Pomoc u vezi miksete

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Sonor
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 302
Joined: May 19th, 2008, 5:46 pm
Moj Bubanj: Sonor Signature Series, SX
Moji bendovi: May Day
Inspiracija: Steve Smith

Pomoc u vezi miksete

Post by Sonor » June 14th, 2009, 2:29 pm

Pozdrav braćo bubnjari. :chears: ...odavno me nema..slabo imam vremena..
zanima me nesto u vezi razglasa itd.,pa ako ima netko da se razumi ovako malo vise u to da mi odgovori:

-imam miksetu Solton PA 209, sta skroz, sve banana ulazi, sa 200W snage, mene zanima da li je moguce da ja iskoristim ovu snagu(pojacalo) od 200W s te miksete, kupim noviju pasivnu i da to mogu kombinirat..znaci snaga stare a sve ostalo od nove?

hvala
grupamayday.webs.com
Dushan
Dobošar
Dobošar
Posts: 45
Joined: December 25th, 2008, 10:39 am

Re: Pomoc u vezi miksete

Post by Dushan » June 14th, 2009, 5:11 pm

Cao,ta nova mikseta koju nabavis,imace verovatno dva izlaza,left i right i kao izlaze imace banane ili kenone.Ako ti je ovaj Solton stero(sad se bas ne secam kako bese),trebaju ti samo dva kabla.Ako ti je izlaz iz nove miksete banan,dva kabla banana banana.a ako je izlaz kenon,2 kabla kenon banana.Sa svakim kablom udjes u po kedan kanal miksete,recimo,left u kanal 1 od Soltona,a right u kanal 2 od Soltona.Na Soltonu podesis panoramu(balance),tako da kanal 1 (left)ide levo,a kanal 2 (right)ide desno,i to je to.Ako ti je Solton mono mikseta sa snagasem,onda samo jednim kablom iz te nove miksete udjes u jedan kanal Soltona i to je to.Po kanalu(Soltona),sada mozes da korigujes tonsku kontrolu po zelji,i da dodajes efekat(reverb ili eho),samo pazi,dodajes efekat celom signalu,tj,kompletno svemu sto si ozvucio novom miksetom.Ako je u pitanju bubanj,to nije dobro resenje,jer ces dodati efekat i na bas bubnju,sto nije praksa.Zato ti je najbolje,da iz te nove male miksete po left izlazu izvuces ceo bubanj bez bas bubnja(panoramama na novoj mikseti),a samo bas bubanj kao right kanal i tako sa dva kabla udjes u Solton-a.Onda na Soltonu nemoj da okreces panorane,vec ih obe ostavi na sredini.
Nadam se da sam bio od pomoci,ako treba jos nesto,slobodno se javi
Pozdrav
User avatar
Sonor
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 302
Joined: May 19th, 2008, 5:46 pm
Moj Bubanj: Sonor Signature Series, SX
Moji bendovi: May Day
Inspiracija: Steve Smith

Re: Pomoc u vezi miksete

Post by Sonor » June 14th, 2009, 5:37 pm

znaci uglavnom, mogu iskoristiti snagu Soltona, a iskoristiti pasivnu miksetu za efekte? il ikako se to vec zove..posto je Solto nstar i nema bas nekih mogucnosti podesavanja kao nove miksete..meni je najbitniji glas, bubanj ne ozvucavam, osim da ubacim u bas bubanj po potrebi..
ako sam dobro skuzio: izlaz iz ove nove miskete ubacujem u kanale(ulaze) Soltona, Solton ima 8 banana ulaza, a dva(ili jedan) kad idem iz njega u miksetu..

hvala prika..
grupamayday.webs.com
Dushan
Dobošar
Dobošar
Posts: 45
Joined: December 25th, 2008, 10:39 am

Re: Pomoc u vezi miksete

Post by Dushan » June 14th, 2009, 5:55 pm

Da,iz nove miksete ides u jedan od tih 8 ulaza Soltona.A is Soltona koji ima pojacalo,nemoj nikako da ides u tu malu mixetu,sprzices je!
User avatar
Sonor
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 302
Joined: May 19th, 2008, 5:46 pm
Moj Bubanj: Sonor Signature Series, SX
Moji bendovi: May Day
Inspiracija: Steve Smith

Re: Pomoc u vezi miksete

Post by Sonor » June 14th, 2009, 6:52 pm

ok,hvala ti..šupkat ću sto se tice ovih drugih stvari..malo me zbunjuju ove stvari oko eho i panorama sto gvoris ali valjda cu skontat..

jos jedno pitanje: znaci ja ustekam instrumente na novu miksetu, a izlaz iz nove u ulaze Soltona i sve riktam preko nove,a samo pojacavam glavnu na Soltonu(naravno uz volume nove)...??

moram jos to posloziti u glavi ali mislim da kontam u priliku..hvala stari.. :chears:
grupamayday.webs.com
Dushan
Dobošar
Dobošar
Posts: 45
Joined: December 25th, 2008, 10:39 am

Re: Pomoc u vezi miksete

Post by Dushan » June 14th, 2009, 7:01 pm

Upravo tako,master volume na novoj mikseti ti odredjuje koliko saljes u Solton-a,i pojacavas ali tako da ti zvuk ne ditorzira,i onda na Soltonu imas dva dugmeta za pokacanje.Prvo,ono po kanalu,npr.uboo si u kanal 1 Soltona,i imas glavni potenciometar na Soltonu za master snagu.
Panorama ili balance za sada ne moras da koristis,a ako ti ta nova mikseta ima eho ili reverb,tu dodaj eho za vokale i nista vise
User avatar
Sonor
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 302
Joined: May 19th, 2008, 5:46 pm
Moj Bubanj: Sonor Signature Series, SX
Moji bendovi: May Day
Inspiracija: Steve Smith

