Najbolji elektronac do 800e!?

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Najbolji elektronac do 800e!?

Post by filster » July 27th, 2012, 2:45 pm

Prinudjen sam da svoj akusticni bubanj zamenim elektronskim jer nemam uslova da sviram akusticni, sto je ljudima koji prate ovaj podforum verovatno dobro poznat problem.
Dakle, budzet od nekih 800e i pitanje je STA KUPITI? Novo ili polovno, svejedno. BUBANJ CE IMATI NAMENU I ZA KUCNO VEZBANJE I ZA SVIRKE.
Ja imam u planu 3 solucije:
1. Alesis DM10 studio 800e
2. Yamaha DTX4 750e
3. Roland TD4 K 700e

Sve sto znate da mi kazete, ne moze da mi naskodi, obzirom da ja manje-vise ne znam nista i da NIKAD nisam probao nijedan od navedenih setova uzivo. Tako da, sve sto znate, recite. :thumbup:
Hvala unapred! :chears:

Da samo naglasim da mi je manje bitno da li cu dati 700e ili 800e, cak mi je svejedno, to je faktor koji skoro da i ne utice. Zanima me samo da iz bubnja mogu da izvucem sto bolji ton.
Who let the dogs out !?
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Najbolji elektronac do 800e!?

Post by issuxx » July 28th, 2012, 12:21 pm

Od ovih, po meni DTX4 Yamaha... Roland bih voleo, ali td 9kx...
Ako ce mene da slusas probaj sveki ponaosob, pa onda vidi licno sta ti bolje lezi, mada, iz daleka vidima Yamahu kao fin izbor...
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Najbolji elektronac do 800e!?

Post by issuxx » July 28th, 2012, 12:35 pm

To je sto se tice tvog pitanja, ali ne bih bio drug ako te ne bih posavetovao iz srca. Ovo su sve kese od elektronaca, za te pare, ima mnogo dobro drvo da se nadje... ;)
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Najbolji elektronac do 800e!?

Post by filster » July 28th, 2012, 3:49 pm

Ma ja brate imam drvo.... Ali sam u BG-u na faxu, a drvo mi stoji u Brusu (250 km-a od BG-a) kod kuce. I onda imam bubanj, a 10 meseci u godini kao da ga nemam, jer sam konstantno u BG-u. :zid: I onda hocu lepo elektronca da ga stavim u sobu i da ga derem kao lud svakog dana i da napokon ustvari imam bubanj. Znam da su sve ovo kese, kao sto ti rece, ali sta mogu... unsure
Imas ideju gde bih mogao da probam neki od ovih? U Artistu imaju Alesis, ako ga imaju na lageru... Yamaha i Roland imaju u Mitrosu, ali mislim da zapravo nemaju, nego samo po narudzbini... Tako da cu morati da se iscimam oko toga, definitivno.
MATORI, HVALA OD SRCA! :thumbup:
Videcemo jos, mozda se oglasi neko ko ja imao bas bliska iskustva sa svim ovim setovima koji me zanimaju...
Who let the dogs out !?
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Najbolji elektronac do 800e!?

Post by issuxx » July 28th, 2012, 5:22 pm

Raspitaj se i za polovne kod narodnjaka, svasta oni uvoze i doteravaju iz kojekakvih austrija i nemackih :D al ozbilljno... elektronike je takva: ili radi ili ne radi. Znaci polovan je takodje ok izbor...
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Najbolji elektronac do 800e!?

Post by Woody » July 28th, 2012, 9:17 pm

Slažem se sa kolegom što se tiče polovnjaka, tu samo treba paziti na pad-ove, hardver, hh kontroler i slično, to su stvari koje se habaju i mogu da baguju i prekidaju itd... Što se ponđenih varijanti tiče, lično mislim da je Alesis najbolji izbor. Ima ovde ona tema vezana za sličan model pa možeš da izvučeš "za i protiv" (viewtopic.php?f=14&t=3971). Alesis realno ima najbolji modul i zvuk, ali možda ti neće odgovarati njegovi pad-ovi jer su glasniji od gumenjaka. Možeš čak da razmisliš o varijanti Alesis modula u kombinaciji sa pad-ovima koji tebi odgovaraju, možda čak polovnim... Tu samo pazi da ne uzimaš Yamahine jer mislim da nisu kompatibilni sa drugim modulima. Računaj da Alesis ipak igra u klasi iznad ova druga dva, Pearl je uzeo baš DM10 modul kao mozak za E Pro-live! Ima mnogo više opcija (uključujući dodatne fabričke farbe), ozbiljniji interfejs, ugrađen mikser, više ulaza i izlaza... Ne bih da reklamiram, ali to je zaista dobar elektronac! Pogledaj po oglasima, ima i njih polovnih, a ako uzmeš nov modul, mislim da ti ostaje dovoljno i za neke solidne polovne pad-ove... srećno! :chears:
The Sea, The Sea
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Najbolji elektronac do 800e!?

