Low budget...

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
Cvija
Dobošar
Dobošar
Posts: 36
Joined: August 23rd, 2014, 9:40 pm

Low budget...

Post by Cvija » September 27th, 2014, 8:18 pm

Bejah danas u MitrosMusic-u s namerom da probam Alesis DM6,no rekoše da je juče prodat.Odosmo u show room da vidim nešto od jeftinijih opcija gde je DM lite kit i ukaza se Yamaha dtx 400 koja je skuplja od DM6 za 100E.Za DM lite kit nisam hteo da sedam(možda sam pogrešio),Yamaha(preko slušalica)mi se prilično svidela,opcija povezivanja na neki zvučnik nije bila moguća.Šta da kažem od elektronaca sam probao šestougaonog Simonsa pre nekih 25 god.i to je bio jedini kontakt sa elektronikom.Elem,uslovi uslovljavaju elektronca jer živim u stanu,denflovanje akustike mi je najblaže rečeno bez veze,pre bi uzeo(čak mi je žao da dam pare već bi napravio)set za vežbanje.Srećom postoji set za vežbu iz kojeg izlazi kontrolisan zvuk a on se zove elektronski bubanj.Najradije bi uzeo Amatija sa jednim prelazom za 150-tak E i Bog da me vidi,međutim kao što sam već rekao živim u stanu,i taj komplet bi trebalo da mi bude jedan ventil,igračka....a moguće je i da se skupim sa nekim kokošarima pa da to uzme i neko uzbiljnije obličje.Yamaha dtx 400 ili Alesis DM6?!O Alesisu ima više informacija...Plaćam li dtx 400 100E više zbog imena Yamaha?E da,naslov teme je low budget-koji nažalost nije proporcijalan akustici ili ja to ograničeno sagledavam.
https://t.me/pump_upp
Cvija
Dobošar
Dobošar
Posts: 36
Joined: August 23rd, 2014, 9:40 pm

Re: Low budget...

Post by Cvija » September 6th, 2015, 7:19 pm

Kako se kotira Roland TD7?
https://t.me/pump_upp
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Low budget...

Post by gajagus » September 7th, 2015, 6:06 am

juce sam gledao Alesis DM lite kit tu u Svedskoj gde se sad nalazim i cena je oko 2800 kruna ili 300 eura ..fus za kontru je mekan i dobro se ponasa ali pedala za bas kao da cukas u suplju kantu nikako je nisu odradili jer je bucna i tesko je utanaciti sa fusom da bude kao dupla pedala ostalo sta znam pocket je bubanj rebound odlican padovi su svetleci ,modul ima usbb podrsku za laptop i dodavanje boja a sto se tice ambalaze i nije toliko velika i to mi se svidja ...pod misku i nosi gde hoces ..kod nas je cena oko 350-360 e ..za prvu pomoc i ventil super stvar .:)
https://t.me/pump_upp
Cvija
Dobošar
Dobošar
Posts: 36
Joined: August 23rd, 2014, 9:40 pm

Re: Low budget...

Post by Cvija » March 5th, 2016, 3:09 pm

Probao sam DM6,mekši je za sviranje od Yamahe,dok je osećaj na bas bubnju malte ne isti.Odem na oglas za Alesis-a koji je u izuzetnom malte ne novom stanju,međutim viđeno stanje je totalno crevo.KOntra,kreš i rajd su od sviranja izgubile crnu boju i posvetlele naročito ivica+što rajd i kreš ne čuju lagano sviranje već samo jači udarac.Produžim par Km dalje da vidim Yamahu DTX 500 za koju sam znao da je moja posle par udaraca.Tvrđa je ali se zato palica vraća mnogo bolje,za bas bubanj kao što sam napisao,samo što treba vremena da se mozak programira i da se bazira na zvuk.Osećaj i povratnu informaciju sa padova zanemariš i pre ili kasnije se navikneš,pa ti onda elektronac postane sasvim odgovarajuć za sviranje.Yamahu sam odabrao iz prostog razloga što je bolje i kvalitetnija,stamenija,smernija...Akcenat stavljam na lepezu perkusija,efekata i zaista još jednom na zvuk koji daje.U klasi do 700evra akustika nema šta da traži pored nje.Obaška svestranost i tranformacija koju pruža elektronski bubanj.Kakv li je el.komplet u cenovnom rangu iznad 1500....i kakvi su ti Rolandi od po 2500+evra...?Akustika i dalje u određenim muzičkim pravcima pravcima drži primat...nemam ništa protiv akustike zaista,ali taj primat počinjem da kapiram kao....kompleks-plastično rečeno.P.S.ubacivanje harfe kao podrške akustici je budalaština,jer ovde se ipak radi o manje ili više ''popularnoj''muzici.
https://t.me/pump_upp
Post Reply