Roland TD3 vs TD7 vs YAMAHA DTX

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
roske
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: November 3rd, 2008, 4:38 pm

Roland TD3 vs TD7 vs YAMAHA DTX

Post by roske » March 16th, 2010, 4:56 pm

Ljudi,ima li nekog sa dovoljno informacija da mi pojasni mane i prednosti ova tri modula.pazario bih jedan od ova tri,polovna naravno,za kucnu radinost i eventualno za manji gig.Svaki savet je dobro dosao!Hvala unapred :thumbup:
triggy
Dobošar
Dobošar
Posts: 145
Joined: March 10th, 2010, 10:59 pm
Inspiracija: Steve Smith, Gene Hoglan i mnogi drugi...

Re: Roland TD3 vs TD7 vs YAMAHA DTX

Post by triggy » March 19th, 2010, 2:07 am

Ja imam Roland TD7, i mene verno i pouzdano služi. U sebi ima nešto preko 500 zvukova, 512 čini mi se koje možeš da koristiš u 32 kompleta. Ima dosta mogućnosti za podešavanje, poput osetljivosti pada, ukrštanje dva zvuka, 4 efekta prostorije (eho,reverb..),seqencer itd...Svi ulazi su stereo a ima ih 9 plus ulaz za hihat kontroler. Da su stereo znači da na svaki pad možeš postaviti po dva zvuka koja dobijaš udarcima u opnu ili obruč pada. Što se tiče zvukova to je individualna stvar, posle dosta vremena savladao sam podešavanje i našao kombinacije koje mi se dopadaje. Mogućnosti su ogromne samo treba vremena i strpljenja. Mislim da bi ti za kuću i povremene svirke bio odličan izbor.
Roland TD3 sam svirao u dva navrata, tako da imam tek nešto iskustva. Uglavnom ako se dobro sećam ima nekih 128 zvukova i otprilike ista podešavanja kao TD7. Na njemu su prelazi mono tj nemaje 2 zvuka, za ostale padove se ne sećam. Zvukovi su mu bili veoma dobri, možda za nijansu bolji, ipak je to znatno mlađi modul. I čini mi se da je veoma uprošten tj da je lakši za rad u početku, ali mu to smanjuje finese.
Što se tiče zvukova, oba možeš putem midi izlaza da povežeš na komp pa da koristiš neki od virtuelnih bubnjeva poput EZ DRUMMER-a, ili za žive svirke da ih povežeš na SPD-S ploču koja ima mogućnost snimanja zvukova na sebe.
Nadam se da sam ti barem malo pomogao.
roske
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: November 3rd, 2008, 4:38 pm

Re: Roland TD3 vs TD7 vs YAMAHA DTX

Post by roske » March 19th, 2010, 4:01 pm

Hvala Triggy!Ja sam matora konjina,tek sada otkrivam cari e bubnja.nego,imam jos jedno pitanjce.svakako cu uzeti td7,pa nisam siguran da li modul poseduje sekvencer,odnosno sviranje beat preko beata,ako se razumemo?I da li na njega moze da se kaci noviji mash pad tj da li podrzava mash pad?Hvala,kralj si! :heavy:
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Roland TD3 vs TD7 vs YAMAHA DTX

Post by ProFTW » March 19th, 2010, 8:16 pm

da, trebalo da podrzava mash pad, posto u sustini nije bitno koji je pad, sve dok trigeruje zvukove. E sad da li podrzava stereo varijantu za mash padove, nisam siguran
ka-PAU
triggy
Dobošar
Dobošar
Posts: 145
Joined: March 10th, 2010, 10:59 pm
Inspiracija: Steve Smith, Gene Hoglan i mnogi drugi...

