Chain seting s

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Chain seting s

Post by gajagus » January 20th, 2012, 1:57 pm

pozdrav da li neko zna dobar proveren tutorijal za podesavanje sensitiva na padovima u zavisnosti koji se padovi koriste ili je to od slucaja do slucaja.?

Da li postoji mogucnost da se jedan set podesi pricam o sensitivu i da se prenese na ostale setove koji su u modulu ( u mom slucaju govorim o td 10 tki ),da se ne bi ponaosob svaki set podesavao . Zaglupljivanje modula vremenom dovodi do restarta i ujedno i do brisanja podesavanja sto zahteva ponovno gubljenje vremena u podesavanju istih .....hteo bi da pojednostavim proces a boje padova je lako promeniti .
https://t.me/pump_upp
td-20
Dobošar
Dobošar
Posts: 126
Joined: February 3rd, 2010, 2:23 am
Moj Bubanj: ROLAND TD-20KX
Moji bendovi: euroband, plus 4
Inspiracija: Stewart Copeland (Police),Steve Gadd, Dewe Veckl

Re: Chain seting s

Post by td-20 » January 20th, 2012, 4:58 pm

U samom modulu gde podesavas osetljivost imas opciju za sve tipove Rolandovih padova (znaci ako koristis pd105 stavis pd 105 itd). Ako koristis trigere ili neke padove druge firme, imas i to u modulu. Kad podesis osetljivost na jednom kitu- setu bice automatsko podeseno na svih ostalih 49 setova !!
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Chain seting s

Post by despic » January 30th, 2012, 7:44 pm

gajagus...jel ti to imas neke cudne ideje?
daj da cujemo, vidimo
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Chain seting s

Post by gajagus » January 30th, 2012, 9:34 pm

ideja nije cudna nego jednostavna dajem primer .. zajebavao sam se na probi s ekipom i desio se klak opet sam probusio bas skinuo promenio mesh zategao ....da cuknem ....podesavanje se ponovo poremetilo i opet jovo nanovo dok se ne nadje prava vrednost ....govorim o retriger cancel i drugoj opciji treshold koja gasi eliminise slucajne udarce u mom slucaju radi se o home made 14 ki koji sam sam izradio u bas bubanj ...i opet svaki set sam morao ponaosob da dam istu vrednost .....td 20 rece da postoji u modulu za tip padova moj slucaj je vanserijski i potrebno je naci adekvatnu vrednost u podesavanju da bi pad funkcionalisao kako treba a to treba da se prenese na ostalih 50 setova u modulu a za to trazim jednostavan postupak ako postoji u modulu ..
https://t.me/pump_upp
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Chain seting s

Post by despic » January 30th, 2012, 11:41 pm

ne znam za tvoj modul...ali na mom ako promenim parametre trigera automatski se menjaju na svim setovima!
Post Reply