piezo i moduli

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

piezo i moduli

Post by gajagus » April 17th, 2010, 6:17 pm

moze li mi reci neko da li ovi novi moduli podrzavaju piezo trigere i koji ...
koja je razlika izmedju peeza i triggera kako ga zovu mozda sam pogresio u izrazu .. i koja je razlika po sensitivu ... jer piezo je direktno vezan sa plocom za udaranje dok triger moze biti i na udaljenijoj tacci gde vibracije cine udarac ...

moze li koje pojasnjenje ....
https://t.me/pump_upp
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: piezo i moduli

Post by Drobac » April 17th, 2010, 6:28 pm

Pa triger u suštini i jeste piezo. Ne razumem ovu rečenicu sa piezom na ploči za udaranje. Kakvoj ploči?
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: piezo i moduli

Post by gajagus » April 17th, 2010, 6:52 pm

pogresno sam interpretirao misao sta sam hteo reci ......piezo tanki ..dve zice plus minus signal ...u sustini se nalazi uz samu plocu opne udaranja ....da bi imalo svoju funkciju prenosa vibracija ..... pricam za padove starije generacije roland td 7 i 8 ... zanima da li ovi novi padovi sa mrezicama imaju isti sistem govorim za v drums hocu reci da li je isto piezo posto je taj prijemnik odvojen od mrezice na nekih 5 do 8 cm i na kom principu funkcionisu ti mikrofoni prijemnici sta god da su i gde mogu to na netu da vidim .....znaci pitam koja je razlika izmedju pieza i prijemnika novih serija padova .... kako se oni nazivaju i kako da dodjem do neke informacije o njima ..nadam se da sa malo priblizio smisao ove teme....
https://t.me/pump_upp
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: piezo i moduli

Post by gajagus » April 17th, 2010, 6:55 pm

a drugo pitanje jeste bilo ..primer imam stare padove sa piezom da li mogu da ih koristim sa modulima nove generacije .......stari su mono novi su stereo ...nebitno to znam dve zone itd.....znaci informacija da li da bacim padove i kupim nove ili ih mogu iskoristiti ..
https://t.me/pump_upp
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: piezo i moduli

Post by Drobac » April 17th, 2010, 7:24 pm

Ubeđen sam da se i na novim elektroncima koristi piezo, a isto tako sam ubeđen i da će stari padovi da rade na novim modulima. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: piezo i moduli

Post by ProFTW » April 18th, 2010, 1:27 pm

Piezzo ti je vrsta triggera, (da bi bolje to objasnili prevescemo na srpski, triger=okidac)
Sve sto (uslocno receno) "pokrene" zvuk na modulu je triger.
Sto se tice padova, naravno da ce raditi, jedino sto je bitno da imas signal koji ti padovi salju koji "trigeruje" zvuk na modulu (znaci ti ga udaris, on posalje signal do modula koji zbog toga da zvuk)
simple as that
ka-PAU
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: piezo i moduli

Post by gajagus » April 18th, 2010, 4:06 pm

znaci nebitno je koja je vrsta prijemnika za vibracije modul ce izbaciti odgovarajuci ton to me je interesovalo ..... vidim da se prodaju trigeri koji se montiraju na obruc od akustike kako se to zove i kako mogu doci do toga....tojest gde se nalaze distributeri za te stvarcice .........................vidim i po oglasima da se nudi sta je to ..........ko ne zna pita ..:D
https://t.me/pump_upp
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: piezo i moduli

Post by Drobac » April 18th, 2010, 4:17 pm

Trigeri idu na akustični bubanj, efekat im je kao kod elektronca, na kraju dobijaš elektronski zvuk bubnja. Možeš čak i da ih koristiš na meš opnama, tako možeš svirati akustični koji se ne čuje, čuje se samo izlaz iz modula (za ovo ti treba i neka vrsta pojačala ili slušalice), mada, bolje radi elektronac od ovog sistema.

Trigere možeš uzeti u Noti, mada trigeri nisu jeftini, odmah da ti kažem.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: piezo i moduli

Post by ProFTW » April 18th, 2010, 8:55 pm

ka-PAU
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: piezo i moduli

Post by gajagus » April 19th, 2010, 4:13 pm

da posto je ovo skuplja varijanta d drum triggera vidim da se ne isplati ni ulagati

mes opne to su ove plasticne impregnirane opne 10 ke i 12 ke sto su u ponudi za v drums elektronce tojest bezvucne .......e sad posto eksperimentisem ....kakav je efekat udarca na mesh opnu sa udaljenim piezom ........da li ce piezo triger apsorbovati vibracije i dati odgovarajuci zvuk na modulu mesh membrana i piezo ispod na nekih pet cm ...
https://t.me/pump_upp
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: piezo i moduli

Post by Mare » April 19th, 2010, 5:09 pm

Ne znam da li si video ovo, rekoh, možda si zainteresovan.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: piezo i moduli

Post by Drobac » April 19th, 2010, 8:09 pm

gajagus wrote:da posto je ovo skuplja varijanta d drum triggera vidim da se ne isplati ni ulagati

mes opne to su ove plasticne impregnirane opne 10 ke i 12 ke sto su u ponudi za v drums elektronce tojest bezvucne .......e sad posto eksperimentisem ....kakav je efekat udarca na mesh opnu sa udaljenim piezom ........da li ce piezo triger apsorbovati vibracije i dati odgovarajuci zvuk na modulu mesh membrana i piezo ispod na nekih pet cm ...
Mesh opne su ti opne koje su bukvalno mrežica i ima ih u ponudi od 8 do 22 inča.

Ako misliš da ti piezo bude fizički odvojen od te opne, neće funkcionisati. Mora postojati nešto što će povezivati piezo i opnu. Sunđer neki ili nešto slično.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Post Reply