Roland td-7 ili Yamaha dtxpress 4

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
Milos-Dimi90
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 3
Joined: January 16th, 2016, 7:57 pm
Moj Bubanj: Sonor

Roland td-7 ili Yamaha dtxpress 4

Post by Milos-Dimi90 » February 14th, 2016, 8:05 pm

Pozdrav,
Interesuje me ako ako bi mogla pomoc u vezi izbora...Zanima me da li je bolje uzeti yamaha dtxpress 4 ili roland td-7...i koja je razlika ako bi neko mogo da mi objasni...
Hvala unapred
Flavije
Dobošar
Dobošar
Posts: 35
Joined: February 8th, 2015, 8:19 pm
Moj Bubanj: Roland TD-4 KP

Re: Roland td-7 ili Yamaha dtxpress 4

Post by Flavije » February 23rd, 2016, 3:01 pm

Milose izvini, neko vreme nisam gledao postove na forumu, pa tek sada vidim tvoje pitanje.

Da bi uopste mogao nesto vise da kazem po pitanju izbora izmedju ova dva modela koje si naveo, prvo bi morali da preciznije definisemo da li Yamaha dtxpress koju pominjes spada u starije ili novije modele pod istom oznakom zato jer se pod tom oznakom mogu naci elektronci sa dva potpuno razlicita set-up-a.
Sto se tice Rolanda TD-7 radi se o jednom od najstarijih modula iz rolandove serije i vazi za modul sa poprilicno komplikovanim podesavanjima koja su za pocetnike ponekad veoma teska za razumevanje, ali kada se jednom podese setovi bubnjeva, onda se na ovom modulu mogu postici sasvim zadovoljavajuci rezultati. Cest problem kod TD7 je i to da mu ode od starosti interna baterija koja drzi memoriju, pa kada je to slucaj onda sve sto podesis od zvukova, cim ugasis modul, moras podesavati sve iznova i to zna da bude jako smorno i komplikovano. Zamena baterije je moguca, ali se ne preporucuje onima koji nisu veoma vesti za rukovanje sa osetljivim elektronskim masinama, a roland je tu malo vise komplikovan.
Takodje je veoma vazno da proucis detaljnu specifikaciju padova koji dolaze uz ove setove, jer se na isti modul mogu prikaciti razliciti padovi, od najednostavnijih monozonskih ili cak DIY padova, pa sve do trozonskih, zavisno od toga sta je ko nabavljao u setu ili sta je nadogradivao kasnije......
Za module je najbolje da skines sa neta njihova uputstva (pazis da skines uputstvo baz za modul koji imas nameru da kupis), proveris da nije neodgovarajuca verzija (jer se moduli ponekad rade u vise serija koje se mnogo razlikuju od godine do godine), pa se samim tim razlikuju i mogucnosti. U uputstvu bi trebalo da pise sta sve modul podrzava, a i na youtube-u mozes videti dosta materjala o konkretnom modulu i setu, mozes cuti kako zvuci, kako se podesava, sta sve podrzava, koliko ima kojih mogucnosti. Zaista ima dosta video materijala
za svaki modul.
Ako te nesto konkretnije zanima, a da ja mogu pomoci, ti slobodno pitaj!
Pozz,
Aca
Post Reply