Ozvucenje

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
ringe
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 10
Joined: September 12th, 2011, 1:16 pm

Ozvucenje

Post by ringe » November 29th, 2011, 12:12 am

Imam Alesis dm8, sto i nije bitno za ovu temu, skoro sam ga uzeo, i sada me zanima jedna stvar, ja mogu da radim sa slusalicama, ali da bi radio nesto malo sa drustvom, moram da imam aktivni zvucnik, ako se ne varam. Probao sam na svom hi-fi ozvucenju, i ne ide, imam pojacalo Kenwood, i zvucnik trosistemac. Da li moze neko da mi kaze sta je najbolje, koje ozvucenje da uzmem, i kolika bi bila realna cena...hvala unapred...
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Ozvucenje

Post by Woody » November 29th, 2011, 1:58 am

Šta je najbolje? Najbolje je da uzmeš RCF aktivni monitor od 800 jura ili nešto slično, ali kapiram da nisi u tom fazonu:-) Roland ima PM 10 koji je nekih 250 €, imaš The Box MA120 za 150€... Na čemu bi tvoji drugari svirali? Ako neko od njih ima neko pojačalo sa više ulaza, može i tako. I da, kako to ne ide na tvom hi fi-u? Zbog snage ili povezivanja?
The Sea, The Sea
ringe
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 10
Joined: September 12th, 2011, 1:16 pm

Re: Ozvucenje

Post by ringe » November 29th, 2011, 10:34 am

Veruj mi da ne znam. Jer je to da kazem "bend" u kome neki jos i ne znaju da sviraju, znaci to nece biti neka pro oprema, nego za pocetak, zezanje vikendima i tako :) a ja bi mogo da dam najvise 250 €, ukljucio sam na hi-fi, i bas je zvucao uzasno. Preporucili su mi vec neke aktivne zvucnike. Ali hvala u svakom slucaju, znacice mi kada skupim kintu :chears:
td-20
Dobošar
Dobošar
Posts: 126
Joined: February 3rd, 2010, 2:23 am
Moj Bubanj: ROLAND TD-20KX
Moji bendovi: euroband, plus 4
Inspiracija: Stewart Copeland (Police),Steve Gadd, Dewe Veckl

Re: Ozvucenje

Post by td-20 » November 29th, 2011, 12:43 pm

Postoji i ova varijanta, mnogo korisna i genijalna stvarcica, da vezbas sa bendom u 3 ujutru ili u bilo kojem delu dana, a da ne smetas komsijama i ukucanima, a ton ce biti fenomenalan, samo moraces da dodas jedno 40-50e preko tvog budzeta. Ova preporuka je samo jedna od alternativa !! Poz...!!!

http://www.thomann.de/de/jamhub_bedroom.htm

Evo i prakticno:

User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Ozvucenje

Post by gajagus » November 29th, 2011, 2:58 pm

moze da ti posluzi sledece

imas laney pojacalo/zvucnik bim za klavijature oko 150 eura kosta ..mislim da se moze naci u MIX MUSIC u inace po uputstvu je predvidjeno i za elektronske bubnjeve .... jeftino funkcionalno ujedno moze da sluzi i za svirke kao i za kucno vezbanje ....ja sam to hteo uzeti ali na kraju sam se osvrnuo na yamahine 2+1 active woofer sistem od elektronaca izuo se 250e...i vrlo sam zadovoljan em jako em podesivo i kvalitet zvuka nezamenljiv barem za mene.

:thumbup:
http://usa.yamaha.com/products/musical- ... mode=model
https://t.me/pump_upp
ringe
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 10
Joined: September 12th, 2011, 1:16 pm

Re: Ozvucenje

Post by ringe » November 29th, 2011, 8:42 pm

Yamaha je kostala 250e? Gde mogu da je nadjem? I da li postoji jos neko dotatno ulaganje, za modul ili samo ukljucim u modul? I da, jel ono ima svoje dzekove ili moram sam da se snalazim?
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Ozvucenje

Post by gajagus » November 29th, 2011, 10:07 pm

sam monitoring ima svoje mono kablove za po satelitu i dva mono kabla do modula plug and CUKAJ :) podesavanje je na aktivnom vuferu ...das mu malo manje od maksimuma od basa i volumea a ostalo smanjujes pojacavas na modulu ;)
https://t.me/pump_upp
Post Reply