Hybrid!

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Hybrid!

Post by Woody » October 21st, 2010, 10:59 pm

Voleo bih da prodiskutujemo na temu "meshanca", trigerovanog akusticnog bubnja u sprezi sa modulom.
Ako sam promasio lokaciju, premestite topic, mada nesto slicno nisam nasao na forumu...
To je, bar koliko ja znam, prilicno retka postavka (kod nas, naravno... u svetu je to odavno normalno), iskreno ja sam jedan od retkih za koje znam da tako koriste prednosti elektronike, mada ni slucajno medju prvima:) Evo za pocetak da objasnim svoj set-up i njegovu genezu:

Trenutno sviram Sonor standardan petodelni set (umanjen za jedan tom) na koji kacim rolandove trigere (RT serija) i to saljem u td-12 rolandov modul. Cinele su "obicne" i normalno ih ozvucavam mikrofonima. Za dodatne efekte i lupove (obicno perkusije i razne elektronske prckalice, posto sviram house) koristim dodatne pedove (roland pd-8).

Pre jedno pet godina, moj trenutni bend je "zaplivao" u vode house i elektronske muzike i ja sam, posle kratkog perioda mozganja, shvatio da mi za takvu svirku treba vise od dobrog seta bubnjeva i mikrofona. Buduci da sam roker u dusi, a i da sam pre toga imao nekoliko prilika da odradim svirku na elektroncima, skontah da je to kao da sa koncertnog klavira predjes na CASIO klavijature:) Da ne ispadne da nesto ili nekog omalovazavam, jednostavno, to su potpuno razliciti instrumenti! Mislim se ja nesto, a sto ih ne bi pomesao? Tako dobijes najbolje od oba sveta! Sviras akustiku (po meni elektronac nikad ne moze da da takav drajv sto bubnjaru sto ostatku benda), a izlazi sve sto pozelis! Tako... evo do danas izmisljam i dovijam se da to sve unapredim i osposobim za svirku na profi nivou i uspeo sam do neke mere. Zato sam i otvorio ovaj topic. Prvo, sve vise nas ima koji se interesujemo za tako nesto, a drugo, nadam se da se nadje i neko ko moze da nas posavetuje kako-sta i tome slicno! Ima tu dosta zackoljica i "tajni zanata", ali mogucnosti su ogromne!
The Sea, The Sea
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Hybrid!

Post by despic » November 15th, 2011, 2:30 pm

gubi se preterano na tehnici prilikom sviranja elektronca...posebno obicnog "gumenjaka" kakav je moj... :)
ali mislim da svirka ne bi ni malo patila kad bi imao ceo set...
posebno u manjim klubovima...
kapiram da svi imate in ear, pa vam ne smeta mnogo prstanje cinela...
koristis metronom?
sa modula...ili externi?
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Hybrid!

Post by despic » November 15th, 2011, 2:33 pm

o5 prednost citavog seta je sto na tipa rim, mozes da stavis clap...
na cup od cinele reversed crash...itd itd...sitnice, ali znace
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Hybrid!

Post by ProFTW » November 15th, 2011, 3:28 pm

Hibridni setovi danas koriste gotovo svi, pogotovo talme bubnjari ali naravno u kombinaciji sa mikrofonima. kontam da je to zato sto oba zvuka nisu u neku ruku dovoljno dobra sami za sebe - te se onda mesaju i ukrstaju da se dobije najoptimalniji ton.

Naravno, hibridi dodaju potpuno novi nivo celom sviranju posto, ko sto kaze kolega, mozes trigerovati sta oces. Ovaj covek je to definitivno doktorirao:
ka-PAU
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Hybrid!

Post by Woody » November 15th, 2011, 3:32 pm

Prednost full elektronca je najviše što mogu da se rade ultra tihe svirke, za ostalo je akustika keva. Čak i te EFX prčkalice mogu da se reše dodatnim padovima (što ja i radim). Metronom vučem iz modula, a ostali nemaju in ear (pevači su ga kupili i odustali...), tu i jeste fora što im bubanj na bini daje groove koji ni jedan elektronac ne može da isfabrikuje.
The Sea, The Sea
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Hybrid!

Post by despic » November 15th, 2011, 3:50 pm

ja sam se oduvek susretao sa pevacima/pevacicama kojima smeta zvuk bubnja ;)
pa cak se i gitaristi ponekad bune, posebno za dobos...
prednost elektronca, pogodan za prenos, montazu i sam zvuk koji izlazi iz ozvucenja... (u ovo poslednje svrstavam samo electro fazon) znaci ni za jedan drugi zanr muzike u zivotu ne bih koristio elektronca...
mana nisam probao td20x i razne ludnice od 3,4,5 soma e....ali kapiram, sigurno nije bolji filing nego svirati na bilo kom akusticnom
jednostavno, ne izlazi sve kako treba, makar koristio 6 superiora, i adictive drums-a...

nego...kako bre radi ovaj gore sve ovo?mislim, nije da mi je potrebno, nego, cisto me zanima ;)
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Hybrid!

Post by despic » November 16th, 2011, 5:22 pm

jel neko probao neki efektor uporedo?
tipa kpad ili tweakalizer...da ide u pozadini filter,flanger,delay
dobra je fora...samo sto to koristim na 10% svirki...mrzi me da nosim i povezujem jos i to pored svega ;)
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Hybrid!

Post by Woody » November 17th, 2011, 10:32 am

despic wrote:kako bre radi ovaj gore sve ovo?mislim, nije da mi je potrebno, nego, cisto me zanima ;)
Koristi opciju modula (td-20/12 ili yamahe dtx900) da pattern, u njegovom slučaju nakucan na kompu pa učitan, prebaci u "tap" mod i onda jedan udarac okida jedan slajs pattern-a, pa sledeći i tako redom. Možeš na svaki pad da staviš poseban pattern sa raznim farbama. Njemu je na kik-u pattern basa, a na padovima delovi teme i na nekom od padova kit-change svich... Prilično komplikovana postavka i dosta skilla i vežbe potrebno da se ta mašinerija iskoristi :hail:

Efekte koristimo, ali ih radi tonac. Ja nemam još dve ruke za to zezanje.
The Sea, The Sea
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Hybrid!

Post by despic » November 21st, 2011, 4:03 pm

ma ima to i moj modul, samo ne znam kako se namesta...
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Hybrid!

Post by Woody » November 22nd, 2011, 2:30 am

Sorry, slab sam sa yamahom, povotovo dtxp... pogledaj manual, mora da ima i o tome, a verujem da ima neko ovde ko to vec zna...
The Sea, The Sea
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Hybrid!

Post by Woody » December 21st, 2011, 12:42 am

Možda je malo opičen tip (brate, daj malo nama kad ti je već tako lepo:), ali ovo je već hibrid o kome ja pričam! Samo bih ja lično doboš i tomove na momente ostavio više live iz mikrofona... Batica se baš lepo igra efektima i farbama i koristi ih kao instrument!

The Sea, The Sea
Post Reply