Pomoc!!!

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Pomoc!!!

Post by downbeat » September 2nd, 2008, 5:07 pm

e, ovako...
zanimaju me vasa iskustva sa trigerima, modulima i tim stvarima...skupio sam nesto love i odlucio da pokupujem to...najvise me zanima za bas-bubanj(mozda za i za dobos..nek se nadje)...e sad...znate li mozda koji su moduli, trigeri, dobri...neko kaze Roland, neko Ddrum, alesis itd...uglavnom, trazio sam po netu..kazu da je najbolje kad se koristi roland modul i roland triger, ddrum modul,ddrum triger..kontate sta hocu da kazem...
pa ako neko nesto zna, neka kaze..posto mi treba pomoc...te stvari i nisu bas jeftine, pa ne bi da se sjebem... :)
Hvala!!!
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Pomoc!!!

Post by Matija » September 2nd, 2008, 5:39 pm

ddrum all the way, matori. svedjanin kad napravi... sve ti jasno.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomoc!!!

Post by alexa » September 2nd, 2008, 6:35 pm

Ja nemam mnogo iskustva, a ono što imam znam je da je ddrum kewlj.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Element9
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 276
Joined: November 28th, 2007, 9:00 pm
Location: Beograd

Re: Pomoc!!!

Post by Element9 » September 2nd, 2008, 6:44 pm

Nemam uopste iskustava sa time ali iz onog sto sam citao od nekih producenata... ddrum trigeri

E sad moduli. Tu je vec Roland keva. Ali to lepo probas u radnji i vidis na kom ti se vise svidjaju semplovi.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pomoc!!!

Post by Drobac » September 2nd, 2008, 7:24 pm

Koliko ja znam Ddrum i Roland su najbolji. E sad sve zavisi sta zelis i koliko para imas. Ja trigerujem samo bas i za to mi je Alesis D4 i vise nego dobar. Medjutim, on i nema neke fine zvukove dobosa. DM5 je bolji po tom pitanju, ali koliko sam cuo, ima slabiju biblioteku baseva od D4. Ta 2 su ti najjeftinija. Mislim da je mnogo para da dajes za Roland TD20 i Ddrum module samo za bas i dobos. D4 i DM5 su oko 150 evra polovni. Petodelni set Ddrum trigera (novih) je oko 18000 din.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Pomoc!!!

Post by Boris J » September 2nd, 2008, 9:17 pm

fora sa trigerima je da ako vec hocesh da se otvorish za njih otvori se za dobre - ddrum ochigledno, medjutim i oni imaju jeftinu i skuplju varijantu, a ja bi ti preporuchio da se otvorish za ove skuplje (chini mi se da se beshe zobu red shoot ili tako neshto) da ne bi kasnije imao problema sa mistrigerovanjem ili duplim signalima i sl... ako svirash metal ovo je posebno dobra ideja jer se radi o velikim brzinama (u ovim ekstremnijim varijantama) tako da ce ti trebati maksimalna preciznost... a shto se tiche modula roland td20 je definitivno najbolje shto mozesh da uzmesh ali mozda ti i ne treba toliko skup modul (a veruj mi skup je http://www.musiciansfriend.com/product/ ... sku=449917) mozda mozesh da se snadjesh i sa nekim od pomenutih alesisa koji su mnogo jeftiniji (a uopshte ne moraju biti loshi)...

naravno sve to zavisi od namene....
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pomoc!!!

Post by Drobac » September 3rd, 2008, 1:04 am

Pa ne znam po cemu mislite da se Ddrum trigeri bolji od Rolandovih?
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Pomoc!!!

Post by Boris J » September 3rd, 2008, 5:39 am

pa ja iskreno nisam koristio ni jedne ni druge al koga god da sam chuo da pricha o svojim iskustvima (mislim na profesionalce) svi su pominjali taj ddrum a niko roland (bar ne shtp se trigera tiche)... kapiram da postoji razlog za to...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pomoc!!!

