Pomagajte!!!

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
ringe
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 10
Joined: September 12th, 2011, 1:16 pm

Pomagajte!!!

Post by ringe » October 11th, 2011, 9:29 pm

Pocetnik sam, zivim u malom stanu, znaci odmah odbacujem akusticne bubnjeve, nasao sam nove Alesis Dm8 USB Kit, ali bez bas pedale, da li moze ko da mi kaze da li su to dobri bubnjevi. Kazite mi sta je vazno da znam za pocetak i sta bi trebalo da radim...hvala unapred :)
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Pomagajte!!!

Post by Woody » October 11th, 2011, 9:54 pm

Nema greške, Alesis će ti odlično raditi to što ti treba :thumbup:

Edit: Šta bi trebalo da znaš za početak... Ako nemaš iskustva sa elektroncima, treba da znaš da ni najskuplji modeli nemaju baš savršenu dinamiku i odziv pod palicom. Ovaj set koji ti spominješ je ok za vežbu, skidanje pesama ili kućnu probu sa bendom, samo će ti trebati vremena da se navikneš. Takođe, osim pedale koja ti fali, trebaće ti i nešto preko čega ćeš slušati bubanj. Slušalice su idealne za vežbu bez smetanja okolini, ali ako ćeš da vežbaš sa još nekim, trebaće ti neki ozbiljniji izvor zvuka. Možda kućni HI-FI, kompjuterski zvučnici (samo ako su malo veći i sa vuferom), bilo kakvo gitarsko ili bas pojačalo (naravno sa zvučnikom) ili, u najboljem slučaju - razglas. Kad uzmeš bubanj, koji god da je, obavezno pročitaj uputstvo (trebalo bi da postoji on-line manual za skoro sve e-bubnjeve) i probaj da "provališ" šta čemu služi i šta tvoj bubanj sve može. Ako treba još neka pomoć, pitaj! :chears:
The Sea, The Sea
ringe
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 10
Joined: September 12th, 2011, 1:16 pm

Re: Pomagajte!!!

Post by ringe » October 12th, 2011, 7:36 pm

Ok. Ja kuci imam genius 4+1 ozvucenje sa vuferom. Ali ja kapiram ako naucim da sviram bubnjeve, nije problem posle kada predjem na neke druge, samo malo da se naviknem nebitno da li su akusticni ili elektricni. A u vezi slusalica? Jel' mogu da budu klasicne slusalice za kompjuter, sa velikim delom za uvo, celo uvo da prekrije. Jel mogu njih da koristim?
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Pomagajte!!!

Post by Woody » October 12th, 2011, 9:19 pm

ringe wrote:Ok. Ja kuci imam genius 4+1 ozvucenje sa vuferom. Ali ja kapiram ako naucim da sviram bubnjeve, nije problem posle kada predjem na neke druge, samo malo da se naviknem nebitno da li su akusticni ili elektricni. A u vezi slusalica? Jel' mogu da budu klasicne slusalice za kompjuter, sa velikim delom za uvo, celo uvo da prekrije. Jel mogu njih da koristim?

Nikako nije nebitno jesu li akustični ili elektronski! Ok je imati elektronce jer su zgodni iz već pomenutih razloga, ali ako ikako možeš, gledaj da sedneš za "pravi" bubanj što češće. Elektronci jednostavno nisu pogodni za razvoj nekih segmenata sviranja, npr. drajv, dinamika i sve što ima veze sa odzivom instrumenta... Pravilnu tehniku (sedenje, položaj ruku, prstiju i palica), razne ritmove i tačnost u tempu ćeš moći da savladaš na "gumenjacima", ali je neophodno da osetiš instrument da bi naučio da ga "udariš". Što češće za pravi bubanj!!! Što se tiče slušalica, mogu kompjuterske, a mogu i bubice ali pazi da ne preteraš sa glasnoćom, one mogu da oštete sluh. Najbolje da kupiš neke malo ozbiljnije sluške tipa Behringer HPS5000 ili slične... jesu jeftine ali su mnogo bolje od PC slušalica.
The Sea, The Sea
ringe
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 10
Joined: September 12th, 2011, 1:16 pm

Re: Pomagajte!!!

Post by ringe » October 12th, 2011, 9:46 pm

Hvala, ali nisam se lepo izrazio, ako naucim da sviram "elektronce" znacu bilo koje, samo da se naviknem. Ali uglavnom, bitno je samo da se mnogo vezba? A i kod profesora kod kog idem, rekao mi je da cu kod njega samo na akusticnim da radim. A i "mator" sam, imam 14 god, a kada vidim decu sa 10 kako sviraju :D bude mi krivo sto nemogu i ja :) :sad: :P
User avatar
mactire
Dobošar
Dobošar
Posts: 49
Joined: October 7th, 2011, 9:16 pm
Moj Bubanj: Premier
Inspiracija: Joseph Zigaboo Modeliste, John Bonham, Ian Paice, Dave Grohl

Re: Pomagajte!!!

Post by mactire » October 18th, 2011, 2:23 pm

Tu si upravu, ja imam DM6 vec 2 godine, ali slazem se sa kolegom iznad 100% jos jednom STO VISE AKUSTICNI!! :D ...Na akusticnim bubnjevima ces imati mnogo veci "rebound" nego na gumenjacima sto je donekle cak i dobro donekle jer ces vise vezbati misice na rukama, posle kad sednes na akusticne letece ti ruke :) Ali tebi nece biti veliki problem posto ces verovatno ici najmanje jednom nedeljno da sviras akusticne tako da neces izgubiti osecaj.....E sad sto se tice dinamike..(to ti je najjednostavnije objasnjeno razlika u glasnoci ili jacini udaraca) ...MOJE TOPLE PREPORUKE DA KUPIS PRACICE PAD (Vic Firth 6" je nekih 2000 RSD) na njemu ces moci da se igras dosta sa dinamikom vezbajuci rudimente :)
Pozdrav, srecno, samo napred ! :thumbup:
"Try Not. Do or do not. There is no try."
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Pomagajte!!!

Post by gajagus » October 18th, 2011, 3:03 pm

ja koristim mash head i to dobro zategnute td 10 modul ........tako da rebound se oseti ali ne bas ko na pravima jer je vestacke arome ...a s druge strane ako se usavrsi vazdusni osecaj odbijanja tojest pingpong ..na pravima bi se trebalo smanjiti jacina udarrca .....barem je to moje misljenje a na obicnim gumenjacima bi trebao biti bolji odaziv palice jer bi palica odbijala vibracije u sake sto pojacava osecaj ...ima razlike podosta ..ali toliko sad od mene s druge strane desilo mi se neocekivano ....bas bubanj sam svirao dobra tri meseca i sve bez problema i dosao mi :thumbsup: bouraz ko da je kopac rowowa ili cepac cepanica .....opalio par puta bas opnu probusio kobrom ko metak :D sto znaci nije sve u jacini udarca .......vec mora da se oseti ipak ta distanca jacine koliko se sme i koliko ne sme ....to je isto ko s devojkom neznost je prva stavka u odnosu s cicom bubnjicom ;) :thumbsup:
https://t.me/pump_upp
Post Reply