Re: Pomoc u vezi miksete

Post by Sonor » June 14th, 2009, 7:03 pm

da da...pomalo mi nadolazi sve sta i kako..

samo sad neznam koliko mi se to isplati tavrljat...
jer mi obicno u misketu stavimo : vokal, klavijaturu i eventualno bas bubanj..
recimo da imam sve troje, kako cu nastimat posebno klavijaturu, bubanj i vokal ako imam samo dva izlaza..to me malo zbunjuje...
grupamayday.webs.com
Dushan
Dobošar
Dobošar
Posts: 45
Joined: December 25th, 2008, 10:39 am

Re: Pomoc u vezi miksete

Post by Dushan » June 14th, 2009, 7:09 pm

Pa u novu miksetu koja ima,ne znam ali ima bar 4 ulaza,ubodes po prvom kanalu vokal,po drugom klavijaturu i u treci ubodes bas bubanj.Podesis tonske kontrole na vokalu(bas,mid,hi)i dodas efekat(eho ili reverb,zavisi sta volite i sta mikseta ima).Klavijatura ti je na drugom kanalu,ona obicni ima svoje efekte,pa ti to i ne treba.Bas bubanj ti je treci kanal.E sada,ta nova mikseta ima svoj izlaz i master potenciometre.Iz te miksete kabli ide u Solton miksetu,a master potenciometrom nove miksete regulises koliko saljes u Solton-a.Na Soltonu dizes potenciometar tog prvog kanala u koji si uboo izlaz iz nove miksete i na glavnom potenciometru Soltona(za jacinu),oijacavas koliko hoces
User avatar
Sonor
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 302
Joined: May 19th, 2008, 5:46 pm
Moj Bubanj: Sonor Signature Series, SX
Moji bendovi: May Day
Inspiracija: Steve Smith

Re: Pomoc u vezi miksete

Post by Sonor » June 14th, 2009, 7:12 pm

Dushan wrote:Pa u novu miksetu koja ima,ne znam ali ima bar 4 ulaza,ubodes po prvom kanalu vokal,po drugom klavijaturu i u treci ubodes bas bubanj.Podesis tonske kontrole na vokalu(bas,mid,hi)i dodas efekat(eho ili reverb,zavisi sta volite i sta mikseta ima).Klavijatura ti je na drugom kanalu,ona obicni ima svoje efekte,pa ti to i ne treba.Bas bubanj ti je treci kanal.E sada,ta nova mikseta ima svoj izlaz i master potenciometre.Iz te miksete kabli ide u Solton miksetu,a master potenciometrom nove miksete regulises koliko saljes u Solton-a.Na Soltonu dizes potenciometar tog prvog kanala u koji si uboo izlaz iz nove miksete i na glavnom potenciometru Soltona(za jacinu),oijacavas koliko hoces
a takoooo....

i ja ko smotanko..glupo pitanje...

hval jos jednom..probat cu..pa ti javim kako ispade..

inace ako netko želi kupiti Soltona PA 209, 8 banana ulaza 200W ..neka se ajvi.. :thumbsup:
grupamayday.webs.com
Dushan
Dobošar
Dobošar
Posts: 45
Joined: December 25th, 2008, 10:39 am

Re: Pomoc u vezi miksete

Post by Dushan » June 14th, 2009, 7:20 pm

Ok,pozdrav
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: Pomoc u vezi miksete

Post by somborjazz » June 15th, 2009, 12:05 am

Ako na SOltonu postoje master ulazi, Bolje bi bilo da iz izlaza nove miksete signal pomocu dva kabla posaljes u master ulaze Soltona, a nivo zvuka, tj jacinu regulises pojacavanjem pojedinacih kanala nove miksete, pojacavanjem mastera nove miksete i pojacavanjem mastera Soltona.
Tako ces imati finiju regulaciju svega i bolji zvuk...
Mada, poznavajuci Soltone....
User avatar
Sonor
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 302
Joined: May 19th, 2008, 5:46 pm
Moj Bubanj: Sonor Signature Series, SX
Moji bendovi: May Day
Inspiracija: Steve Smith

Re: Pomoc u vezi miksete

Post by Sonor » June 15th, 2009, 1:36 am

neznam..koliko zna na ovom Soltonu imamo samo jedan output i iz njega idemo u jednu kutiju, a iz te kutije u drugu :blink:
grupamayday.webs.com
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: Pomoc u vezi miksete

Post by somborjazz » June 15th, 2009, 2:26 am

Ok za output, mada je i to prilicno cudno, nista od stereo slike ondak...
da li imas neki master input na Soltonu?
User avatar
Sonor
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 302
Joined: May 19th, 2008, 5:46 pm
Moj Bubanj: Sonor Signature Series, SX
Moji bendovi: May Day
Inspiracija: Steve Smith

Re: Pomoc u vezi miksete

Post by Sonor » June 15th, 2009, 2:07 pm

somborjazz wrote:Ok za output, mada je i to prilicno cudno, nista od stereo slike ondak...
da li imas neki master input na Soltonu?
mislim da ima..imam dva banan ulaza..na jednom pise output, a na drugom input..iz otputa ide u kutije...sad za sta je input neznam..
grupamayday.webs.com
Post Reply