Miron

Okačite vaše video i audio snimke..

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Gavrijel
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 282
Joined: December 8th, 2007, 2:41 am
Moj Bubanj: Tama /Sabian
Inspiracija: Jeff Porcaro /Omar Hakim/ Nicko McBrain/...
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Eto i ja da se okacim...Straight Ahead LIVE

Post by Gavrijel » March 4th, 2010, 10:44 pm

Miron wrote: @Gavrijel: Bice prilike, npr. 25. mart Blue moon :)
Potrudiću se da dođem :chears:
I see faith in your eyes
Never you hear the discouraging lies
I hear faith in your cries
Broken is the promise, betrayal
The healing hand held back by the deepened nail
Follow the god that failed
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Eto i ja da se okacim...Straight Ahead LIVE

Post by Miron » March 4th, 2010, 11:02 pm

Thanx :chears:
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Eto i ja da se okacim...Straight Ahead LIVE

Post by Miron » June 13th, 2010, 12:52 pm

Surovi mapex ponovo u akciji...Straight Ahead Live @ Barska musica, sinoc na plus 200 stepeni i vlaznost vazduha 100%....kao da sam svirao u vodopadu :D
Oprostite opet samo facebook korisnici mogu da vide ovo...jebiga ljudi batalili youtoube pa samo kace na FB :smor:

p.s ne zamerite sto je groove unapred, podsvesna zelja da se sto pre zavrsi :D
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Eto i ja da se okacim...Straight Ahead LIVE

Post by Boris J » June 13th, 2010, 8:15 pm

matori, svirali smo prethodno veche tamo... to veche, shto kaze vlada, ubedljivo najbitniji deo opreme bio je peshkir... :)
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Eto i ja da se okacim...Straight Ahead LIVE

Post by Miron » June 14th, 2010, 1:38 am

Taj fazon....dve majice i kosulja....potpuno mokre...
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Miron Jimi Sopić

Post by Miron » July 11th, 2011, 8:16 pm

Evo malo svirke Eric Clapton Tribute Banda....
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0KtPkfLG ... ideo_title[/youtube]
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Miron Jimi Sopić

Post by Miron » July 11th, 2011, 8:17 pm

User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Miron Jimi Sopić

Post by Miron » July 11th, 2011, 8:29 pm

User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Miron Jimi Sopić

Post by Miron » July 11th, 2011, 8:29 pm

User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Miron Jimi Sopić

Post by Miron » July 11th, 2011, 10:26 pm

Drage kolege, poenta ovih snimaka nije da se hvalim nekim svojim pefrormansom, niti da na bilo koji način istaknem ove snimke kao reprezentativne za svoju svirku (iako oni to na žalost jesu). Naprotiv! Želim da sa vama podelim jednu neverovatnu stvar koja mi se dešava iznova i iznova već nekoliko godina. Ovaj snimak je sa svirke koja se odigrala u četvrtak u Dangubi (Eric Clapton tribute) pod gotovo idealnim uslovima što se tiče monitoringa i svega ostalog što eventualn može uzrokovati ono o što ću za koji red da podelim sa vama. Da ste me posle svirke videli pomislili bi Bože koliko je srećan i zadovoljan ovaj momak svojom svirkom, mora da je pokazao maksimum svojih mogućnosti. I zaista osećao sam se tako. Da ironija bude veća sve kolege iz benda su bile prezadovoljne mojom svirkom kao i publika, i prijatelji muzičari iz publike. A onda je stigao snimak!!! Sve moje utiske surovo pustio u kanalizaciju mog samopouzdanja i smejući se zlobno pustio vodu. I da opet sam se pronašao na početku (začaranog) kruga...u sopstvenom neznanju da li da odustanem, nastavim dalje, čemu da posvetim ono malo vežbanja što sprovodim u delo??? Zapravo pitam se da li je moguće da posoji tolika razlika između subjektivnog doživljaja svirke u trenutku i neče tago objektivnog kao što je snimak??? Potpuno sam zapanjen, ovoga puta više nego inače, jer ne mogu da verujem da se daljina između subjektivnog i objektivnog ovoga puta meri svetlosnim godinama...
Pogledajmo objektivno navedene snimke....loš gruv, tj da bi gruv bio loš mora da postoji, gruva nema. Apsolutna bezidejnost i nekreativnost što se tiče filova...Tajm? Čas sam unapred čas unazad, u prelazima il "nestignem" il "prestignem"...potpuna nekonzistentnost svirke...Ok! Potpuno mi je jasno posle svirke bilo da ima grešaka, naravno bio sam svestan nekih od njih, ali opet kad čujem ovo ne mogu da verujem koliko "sistemskih" grešaka postoji!!!
Drage moje kolege moram vama da se izjadam sa ovim problemima jer počinjem da verujem da polako ludim. Osećam se polu šizofreno jer kad ova svoja razmišljanja podelim sa svojim kolegama iz benda oni mi kažu da preterujem, da patetišem, i da to što ja primetim nema veze s mozgom. Postavljam pomalo retorička pitanja da li "adrenlain" može ovo da uradi od svirke, i da li su ovo stvari koje se dešavaju na probama a niko nije u stanju da mi kaže (iako ja stalno insistiram da mi se navedu svi mogući momenti u kojima grešim). Da li postoji neki način da rešim ove probleme sem da počnem da snimam probe? I ako su ovo sistemske greške, a velika je verovatnoća da jesu kako da se pozabavim rešavanjem istih??? Zaista mi nije jasno kako je moguće da samo ja uočavam ovakve stvari ikako je moguće da posle ovakvog performansa drugari kažu da je ovo jedna od najbljih mojih svirki??? Da li imate ovakve probleme, i POMAGAJTE!!! :sad:
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Miron Jimi Sopić

