poDRUM-¤ AdleR ¤

Okačite vaše video i audio snimke..

Moderator: Supermoderatori

User avatar
¤ AdleR ¤
Dobošar
Dobošar
Posts: 75
Joined: October 21st, 2008, 10:04 pm
Moj Bubanj: Pearl, Remo, Sabian, DynaVox
Moji bendovi: Hetrem, Mother's Chainsaw ..
Inspiracija: Benny Greb, Gavin Harrison, Chris Adler, Bobby Jarzombek..
Contact:

poDRUM-¤ AdleR ¤

Post by ¤ AdleR ¤ » March 7th, 2012, 6:51 pm



Molim mišljenje kolege! :)

Zanemarite zvuk bubnja, ovo je klip sa snimanja spota mog benda, bubanj uopće nije štiman..
¤ ..and on the 8th day, He created DRUMS! ¤
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: poDRUM

Post by ProFTW » March 7th, 2012, 8:18 pm

Fino, nema se na cemu zamjeriti, groove je na mestu :)
Imam samo mali savet - ako vec snimate spot, ne bi bilo zgoreg investirati samo u set novih plastika; "nemuzicari" to umeju da uzmu za zlo lol
ka-PAU
User avatar
¤ AdleR ¤
Dobošar
Dobošar
Posts: 75
Joined: October 21st, 2008, 10:04 pm
Moj Bubanj: Pearl, Remo, Sabian, DynaVox
Moji bendovi: Hetrem, Mother's Chainsaw ..
Inspiracija: Benny Greb, Gavin Harrison, Chris Adler, Bobby Jarzombek..
Contact:

Re: poDRUM

Post by ¤ AdleR ¤ » March 7th, 2012, 10:14 pm

Hvala ti! :)

Bit će brzo snimljeno par cover-a sa ozvučenim bubnjem, a bome i novim opnama haha :D Ovaj klip iznad je od ljeta prošle godine, a do danas sam izmijenjao dosta djelova na bubnju! :)

Evo još nešto:


Volio bi da mi kažete mišljenje prvenstveno o ideji, ritmovima i produkciji! :)
¤ ..and on the 8th day, He created DRUMS! ¤
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: poDRUM

Post by lolekovin1991 » March 7th, 2012, 10:26 pm

lep rad nogu! :thumbup:
Ja nisam ljubitelj takve produkcije, ali ono, moze da prodje. :)
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: poDRUM

Post by issuxx » March 7th, 2012, 10:58 pm

Meni ovo pomalo zvuci kao ukucan bubanj, ko oni preseti iz adictive drums... hehe... Zvuk nije los, ali svako voli nesto svoje, pa tako i ja gledam kako zvuci u "slici" pa po tome korigujem svoje zelje. Ako ti ovo izadje u mixu kako treba, bole te uvo. Furaj taj zvuk i nema da brines... Dobra svirka druze...
User avatar
Fazzzshifter
Dobošar
Dobošar
Posts: 31
Joined: February 16th, 2012, 12:41 am
Inspiracija: Jojo Mayer , Papa Jo Jones...

Re: poDRUM

Post by Fazzzshifter » March 8th, 2012, 2:26 am

:evotigana:
Last edited by Fazzzshifter on March 9th, 2012, 1:32 am, edited 3 times in total.
Ambidexterity
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: poDRUM-¤ AdleR ¤

Post by downbeat » March 8th, 2012, 11:46 am

Dobar kont na nogama.. mada, i meni ovo zvuci kao kucan/semplovan bubanj.. sta god da je ovde radjeno. :)
User avatar
¤ AdleR ¤
Dobošar
Dobošar
Posts: 75
Joined: October 21st, 2008, 10:04 pm
Moj Bubanj: Pearl, Remo, Sabian, DynaVox
Moji bendovi: Hetrem, Mother's Chainsaw ..
Inspiracija: Benny Greb, Gavin Harrison, Chris Adler, Bobby Jarzombek..
Contact:

Re: poDRUM-¤ AdleR ¤

Post by ¤ AdleR ¤ » March 8th, 2012, 1:29 pm

Je, je, naravno da je kucan, čuje se hehe :D Kako nemamo ni financijskih prilika snimati u pravom studiu, a nema ni nekog studija u blizini u kojem nam ljudi mogu ili, bolje reć, hoće napraviti dobar snimak, tako snimamo sami sebi!
Nadam se, na osnovu toga, da je kvalitetna prolazna, s obzirom da smo svi amateri u tom poslu!

