Pomoc!!!

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Pomoc!!!

Post by downbeat » September 3rd, 2008, 10:40 pm

Drobac wrote:Ja sam prilicno zadovoljan, s obzirom da trigerujem samo bas. Ima dinamicka podesavanja, samo ima jedna caka. Moras biti siguran da kupujes noviju varijantu, posto sam video na netu da postoji varijanta (prve serije) koje imaju samo podesavanje gaina i nista drugo. Par puta mi se desilo samo da se nesto "uzjogunio" iz ne znam kog razloga, mozda i ja nesto nisam namestio kako treba, ali kad ga ugasis i ponovo upalis, radi. Baterije nema, samo ispravljac.
...vidis, nisam to znao...jel znas kako, na koji nacin mogu da skontam koja je ta prva serija...tj.koja je novija...jel samo po gainu...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pomoc!!!

Post by Drobac » September 4th, 2008, 12:10 pm

Boris J wrote:
Drobac wrote:Dosta bubnjara koristi i Roland trigere. Isto su u kucistu kao i Ddrum, mozda cak i masivnijem.
pazi, verujem... kao shto rekoh meni nikada ni za shta nisu trebali ali upoznao sam dosta bubnjara (mnogo starijih i od tebe i mene) i svi su mi pominjali samo ddrum... shto nikako ne znachi da su svi drugi sranje... al da mi sutra za neshto zatrebaju mislim da bi ja ipak potrazio njih...
Ma ok, znam i ja da dosta vise ljudi koristi Ddrum, ali se Roland u zadnje vreme opasno poceo siriti na tom polju. Zato stariji bubnjari vise i vole Ddrum, to je ono sto koriste godinama. ;)
downbeat wrote:
Drobac wrote:Ja sam prilicno zadovoljan, s obzirom da trigerujem samo bas. Ima dinamicka podesavanja, samo ima jedna caka. Moras biti siguran da kupujes noviju varijantu, posto sam video na netu da postoji varijanta (prve serije) koje imaju samo podesavanje gaina i nista drugo. Par puta mi se desilo samo da se nesto "uzjogunio" iz ne znam kog razloga, mozda i ja nesto nisam namestio kako treba, ali kad ga ugasis i ponovo upalis, radi. Baterije nema, samo ispravljac.
...vidis, nisam to znao...jel znas kako, na koji nacin mogu da skontam koja je ta prva serija...tj.koja je novija...jel samo po gainu...
Ne bih za ovo ni znao da se jedan lik na Roddy forumu nije tako zajebao. Po njegovim recima, ti stariji modeli imaju od podesavanja samo gain. Ovi noviji pored toga imaju i VCurve, X-stalk, Noise i Decay.
Imas na Alesis-ovom sajtu i uputstvo za koriscenje i D4 i DM5 modela.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Pomoc!!!

Post by downbeat » September 4th, 2008, 1:44 pm

Ej, hvala ti puno!!!!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pomoc!!!

Post by Drobac » September 4th, 2008, 3:31 pm

Nema na cemu, ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj.
Inace, planiram da napravim "tutorial" za pravljenje onih trigera u batovima, samo da nabavim bat.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Pomoc!!!

Post by downbeat » September 4th, 2008, 4:35 pm

Drobac wrote:Nema na cemu, ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj.
Inace, planiram da napravim "tutorial" za pravljenje onih trigera u batovima, samo da nabavim bat.
a sta drugo i ocekivati od tebe...hehehe...CAR!!...samo hand-made,a? :)

e, da...jel znas na koju semu mogu da skinem ona uputstva za modul-e sa alesis site-a...nesto mi nikako nece...
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Pomoc!!!

Post by pedja_gumeni » September 4th, 2008, 6:47 pm

aj bre skinemo shemu, pa napravimo modul DIY. : )))
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pomoc!!!

Post by Drobac » September 4th, 2008, 7:33 pm

downbeat wrote:
Drobac wrote:Nema na cemu, ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj.
Inace, planiram da napravim "tutorial" za pravljenje onih trigera u batovima, samo da nabavim bat.
a sta drugo i ocekivati od tebe...hehehe...CAR!!...samo hand-made,a? :)

e, da...jel znas na koju semu mogu da skinem ona uputstva za modul-e sa alesis site-a...nesto mi nikako nece...
Promenili su sajt, ne mogu da se snadjem. Akde uploadovacu ja to na net ovih dana (pod uslovom da nije mnogo veliko) pa cu ti ostaviti link.
pedja_gumeni wrote:aj bre skinemo shemu, pa napravimo modul DIY. : )))
Ima sema na netu, iskopacu negde link.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Pomoc!!!

Post by downbeat » September 5th, 2008, 10:23 am

Hvala!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pomoc!!!

Post by Drobac » September 11th, 2008, 12:05 pm

Sto ti mene ne podsecas za ovo, ja zaboravio?
Evo ti link za uputstvo: http://rapidshare.com/files/144325122/A ... l.pdf.html

Evo ti i uputstvo kako da ga resetujes, ako budes imao nekih problema:

To Hard Reset the D4 - Power down for a few minutes. Then hit the "voice" and "output" keys at the same time, and hold them both while you power up. This will re-set the D4, and should clear up any problems.

I kako da proveris koja je verzija softvera:

Press the drumset key. Let go. Then hit BOTH cursor keys at the same time. The ROM version will be displayed for a few seconds.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Pomoc!!!

Post by downbeat » September 18th, 2008, 11:30 am

Znam da ces se sjetiti..tako da nisam htio.... :)
Hvala puno!!!!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pomoc!!!

Post by Drobac » September 18th, 2008, 12:25 pm

Nema na cemu. Ako jos nesto treba, samo javi.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
tasmanian
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 10
Joined: January 22nd, 2009, 6:22 pm
Moj Bubanj: Sonor 2007 birch
Moji bendovi: Last Man Standing,Magnolija, Blok Sistema
Inspiracija: Phill Rudd,Matt Sorum,Vinnie Paul-Sveto trojstvo

Re: Pomoc!!!

Post by tasmanian » January 23rd, 2009, 3:47 pm

mogu ti rec da iman i dobrih i losih iskustava sa ddrum trigerima, npr, na otvorenoj svirci (kino bacvice split) poboljsalo mi je zvuk basa za stoduplo i sve je bilo ok, ali u zatvorenoj svirci (kocka st.) imao sam toliko problema sa random triganjem basa da san tija bacit i bubanj i trigere i sve u tri sveta .....ajme. Ugl, oba puta sam koristio ddrum triger za bas i roland td5 modul koji je ok i nista vise. ako mozes, kupi kvalitetniju masinu tipa alesis dm5 ili sl koja ima vise postavki za podesenje trigera. Za pocetak mozes isprobat jedan trik koji mi je upalio kqd nisam imao trigere. Uzmi obicni mikrofon, stavi ga duboko u bas, ukljuci u modul i poigraj se sa postavkama, trebalo bi ti bit dovoljno za svirku u garazi ili u manjem klubu. Ako oces mogu ti pojasnit malo i postavke
Zašto se jednostavno ne mogu probudit jednog dana i bit nabildan i zgodan.....
Post Reply