Post by lolekovin1991 » July 12th, 2011, 12:07 am

Ovo se meni jako cesto desava. U potpunosti te razumem...
Da li postoji neki način da rešim ove probleme sem da počnem da snimam probe?
Ovo je jedan od najboljih nacina da se to resi. Zato ja i trazim da vezbam sa nekim bubnjarem, zbog nemogucnosti snimanja, koji ce primecivati moje greske posmatrajuci sa strane, koji ce obracati paznju na stvari koje ja sam ne mogu da primetim dok sviram...
Ovo se desava, frustrira, ali jbg, ja se trudim da idem dalje sto bolje mogu.
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Miron Jimi Sopić

Post by Woody » July 12th, 2011, 12:58 am

Eeee, koleza, koleza, nisi ni prvi ni poslednji koji se šokirao snimljenim nastupom! Sa jedne strane, potpuno je ok što si nezadovoljan - to je najbolji pokretač za napredovanje, sa druge, doživljaj svirke na licu mesta nikad nije isti kao snimak istog! Namerno kažem doživljaj, jer koliko god snimak bio dobar ili loš, uživo je obično mnogo bolje ili, u najgorem slučaju, dosta drugačije! Da ne spominjem razliku između doživljaja nekog iz publike i tvog na bini... Jednostavno energija zvuka i ljudi na jednom mestu teško može biti uhvaćena na snimku i ne pričam o high-budget-upeglanom koncertu Pink Floyda :zuba: E sad, ove pesme su posebno tricky jer ih treba svirati prosto (kao što i jesi), ali sa mudima (i to jesi) i opet, nešto fali :blink: Mislim da si u pravu da to adrenalin preuveličava utisak i tera te da se usredsrediš na ono što sviraš, gubeći iz vida (objektivno) celokupan gruv! Treba se navići i na odlične uslove na svirci da oduševljenje istima ne bi zasenilo sam nastup:) Opet, kažem, na snimku se sve 10x drugačije čuje tako da nije čudo da su vam fanovi bili oduševljeni - oni su čuli sve iz prve ruke, a to je bilo dobro! Rock on!
The Sea, The Sea
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Miron Jimi Sopić

