Trigeri i moduli

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Trigeri i moduli

Post by Drobac » October 30th, 2007, 11:29 pm

Dakle, ovako. Triger je senzor koji se kaci na bubanj i kupi vibracije koje prenosi do modula (koji nije nista drugo do procesor) i te vibracije pretvara u zvuk. Slicno kao na elektroncu. Ako imate nekih pitanja iz ove oblasti, vrlo rado cu odgovoriti na njih. Naravno, ako budem znao. :D
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
MikePortnoy034
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 278
Joined: October 23rd, 2007, 4:49 pm
Moj Bubanj: TAMA Rockstar
Moji bendovi: Equinox
Inspiracija: Mike Portnoy, Danny Carrey, Neil Peart...
Location: Topola-Beograd
Contact:

Re: Trigeri i moduli

Post by MikePortnoy034 » October 31st, 2007, 12:52 am

Da li znate neke poznate bubnjare koji triguju bubanj? Ja sam cuo da to radi bubnjar iz Fear Factory-a, Raymond! Da li to pomaze pri snimanju u studiju i sta se na primer dobija kada se uzivo triguje bubanj?
https://www.facebook.com/pages/Equinox/69140483086
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Trigeri i moduli

Post by Drobac » October 31st, 2007, 1:06 am

Bubnjar Fear Factory-ja ga koristi u kombinaciji sa pravim zvukom. Ne znam tacno koliki je odnos, ali i varira od albuma do albuma. Nisam samo siguran da li triguje samo baseve ili ceo bubanj.

Imas gomilu bubnjara koji triguju bubanj, kako uzivo tako i u studiju. Maltene, skoro svi metal bubnjari (naravno, ima izuzetaka).

Prednost trigera u odnosu na akusticni zvuk (pri tom ne mislim na sound replacement) je u tome sto se svi udarci cuju i zvuk jednostavno probija kroz distorzije i bas gitaru. U vecini slucajeva triguje se samo bas bubanj. Priroda basa je takva da se on u svoj buci jako slabo cuje. Pogotovo ako je brz. Recimo, George Kollias, bubnjar Nile-a, ne voli trigere, ali ih koristi na basu, upravo iz tih razloga. Da ne pricam da je sa trigerima od svake kante moguce dobiti pravi bubanj i o toncima koji nikad ne znaju da mi nameste zvuk bas bubnja.

Jos jedna prednost trigera je sto se moze podesiti da izjednacava udarce. Nemoguce je pri velikim brzinama svirati i jako (ima par primera bubnjara koji to mogu da izvedu, ali to su zivotinje, medju njima i gore pomenuti :D ). Mada mnogi ovo smatraju "varanjem", premda nije.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
MikePortnoy034
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 278
Joined: October 23rd, 2007, 4:49 pm
Moj Bubanj: TAMA Rockstar
Moji bendovi: Equinox
Inspiracija: Mike Portnoy, Danny Carrey, Neil Peart...
Location: Topola-Beograd
Contact:

Re: Trigeri i moduli

Post by MikePortnoy034 » October 31st, 2007, 1:14 am

Pa pazi, kontam da svi ovi high class bendovi-bubnjari koriste takve fore za svoj zvuk! Sto kazes od tih bubnjara koji su extra brzi ubedjen sam da ljudi kao sto su Joey Jordison ili Jason Bittner ili bubnjar koga si ti naveo koriste to sigurno. E da, sto se tice Raymonda mislim da si u pravu da triguje samo bas zbog tog industrial zvuka! Hvala na odgovoru koleza :D !!!
https://www.facebook.com/pages/Equinox/69140483086
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Trigeri i moduli

Post by Drobac » October 31st, 2007, 1:26 am

Nema na cemu. Mislim da sam negde procitao da ga Joey ne koristi, ali nisam siguran. Mnogi u studiju koriste sound replacement. Rezultat je prakticno isti, ali je postupak drugaciji.
Recimo, Nicko McBrain je koristio kombinaciju trigera i akusticnog zvuka na Brave New World mislim.
To za Rejmonda sam citao na Taminom sajtu.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
IpeFAN
Dobošar
Dobošar
Posts: 43
Joined: December 2nd, 2007, 5:45 pm

