February 13th, 2017, 11:53 am

Sto ste gitaru ostavili tako glasnu?
Pokriva i tebe i ostatak benda na momente.
Joca se malo muci da izvuce sve sto zeli u ovoj pesmi generalno, ovako se dodatno pojacava efekat...
Sto se tice autorskog rada, samo napred. Bice muke, ali vrede!
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Lolekovin1991 :)

Post by Woody » February 13th, 2017, 3:42 pm

Polako ljudi, snimci sa TV-a su kod nas još uvek, u najboljem slučaju lutrija. Ipak, ovaj snimak sa tri boje zvuka je neuporedivo bolji od prethodnog! Jeste malo gitara iznad matrice, pogotovo na kraju pesme, ali to je zanemraljiv momenat i nema veze sa bendom niti pesmom. Meni se dopada i jedno i drugo, aranžman je dobar, svirka sjajna, imidž i izgled celog benda na bini isto... Drugačiji ste od većine trenutno aktuelnih bendova što je za pohvalu. Vidi se iz kog miljea je nastala cela priča, osamdesete i to... to možda ne pogađa svačiji ukus, ali objektivno gledano, meni izgleda kao jako profesionalan pristup, nešto u šta je uloženo dosta truda i što tek treba da se izbrusi do nekog autentičnog karaktera, ali što je već prepoznatljivo i kvalitetno. Joca ima glas koji nije savršen, ali savršeno leži uz ovakvu muziku, naravno, kao i nastup i imidž koji fura odavno, njegova kilometraža u ovom žanru je nezamenjiva. Vidim da se bend opet podmladio, svi sjajno doprinosite ukupnom zvuku i utisku.

Što bi rekao jedan moj prijatelj, dobra pesma/bend ima hiljadu mana, a loša samo jednu - ne valja ništa. Što se mene tiče, bitne stavke ste ispunili, tojest nemam potrebu da mnogo pričam o manama jer su u manjini, što je takođe za pohvalu. Previše bendova koje viđam po ovim emisijama i slično još pate od dečijih bolesti nedostatka bazičnih skilova na instrumentima ili u ponašanju na bini, da ne pričam o komponovanju i najkritičnijem vokalnom izvođenju... zvezde granda jedu za doručak nafurane pop/rok buntovnike, sviđalo se to nama ili ne...

Jedna ozbiljnija zamerka na većinu Gift pesama (preslušah album) su tekstovi ili dikcija. Znam koliko je nezgodno i nezahvalno prešaltati mozak da pišeš i pevaš na jeziku na kom to ne radiš, čak i ako je maternji. Za sad mi najviše fali razgovetnosti u izgovoru i nekog ozbiljnijeg 'keča' u tekstovima. Slušam muziku i melodije i sve je na mestu, odlična atmosfera, boja glasa koja uvlači slušaoca u pesmu i onda... ništa... dobro, možda ne baš skroz ništa, ali zaista nesrazmerno malo teksta ostaje u ušima u odnosu na muziku. Kapiram da je i to proces koji traje i da će biti sve bolje kako ide vreme, samo želim da prebacim težište na tu tematiku, jer za sve ostalo izgleda kao da dobro znate šta radite, čak i ako nije još savršeno.

Pozdrav za ekipu, samo napred :heavy:
The Sea, The Sea
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Lolekovin1991 :)

Post by downbeat » February 13th, 2017, 4:04 pm

U principu, potpisujem Vudijev post.
ali zaista nesrazmerno malo teksta ostaje u ušima u odnosu na muziku
..upravo.

Generalno, meni tu previše teksta ima po svakoj pjesmi. :)
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991 :)

Post by lolekovin1991 » February 13th, 2017, 5:30 pm

@downbeat Hvala! :) Snimili smo pored srpskih verzija pesama i na engleskom, svih 12. Mnoge pesme su, barem meni, mnogo zvučnije na engleskom, najverovatnije zbog navike da uz sličnu muziku čujem taj jezik, dok su mi možda dve pesme bolje na našem.

E, vidiš, meni nekad fali teksta lol Obožavam pesme kao što je npr. Pictures of you od The Cure, tekst dug, a opet uklopljen i upotpunjen muzikom savršeno, baš kako treba. :)

Jeste sibinkov doboš, moj, maple/walnut kombinacija drveta... uzeo ga pre nekoliko meseci od drugara. :)

@somborjazz Što se audio mixa tiče, nemam pojma ko ga je radio, za Tri boje zvuka smo im dostavili mix koji na kraju nisu ni iskoristili, a za Bunt je radila njihova ekipa.

@Woody
Hvala puno! :D Novi član je Žare, došao je umesto Nyuvis krajem leta.
Spomenuo sam gore u postu da su pesme na engleskom meni interesantnije između ostalog i zbog toga što u sebi imaju više tih keči frazica koje ulaze u uši. Verujem i da je Joci lakše da piše na engleskom, ali je ovom verzijom albuma na srpskom želeo prvo da ponudi nešto ovde, a kasnije da se gura priča na engleskom. Hvala još jednom :D :chears: :heavy:
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Lolekovin1991 :)

Post by downbeat » February 13th, 2017, 6:12 pm

Fino zvuči doboš. Kako se drže drveni hoopovi?

Neću ići u neku širinu, ali sam mišljenja da je uvijek bolje kad je na Srpskom jeziku.
Naravno, znam i sam da je mnogo teže pisati na istom, ali svakako bolje i zvuči...
Sve je to stvar navike. i toeto.
Post Reply