pomoc oko izbora za pocetnika...

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
aleksandar83
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: June 24th, 2014, 9:30 pm

pomoc oko izbora za pocetnika...

Post by aleksandar83 » June 25th, 2014, 9:13 pm

pozdrav... potrebna mi je pomoc oko izbora elektronaca za pocetak, u nekom cenovnom rangu do maksimalno 300e...
totalni sam pocetnik, i treba mi nesto na cemu bih "nacinio prve korake" :drummer: ...a elektronac mi odgovara zbog prostora i buke, tako da bi mi svaki savet dobro dosao...
i naravno, ako neko ima nesto odgovarajuce za mene, neka ponudi... ;)
User avatar
Knjaz
Dobošar
Dobošar
Posts: 65
Joined: May 9th, 2014, 12:56 am

Re: pomoc oko izbora za pocetnika...

Post by Knjaz » June 25th, 2014, 9:31 pm

Ponovo. Od DM6 za te pare tesko da moze bolje. Mozda Rolanda TD7 ako naletis
User avatar
makena
Dobošar
Dobošar
Posts: 133
Joined: June 13th, 2013, 9:22 pm
Moj Bubanj: stave shell od brazilske kamanunge, Hodža činele
Inspiracija: Sveti Bubnjarije Činelomučenik

Re: pomoc oko izbora za pocetnika...

Post by makena » June 25th, 2014, 9:56 pm

sve su to teske krntije. bolje sacekaj da skupis jos love, nego da se razocaras u bubnjeve (generalno).
aleksandar83
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: June 24th, 2014, 9:30 pm

Re: pomoc oko izbora za pocetnika...

Post by aleksandar83 » June 25th, 2014, 11:06 pm

@knjaz - hvala na jos jednom odgvoru... a tu sam da cujem ponude, i mozda jos po neki savet... ;)

@makena - ocekivao sam tu vrstu odgovora da cu dobijati, ali radi se o tome da sam ja apsolutni pocetnik (sem sto sam pre nekih 15 godina od ujaka dobio bubnjeve, neki mapex, ali pojma nemam koji model, i on mi je pokazao par fora koje sam ja vrteo u krug, ali sam u to vreme uz izlaske, skolu i treninge to zapostavio i taj komplet samo dalje prosledio)... mada me zelja za bubnjevima nikada nije napustila, i vec duze vreme se kanim da ih kupim, ali cim nakupim nesto vise para, nesto mi iskrsne, a stvarno ne bih cekao jos 4-5 meseci da pocnem da ucim, dovoljno sam cekao... tako da iz tog razloga trazim neku alternativu, dok se ne snadjem za dalje...
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: pomoc oko izbora za pocetnika...

Post by downbeat » June 26th, 2014, 12:07 am

zaista, razmisli.. bolje kupi neki practice pad ili ga napravi i za tih par mjeseci sto ces sacekati, mozes da udjs u tehniku ruku..i da pocnes rudimente da radis. za pocetak ti nije potreban bubanj.. mislim, jeste.. ali ne moras rudimente i vjezbe za ruke/prste da vjezbas na bubnju.. kad si vec skupio t kintu, sacekaj jos malo i daonda bar mozes kupiti neku malo ozbiljniju stvar.
..mislim, to je moje misljenje, moj prijedlog i kako bih ja u toj situaciji. :)
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: pomoc oko izbora za pocetnika...

Post by gajagus » June 26th, 2014, 1:36 am

Ne bi da reklamiram ali eto mogu ti ponuditi alesis modul d4 za elektronca za 5000 din pa polako ostalo da skupljas , nudim jer mi je rashodovan i stoji beskoristan pa ako ti nesto znaci javi ..mislim da je cena korektna za takav uredjaj
https://t.me/pump_upp
aleksandar83
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: June 24th, 2014, 9:30 pm

Re: pomoc oko izbora za pocetnika...

Post by aleksandar83 » July 7th, 2014, 1:42 am

sta mislite o ovom kompletu: Mapex ED-VR02??? da li neko ima iskustva sa njim??? isplati li se uzeti ga, ili ipak potraziti Alesis DM6???
aleksandar83
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: June 24th, 2014, 9:30 pm

Re: pomoc oko izbora za pocetnika...

Post by aleksandar83 » July 7th, 2014, 1:45 am

*gajagus - izvini, nikako da ti odgovorim, ne bih da sklapam, radije bih da kupim neki komplet...

tako da ako ima nesto odgovarajuce, sto se kompleta tice, do nekih 300e maksimalno, ponudite... ;-)
Post Reply