Post by filster » July 29th, 2012, 4:46 pm

Pazite ovako... Ja ne bih kupovao sad nesto tu polovno kao polovno, da je staro godinu, dve ili vise... Ja se slazem da ako radi-radi, ali nekako mi to bude, kako nas narod to kaze "macka u dzaku". Ove cene koje sam vam napisao su cene za elektronce koje sam nasao koji su JAKO MALO STRI i svega su po par puta svirani. Ja sam Roland vec izbacio iz igre, kao najslabijeg od ove trojice. Ali sve vise i vise me para jedna Yamaha DTX4 koju sam nasao kao novu za 750e sa onim Yamahinim realnim hi-hatom, kako se to vec zove. Ali kapirate, ima stalk za hi hat, i oblik kao metalni, otvara se, zatvara. Drugo, do jaja mi sto cak i ta DTX4 ima choke mogucnost na kres cinelama i do jaja su mi boje i mnogo mi je gotivno to sto su oni kao ubacivali u module oak custom, maple custom, beech custom semplove itd... Ali nesto mi je gotivna i Alesis prica skroz, tako da ce na kraju biti ovaj fazon:cim prodam akustiku svoju kuoujem ili Yamahu ili Alesis, na sta prvo dobro naletim. Na kraju, moje mozda malo banalno pitanje, ali neizbezno. MISLITE DA MOGU DA IZVUCEM DOBAR TON IZ YAMAHE I ALESISA TOLIKO DA SUTRA KAD ODEM NA SVIRKU NIKO NE NADJE KRUPNE ZAMERKE? Ne znam cak ni kako da formulisem pitanje, obzirom da nikad nisam probao setove o kojima pricamo. HVALA PUNO JOS JEDNOM, NARODE!
Who let the dogs out !?
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Najbolji elektronac do 800e!?

Post by Woody » July 29th, 2012, 9:07 pm

Ako si sve to zaključio samo iz teorije i ponude sa oglasa, onda ostaje da odeš u Artist, probaš Alesis i svratiš u Mitros i probaš Yamahu (ne znam da li je imaju, okreneš, pitaš).Ovako samo praviš iskrivljenu sliku o stvarnoj upotrebljivosti i, najvažnije, zvuku. Gledaj da ih probaš na ozvučenju, slušalice nikako nisu referentne!

To da li će ti neki od navedenih elektronaca zadovoljiti potrebe svirke zavisi dosta i od tebe! Sve te farbe, čak i na najskupljim modelima, zahtevaju intervencije i prilagođavanje kako sviraču tako i uslovima korišćenja. Bitno je da se ozbiljno pozabaviš nameštanjem dinamike i odziva trigera (pad-ova) u odnosu na farbe i zvuk koji želiš da postigneš!
To može da potraje, nemoj da sudiš o bubnju samo na osnovu fabričkih podešavanja. Iako drugačije od akustike, elektronac isto reaguje na svirača i različito radi pod različitim rukama. Vidi da neko još sedne za bubanj (po mogućnosti neko ko svira elektronce) i poslušaj kako radi, da li može sviranjem da se izvuče nešto što juriš. Pročačkaj po ekvilajzerima i ostalim efektima. Sve one "strava" farbe koje se razmenjuju među elektroničarima su ustvari editovane fabričke boje!

Na kraju, mislim da si i sam svestan da je to sve neka low-mid klasa i da možeš da očekuješ samo prosečne rezultate, uz dosta truda i učenja. Iz svakog instrumenta može da se izvuče mnogo, ako se potrudiš da naučiš što više o njemu. Elektronci su all about editing pa je to ono čime se treba najviše pozabaviti!
The Sea, The Sea
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Najbolji elektronac do 800e!?