Re: Roland TD3 vs TD7 vs YAMAHA DTX

Post by triggy » March 19th, 2010, 10:46 pm

Pa ni ja ne spadam u neke omladince lol . Da, ima u sebi sekvencer, ima gotove snimke a možeš i sam da snimiš neki. Padove sve možeš da koristiš bez problema. Ja sam jedino imao problem kada sam isprobao PDX-8 mesh pad, nije hteo da daje zvuk na obruču. Kasnije sam video na Rolandovom sajtu da su ti padovi u velikom delu serije imali grešku na sebi.
td-20
Dobošar
Dobošar
Posts: 126
Joined: February 3rd, 2010, 2:23 am
Moj Bubanj: ROLAND TD-20KX
Moji bendovi: euroband, plus 4
Inspiracija: Stewart Copeland (Police),Steve Gadd, Dewe Veckl

Re: Roland TD3 vs TD7 vs YAMAHA DTX

Post by td-20 » October 2nd, 2010, 7:44 pm

Ne podrzava v-drum padove, zato sto su oni namenjeni da rade u drugu svrhu, sa modulima novijih generacija. U sustini on daje zvuk, ali sa drugim modulima daje i zvuk pozicije gde udaras palicom o pad, a takodje menja i zvuk, to td-7 ne podrzava. Sto se tice i cene glupo je dati za jedan pad novac kao za vise od dva td-7 modula, znaci koristite uglavnom padove pd-7 i pd-9 oni su napravljeni za td-7 optimalno za sve ostalo nije to ta prica, sem ako hocete da vam bubanj malo lepse izgleda na bini !!
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Roland TD3 vs TD7 vs YAMAHA DTX

Post by gajagus » October 2nd, 2010, 9:41 pm

tacno je da stereo padovi ne funkcionisu ali moze da se malo poradi na prespajanju zica ...... posto ima stereo ulaze ....posto svaka cinela moze biti trozonska .....bell i ride i choke .......a choke udarac moze da se registruje uz odredjenu kosinu udarca kao trozonac.....tako isto mogu i padovi da se prerade na tu foru ...znaci da i rimshot funkcionise ali to je posao za strucnjake ;) .
https://t.me/pump_upp
td-20
Dobošar
Dobošar
Posts: 126
Joined: February 3rd, 2010, 2:23 am
Moj Bubanj: ROLAND TD-20KX
Moji bendovi: euroband, plus 4
Inspiracija: Stewart Copeland (Police),Steve Gadd, Dewe Veckl

Re: Roland TD3 vs TD7 vs YAMAHA DTX

Post by td-20 » October 2nd, 2010, 11:59 pm

Ma ne isplati se, kupices pad od 250e pa ces da ga upropastis, to ti je kao da kupis mercedes pa ga preradjujes da bude punto, veruj mi znam, koristi pd-7 i pd-9 i imaces isti ucinak kao i sa nekim boljim padom, ja programiram te module (td-7, td-6, td-9, td12, td-20kx kojeg imam) i skoro sam uradio jedan td-7 sa ovim padovima i sve lepo funkcionise zato sto je upareno. U tom kompletu bio je jedan pro-drum koji je losije radio od rolandovih, sto se tice minimalne dinamike.....ovo ti pricam iz iskustva jer sam imao sve pocev od alesisa d-4 (1988 god.) pa preko td7, td10, ddrum, td20kx, a ostale sam sve probao i programirao i znam svaki modul u prste, ne zelim da budem pametnjakovic neki, nego samo iz dobre namere ti kazem !! Pozzz...!!
td-20
Dobošar
Dobošar
Posts: 126
Joined: February 3rd, 2010, 2:23 am
Moj Bubanj: ROLAND TD-20KX
Moji bendovi: euroband, plus 4
Inspiracija: Stewart Copeland (Police),Steve Gadd, Dewe Veckl

Re: Roland TD3 vs TD7 vs YAMAHA DTX

Post by td-20 » October 3rd, 2010, 12:02 am

A da zaboravio sam, ne moze cinela biti trozonska kako kazes, jer nije bell-ride-choke trozonska nego bell-ride-crash-choke, a to td-7 nema !!!!
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Roland TD3 vs TD7 vs YAMAHA DTX