Ja sam zadovoljan ovim snimkom, jer zvuči bolje nego bi zvučao u bilo kojem "studiju" koji mi možemo sebi priuštit! :) a uživo ga svejedno sviram kako i ide..
¤ ..and on the 8th day, He created DRUMS! ¤
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: poDRUM-¤ AdleR ¤

Post by downbeat » March 8th, 2012, 5:06 pm

Za kucan bubanj, ovo zvuci fenomenalno. :thumbup:
Kad legnu gitare i to sve, zvucace jos bolje..
Samo pazi, zna se desiti sa tim semplovanim bubnjevima da sami zvuce odlicno, a u miksu potpuno druga prica..

Samo naprijed.

p.s. jel ti stigao dobos?
User avatar
¤ AdleR ¤
Dobošar
Dobošar
Posts: 75
Joined: October 21st, 2008, 10:04 pm
Moj Bubanj: Pearl, Remo, Sabian, DynaVox
Moji bendovi: Hetrem, Mother's Chainsaw ..
Inspiracija: Benny Greb, Gavin Harrison, Chris Adler, Bobby Jarzombek..
Contact:

Re: poDRUM-¤ AdleR ¤

Post by ¤ AdleR ¤ » March 8th, 2012, 9:33 pm

E hvala ti! :D
Trudim se koliko god znam oko dinamike i svega, da ispadne što življe, samo mi se crash-evi ne sviđaju nikako, ali ajde, ne može sve..

A doboš još nije stigao, ali bi trebao brzo! Tarem Sašu svako malo i zivkam ga, čovjek će imat slom živaca haha, ali valjda razumi', ne mogu čekat više, 3 mjeseca skoro prošla, poginut ću! :wacko: lol
¤ ..and on the 8th day, He created DRUMS! ¤
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: poDRUM-¤ AdleR ¤

Post by downbeat » March 9th, 2012, 11:17 am

¤ AdleR ¤ wrote:E hvala ti! :D
Trudim se koliko god znam oko dinamike i svega, da ispadne što življe, samo mi se crash-evi ne sviđaju nikako, ali ajde, ne može sve..

A doboš još nije stigao, ali bi trebao brzo! Tarem Sašu svako malo i zivkam ga, čovjek će imat slom živaca haha, ali valjda razumi', ne mogu čekat više, 3 mjeseca skoro prošla, poginut ću! :wacko: lol
:) ma tako ti je uvijek sa tim cinelama.. sve mozes nekako da sredis, ali cinele su uvijek najveci problem.. pokusaj malo da im smanjis velocity/dinamiku/sta vec..izgubices na glasnoci cinele ali ce zvucati vise iskontrolisanije i nece mnogo da sisti.. tako kad budes negdje podebljavao cinele sa udarcima, tad ces dobiti onu realniju sliku. Dosta ljudi samo pukne sve na najglasnije i na kraju mrtvilo.. sve ravno.. sivaca masina..

:) i ja ga svako malo pitam da li je stiglo sta iz Sonor-a, posto znam da treba da dodje taj tvoj dobos i meni neki obrucevi.. trebalo je negdje u februaru, ali zbog one zime i snijega, sve se oduzilo. :)
User avatar
¤ AdleR ¤
Dobošar
Dobošar
Posts: 75
Joined: October 21st, 2008, 10:04 pm
Moj Bubanj: Pearl, Remo, Sabian, DynaVox
Moji bendovi: Hetrem, Mother's Chainsaw ..
Inspiracija: Benny Greb, Gavin Harrison, Chris Adler, Bobby Jarzombek..
Contact:

Re: poDRUM-¤ AdleR ¤

Post by ¤ AdleR ¤ » March 10th, 2012, 1:28 am

downbeat wrote:
¤ AdleR ¤ wrote:E hvala ti! :D
Trudim se koliko god znam oko dinamike i svega, da ispadne što življe, samo mi se crash-evi ne sviđaju nikako, ali ajde, ne može sve..

A doboš još nije stigao, ali bi trebao brzo! Tarem Sašu svako malo i zivkam ga, čovjek će imat slom živaca haha, ali valjda razumi', ne mogu čekat više, 3 mjeseca skoro prošla, poginut ću! :wacko: lol
:) ma tako ti je uvijek sa tim cinelama.. sve mozes nekako da sredis, ali cinele su uvijek najveci problem.. pokusaj malo da im smanjis velocity/dinamiku/sta vec..izgubices na glasnoci cinele ali ce zvucati vise iskontrolisanije i nece mnogo da sisti.. tako kad budes negdje podebljavao cinele sa udarcima, tad ces dobiti onu realniju sliku. Dosta ljudi samo pukne sve na najglasnije i na kraju mrtvilo.. sve ravno.. sivaca masina..

