2BOX - bivsi DDrum

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
dr.drummer27
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: May 26th, 2009, 2:51 am
Moj Bubanj: Dw collectors maple, slingerland, lazer
Moji bendovi: nekoliko
Inspiracija: andres van der brandt

2BOX - bivsi DDrum

Post by dr.drummer27 » July 21st, 2009, 11:18 pm

Na zapadu se vec odavno iscekuje izlazak 2 box drumit five modela elektronskih/V bubnjeva koji je po nekim ljudima koji su ga probali na Frankfurtskom sajmu premasio Roland TD20.
Ljudi koji su ga napravili su bivsi inzinjeri ddrum-a. Po svojim performansama ali i po cijeni trebao bi da zasjeni Rolanda(bar tako se prica).
Ako neko ima,imao ili ce imati kakva iskustva sa ovim bubnjevima bilo bi dobro da napise koju rijec,hvala unaprijed
evo i linka www.2box.se, a i na youtube-u ima par interesantnih demonstracija
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: 2BOX - bivsi DDrum

Post by Drobac » July 22nd, 2009, 11:27 am

Evo teme ovde, nema sta da trazi na Oglasima. :thumbup:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: 2BOX - bivsi DDrum

Post by Koske » July 23rd, 2009, 3:19 am

Ova dva tipa koja su ga probali bash i ne izgledaju odushevljeno, ali kapiram da je babnj-bu extra. Mali je, ima podesivu tenziju koza, zvuci su ok. Treba ih chuti uzivo. Hi-hat je mama, jer radi poput pravog.
Josh samo da chekiramo modul, stepen preglednosti, funckionalnosti i internih podeshavanja.

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
td-20
Dobošar
Dobošar
Posts: 126
Joined: February 3rd, 2010, 2:23 am
Moj Bubanj: ROLAND TD-20KX
Moji bendovi: euroband, plus 4
Inspiracija: Stewart Copeland (Police),Steve Gadd, Dewe Veckl

Re: 2BOX - bivsi DDrum

Post by td-20 » February 3rd, 2010, 3:13 am

Imao sam Ddrum 4 duze vreme, to vam je kao i ovaj 2box, stim sto su napravili drugacije cinele i hi-hat, a u modulu su prosirili memoriju za 8gb, dok je ddrum 4 imao samo 8mb, mada je meni apsolutno dovoljno bilo i tih 8mb, a mogu misliti sad koji je komfor od 8gb za bubnjarske semplove. E sad, malo mi je dosadilo bilo ono, te upisi sempl pa odes na svirku a ono ne valja, pa vracaj kuci da doradis, a i sam sempl kad ubacus ne radi u pozicijama itd...mada kad ga uradis sasvim je ok, sto se tice dinamike. Sad sviram najnoviji td-20kx koji je u tom smislu mnogo bolji, dali si vrhunske semplove sa mnogo podesavanja pocev od batica na bas bubnju, eq, menjanje koza kao na akusticnom bubnju, kompresore, efekte, itd itd.A sto se tice da je premaso td-20 nije sigurno u sta sam se i uverio ja koji sam bio zaljubljenik u ddrum, jedino cena mu je od rolanda primamljiva. Veliku prednost dajem td-20 u svakom pogledu pocev od same izrade padova, cinela, rampe, mogucnosti samog modula, sto se tice cene 2box je bolji !!!!
Post Reply