Post by gajagus » October 3rd, 2010, 2:09 am

naravno da postujem i cenim misljenje ljudi s iskustvom u tom podneblju ....
sto se tice visezonskih cinela zaboravih mislio sam na ride e cinele ...one su kao nazovi trozonske ....dok su ostali crash evi itd kao jednozonski s mogucnoscu zaustavljanja rukom ...zato su stereo jer choke limcic daje isto zvuk ko da je piezo...tojest ima dvostruku ulogu zaustavljanje i zvuk ......a sto se tice td 7 kad se kaze stereo misli se na piezo i choke limcic ...koji funkcionise na padovima pd 7 pd 9 yamaha alesis itd ......zato rimshot funkicionise na padovima jer nije piezo barem ja tako smatram .....otvarao sam cinele tako da imam vizuelnu obradu .a sto se tice ovih novijih stereo padova oni su ti po dva pieza zato se cuje samo center na starim modulima kad se nakaci ...neki moduli podrzavaju kao sto je td 7 .......+ 200 center -200 edge ne znam kako pise u modulu ali orijentalno objasnjavam da moze da se namesti centar udarca i udarac do prstena s razlikom u zvuku recimo dobosa ...velocity i sensitive se isto podesava na sto manju brojku da bude response preko vibracija a ne preko direkt pieza......kao i sensitive slab jaci udarac ....sve se da podesiti ali nazalost rimshot off .....cuje mi se rimshot kad guram jack u mash pad ..za td7 kao i za alesis d4 on je mono za dem5 ne znam koja je fora mislim da je stereo ako se ne varam .......tako da kazem td7 modul je vrhunski ali eto nisu mislili na sve ......zato Vdrums se i tako zove jer ima sve performanse akustike ...jedino kod td7 i kod ostalih mono padova moze da se izvede sledece ............jack koji ide u pad ostaje isti samo sto se kraj u modul pretvori s sterea na dva mono jacka i programira ulaz recimo tom4 bi bio rimshot koji se retko koristi i znaci tako moze da se izvede i snare i tomovi a vec ako hocete da se i kod tomova cuje rimshot onda preporucujem da se sve cetri mono zice spoje u jedan jack da se rimshot registruje preko jednog ulaza u ovom slucaju tom4 ;)
https://t.me/pump_upp
td-20
Dobošar
Dobošar
Posts: 126
Joined: February 3rd, 2010, 2:23 am
Moj Bubanj: ROLAND TD-20KX
Moji bendovi: euroband, plus 4
Inspiracija: Stewart Copeland (Police),Steve Gadd, Dewe Veckl

Re: Roland TD3 vs TD7 vs YAMAHA DTX

Post by td-20 » October 3rd, 2010, 12:54 pm

Kako se razvijala tehnologija elek. bubnjeva posle td-7, tako su se moduli i padovi razvijali, koji su pravljeni i bili namenjeni za nove module da bi se maksimalno mogli iskoristiti i pruziti sto bolji ugodjaj samom sviracu da bih mogao sto lakse i prirodnije svirati, ne razmisljajuci da li se neki udarac cuje ili ne. No da se vratim temi, sto se tice pd-7 i pd-9 oni mogu da rade head-rim i udarac zajedno rim-head koji daje treci zvuk, stim sto treba malo veca preciznost (koncetracija) da se izvede, sama ivica pada nije istaknuta kao kod v-pada. U principu to sto pricas u vezi povezivanja zica, neznam probaj, ali mislim da je to velika zajebancija a nema potrebe, a i brate steta za v-pad, sve u svemu to sam hteo da ti kazem. Ako imas sve pd-7 i pd-9 padove, namesti podesavanje na td-7 i udri na njima, sve dok se ne odlucis za neki noviji modul, to je moje misljenje !!!!
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Roland TD3 vs TD7 vs YAMAHA DTX

Post by gajagus » October 3rd, 2010, 7:48 pm

kad sam rekao mash padove nisam dao detalje ....nisu kupovni fabricki vec handmade/homemade by myself tako da se igrati mogu ;) ...a sto se tice novih sigurno ne bih rasturao ,,,,i ja sam istog misljenja ... :)
https://t.me/pump_upp
Post Reply