Problem sa direct out-om na TD12

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Problem sa direct out-om na TD12

Post by Woody » October 27th, 2017, 3:46 pm

Poštovani elektroničari, imam pitanjce. Nedavno sam prvi put naleteo na problem pri rutovanju elemenata na direct out, konkretno kik koji sam izbacio na out 1. Povezan na razglas, davao je clipping kao da je prejak signal. Ulazni gain na mixeti smanjen, isključeni ekvilajzeri, čak i izlazni nivo iz modula smanjen, bez rezultata, a zvuk u slušalicama normalan. Ispostavilo se da jedino smanjivanje trigger sens parametra na ulazu rešava problem, ali me to dodatno zbunilo jer je do tog momenta sve bilo ok, tj. dok su svi elementi izlazili na master LR. Pomislih da je modul u kvaru (nije mi prvi put da to radim, nikada nisam imao problem), zamenim modul - ista stvar... Promenim kablove, promenim kanal na mixeru, ista stvar. Da li je neko imao sličan problem ili zna šta može da bude uzrok? Počinjem da mislim da je neko interno podešavanje odgovorno jer se problem manifestuje na izlazu, samo u slučaju rutovanja na direct out i samo na kiku.
The Sea, The Sea
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Problem sa direct out-om na TD12

Post by Niki67 » October 28th, 2017, 1:00 am

Milose koliko se ja secam na direct out izlazi sve bez efekta i bez master EQ.Imas li EQ pojedinacno po elementu proveri to ali mislim da i to ne ide na direct out.Probaj da promenis boju (sample) kick-a mozda ti je na master EQ-u smanjen recimo bas pa ne klipuje na master L/R a kad izadje na direct out nema EQ pa mozda ima previse basa.Nije ni meni jasno sta je problem trebalo bi da radi bez problema.Sve ovo i sam znas, sigurno je neka glupost i neki parametar u pitanju koji ipak ide na direct out moras da trazis. :)
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Problem sa direct out-om na TD12

Post by Woody » October 28th, 2017, 2:17 am

Niki67 wrote:
October 28th, 2017, 1:00 am
Milose koliko se ja secam na direct out izlazi sve bez efekta i bez master EQ.Imas li EQ pojedinacno po elementu proveri to ali mislim da i to ne ide na direct out.Probaj da promenis boju (sample) kick-a mozda ti je na master EQ-u smanjen recimo bas pa ne klipuje na master L/R a kad izadje na direct out nema EQ pa mozda ima previse basa.Nije ni meni jasno sta je problem trebalo bi da radi bez problema.Sve ovo i sam znas, sigurno je neka glupost i neki parametar u pitanju koji ipak ide na direct out moras da trazis. :)
Da, uzeo sam sve to u obzir, barem sve ono što znam. Td12 nema master eq, a eq na samom kanalu je skoro flat, izuzev blagog mid notch-a. Zbunjuje me to što čak i kad smanjim ulazni gain na razglasnom mixeru, kliping ostaje... jedino smanjenje osetljivosti triger ulaza rešava problem bez menjanja farbe. Nema mi smisla da moram da pravim poseban setup za slanje u direct out, a još manje da menjam farbu.
The Sea, The Sea
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Problem sa direct out-om na TD12

Post by Niki67 » October 31st, 2017, 11:40 am

Javi kad budes resio bas me interesuje u cemu je problem. :angry:
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Problem sa direct out-om na TD12

Post by despic » October 31st, 2017, 12:02 pm

Pratim.
Nisam koristio do sad al bas cu da probam.
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Problem sa direct out-om na TD12

Post by Woody » November 2nd, 2017, 3:14 am

Danas sam probao da razrešim misteriju i izgleda da je ipak problem bio u vezi između modula i mixera. Da ne detaljišem (sve ovo se dešava na brodu), problem sam imao na bini koju ređe posećujem i na kojoj je ta veza mnogo komplikovanija od standardne pa je očigledno tu negde nastao kuršlus jer na ovoj bini i mixeti koju najčešće rabim nije bilo ni naznake clippinga...

Izvinjavam se na uznemiravanju foruma, trebalo je ipak da proverim pre uzbune :p Hvala na interesovanju i podršci!
The Sea, The Sea
Post Reply