Re: Trigeri i moduli

Post by IpeFAN » December 2nd, 2007, 10:02 pm

I Portnoy je trigovao dobos na Images and Words-u a mozda iceo bubanj ali kolko znam trigovao je samo dobos
User avatar
MikePortnoy034
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 278
Joined: October 23rd, 2007, 4:49 pm
Moj Bubanj: TAMA Rockstar
Moji bendovi: Equinox
Inspiracija: Mike Portnoy, Danny Carrey, Neil Peart...
Location: Topola-Beograd
Contact:

Re: Trigeri i moduli

Post by MikePortnoy034 » December 3rd, 2007, 12:56 am

Jeste, samo dobos mu je na tom albumu trigovan.
https://www.facebook.com/pages/Equinox/69140483086
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Trigeri i moduli

Post by Loshme » December 3rd, 2007, 11:55 pm

ja sam imao trigerovan bubanj i onda su trigeri odleljeni i stao onaj lepak i sloj nekog sundjera :ranting: :ranting:

Kako bubnjar iz Limp Bizkita dobija onako specifichan zvuk bas bubnja ??
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Trigeri i moduli

Post by pedja_gumeni » December 4th, 2007, 1:58 am

Postoji samo jako bitan detalj bez kojeg triger ni ne vredi, a to je perfektna preciznost udaranja, kako nogu tako i ruku, bash zato shto se sve chuje mnogo definisanije....Trulo je kad posebno istaknesh recimo bas bubanj pa budu rasuti udarci, samo se vishe izblamirash nego bez trigera. :)

Ja lichno ne volim triger i uvek tezim ka jednakoj glasnoci na nekim brzim delovima, ne smatram da sam zivotinja ovim putem... lol :cekic:
A od tonca do tonca zavisi shta ume da izvuche preko miksete od bas bubnja (mislim na "tachku"), ali i sve ostale delove bubnja, da gitare ne bi ruchkale njegovu izlaznost...
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Trigeri i moduli

Post by Drobac » December 4th, 2007, 3:59 pm

Pa triger koliko pomaze, toliko i odmaze. Moras biti precizan kad sviras sa njim jer se cuju sve greske, lakse ih je sakriti bez trigera. Ali njegovo koriscenje ti definitivno "prociscava" sviranje. Cujes svoje greske koje ne bi cuo bez njega, pa radis na tome da ih ispravis.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Trigeri i moduli

Post by pedja_gumeni » December 4th, 2007, 8:17 pm

Drobac wrote:Ali njegovo koriscenje ti definitivno "prociscava" sviranje. Cujes svoje grske koje ne bi cuo bez njega, pa radis na tome da ih ispravis.
To stoji, lepo smo se dopunili... :thumbup:
WWW.MEGUSTOBEND.COM
kruska21
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: January 19th, 2008, 3:51 pm

Re: Trigeri i moduli

Post by kruska21 » January 19th, 2008, 4:11 pm

e cao!
interesujeme gde ima da se kupi piezo(triger) posto mi treba za rolandove devetke (td9).redovni trigeri su 50 evra,mislim novi a bas mi se nesto nedaje toliko para.devetkini su veci i od peticinih i od sedmicinih trigera pa mi i takvi trebaju.samo mi nemojte reci da izvadim iz muzickih cestite!
pa bih vas zamolio :hail: zako znate adersu ili broj.hvala!!!!!!!!!!!!!!
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Trigeri i moduli

Post by ProFTW » January 19th, 2008, 4:14 pm

http://www.radioklub.co.yu/

p.s.
potrazi na sajtu ako ti neshto treba, mozda pishe... Cheers!
ka-PAU
kruska21
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: January 19th, 2008, 3:51 pm

Re: Trigeri i moduli

Post by kruska21 » January 19th, 2008, 4:25 pm

e hvala brate!jedino je malo jebeno sto tamo ima milion piezo pod siframa a, nema slike?
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Trigeri i moduli

Post by Drobac » January 19th, 2008, 4:47 pm

Pa nazovi ih ili jos bolje, ako si iz BG-a idi tamo, pa vidi. Ili idi na pijacu i kupi lepo digitron i iz njega izvadi. :zuba:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Post Reply