Post by MarcusS » July 12th, 2011, 3:52 pm

Miron wrote:Drage kolege, poenta ovih snimaka nije da se hvalim nekim svojim pefrormansom, niti da na bilo koji način istaknem ove snimke kao reprezentativne za svoju svirku (iako oni to na žalost jesu). Naprotiv! Želim da sa vama podelim jednu neverovatnu stvar koja mi se dešava iznova i iznova već nekoliko godina. Ovaj snimak je sa svirke koja se odigrala u četvrtak u Dangubi (Eric Clapton tribute) pod gotovo idealnim uslovima što se tiče monitoringa i svega ostalog što eventualn može uzrokovati ono o što ću za koji red da podelim sa vama. Da ste me posle svirke videli pomislili bi Bože koliko je srećan i zadovoljan ovaj momak svojom svirkom, mora da je pokazao maksimum svojih mogućnosti. I zaista osećao sam se tako. Da ironija bude veća sve kolege iz benda su bile prezadovoljne mojom svirkom kao i publika, i prijatelji muzičari iz publike. A onda je stigao snimak!!! Sve moje utiske surovo pustio u kanalizaciju mog samopouzdanja i smejući se zlobno pustio vodu. I da opet sam se pronašao na početku (začaranog) kruga...u sopstvenom neznanju da li da odustanem, nastavim dalje, čemu da posvetim ono malo vežbanja što sprovodim u delo??? Zapravo pitam se da li je moguće da posoji tolika razlika između subjektivnog doživljaja svirke u trenutku i neče tago objektivnog kao što je snimak??? Potpuno sam zapanjen, ovoga puta više nego inače, jer ne mogu da verujem da se daljina između subjektivnog i objektivnog ovoga puta meri svetlosnim godinama...
Pogledajmo objektivno navedene snimke....loš gruv, tj da bi gruv bio loš mora da postoji, gruva nema. Apsolutna bezidejnost i nekreativnost što se tiče filova...Tajm? Čas sam unapred čas unazad, u prelazima il "nestignem" il "prestignem"...potpuna nekonzistentnost svirke...Ok! Potpuno mi je jasno posle svirke bilo da ima grešaka, naravno bio sam svestan nekih od njih, ali opet kad čujem ovo ne mogu da verujem koliko "sistemskih" grešaka postoji!!!
Drage moje kolege moram vama da se izjadam sa ovim problemima jer počinjem da verujem da polako ludim. Osećam se polu šizofreno jer kad ova svoja razmišljanja podelim sa svojim kolegama iz benda oni mi kažu da preterujem, da patetišem, i da to što ja primetim nema veze s mozgom. Postavljam pomalo retorička pitanja da li "adrenlain" može ovo da uradi od svirke, i da li su ovo stvari koje se dešavaju na probama a niko nije u stanju da mi kaže (iako ja stalno insistiram da mi se navedu svi mogući momenti u kojima grešim). Da li postoji neki način da rešim ove probleme sem da počnem da snimam probe? I ako su ovo sistemske greške, a velika je verovatnoća da jesu kako da se pozabavim rešavanjem istih??? Zaista mi nije jasno kako je moguće da samo ja uočavam ovakve stvari ikako je moguće da posle ovakvog performansa drugari kažu da je ovo jedna od najbljih mojih svirki??? Da li imate ovakve probleme, i POMAGAJTE!!! :sad:
Mirone prijatelju, nemoj mi zameriti što ću dati svoje mišljenje kao neko ko bubanj svira u 99% slučajeva samo sa bendom na probi. :) Kažem to jer moje uho možda nije toliko razvijeno da primeti neke stvari o kojima ti govoriš. Kažem, MOŽDA. :)

Kao prvo, ja kontam bubanj zaista samo kao hobi i kao ništa drugo, toliko mu se (ne)posvećujem, i zaista iz svirke sa bendom, ja dobijam feed back kakav mi treba.

Ali kontam da instrument, muzika, bavio se time profesionalno, amaterski ili iz čiste dosade, ne sme da bude izvor frustracija, jer se gubi smisao cele priče bavljenja muzikom. Ja bih rekao po tvom postu da ti jesi frustriran, iznerviran, razočaran, ali cenim da ne bi trebao to sebi da dozvoliš, da muzika bude izvor loših emocija u tvom životu, trebalo bi da ide "otherwise". Probaj da obuzdaš to, i da iz svoje samokritičnosti izvučeš samo dobre strane, a loše ostaviš po strani.

