TD-10 vs. TD-9

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Inngwar
Dobošar
Dobošar
Posts: 104
Joined: October 22nd, 2007, 9:24 pm
Moj Bubanj: Roland TD-9
Moji bendovi: ...Zygote...
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey
Location: Novi Beograd

TD-10 vs. TD-9

Post by Inngwar » January 31st, 2010, 2:19 pm

Skupio sam kao neki kesh, i posto zivim u stanu, jedina opcija za mene trenutno jeste da pazarim neki elek. set. E sad, u skladu sa parama koje imam, i licnim preferencijama, sveo sam to na polovni TD 10 i novi TD 9.

Polovni TD 10 je kao jeftinija varijanta, ali tripujem da je to lutrija, posto sam cuo razne priche kako ljudi umeju da krpe elektronce na svoju ruku, i desava se da to ne zvuci bas kako treba.
Inace, navodno ima losije i starije boje od TD 9 i nema ulaz za komp nego sve ide na onu karticu.

Novi TD 9 mi je za sad primamljivija opcija, gledao sam razne prezentacije na netu i zvuci dosta dobro, ima dosta novih kul opcija i realno nov je, jedino sto kosta vise.

E sad... Zanimaju me vasha iskustva sa ovim setovima, nisam siguran koliko ljudi ovde koristi elek. bubnjeve, ali eto, da vidimo
To the question "What do you tell people about yourself when you want to impress them?" "Hey I suck really good cock!"

Mike Patton
roland td 12
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: January 29th, 2010, 8:06 pm
Moj Bubanj: roland td 12

Re: TD-10 vs. TD-9

Post by roland td 12 » January 31st, 2010, 3:02 pm

moj ti je savet td9 jer je iz serije v-drums jeste skuplji ali veruj da je dosta bolji od td 10.ja imam td 12 i veruj mi da je extra a td 9 je za klasu dole.pozdrav
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: TD-10 vs. TD-9

Post by ProFTW » January 31st, 2010, 4:41 pm

@roland td 12
Svi njihovi elektronci su iz v-drums serije :)
@Inngwar
TD10 je bio rolandov flagship pre nego sto je izasao TD20. To sto nema direkt povezivanje sa kompom ne treba da te brine, ima on midi portove i samo teras sve preko addictive drums-a ili nekog slicnog programa...
Mada opet od stare babe nikad devojka, tako da mozda je i TD-9 bolja varijanta, ako vec kesiras bolje je po meni nekako da uzmes novu stvar
ka-PAU
td-20
Dobošar
Dobošar
Posts: 126
Joined: February 3rd, 2010, 2:23 am
Moj Bubanj: ROLAND TD-20KX
Moji bendovi: euroband, plus 4
Inspiracija: Stewart Copeland (Police),Steve Gadd, Dewe Veckl

Re: TD-10 vs. TD-9

Post by td-20 » February 3rd, 2010, 2:45 am

Uzmi td-9 neces sigurno pogresiti, a sto se tice td-10 stara je to masina, imao sam je, ali u poredjenju sa sadasnjim modelima za klasu je slabija veruj mi, jer su td-9, td-12 td-20 nove generacije v-drum bubnjeva kod kojih je bacen akcenat na akustiku !!!!
Post Reply