Post by filster » July 30th, 2012, 9:54 pm

Milose, posto sam 2 puta procitao sve sto si napisao, ne ostaje mi nista drugo vec da te poslusam. lol I to u potpunosti! ;)
Realno sam svestan da ne znam puno o toj elektronici, i realno me to nikad nije ni zanimalo. Ali kontam da cu morati da se pozabavim svim time. Jer, ako je vec sve ''all about editing'', kao sto ti rece, onda mi je svaka informacija i vise nego korisna!
Dakle, sledeci korak, probati setove! :thumbup:
Who let the dogs out !?
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Najbolji elektronac do 800e!?

Post by Woody » July 31st, 2012, 12:40 am

Pazi, nisam neki veliki zagovornik elektronike, mene su okolnosti navele da se pozabavim time pa sam dosta naučio... svakako, nije mi žao što jesam, ja to kapiram kao da se snalazim na još jednom instrumentu, a to ne može biti loše! Eto, tebi se dešava slična situacija, što ne bi iskoristio i obrazovao se i u tom smeru?! Pa posle lepo i ti nekog da savetuješ iz ličnog iskustva... samo, onako drugarski, ne bih voleo da zbog svega ovog batališ akustiku, sedi za normalan bubanj kad god možeš!

Good luck young Skywalker, and may the force be with you! :heavy:
The Sea, The Sea
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Najbolji elektronac do 800e!?

Post by filster » August 1st, 2012, 7:18 pm

O da, sve je potpuno jasno. Imao sam nekada elektronca i jedva sam cekao da se vratim na akustiku (jasno je svima zbog cega) i sada opet sam prinudjen da se vratim elektronici. A akustika definitivno nece biti zapostavljena i zaboravljena! :thumbup:

Hvala, Makao, ZIV BIO! :chears:
Who let the dogs out !?
User avatar
branuca
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 15
Joined: November 18th, 2011, 12:33 pm
Moj Bubanj: ddrum
Moji bendovi: euro bend
Inspiracija: xxx

Re: Najbolji elektronac do 800e!?

Post by branuca » September 6th, 2012, 9:08 am

brate,ja od 15godina sviranja bar 10 sviram elektronca,i moja preporuka je sledeca.napisacu redosledom od skupljih i novijih varijati ka jeftinijim i naravno starijim.2box/roland td20/alesis dm10/ddrum4/yamaha dtxtrime 2s /roland td8/roland td10/rolandtd7 itd. koliko para toliko muzika.
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Najbolji elektronac do 800e!?

Post by Woody » September 6th, 2012, 2:26 pm

branuca wrote:brate,ja od 15godina sviranja bar 10 sviram elektronca,i moja preporuka je sledeca.napisacu redosledom od skupljih i novijih varijati ka jeftinijim i naravno starijim.2box/roland td20/alesis dm10/ddrum4/yamaha dtxtrime 2s /roland td8/roland td10/rolandtd7 itd. koliko para toliko muzika.
Probao 2Box... osim što su padovi i hardver obično đubre, sami zvukovi su na nivou HD1... fail...
The Sea, The Sea
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Najbolji elektronac do 800e!?

Post by despic » February 26th, 2013, 10:16 am

alesis dm10 definitivno najbolje izgleda...
i sam hocu da ga kupim a nikako da odem ni da ga probam ;)
roland td4...smorice te odmah i kajaces se...
yamaha dtxp4 ima neke prednosti, za razliku od ostalih, al kapiram da te to ne zanima preterano...
a i da se ne lazemo, ruzna je ko q...

definitivno dm10
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Najbolji elektronac do 800e!?

Post by despic » February 26th, 2013, 10:21 am

uf, sad sam video da je tema jos od prosle godine ;)
nema veze...
moram da odgovorim na pitanje...

"MISLITE DA MOGU DA IZVUCEM DOBAR TON IZ YAMAHE I ALESISA TOLIKO DA SUTRA KAD ODEM NA SVIRKU NIKO NE NADJE KRUPNE ZAMERKE?"

uvek ce se naci neko pametan ko ce da sere....zaboravi na to...gledaj samo da sviras sto vise strejt, znaci bez preteranog izivljavanja i dokazivanja i zvucace ok...naravno, ne postoji fabricki preset koji ce ti zadovoljiti potrebe, posebno ako si detaljista...
savet je, ako imas mogucnosti za kompresor...mogu slobodno reci bilo kakav, jer sam probao svakakve, koristi ga...dobices muda na sound-u ;)
Post Reply