:) i ja ga svako malo pitam da li je stiglo sta iz Sonor-a, posto znam da treba da dodje taj tvoj dobos i meni neki obrucevi.. trebalo je negdje u februaru, ali zbog one zime i snijega, sve se oduzilo. :)

Pošto sam sve radio u jednom danu i pošto me je pravo umorilo, velocity sam radio na svemu osim na crashevima, jer mi ih je bilo previše, i tako mi i ostade.. :smor: ali kad budu i gitare i ostalo snimljeno, tada ću odradit i to i sve ostalo šta bude falilo da u kompletu zvuči kako treba! :) Inače, ovo mi je prva pjesma koju sam radio!

Ajd', čim saznaš da je došla pošiljka, javljaj ovamo haha :D Kako radi tvoj "D. C. Signature" ?
¤ ..and on the 8th day, He created DRUMS! ¤
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: poDRUM-¤ AdleR ¤

Post by ProFTW » March 10th, 2012, 12:09 pm

Hm - bi mogao da pojasnis proces kucanja za sve nas koji se jos nisu drznuli to raditi? (u posebnoj temi, naravno) :)
ka-PAU
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: poDRUM-¤ AdleR ¤

Post by downbeat » March 10th, 2012, 1:27 pm

Pošto sam sve radio u jednom danu i pošto me je pravo umorilo, velocity sam radio na svemu osim na crashevima, jer mi ih je bilo previše, i tako mi i ostade.. :smor: ali kad budu i gitare i ostalo snimljeno, tada ću odradit i to i sve ostalo šta bude falilo da u kompletu zvuči kako treba! :) Inače, ovo mi je prva pjesma koju sam radio!

Ajd', čim saznaš da je došla pošiljka, javljaj ovamo haha :D Kako radi tvoj "D. C. Signature" ?
Ja sam se jedno vrijeme zajebavao oko tog kucanja-drumkit, superior itd.. i nemam vise volje :D ..samo za neke kucne, radne demo snimke i to je to.. a i to je samo ono glavno.
Naravno, ko se potrudi, moze jako dobro bubanj da napravi.. ko voli i zeli nek' izvoli.. :)

Vazi, javim ti.. :) :thumbup:
Pa trebalo bi uskoro, valjda.

Dobos radi fenomenalno.. skoro sam nesto snimao sa njim i odusevljen sam.. uvijek je bio dobar, ali na snimku je stvaro dobar. grmi. :)
Fenomenalno radi u niskom stimu i u visokom-u svakom... jako je raznovrsan, s obzirom da je 14x8.. stvarno super dobos.
User avatar
¤ AdleR ¤
Dobošar
Dobošar
Posts: 75
Joined: October 21st, 2008, 10:04 pm
Moj Bubanj: Pearl, Remo, Sabian, DynaVox
Moji bendovi: Hetrem, Mother's Chainsaw ..
Inspiracija: Benny Greb, Gavin Harrison, Chris Adler, Bobby Jarzombek..
Contact:

Re: poDRUM-¤ AdleR ¤

Post by ¤ AdleR ¤ » March 10th, 2012, 4:50 pm

ProFTW wrote:Hm - bi mogao da pojasnis proces kucanja za sve nas koji se jos nisu drznuli to raditi? (u posebnoj temi, naravno) :)
Pa evo ukratko, najbitnije je znat note i zapisivat bubanj u Guitar Pro-u! Kad to odradiš, gpro zapis prebacit u midi fajl, i taj midi fajl učitat u Cubase i na njemu kasnije radiš sve ostalo: zvuk, dinamiku, efekte, bla, bla :)
downbeat wrote: Ja sam se jedno vrijeme zajebavao oko tog kucanja-drumkit, superior itd.. i nemam vise volje :D ..samo za neke kucne, radne demo snimke i to je to.. a i to je samo ono glavno.
Naravno, ko se potrudi, moze jako dobro bubanj da napravi.. ko voli i zeli nek' izvoli.. :)

Vazi, javim ti.. :)
Pa trebalo bi uskoro, valjda.

Dobos radi fenomenalno.. skoro sam nesto snimao sa njim i odusevljen sam.. uvijek je bio dobar, ali na snimku je stvaro dobar. grmi. :)
Fenomenalno radi u niskom stimu i u visokom-u svakom... jako je raznovrsan, s obzirom da je 14x8.. stvarno super dobos.
Ja se stvarno nadam da će kroz idući tjedan doći bar do Artist-a! :D
I nadam se da će radit, ako ništa, bar upola tako dobro kao tvoj! Drvo mu je od bukve, 8 šarafa, a 13", ima da se može naštimat kako poželim, haha :D
¤ ..and on the 8th day, He created DRUMS! ¤
Post Reply