Pre svega, jer mislim da preuveličavaš svoje problem u toku svirke. :) Ajde, 95% publike veze sa vezom nema, i kada vide da izmotaš neki brži prelaz odmah zabalave i ti "jebeš kevu", ali redovno propuste sva ispadanja, ubrzavanja, skraćivanja, i slične momente. Ali sumnjam da je tvoja svirka toliki problem, da ti tvoj bend to ne bi rekao, pogotovu ako ti insistiraš na tome, cenim da bi se "otvorili", i sumnjam da imaju neku posebnu potrebu da ti laskaju i da ti govore da si bio dobar samo zato što možda ti to želiš da čuješ.

Ali ponavljam, slušajući ove snimke, nema tu šta da ti se otvaraju, niti čujem približan broj problema o kojima govoriš, osim možda rutinskih filova, ali to je valjda do stila ili izbora a ne do kvaliteta, barem ja to tako kontam. Bolje odsvirati fill pravilno, nego se praviti pametan pa grešiti i raspadati se.

Relax, udri, ako su svi oko tbe zadovoljni, možda i nije sve tako crno kao što ti se čini, jbg. :)
Spread the word! :)
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Miron Jimi Sopić

Post by issuxx » July 12th, 2011, 10:42 pm

To prijatelju moj znaci, da je kranje vreme da se upustis u nova istrazivanja, snimaj probe, makar i telefonom. Rekao bih da ti mozak ide brze od tela, a to je dobro, tako da ne ocajavas... I DA! NAJBITNIJE: Umesto da gubis energiju na ovoliko nerviranje ti uzmi pa vezbaj i ne zaboravi da uzivas u tome, muzika je zabava i tako mora biti. Dobro cepas, ne tripuj se :thumbup:
User avatar
UptempoDrm
Dobošar
Dobošar
Posts: 37
Joined: July 24th, 2010, 10:21 pm
Moj Bubanj: Ludwig cs elite custom, Tama Artwood

Re: Miron Jimi Sopić

Post by UptempoDrm » July 14th, 2011, 7:03 pm

Samo snimanje pomaze. Ne moras svaku probu ali jednom nedjeljno i onda vidis na cemu treba da radis tokom sledece nedjelje. Moras imat neke stvari po kojima vjezbas bilo dvd, knjige, toplo preporucujem i play-along koje sam od skoro poceo da koristim i ako sviram s bendom i snimam ali mi pomaze jako, pogotovo kod onih stvari sto neko rece da bude jednostavno i sa mudima. Imas oboje ali fali feel. E to je problem tajminga. Nije problem da si uvijek malo ispred ili malo iza. To je jako dobro ko moze da kontrolise. Problem je kad si par milisekundi iza nekoliko udaraca pa nekoliko udaraca par ms ispred. Snimaj vjezbanje i neka bude po nekom sistemu cisto da bi znao sto vjezbas a i da imas reference koliko si napredovao. Ted Reed i Gary Chaffee su po meni dva najbolja autora jer i pored toga sto ti daju vjezbu postoji velika doza slobode interpretacije. Syncopation for modern drummer je knjiga cini mi se izasla 1947 i i dalje je broj 1. Ja je nijesam shvatao dok mi nije Leroy Williams koji je drzao kurs u okviru dana jazza objasnio na koji nacin da je primjenjujem. E i jos nesto ..... Preslusavaj to sto snimis i po nekoliko puta...... I kad se budes pitao ko ti je najbolji prijatelj sjeti se........ Metronom. Spori tempo za vjezbu pa kad mislis da si u potpunosti savladao stavi metronom da kuca cijele. Ako gruvas na 60-70 bpm neces imat problema da ubrzas. I tako. Ovo ti pricam stvari iz iskustva koje ni sam nijesam u potpunosti savladao tako da sve sto treba da se radi je da se vjezba. I nije bas svima muzika zabava. Meni licno je vid izrazavanja i jako mi je bitno da se izrazim onako kako bih zelio. Sviranje po kafanama je druga prica. Ako ti je to glavni cilj onda sasvim dobro sviras jer se tu vise pita cjelokupni ambijent, nivo alkohola, finansijsko stanje posjetilaca, polozaj mjeseca, i sl..
Post Reply