Post by Drobac » September 3rd, 2008, 11:55 am

Dosta bubnjara koristi i Roland trigere. Isto su u kucistu kao i Ddrum, mozda cak i masivnijem.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Sonor
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 302
Joined: May 19th, 2008, 5:46 pm
Moj Bubanj: Sonor Signature Series, SX
Moji bendovi: May Day
Inspiracija: Steve Smith

Re: Pomoc!!!

Post by Sonor » September 3rd, 2008, 12:24 pm

Može jedno pitanje?

šta su to trigeri i moduli i čemu služe? kad se već spominju! :cekic:
grupamayday.webs.com
Infinity
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 3
Joined: August 26th, 2008, 12:24 pm
Location: Beograd

Re: Pomoc!!!

Post by Infinity » September 3rd, 2008, 12:34 pm

Sonor wrote:Može jedno pitanje?

šta su to trigeri i moduli i čemu služe? kad se već spominju! :cekic:
viewtopic.php?f=14&t=59
User avatar
Sonor
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 302
Joined: May 19th, 2008, 5:46 pm
Moj Bubanj: Sonor Signature Series, SX
Moji bendovi: May Day
Inspiracija: Steve Smith

Re: Pomoc!!!

Post by Sonor » September 3rd, 2008, 12:56 pm

Infinity wrote:
Sonor wrote:Može jedno pitanje?

šta su to trigeri i moduli i čemu služe? kad se već spominju! :cekic:
viewtopic.php?f=14&t=59
e hvala...
grupamayday.webs.com
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Pomoc!!!

Post by downbeat » September 3rd, 2008, 6:04 pm

...gledao sam po netu i rolandovi moduli trgaju koliko su skupi...tako da, preostaje mi samo taj alesis...
ima neki lik, ovde u BL prodaje 4 za 125 eura....a dm5 je u Artistu,nov,je li, takodje u BL, oko 250 eura...pa cu vidjeti sta da uradim povodom toga...
mene prvenstveno zanima zvuk bas-bubnja...dobos manje-vise...a timpani skoro nikako...i jos me zanimaju neki propratni semplovi...nadam se da imaju oni sabovi i tako te nebuloze..posto kontam da ubacim jedan,dva ona pada od elektronca...

E Drobac...posto ti imas 4..kako si zadovoljan...jel zajebava..jel se kvari...ima li ona dinamicka podesavanja...isto na osjetljivost...ne bi sad samo da slucajno naslonim bat i on registruje kao udarac..hehehe...jel se kvari...prasina, baterija itd...uputi me malo...:)

e da...hvala svima na odgovorima!!!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pomoc!!!

Post by Drobac » September 3rd, 2008, 6:51 pm

Ja sam prilicno zadovoljan, s obzirom da trigerujem samo bas. Ima dinamicka podesavanja, samo ima jedna caka. Moras biti siguran da kupujes noviju varijantu, posto sam video na netu da postoji varijanta (prve serije) koje imaju samo podesavanje gaina i nista drugo. Par puta mi se desilo samo da se nesto "uzjogunio" iz ne znam kog razloga, mozda i ja nesto nisam namestio kako treba, ali kad ga ugasis i ponovo upalis, radi. Baterije nema, samo ispravljac.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Pomoc!!!

Post by Boris J » September 3rd, 2008, 10:38 pm

Drobac wrote:Dosta bubnjara koristi i Roland trigere. Isto su u kucistu kao i Ddrum, mozda cak i masivnijem.
pazi, verujem... kao shto rekoh meni nikada ni za shta nisu trebali ali upoznao sam dosta bubnjara (mnogo starijih i od tebe i mene) i svi su mi pominjali samo ddrum... shto nikako ne znachi da su svi drugi sranje... al da mi sutra za neshto zatrebaju mislim da bi ja ipak potrazio njih...
Post Reply